Prihod
4,3% prihoda Crne Gore
3.326 kompanija je ostvarilo 758,90 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,3% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 4. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,2 puta.
4,3% prihoda Crne Gore
72,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Kadar Plus (519)
Ukupna dobit: 29,89 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 239.370.876 € | 1.306 |
| 2016 | 262.228.157 € | 1.380 |
| 2017 | 301.053.489 € | 1.496 |
| 2018 | 333.446.222 € | 1.663 |
| 2019 | 351.884.422 € | 1.831 |
| 2020 | 318.094.388 € | 2.022 |
| 2021 | 391.032.089 € | 2.198 |
| 2022 | 548.447.681 € | 2.694 |
| 2023 | 592.141.198 € | 3.169 |
| 2024 | 674.325.394 € | 3.269 |
| 2025 (Preliminarno) | 758.900.352 € | 3.326 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 101–150 od 382
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 101 | Rubick03089614 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 181.935 € | +26,8% | 4.196 € | 2,3% | 3 | 1.174 € |
| 102 | Urban Place03302741 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 179.338 € | +85,2% | 1.902 € | 1,1% | 7 | 530 € |
| 103 | Lagoon Group03552870 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 177.498 € | +14,1% | 8.799 € | 5,0% | 6 | 782 € |
| 104 | Adria4ever03246841 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 174.898 € | -3,7% | 139 € | 0,1% | 8 | 834 € |
| 105 | Aren Group Mne03648460 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 174.546 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -53.175 € | -30,5% | 4 | 1.705 € |
| 106 | Pirlanta03074803 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 171.122 € | +5,2% | -4.917 € | -2,9% | 8 | 787 € |
| 107 | MBJ Club03367169 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 166.883 € | +63,4% | 26.444 € | 15,8% | 5 | 806 € |
| 108 | Sada Tours03374190 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 166.570 € | +15,5% | 12.584 € | 7,6% | 2 | 1.462 € |
| 109 | Šaltić Company02323834 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 164.662 € | +63,5% | 17.622 € | 10,7% | 4 | 675 € |
| 110 | Palmera03362426 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 164.084 € | -9,2% | -3.365 € | -2,1% | 4 | 621 € |
| 111 | Ćeman Industry03706974 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 163.690 € | +6.711,9% | 991 € | 0,6% | 7 | 759 € |
| 112 | Meliora03389367 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 159.971 € | +82,5% | -20.346 € | -12,7% | 5 | 1.189 € |
| 113 | D.P.Z. Jarbol03643000 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 157.389 € | +69,2% | 410 € | 0,3% | 2 | 523 € |
| 114 | Anur03670040 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 156.724 € | +289,3% | -20.098 € | -12,8% | 7 | 769 € |
| 115 | Nizg Co03619583 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 155.498 € | +10,9% | 5.834 € | 3,8% | 6 | 1.072 € |
| 116 | Milibar03509125 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 154.759 € | +13,7% | -32.845 € | -21,2% | 5 | 814 € |
| 117 | Hospitium Company02408716 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 154.053 € | +71,3% | 17.332 € | 11,3% | 5 | 699 € |
| 118 | Portum03347818 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 151.916 € | +18,3% | 991 € | 0,7% | 4 | 1.158 € |
| 119 | Kanka03220010 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 150.875 € | +36,0% | -82.578 € | -54,7% | 3 | 338 € |
| 120 | Ietc- Development03166732 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 147.945 € | +161,3% | 10.822 € | 7,3% | 3 | 748 € |
| 121 | Xio Cafe03507360 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 144.584 € | -18,3% | -48.877 € | -33,8% | 5 | 1.510 € |
| 122 | Gru Company03239764 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 144.493 € | -9,0% | 13.970 € | 9,7% | 2 | 1.429 € |
| 123 | TBCB03344614 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 141.584 € | +4,3% | -112 € | -0,1% | 6 | 786 € |
| 124 | The Pub02983389 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 141.547 € | +200,4% | -11.183 € | -7,9% | 2 | 491 € |
| 125 | Niki Group03685551 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 141.176 € | +193,6% | 615 € | 0,4% | 8 | 604 € |
| 126 | Energy Up03452247 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 137.523 € | +49,9% | 3.876 € | 2,8% | 3 | 928 € |
| 127 | Pick and Roll03411915 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 133.923 € | -5,1% | 1.484 € | 1,1% | 5 | 587 € |
| 128 | VK Group03703118 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 132.686 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 16.851 € | 12,7% | 4 | 774 € |
| 129 | Ponta Čanj03252205 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 130.675 € | -14,6% | 5.359 € | 4,1% | 4 | 627 € |
| 130 | Exsluziv Skaut02667177 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 127.331 € | +46,2% | -1.807 € | -1,4% | 9 | — |
| 131 | Kotrobanja02700123 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 126.921 € | -28,0% | -65.565 € | -51,7% | 4 | 675 € |
| 132 | Immo Monte03266532 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 123.471 € | +465,6% | 21.987 € | 17,8% | 1 | 1.722 € |
| 133 | Ćevabdžinica Dino03143651 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 120.399 € | +24,4% | -6.953 € | -5,8% | 2 | 822 € |
| 134 | Cumbu02405431 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 118.115 € | -82,5% | -1.818 € | -1,5% | 2 | 707 € |
| 135 | Padrino - Das02745593 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 115.901 € | +5,3% | 37.320 € | 32,2% | 3 | 510 € |
| 136 | Raeli Logistics03496848 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 115.840 € | +313,5% | -41.342 € | -35,7% | 5 | 726 € |
| 137 | Lion Investment Montenegro03143074 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 115.340 € | +78,3% | -42.537 € | -36,9% | 1 | 1.256 € |
| 138 | Bukovik Sutomore03049078 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 114.635 € | +26,3% | 10.753 € | 9,4% | 2 | 723 € |
| 139 | Miško Tours03243923 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 111.007 € | +132,6% | 3.424 € | 3,1% | 5 | 691 € |
| 140 | Porto Sole02910535 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 109.249 € | +41,0% | 19.943 € | 18,3% | 2 | 803 € |
| 141 | Akvadukt02752433 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 107.883 € | -0,6% | 3.127 € | 2,9% | 3 | 1.331 € |
| 142 | Dinka03419657 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 106.830 € | +28,3% | 3.886 € | 3,6% | 5 | — |
| 143 | Prorelax03419215 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 106.487 € | +94,6% | -1.964 € | -1,8% | 6 | 495 € |
| 144 | Mais - Ik02710471 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 105.894 € | -22,8% | -140.264 € | -132,5% | 1 | 868 € |
| 145 | Školski Barista03308103 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 104.264 € | +63,1% | 1.576 € | 1,5% | 5 | 629 € |
| 146 | Best Sunset03324869 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 103.310 € | -18,9% | 12.191 € | 11,8% | 2 | 587 € |
| 147 | M.C.D. Group03246183 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 102.531 € | -18,7% | -25.857 € | -25,2% | 5 | 976 € |
| 148 | Šekularac Company02790858 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 99.672 € | +2,9% | 5.792 € | 5,8% | 3 | 984 € |
| 149 | Montenegro Catering03635864 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 99.027 € | +55,8% | 12.105 € | 12,2% | 3 | 686 € |
| 150 | Rabbit02372509 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 97.785 € | -5,6% | -15.304 € | -15,7% | 6 | 674 € |