Prihod
5,7% prihoda Crne Gore
5.552 kompanije su ostvarile 1,00 mlrd € prihoda u 2025. godini, 5,7% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 3. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,6 puta.
5,7% prihoda Crne Gore
202,3 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Budvanska Rivijera (600)
Ukupna dobit: 26,90 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Broj kompanija najviše je porastao 2022. godine: sa 3.741 na 4.710.
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 51–100 od 775
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 51 | Podgorica Invest03288633 · Građevinarstvo | <0,1% | 660.923 € | +23,0% | 14.034 € | 2,1% | 1 | 5.780 € |
| 52 | Sun Invest03063461 · Građevinarstvo | <0,1% | 643.124 € | +206,6% | 76.506 € | 11,9% | 3 | 1.483 € |
| 53 | Erde02412110 · Građevinarstvo | <0,1% | 637.403 € | -35,1% | -39.388 € | -6,2% | 20 | 656 € |
| 54 | Ogradni Sistemi Miva03525805 · Građevinarstvo | <0,1% | 626.829 € | +43,5% | 56.812 € | 9,1% | 1 | 10.894 € |
| 55 | Žig Trans03140679 · Građevinarstvo | <0,1% | 609.566 € | +15,6% | 109.586 € | 18,0% | 4 | 2.577 € |
| 56 | Priap LTD03141420 · Građevinarstvo | <0,1% | 607.280 € | -24,0% | -4.574 € | -0,8% | 2 | 1.064 € |
| 57 | Adria Invest02335425 · Građevinarstvo | <0,1% | 597.850 € | -47,1% | 17.658 € | 3,0% | 28 | 1.217 € |
| 58 | Simax Mne03391736 · Građevinarstvo | <0,1% | 593.810 € | -1,3% | 94.556 € | 15,9% | 4 | 4.036 € |
| 59 | Art-Grad03119084 · Građevinarstvo | <0,1% | 585.061 € | -5,1% | 11.659 € | 2,0% | 4 | 1.183 € |
| 60 | Sarž Trade02333791 · Građevinarstvo | <0,1% | 584.494 € | +227,5% | 106.804 € | 18,3% | 2 | 1.472 € |
| 61 | Viktor - Invest02637898 · Građevinarstvo | <0,1% | 579.592 € | +539,6% | 216.432 € | 37,3% | 1 | 1.150 € |
| 62 | Burico Ing Pro02683997 · Građevinarstvo | <0,1% | 552.281 € | +13,6% | 77.404 € | 14,0% | 6 | 719 € |
| 63 | Monrus Investment02619059 · Građevinarstvo | <0,1% | 551.331 € | -58,4% | 243 € | 0,0% | 6 | 2.106 € |
| 64 | Azur Bazeni02787954 · Građevinarstvo | <0,1% | 490.024 € | +12,4% | 39.937 € | 8,2% | 4 | 524 € |
| 65 | WTWS02673436 · Građevinarstvo | <0,1% | 483.710 € | -33,7% | 16.790 € | 3,5% | 12 | 1.145 € |
| 66 | Esenze Construction03720985 · Građevinarstvo | <0,1% | 472.267 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 40.150 € | 8,5% | 10 | 1.552 € |
| 67 | Čudo Gradnja03107841 · Građevinarstvo | <0,1% | 467.258 € | -38,1% | -6.730 € | -1,4% | 1 | 4.604 € |
| 68 | 1. Jul03629627 · Građevinarstvo | <0,1% | 460.287 € | +700,9% | 39.230 € | 8,5% | 2 | 455 € |
| 69 | Miba Group03326098 · Građevinarstvo | <0,1% | 447.835 € | +9,0% | 52.436 € | 11,7% | 1 | 765 € |
| 70 | China Shandong Hi-Speed Qianfang International Technology03668983 · Građevinarstvo | <0,1% | 444.272 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -54.159 € | -12,2% | 4 | 1.466 € |
| 71 | Virt03257649 · Građevinarstvo | <0,1% | 435.994 € | +17,4% | 162.471 € | 37,3% | 1 | 1.193 € |
| 72 | Tre Group Invest03280152 · Građevinarstvo | <0,1% | 424.748 € | -95,3% | 51.651 € | 12,2% | 1 | 1.830 € |
| 73 | Grand Stroy02773317 · Građevinarstvo | <0,1% | 407.238 € | -5,4% | -136.690 € | -33,6% | 3 | 823 € |
| 74 | Capital Hill03406431 · Građevinarstvo | <0,1% | 405.902 € | +2.402,2% | 22.432 € | 5,5% | 1 | 678 € |
| 75 | Stango02144727 · Građevinarstvo | <0,1% | 366.064 € | -3,1% | 12.860 € | 3,5% | 10 | 1.037 € |
| 76 | Eurus House02854325 · Građevinarstvo | <0,1% | 359.354 € | +7,5% | 8.426 € | 2,3% | 6 | 1.020 € |
| 77 | Id Concept02818914 · Građevinarstvo | <0,1% | 352.282 € | +134,6% | 143.025 € | 40,6% | 2 | 679 € |
| 78 | Confidence03238512 · Građevinarstvo | <0,1% | 350.531 € | -48,8% | 39.120 € | 11,2% | 5 | 2.372 € |
| 79 | Budva Steel02860104 · Građevinarstvo | <0,1% | 324.960 € | -0,4% | 57.039 € | 17,6% | 2 | 3.281 € |
| 80 | Smi Group03174794 · Građevinarstvo | <0,1% | 323.492 € | +19,5% | 13.469 € | 4,2% | 9 | 759 € |
| 81 | Elmos02042720 · Građevinarstvo | <0,1% | 321.689 € | +5,7% | -135.351 € | -42,1% | 6 | 1.466 € |
| 82 | Ar-Ing03113981 · Građevinarstvo | <0,1% | 308.281 € | -64,2% | -15.565 € | -5,0% | 2 | 1.487 € |
| 83 | Premier Moskov Mne03069265 · Građevinarstvo | <0,1% | 299.401 € | -63,9% | 51.387 € | 17,2% | 7 | 1.256 € |
| 84 | Božović Plus02447860 · Građevinarstvo | <0,1% | 292.319 € | +554,1% | 2.840 € | 1,0% | 4 | 1.076 € |
| 85 | Grading Mont Invest03207374 · Građevinarstvo | <0,1% | 289.542 € | +41,4% | 32.224 € | 11,1% | 4 | 723 € |
| 86 | Aren Montenegro03223922 · Građevinarstvo | <0,1% | 286.364 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 142.681 € | 49,8% | 4 | 623 € |
| 87 | Finish Group03241025 · Građevinarstvo | <0,1% | 282.726 € | +4,8% | 28.690 € | 10,1% | 4 | 554 € |
| 88 | Edak Construction03245292 · Građevinarstvo | <0,1% | 281.986 € | -54,4% | 10.261 € | 3,6% | 2 | 928 € |
| 89 | Monterra Development02917858 · Građevinarstvo | <0,1% | 277.247 € | +321,2% | 43.346 € | 15,6% | 1 | 339 € |
| 90 | Mic02882612 · Građevinarstvo | <0,1% | 276.637 € | +1.312,1% | 45.945 € | 16,6% | 2 | 339 € |
| 91 | Minas Inžinjering03590631 · Građevinarstvo | <0,1% | 264.430 € | -29,1% | -80.457 € | -30,4% | 9 | 2.303 € |
| 92 | Slo Construction03229351 · Građevinarstvo | <0,1% | 260.066 € | +1.194,8% | 251.963 € | 96,9% | 1 | 675 € |
| 93 | Universal Trade02853744 · Građevinarstvo | <0,1% | 259.232 € | -52,2% | -288.510 € | -111,3% | 7 | 806 € |
| 94 | Evkowski02848970 · Građevinarstvo | <0,1% | 258.534 € | -43,1% | -272.483 € | -105,4% | 2 | 2.452 € |
| 95 | Sunny City03582892 · Građevinarstvo | <0,1% | 258.247 € | +35,2% | 20.304 € | 7,9% | 7 | 1.421 € |
| 96 | MM Grupa03246787 · Građevinarstvo | <0,1% | 246.272 € | +245,6% | 3.609 € | 1,5% | 1 | 6.923 € |
| 97 | Centurion Investment & Development03190293 · Građevinarstvo | <0,1% | 243.246 € | -41,1% | -225.868 € | -92,9% | 6 | 2.085 € |
| 98 | Adriatik Investment02818876 · Građevinarstvo | <0,1% | 241.947 € | +94,3% | 52.934 € | 21,9% | 3 | 773 € |
| 99 | Peg02750937 · Građevinarstvo | <0,1% | 241.752 € | +7,8% | 72.769 € | 30,1% | 3 | 556 € |
| 100 | Bolt Electro03194833 · Građevinarstvo | <0,1% | 235.196 € | +269,7% | 107.193 € | 45,6% | 3 | 810 € |