Prihod
4,3% prihoda Crne Gore
3.326 kompanija je ostvarilo 758,90 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,3% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 4. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,2 puta.
4,3% prihoda Crne Gore
72,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Kadar Plus (519)
Ukupna dobit: 29,89 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 239.370.876 € | 1.306 |
| 2016 | 262.228.157 € | 1.380 |
| 2017 | 301.053.489 € | 1.496 |
| 2018 | 333.446.222 € | 1.663 |
| 2019 | 351.884.422 € | 1.831 |
| 2020 | 318.094.388 € | 2.022 |
| 2021 | 391.032.089 € | 2.198 |
| 2022 | 548.447.681 € | 2.694 |
| 2023 | 592.141.198 € | 3.169 |
| 2024 | 674.325.394 € | 3.269 |
| 2025 (Preliminarno) | 758.900.352 € | 3.326 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 407
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Putevi Bar03014584 · Građevinarstvo | 2,6% | 19.541.684 € | +25,6% | 117.967 € | 0,6% | 131 | 1.939 € |
| 2 | RTM Group03243907 · Građevinarstvo | 1,1% | 8.675.654 € | +24,7% | 1.182.234 € | 13,6% | 6 | 913 € |
| 3 | Axis Construction03411770 · Građevinarstvo | 1,0% | 7.244.818 € | +362.240.800,0% | 1.934.090 € | 26,7% | 1 | 1.317 € |
| 4 | A3 Team02995069 · Građevinarstvo | 0,6% | 4.897.741 € | -5,7% | 465.271 € | 9,5% | 25 | 1.125 € |
| 5 | Art Gradnja Bar02812398 · Građevinarstvo | 0,6% | 4.552.618 € | +49,2% | 830.425 € | 18,2% | 13 | 12.409 € |
| 6 | Rašketić02761190 · Građevinarstvo | 0,6% | 4.240.605 € | -24,5% | 176.082 € | 4,2% | 37 | 627 € |
| 7 | Gold Bar02790564 · Građevinarstvo | 0,5% | 3.824.781 € | +52,7% | 250.915 € | 6,6% | 13 | 1.190 € |
| 8 | Belmont Developments03239560 · Građevinarstvo | 0,5% | 3.593.641 € | +4.307,9% | 324.056 € | 9,0% | 1 | — |
| 9 | Invictus Formo03230023 · Građevinarstvo | 0,4% | 2.936.930 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 412.085 € | 14,0% | 1 | 1.376 € |
| 10 | Viva Šped03137341 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.183.869 € | +305,7% | 818.148 € | 37,5% | 8 | 1.020 € |
| 11 | Nimont02128268 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.149.211 € | +19,0% | 2.960 € | 0,1% | 25 | 1.534 € |
| 12 | Rapex Plus02868784 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.097.501 € | -20,0% | 66.237 € | 3,2% | 29 | 768 € |
| 13 | Donmez Invest03611183 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.869.002 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -186.040 € | -10,0% | 0 | — |
| 14 | Neimar Investments & Construction03317307 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.828.520 € | +11,6% | 25.701 € | 1,4% | 10 | 885 € |
| 15 | Oluk Mont03085830 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.291.055 € | +46,5% | 19.091 € | 1,5% | 29 | 925 € |
| 16 | La Bottega02650762 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.201.603 € | +64,2% | 1.752 € | 0,1% | 14 | 727 € |
| 17 | Space Invest03505693 · Građevinarstvo | 0,1% | 968.610 € | +2.996,6% | 140.130 € | 14,5% | 2 | 1.711 € |
| 18 | Mont Projects Group03271455 · Građevinarstvo | 0,1% | 842.570 € | +2.566,3% | 51.945 € | 6,2% | 1 | 1.207 € |
| 19 | Ibrahimović03562123 · Građevinarstvo | <0,1% | 663.878 € | +645,6% | 251.354 € | 37,9% | 3 | 567 € |
| 20 | Izoterm02209721 · Građevinarstvo | <0,1% | 627.965 € | +143,3% | 42.180 € | 6,7% | 5 | 1.556 € |
| 21 | Bibezić Group03310566 · Građevinarstvo | <0,1% | 608.120 € | -3,3% | -1.693 € | -0,3% | 10 | 1.069 € |
| 22 | DP Monte02845563 · Građevinarstvo | <0,1% | 591.488 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 262.084 € | 44,3% | 1 | 932 € |
| 23 | Ugc03324630 · Građevinarstvo | <0,1% | 590.659 € | +285,7% | 47.914 € | 8,1% | 9 | 1.528 € |
| 24 | Soho Suites03084671 · Građevinarstvo | <0,1% | 565.957 € | -14,9% | 10.948 € | 1,9% | 8 | 656 € |
| 25 | Mautin Montenegro02838966 · Građevinarstvo | <0,1% | 519.020 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 29.379 € | 5,7% | 1 | 645 € |
| 26 | Beo Trio Gradnja Zeta03632415 · Građevinarstvo | <0,1% | 509.234 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 119.060 € | 23,4% | 1 | 3.191 € |
| 27 | SNF Dekor03379850 · Građevinarstvo | <0,1% | 503.031 € | +7,6% | 174.125 € | 34,6% | 16 | 656 € |
| 28 | E&R Tim Gradnja03321703 · Građevinarstvo | <0,1% | 497.041 € | +115,8% | -17.601 € | -3,5% | 20 | 958 € |
| 29 | A To Z Group Montenegro03383431 · Građevinarstvo | <0,1% | 487.396 € | +33,1% | 44.556 € | 9,1% | 12 | 1.872 € |
| 30 | Meb02636123 · Građevinarstvo | <0,1% | 486.290 € | -81,2% | 32.016 € | 6,6% | 35 | — |
| 31 | Neea03313743 · Građevinarstvo | <0,1% | 478.452 € | +69,3% | 41.210 € | 8,6% | 3 | 968 € |
| 32 | Univerzal - Rai02632675 · Građevinarstvo | <0,1% | 448.633 € | -33,8% | 12.811 € | 2,9% | 13 | 736 € |
| 33 | Kod Brkanovića02238128 · Građevinarstvo | <0,1% | 434.150 € | -47,6% | 27.565 € | 6,3% | 19 | 695 € |
| 34 | Ansterm Plus03231577 · Građevinarstvo | <0,1% | 421.400 € | +40,5% | -90.346 € | -21,4% | 7 | 1.146 € |
| 35 | V&J Company03260569 · Građevinarstvo | <0,1% | 415.809 € | +139,2% | 72.825 € | 17,5% | 9 | 648 € |
| 36 | Cobex Gradnja03135373 · Građevinarstvo | <0,1% | 381.548 € | +26,7% | 19.820 € | 5,2% | 8 | 649 € |
| 37 | Kajić-Komerc02152720 · Građevinarstvo | <0,1% | 379.352 € | -3,3% | 61.955 € | 16,3% | 5 | 677 € |
| 38 | Dadek02833492 · Građevinarstvo | <0,1% | 378.418 € | +162,2% | 92.017 € | 24,3% | 5 | 699 € |
| 39 | NG Group02988208 · Građevinarstvo | <0,1% | 370.117 € | -6,5% | 102.563 € | 27,7% | 7 | 958 € |
| 40 | Master X03687953 · Građevinarstvo | <0,1% | 356.398 € | +710,4% | -56.229 € | -15,8% | 8 | 717 € |
| 41 | Ok Kevin Gradnja03322602 · Građevinarstvo | <0,1% | 348.187 € | -20,6% | 9.075 € | 2,6% | 7 | 757 € |
| 42 | Neimar Kop03343707 · Građevinarstvo | <0,1% | 343.680 € | +43,2% | 84.363 € | 24,5% | 3 | 677 € |
| 43 | QH Invest03743144 · Građevinarstvo | <0,1% | 335.564 € | Nema izvještaja za 2024. | -35.339 € | -10,5% | 3 | 8.601 € |
| 44 | Ćeman Construction03426025 · Građevinarstvo | <0,1% | 330.460 € | +102,5% | -79.641 € | -24,1% | 5 | 606 € |
| 45 | VM Inženjering02878348 · Građevinarstvo | <0,1% | 327.584 € | -68,8% | 143.767 € | 43,9% | 3 | 583 € |
| 46 | Bajrović02429551 · Građevinarstvo | <0,1% | 327.121 € | +1,6% | 54.286 € | 16,6% | 2 | 1.729 € |
| 47 | Kalex Bar03640981 · Građevinarstvo | <0,1% | 314.143 € | +202,0% | 8.115 € | 2,6% | 3 | 3.797 € |
| 48 | BFT Montenegro03334759 · Građevinarstvo | <0,1% | 312.425 € | +22,3% | 70.921 € | 22,7% | 2 | 537 € |
| 49 | Hidroizolacije K&S03425193 · Građevinarstvo | <0,1% | 305.691 € | +39,7% | 31.719 € | 10,4% | 5 | 430 € |
| 50 | Progress Invest03290735 · Građevinarstvo | <0,1% | 305.051 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -48.422 € | -15,9% | 1 | 2.514 € |