Prihod
4,3% prihoda Crne Gore
3.326 kompanija je ostvarilo 758,90 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,3% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 4. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,2 puta.
4,3% prihoda Crne Gore
72,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Kadar Plus (519)
Ukupna dobit: 29,89 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 239.370.876 € | 1.306 |
| 2016 | 262.228.157 € | 1.380 |
| 2017 | 301.053.489 € | 1.496 |
| 2018 | 333.446.222 € | 1.663 |
| 2019 | 351.884.422 € | 1.831 |
| 2020 | 318.094.388 € | 2.022 |
| 2021 | 391.032.089 € | 2.198 |
| 2022 | 548.447.681 € | 2.694 |
| 2023 | 592.141.198 € | 3.169 |
| 2024 | 674.325.394 € | 3.269 |
| 2025 (Preliminarno) | 758.900.352 € | 3.326 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 101–150 od 407
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 101 | V.D. Group03611418 · Građevinarstvo | <0,1% | 75.633 € | +51,4% | 15.935 € | 21,1% | 1 | 1.378 € |
| 102 | GPM Electro Team03303187 · Građevinarstvo | <0,1% | 68.474 € | -34,7% | -22.380 € | -32,7% | 4 | 554 € |
| 103 | Usd Monte03685438 · Građevinarstvo | <0,1% | 66.466 € | +141,4% | -2.359 € | -3,5% | 5 | 967 € |
| 104 | Han Construction03162044 · Građevinarstvo | <0,1% | 65.422 € | +420,2% | -9.862 € | -15,1% | 3 | 670 € |
| 105 | MDM Muratović03727955 · Građevinarstvo | <0,1% | 64.416 € | Nema izvještaja za 2024. | -568 € | -0,9% | 2 | 623 € |
| 106 | Lider Group03654281 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.788 € | +31,8% | -21.875 € | -34,3% | 6 | 775 € |
| 107 | Amm Company03227146 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.500 € | -1,5% | 16.148 € | 25,4% | 2 | 500 € |
| 108 | V&V Capital Invest03380858 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.314 € | +1,7% | 13.075 € | 20,7% | 1 | 805 € |
| 109 | Mne Property Invest03368106 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.051 € | +2.443,4% | -305.017 € | -483,8% | 4 | 1.451 € |
| 110 | Ar Maestra03252701 · Građevinarstvo | <0,1% | 55.654 € | +1,8% | 28.473 € | 51,2% | 2 | 349 € |
| 111 | Astraeus Company03308111 · Građevinarstvo | <0,1% | 54.810 € | +28,1% | 2.417 € | 4,4% | 2 | 433 € |
| 112 | Me Finesa03536866 · Građevinarstvo | <0,1% | 54.636 € | +461,8% | -3.169 € | -5,8% | 1 | 2.857 € |
| 113 | Prometheus Marine Cargo Surveyors03615316 · Građevinarstvo | <0,1% | 54.552 € | +96,0% | 21.243 € | 38,9% | 1 | 1.381 € |
| 114 | Hidroizolacija Kuzmić03739821 · Građevinarstvo | <0,1% | 53.318 € | Nema izvještaja za 2024. | -23.028 € | -43,2% | 2 | 907 € |
| 115 | Niko Construction03760847 · Građevinarstvo | <0,1% | 53.058 € | Nema izvještaja za 2024. | 14.663 € | 27,6% | 1 | 388 € |
| 116 | Djeric Gradnja03555445 · Građevinarstvo | <0,1% | 52.170 € | +7,7% | 911 € | 1,7% | 3 | 685 € |
| 117 | Pro Rez03674665 · Građevinarstvo | <0,1% | 50.824 € | +107,9% | 8.019 € | 15,8% | 2 | 888 € |
| 118 | B4B03263622 · Građevinarstvo | <0,1% | 50.156 € | -78,7% | 32.402 € | 64,6% | 2 | — |
| 119 | Nane Bau03588653 · Građevinarstvo | <0,1% | 49.587 € | +1.930,6% | 16.351 € | 33,0% | 4 | 342 € |
| 120 | Thermo Komfort02904101 · Građevinarstvo | <0,1% | 48.103 € | -25,9% | 17.208 € | 35,8% | 1 | 678 € |
| 121 | Arsić Group03777367 · Građevinarstvo | <0,1% | 47.568 € | Nema izvještaja za 2024. | 1.149 € | 2,4% | 1 | 2.141 € |
| 122 | Duškić Gradnja03159965 · Građevinarstvo | <0,1% | 44.946 € | -52,0% | 1.412 € | 3,1% | 2 | 763 € |
| 123 | Tokenopolis03381242 · Građevinarstvo | <0,1% | 44.941 € | -4,8% | -13.098 € | -29,1% | 2 | 865 € |
| 124 | Estrich Termo03604799 · Građevinarstvo | <0,1% | 44.231 € | -0,9% | -11.771 € | -26,6% | 1 | 1.245 € |
| 125 | Meteh03488250 · Građevinarstvo | <0,1% | 43.933 € | -42,5% | -7.224 € | -16,4% | 2 | 1.256 € |
| 126 | G&M-Company03429725 · Građevinarstvo | <0,1% | 42.776 € | -37,7% | -35.184 € | -82,3% | 3 | 716 € |
| 127 | MB Company03097048 · Građevinarstvo | <0,1% | 40.475 € | +0,7% | -188 € | -0,5% | 3 | 419 € |
| 128 | E2a03175707 · Građevinarstvo | <0,1% | 39.721 € | +372,2% | 2.634 € | 6,6% | 2 | 341 € |
| 129 | Kesebet03635082 · Građevinarstvo | <0,1% | 38.106 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 3.846 € | 10,1% | 1 | 677 € |
| 130 | Dacić Gradnja03595595 · Građevinarstvo | <0,1% | 37.190 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 14.790 € | 39,8% | 1 | 677 € |
| 131 | S & S Gradnja03397521 · Građevinarstvo | <0,1% | 37.050 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -3.988 € | -10,8% | 1 | 346 € |
| 132 | Haemus03498034 · Građevinarstvo | <0,1% | 34.996 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 14.511 € | 41,5% | 1 | 1.338 € |
| 133 | Lu - Mar Construction03326217 · Građevinarstvo | <0,1% | 33.651 € | -69,9% | -69.492 € | -206,5% | 3 | 739 € |
| 134 | Zoronjić Company02344173 · Građevinarstvo | <0,1% | 33.471 € | -26,9% | -16.151 € | -48,3% | 4 | 888 € |
| 135 | Bagerbar03358801 · Građevinarstvo | <0,1% | 32.033 € | +112,6% | 9.542 € | 29,8% | 1 | — |
| 136 | Comfort Studio03585913 · Građevinarstvo | <0,1% | 31.891 € | -52,1% | 8.975 € | 28,1% | 1 | 1.441 € |
| 137 | Blind02424967 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.438 € | -56,8% | -42.037 € | -138,1% | 3 | 678 € |
| 138 | Algiz03143929 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.000 € | 0,0% | 814 € | 2,7% | 1 | 678 € |
| 139 | Mont Lux Bau03477509 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 5.707 € | 19,0% | 3 | — |
| 140 | M u J Managament and Controling03752372 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 17.202 € | 57,3% | 1 | 701 € |
| 141 | Dubova02976471 · Građevinarstvo | <0,1% | 29.906 € | -70,6% | -28.982 € | -96,9% | 1 | 1.003 € |
| 142 | Suhan Adriatic Service03329305 · Građevinarstvo | <0,1% | 29.865 € | +58,9% | 15.123 € | 50,6% | 1 | 678 € |
| 143 | Bar-E Company A&D&O03656829 · Građevinarstvo | <0,1% | 29.266 € | +75,7% | -1.335 € | -4,6% | 1 | 2.488 € |
| 144 | Elektro Lukač03494373 · Građevinarstvo | <0,1% | 27.769 € | +3,2% | -25.149 € | -90,6% | 5 | 543 € |
| 145 | QW Group03758052 · Građevinarstvo | <0,1% | 26.917 € | Nema izvještaja za 2024. | 2.049 € | 7,6% | 1 | 425 € |
| 146 | Fortis Triumf03790487 · Građevinarstvo | <0,1% | 26.345 € | Nema izvještaja za 2024. | -12.525 € | -47,5% | 7 | — |
| 147 | H&J Construction03450716 · Građevinarstvo | <0,1% | 25.846 € | +477,7% | -496.791 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 8 | 1.964 € |
| 148 | Kočer Group03353737 · Građevinarstvo | <0,1% | 25.820 € | +122.852,4% | 10.506 € | 40,7% | 2 | 408 € |
| 149 | B - Invest02635763 · Građevinarstvo | <0,1% | 25.493 € | +2.549.200,0% | -24.862 € | -97,5% | 1 | 4.147 € |
| 150 | Ring Service02767970 · Građevinarstvo | <0,1% | 24.886 € | +1,0% | 821 € | 3,3% | 1 | 683 € |