Prihod
5,7% prihoda Crne Gore
5.552 kompanije su ostvarile 1,00 mlrd € prihoda u 2025. godini, 5,7% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 3. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,6 puta.
5,7% prihoda Crne Gore
202,3 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Budvanska Rivijera (600)
Ukupna dobit: 26,90 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Broj kompanija najviše je porastao 2022. godine: sa 3.741 na 4.710.
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 775
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Sunraf Plus03276406 · Građevinarstvo | 1,1% | 10.828.025 € | -9,5% | -571.038 € | -5,3% | 6 | 5.789 € |
| 2 | Atena - Bohor02297191 · Građevinarstvo | 0,9% | 8.638.120 € | +28,3% | 429.371 € | 5,0% | 31 | 2.413 € |
| 3 | Electro Team02744643 · Građevinarstvo | 0,7% | 7.469.016 € | +119,8% | 323.191 € | 4,3% | 47 | 1.441 € |
| 4 | Anita02428881 · Građevinarstvo | 0,6% | 6.144.817 € | -8,8% | 1.300.376 € | 21,2% | 42 | 1.403 € |
| 5 | Doto Mne03633551 · Građevinarstvo | 0,4% | 4.453.159 € | +209,4% | -147.473 € | -3,3% | 3 | 1.656 € |
| 6 | Rockler Inženjering02373564 · Građevinarstvo | 0,4% | 4.444.537 € | -2,6% | 303.780 € | 6,8% | 32 | 1.576 € |
| 7 | S.A.R.D. Inženjering03218783 · Građevinarstvo | 0,4% | 4.132.655 € | -12,1% | 19.911 € | 0,5% | 67 | 1.510 € |
| 8 | Montenegro - Cop03071103 · Građevinarstvo | 0,4% | 3.671.029 € | +93,7% | 119.418 € | 3,3% | 20 | 1.617 € |
| 9 | Aura Vittalis02819660 · Građevinarstvo | 0,4% | 3.541.568 € | +10,8% | -35.007 € | -1,0% | 71 | 701 € |
| 10 | Gugi Commerce02301326 · Građevinarstvo | 0,3% | 3.467.323 € | -6,3% | 29.886 € | 0,9% | 38 | 1.556 € |
| 11 | Izoser Mne03309878 · Građevinarstvo | 0,3% | 3.377.683 € | +6.528,2% | 191.685 € | 5,7% | 1 | 3.003 € |
| 12 | Kara & Vertical Construction03496996 · Građevinarstvo | 0,3% | 3.274.559 € | +163.727.850,0% | 302.566 € | 9,2% | 1 | 1.311 € |
| 13 | Bizard Company03295826 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.771.379 € | +24,6% | 160.184 € | 5,8% | 1 | 4.453 € |
| 14 | Stab02961989 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.680.851 € | -30,1% | 121.657 € | 4,5% | 60 | 659 € |
| 15 | KM Inženjering03400948 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.364.656 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 612.916 € | 25,9% | 1 | — |
| 16 | Monolith02639459 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.293.176 € | +94,8% | 139.599 € | 6,1% | 22 | 1.059 € |
| 17 | Stublina03183696 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.077.716 € | -58,0% | 144.005 € | 6,9% | 18 | 2.022 € |
| 18 | Tradeunique CG02398311 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.021.516 € | -1,1% | 8.000 € | 0,4% | 8 | 2.049 € |
| 19 | Galop Inženjering02388081 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.009.907 € | +60,9% | 92.863 € | 4,6% | 9 | 3.196 € |
| 20 | Monte - Co02714523 · Građevinarstvo | 0,2% | 2.005.916 € | +108,5% | 116.935 € | 5,8% | 2 | 3.402 € |
| 21 | Emerald Invest03528227 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.875.275 € | +101,2% | 515.493 € | 27,5% | 2 | 1.950 € |
| 22 | SS Construction03611744 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.815.320 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 433.477 € | 23,9% | 1 | 713 € |
| 23 | Arco Inzenjering03076377 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.767.071 € | +51,1% | 48.840 € | 2,8% | 6 | 888 € |
| 24 | Decoral - Line03215164 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.662.460 € | +137,3% | 300.612 € | 18,1% | 14 | 720 € |
| 25 | BS Construction03377326 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.608.307 € | +3,9% | 60.414 € | 3,8% | 14 | 1.761 € |
| 26 | Carat02420686 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.606.771 € | -44,0% | 231.269 € | 14,4% | 3 | — |
| 27 | Žig - Ing02961164 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.571.567 € | +30,2% | 214.915 € | 13,7% | 4 | 4.363 € |
| 28 | MNM Trading03293173 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.564.700 € | -27,2% | -538.840 € | -34,4% | 25 | 852 € |
| 29 | Mediteran Company02755084 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.418.661 € | -28,5% | 53.302 € | 3,8% | 27 | 755 € |
| 30 | Tron Company02727820 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.350.844 € | -32,1% | 4.586 € | 0,3% | 12 | 921 € |
| 31 | Fullkon Group03257991 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.293.421 € | +1.595,1% | 368.489 € | 28,5% | 1 | 2.278 € |
| 32 | Italian Style02736705 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.287.864 € | +12,7% | 193.151 € | 15,0% | 2 | 2.841 € |
| 33 | Zeta Tauri03323340 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.232.769 € | -21,5% | 16.827 € | 1,4% | 4 | 3.933 € |
| 34 | R D Z02902672 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.175.019 € | +25,6% | 152.449 € | 13,0% | 14 | 717 € |
| 35 | Zevs Compani02982994 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.157.220 € | +26,6% | 125.307 € | 10,8% | 12 | 1.641 € |
| 36 | Stabilis Investment03107191 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.122.645 € | -85,4% | 69.433 € | 6,2% | 1 | 8.459 € |
| 37 | Tara Gradnja03209733 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.099.877 € | -30,9% | 1.281 € | 0,1% | 7 | 1.270 € |
| 38 | Sunny Resort03213668 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.047.998 € | -61,5% | 95.912 € | 9,2% | 7 | 711 € |
| 39 | Deluxe Estate Montenegro03578062 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.046.151 € | +28.984,0% | 101.075 € | 9,7% | 1 | 3.039 € |
| 40 | Mercur-Evropa02204509 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.016.656 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 224.491 € | 22,1% | 2 | 580 € |
| 41 | Car-Mont02260514 · Građevinarstvo | <0,1% | 1.003.487 € | +43,1% | 156.712 € | 15,6% | 15 | — |
| 42 | Zevs Gradnja03365921 · Građevinarstvo | <0,1% | 894.725 € | +385,6% | 166.019 € | 18,6% | 10 | 1.276 € |
| 43 | Finish Construction03382427 · Građevinarstvo | <0,1% | 870.616 € | +0,8% | 776.206 € | 89,2% | 1 | 678 € |
| 44 | Es Engineering Budva03307298 · Građevinarstvo | <0,1% | 868.761 € | -43,9% | 165.854 € | 19,1% | 15 | 683 € |
| 45 | Mani Company02702215 · Građevinarstvo | <0,1% | 798.944 € | +487,8% | 153.844 € | 19,3% | 4 | 566 € |
| 46 | Hasber Construction03305538 · Građevinarstvo | <0,1% | 792.884 € | -30,7% | -149.813 € | -18,9% | 15 | 3.108 € |
| 47 | Sodeo Enginering03334767 · Građevinarstvo | <0,1% | 754.846 € | -42,5% | -72.108 € | -9,6% | 27 | 748 € |
| 48 | Paki02707381 · Građevinarstvo | <0,1% | 752.003 € | -12,4% | 97.889 € | 13,0% | 10 | 766 € |
| 49 | Atp Investment03338983 · Građevinarstvo | <0,1% | 751.072 € | -16,9% | 29.895 € | 4,0% | 15 | 1.482 € |
| 50 | Betonmix03123359 · Građevinarstvo | <0,1% | 740.479 € | -31,0% | 181.867 € | 24,6% | 5 | 1.509 € |