Prihod
5,7% prihoda Crne Gore
5.552 kompanije su ostvarile 1,00 mlrd € prihoda u 2025. godini, 5,7% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 3. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,6 puta.
5,7% prihoda Crne Gore
202,3 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Budvanska Rivijera (600)
Ukupna dobit: 26,90 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Broj kompanija najviše je porastao 2022. godine: sa 3.741 na 4.710.
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 301–350 od 789
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 301 | Braniv02437350 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 91.359 € | +17,0% | 7.769 € | 8,5% | 4 | 633 € |
| 302 | El Greko Hellas03538001 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 90.764 € | +4,5% | -47.379 € | -52,2% | 4 | 502 € |
| 303 | Beatrice Company03503518 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 90.015 € | -6,0% | 25.914 € | 28,8% | 3 | 542 € |
| 304 | Pantović Komerc03738248 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 89.115 € | Nema izvještaja za 2024. | -11.477 € | -12,9% | 2 | 1.204 € |
| 305 | Markos 103741087 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 89.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 7.562 € | 8,5% | 2 | 749 € |
| 306 | Adriastar02952831 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 88.841 € | -3,6% | -293 € | -0,3% | 1 | 1.228 € |
| 307 | Ilford03126102 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 87.982 € | +5,0% | 3.581 € | 4,1% | 2 | 653 € |
| 308 | Školj02174553 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 86.813 € | -39,4% | -20.994 € | -24,2% | 3 | 731 € |
| 309 | Empire Group03470148 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 86.241 € | -10,6% | 15.767 € | 18,3% | 1 | 1.916 € |
| 310 | Brothers Fast Food03658058 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 83.577 € | +199,1% | 4.518 € | 5,4% | 3 | 724 € |
| 311 | Zec J.V.A03089550 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 82.229 € | +263,4% | 29.446 € | 35,8% | 3 | 583 € |
| 312 | King Kiflizza03744396 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 79.178 € | Nema izvještaja za 2024. | 15.544 € | 19,6% | 3 | — |
| 313 | Montesol02410346 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 78.031 € | +8,7% | 30.084 € | 38,6% | 3 | 484 € |
| 314 | Hermes Budva03154823 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 77.717 € | -22,9% | 9.047 € | 11,6% | 2 | 1.058 € |
| 315 | Dragičević Company03732746 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 77.671 € | Nema izvještaja za 2024. | 5.112 € | 6,6% | 1 | 999 € |
| 316 | Montenegro Events02707861 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 77.523 € | +21,7% | 658 € | 0,8% | 5 | 661 € |
| 317 | Te & Be03432297 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 75.001 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 7.919 € | 10,6% | 3 | 598 € |
| 318 | Selinsezer03584798 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 74.174 € | +362,8% | 1.794 € | 2,4% | 2 | 804 € |
| 319 | Poslastičarnica Montenegro -M03046508 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 73.016 € | +38,0% | -15.798 € | -21,6% | 2 | 1.066 € |
| 320 | Food & Beverage03400786 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 72.658 € | +90,1% | 18.606 € | 25,6% | 4 | 377 € |
| 321 | K&E Monte Group03640914 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 72.557 € | +0,2% | -8.029 € | -11,1% | 2 | 766 € |
| 322 | Viola Di Mare03168581 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 72.410 € | +22,4% | -7.771 € | -10,7% | 1 | 791 € |
| 323 | Gor Pont03363236 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 71.596 € | +28,8% | 5.494 € | 7,7% | 3 | 833 € |
| 324 | Sveti Nikola Turs Grozdanovski03251977 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 68.924 € | +149,2% | 397 € | 0,6% | 2 | 569 € |
| 325 | Vertigo Company03350185 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 68.657 € | +131,4% | 1.786 € | 2,6% | 3 | 592 € |
| 326 | Srećan Žar02706687 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 66.400 € | -0,1% | -42.497 € | -64,0% | 1 | 3.447 € |
| 327 | Yeshill03242986 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 65.071 € | -24,5% | -12.295 € | -18,9% | 2 | 1.175 € |
| 328 | Montecuba03271331 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 64.562 € | +52.819,7% | 3.496 € | 5,4% | 1 | 1.011 € |
| 329 | Speedster02977435 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 64.418 € | -21,4% | -50.749 € | -78,8% | 7 | 799 € |
| 330 | SKY View Montenegro02902605 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 64.183 € | -37,1% | -23.488 € | -36,6% | 2 | 1.527 € |
| 331 | Deta-96903658350 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 63.700 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 20.354 € | 32,0% | 2 | — |
| 332 | White Lotus03692434 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 62.820 € | Nema izvještaja za 2024. | -20.879 € | -33,2% | 2 | 483 € |
| 333 | Tarkus03410501 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 62.348 € | -14,0% | -4.690 € | -7,5% | 4 | 720 € |
| 334 | Nikomd03648303 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 62.150 € | -12,0% | -2.067 € | -3,3% | 3 | 738 € |
| 335 | Intact Intact03344240 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 61.542 € | +199,1% | -33 € | -0,1% | 4 | 309 € |
| 336 | Miramonte Gardens02634210 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 60.907 € | +1,0% | -3.349 € | -5,5% | 4 | 662 € |
| 337 | Barbun02835428 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 60.447 € | -14,0% | -29.791 € | -49,3% | 2 | 1.184 € |
| 338 | Siniz Grupa02786125 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 60.000 € | -27,7% | 18.744 € | 31,2% | 2 | 514 € |
| 339 | Lonzheron03492826 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 59.522 € | +445,2% | -887 € | -1,5% | 3 | 709 € |
| 340 | La Barca03388352 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 57.535 € | +11,5% | -19.761 € | -34,3% | 1 | 678 € |
| 341 | Mytime Group03629198 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 56.273 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -60.939 € | -108,3% | 4 | 855 € |
| 342 | Venus Group03651487 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 56.105 € | +131,8% | -33.411 € | -59,6% | 3 | 779 € |
| 343 | Mbatelje03505308 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 55.812 € | +1,4% | -14.685 € | -26,3% | 2 | 876 € |
| 344 | Agapi02742080 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 55.657 € | -10,7% | 1.252 € | 2,2% | 2 | 680 € |
| 345 | L & J03365123 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 55.066 € | +9,3% | 164 € | 0,3% | 1 | 865 € |
| 346 | Pasta Giorno03536203 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 54.861 € | -2,6% | 1.354 € | 2,5% | 3 | 444 € |
| 347 | Kaffadzus03693767 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 54.780 € | +67.529,6% | -46.056 € | -84,1% | 4 | 956 € |
| 348 | RHB Group03122387 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 54.621 € | -38,0% | -30.395 € | -55,6% | 4 | 713 € |
| 349 | Osal Estate03540332 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 54.300 € | +29,2% | 1.460 € | 2,7% | 1 | 1.062 € |
| 350 | As & sa03105342 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 52.874 € | Nema izvještaja za 2024. | -3.136 € | -5,9% | 0 | — |