Prihod
5,7% prihoda Crne Gore
5.552 kompanije su ostvarile 1,00 mlrd € prihoda u 2025. godini, 5,7% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 3. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,6 puta.
5,7% prihoda Crne Gore
202,3 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Budvanska Rivijera (600)
Ukupna dobit: 26,90 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Broj kompanija najviše je porastao 2022. godine: sa 3.741 na 4.710.
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 251–300 od 789
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 251 | Entopya Company03615863 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 148.538 € | +16,2% | 1.095 € | 0,7% | 0 | — |
| 252 | Marinero Travel03455742 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 147.397 € | +474,5% | 9.729 € | 6,6% | 7 | 863 € |
| 253 | Cuba Siempre03752275 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 145.213 € | Nema izvještaja za 2024. | 28.694 € | 19,8% | 0 | — |
| 254 | Surfers03496244 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 144.553 € | -17,3% | 18.910 € | 13,1% | 3 | 937 € |
| 255 | Soldi03534464 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 140.638 € | +225,5% | -37.670 € | -26,8% | 6 | 968 € |
| 256 | La Familia03323064 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 140.457 € | +19,1% | 7.325 € | 5,2% | 5 | 982 € |
| 257 | Paštrovića Dvori03283399 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 138.004 € | -11,6% | -6.365 € | -4,6% | 4 | 868 € |
| 258 | Cadena03516903 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 136.101 € | -68,6% | -26.842 € | -19,7% | 2 | 392 € |
| 259 | Freedom NT02981998 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 134.134 € | +74,8% | 23.099 € | 17,2% | 3 | 819 € |
| 260 | Art & Sound03325377 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 131.215 € | -69,1% | -135.865 € | -103,5% | 5 | 1.748 € |
| 261 | Dasi03187853 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 130.897 € | +13,0% | -10.883 € | -8,3% | 2 | 1.594 € |
| 262 | Forcealw03736245 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 130.676 € | Nema izvještaja za 2024. | 4.791 € | 3,7% | 2 | 522 € |
| 263 | Risan Bay Resort03761134 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 130.181 € | Nema izvještaja za 2024. | -34.206 € | -26,3% | 5 | 701 € |
| 264 | Pierina03266753 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 128.685 € | +93,4% | 5.839 € | 4,5% | 3 | 645 € |
| 265 | Manex02220407 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 128.361 € | -53,8% | -68.189 € | -53,1% | 6 | 764 € |
| 266 | Sarantini03744710 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 124.361 € | Nema izvještaja za 2024. | 28.943 € | 23,3% | 3 | 1.161 € |
| 267 | RD Company02433591 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 124.359 € | +8,9% | -2.314 € | -1,9% | 3 | 727 € |
| 268 | Infohvala03309509 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 123.680 € | -4,6% | -8.175 € | -6,6% | 4 | 802 € |
| 269 | Puerta Del Sol02705532 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 123.594 € | -11,4% | 14.802 € | 12,0% | 5 | 737 € |
| 270 | Vojd03468666 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 122.925 € | +3,2% | -26.224 € | -21,3% | 4 | 568 € |
| 271 | Saičić-Tours02329930 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 120.585 € | -17,9% | 8.846 € | 7,3% | 3 | 948 € |
| 272 | Epoha02248719 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 118.566 € | +22,2% | 5.593 € | 4,7% | 5 | 666 € |
| 273 | Arad A.A.P.03521966 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 118.373 € | +10,5% | -17.134 € | -14,5% | 2 | 1.256 € |
| 274 | Magic MK03093824 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 117.055 € | -5,6% | 1.161 € | 1,0% | 6 | 782 € |
| 275 | Jef Budva03153762 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 116.056 € | +12,5% | 1.579 € | 1,4% | 3 | 1.193 € |
| 276 | Taverna Vukoje03294986 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 114.280 € | +26,5% | 13.775 € | 12,1% | 2 | 829 € |
| 277 | Velmare03136108 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 112.291 € | +11,4% | 2.304 € | 2,1% | 3 | 797 € |
| 278 | Max Prestige02421151 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 112.206 € | -24,8% | -58.713 € | -52,3% | 6 | 752 € |
| 279 | Prosport03570509 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 111.948 € | +2.324,7% | 10.783 € | 9,6% | 2 | 1.328 € |
| 280 | Buka Company03744108 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 111.281 € | Nema izvještaja za 2024. | -198.022 € | -177,9% | 8 | 444 € |
| 281 | Madrid 803192377 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 111.128 € | -45,0% | -28.050 € | -25,2% | 3 | 570 € |
| 282 | Vivon03723828 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 110.959 € | Nema izvještaja za 2024. | -58.345 € | -52,6% | 2 | 2.599 € |
| 283 | Shalom02902923 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 110.932 € | +219,6% | 3.648 € | 3,3% | 2 | 510 € |
| 284 | Veljko02787377 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 108.761 € | +3,7% | 27.152 € | 25,0% | 2 | 744 € |
| 285 | Maxper03309126 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 106.998 € | +3,1% | -18.227 € | -17,0% | 4 | 805 € |
| 286 | Intel02343592 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 106.112 € | -35,6% | 53 € | 0,0% | 3 | 1.374 € |
| 287 | M.B. Bonaca02456583 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 102.936 € | +1,9% | 2.426 € | 2,4% | 3 | 833 € |
| 288 | Touchandgo03593797 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 102.349 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -87.325 € | -85,3% | 10 | 593 € |
| 289 | Asimgard03661083 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 100.507 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -21.728 € | -21,6% | 4 | 732 € |
| 290 | Mona03118371 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 100.484 € | +9,7% | -5.855 € | -5,8% | 7 | 459 € |
| 291 | Sinbia03263568 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 99.798 € | +254,3% | 35.473 € | 35,5% | 2 | 419 € |
| 292 | Jasa02935066 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 99.611 € | -44,8% | -21.973 € | -22,1% | 3 | 450 € |
| 293 | Ikas03486397 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 98.680 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 1.436 € | 1,5% | 3 | 1.002 € |
| 294 | Krays02650886 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 97.953 € | +0,1% | -75.482 € | -77,1% | 1 | 2.858 € |
| 295 | Bun03137902 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 96.823 € | +11,6% | 9.709 € | 10,0% | 2 | 569 € |
| 296 | Ant Company03367762 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 95.525 € | +22,8% | 36.475 € | 38,2% | 4 | 410 € |
| 297 | Div Montenegro03236200 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 95.041 € | -13,7% | 3.216 € | 3,4% | 2 | 1.256 € |
| 298 | RBR International02807084 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 94.989 € | +820,3% | -9.406 € | -9,9% | 2 | 1.151 € |
| 299 | Heds 9503471870 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 93.910 € | +2,6% | 3.745 € | 4,0% | 4 | 681 € |
| 300 | Drobni Pijesak02401452 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 93.761 € | -0,4% | -2.024 € | -2,2% | 4 | 859 € |