Prihod
4,3% prihoda Crne Gore
3.326 kompanija je ostvarilo 758,90 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,3% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 4. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,2 puta.
4,3% prihoda Crne Gore
72,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Kadar Plus (519)
Ukupna dobit: 29,89 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 239.370.876 € | 1.306 |
| 2016 | 262.228.157 € | 1.380 |
| 2017 | 301.053.489 € | 1.496 |
| 2018 | 333.446.222 € | 1.663 |
| 2019 | 351.884.422 € | 1.831 |
| 2020 | 318.094.388 € | 2.022 |
| 2021 | 391.032.089 € | 2.198 |
| 2022 | 548.447.681 € | 2.694 |
| 2023 | 592.141.198 € | 3.169 |
| 2024 | 674.325.394 € | 3.269 |
| 2025 (Preliminarno) | 758.900.352 € | 3.326 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 301–350 od 3.326
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 301 | Kalamper Plus02706440 · Transport i logistika | <0,1% | 342.360 € | -3,6% | 95.511 € | 27,9% | 1 | 675 € |
| 302 | Roknić02243067 · Trgovina | <0,1% | 341.166 € | +11,1% | 76.624 € | 22,5% | 3 | 1.381 € |
| 303 | SG Harmony03170357 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 341.076 € | +8,9% | 1.405 € | 0,4% | 9 | 702 € |
| 304 | De Wine Company03260542 · Trgovina | <0,1% | 340.971 € | -8,6% | 9.420 € | 2,8% | 6 | 1.209 € |
| 305 | Lara - S Co02865548 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 340.087 € | -16,4% | 57.097 € | 16,8% | 7 | 694 € |
| 306 | Bugrugasik02643464 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 338.487 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 240.335 € | 71,0% | 2 | 869 € |
| 307 | Vuk Fish03225046 · Trgovina | <0,1% | 337.713 € | -20,3% | -11.173 € | -3,3% | 4 | 855 € |
| 308 | Demir - Al02963981 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 336.901 € | +113,4% | -33 € | -0,0% | 5 | 955 € |
| 309 | QH Invest03743144 · Građevinarstvo | <0,1% | 335.564 € | Nema izvještaja za 2024. | -35.339 € | -10,5% | 3 | 8.601 € |
| 310 | Maljević Co03239411 · Umjetnost i zabava | <0,1% | 332.347 € | -6,4% | 562 € | 0,2% | 10 | 419 € |
| 311 | Premium Store03352978 · Trgovina | <0,1% | 332.249 € | +27,8% | 26.220 € | 7,9% | 9 | 929 € |
| 312 | Ćeman Construction03426025 · Građevinarstvo | <0,1% | 330.460 € | +102,5% | -79.641 € | -24,1% | 5 | 606 € |
| 313 | Multiprint02275694 · Trgovina | <0,1% | 329.695 € | +7,3% | 4.016 € | 1,2% | 10 | 786 € |
| 314 | Vela Panels03245233 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 329.456 € | +27,1% | 3.013 € | 0,9% | 4 | 831 € |
| 315 | Asgard Business Solutions03419720 · Administrativne usluge | <0,1% | 328.382 € | -20,2% | 1.741 € | 0,5% | 2 | 1.901 € |
| 316 | Auto Deal Consulting03125777 · Tehnologija | <0,1% | 328.048 € | -6,8% | 2.510 € | 0,8% | 25 | 653 € |
| 317 | VM Inženjering02878348 · Građevinarstvo | <0,1% | 327.584 € | -68,8% | 143.767 € | 43,9% | 3 | 583 € |
| 318 | Target Trade03135225 · Trgovina | <0,1% | 327.521 € | +11,4% | 18.548 € | 5,7% | 2 | 1.098 € |
| 319 | Bajrović02429551 · Građevinarstvo | <0,1% | 327.121 € | +1,6% | 54.286 € | 16,6% | 2 | 1.729 € |
| 320 | La Bottega Company03301320 · Trgovina | <0,1% | 326.491 € | +6,4% | 31.392 € | 9,6% | 4 | 502 € |
| 321 | Lejla02433583 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 325.738 € | -0,7% | -6.628 € | -2,0% | 10 | 598 € |
| 322 | Kužina03075753 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 323.386 € | +16,1% | 4.206 € | 1,3% | 15 | 708 € |
| 323 | Niš02747618 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 320.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 271.134 € | 84,7% | 1 | 2.993 € |
| 324 | Galdi02724413 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 315.909 € | +16,8% | 156.898 € | 49,7% | 1 | 1.059 € |
| 325 | Kalex Bar03640981 · Građevinarstvo | <0,1% | 314.143 € | +202,0% | 8.115 € | 2,6% | 3 | 3.797 € |
| 326 | Hostelerija02945398 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 313.981 € | +22,3% | 16.012 € | 5,1% | 5 | 1.021 € |
| 327 | Alfred H Knight Me03350339 · Stručne usluge | <0,1% | 313.765 € | +1,3% | 9.672 € | 3,1% | 19 | 1.115 € |
| 328 | Jun Wei02805782 · Trgovina | <0,1% | 313.489 € | +324,6% | -264.634 € | -84,4% | 4 | 674 € |
| 329 | Avanti 302929643 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 312.773 € | -18,9% | 24.393 € | 7,8% | 6 | 981 € |
| 330 | BFT Montenegro03334759 · Građevinarstvo | <0,1% | 312.425 € | +22,3% | 70.921 € | 22,7% | 2 | 537 € |
| 331 | Vukčević Trade02757702 · Administrativne usluge | <0,1% | 312.310 € | -25,1% | 31.759 € | 10,2% | 17 | 1.059 € |
| 332 | M Wellness Trade03090655 · Trgovina | <0,1% | 310.762 € | +41,0% | 22.416 € | 7,2% | 2 | 382 € |
| 333 | Stršljen03196747 · Trgovina | <0,1% | 310.741 € | +20,5% | -4.739 € | -1,5% | 2 | 715 € |
| 334 | S&E Tehnica02955946 · Energetika, voda i otpad | <0,1% | 310.343 € | +34,2% | 82.816 € | 26,7% | 5 | 1.032 € |
| 335 | Omc Company02300141 · Umjetnost i zabava | <0,1% | 309.881 € | -13,3% | 5.399 € | 1,7% | 4 | 655 € |
| 336 | Andi Farm03677591 · Trgovina | <0,1% | 308.425 € | +376,6% | 14.433 € | 4,7% | 3 | 949 € |
| 337 | Dolce Bacio03293220 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 307.354 € | +25,0% | 24.168 € | 7,9% | 11 | 841 € |
| 338 | Hidroizolacije K&S03425193 · Građevinarstvo | <0,1% | 305.691 € | +39,7% | 31.719 € | 10,4% | 5 | 430 € |
| 339 | Amfora Trade - Sutomore02917572 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 305.494 € | +25,9% | 11.558 € | 3,8% | 9 | 692 € |
| 340 | Progress Invest03290735 · Građevinarstvo | <0,1% | 305.051 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -48.422 € | -15,9% | 1 | 2.514 € |
| 341 | SL02979896 · Administrativne usluge | <0,1% | 301.541 € | -18,0% | 1.547 € | 0,5% | 1 | 1.048 € |
| 342 | Adriatic Open03570894 · Obrazovanje | <0,1% | 299.984 € | +59,7% | -88.888 € | -29,6% | 21 | 1.104 € |
| 343 | BR Tuttobene03735940 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 299.467 € | Nema izvještaja za 2024. | 6.909 € | 2,3% | 6 | 1.208 € |
| 344 | Masterplast Mont02419114 · Trgovina | <0,1% | 298.525 € | +6,4% | 12.116 € | 4,1% | 2 | 1.391 € |
| 345 | Sauna Finlandia02994666 · Trgovina | <0,1% | 297.214 € | +58,5% | 75.622 € | 25,4% | 3 | 1.237 € |
| 346 | Inox - Bar02728362 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 296.561 € | +168,4% | 48.156 € | 16,2% | 2 | 901 € |
| 347 | Istra Group02986221 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 296.070 € | +215,8% | 19.192 € | 6,5% | 2 | 1.503 € |
| 348 | Montenegro Prospects02691094 · Nekretnine | <0,1% | 296.030 € | +29,4% | 40.960 € | 13,8% | 7 | 1.104 € |
| 349 | Sea Wave02753928 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 294.140 € | +4,1% | 17.753 € | 6,0% | 10 | 761 € |
| 350 | ND Montenegro03280055 · Trgovina | <0,1% | 292.166 € | +31,9% | 9.146 € | 3,1% | 3 | 1.480 € |