Prihod
1,2% prihoda Crne Gore
553 kompanije su ostvarile 210,32 mil. € prihoda u 2025. godini, 1,2% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 13. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 1,6 puta.
1,2% prihoda Crne Gore
38,2 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Komunalno (85)
Ukupna dobit: 5,38 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 131.900.869 € | 340 |
| 2016 | 113.840.269 € | 345 |
| 2017 | 126.258.705 € | 363 |
| 2018 | 129.892.428 € | 379 |
| 2019 | 131.696.059 € | 396 |
| 2020 | 106.449.861 € | 423 |
| 2021 | 128.514.940 € | 440 |
| 2022 | 158.125.968 € | 477 |
| 2023 | 183.245.115 € | 527 |
| 2024 | 204.247.324 € | 529 |
| 2025 (Preliminarno) | 210.315.231 € | 553 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 64
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Martex02124629 · Prerađivačka industrija | 5,9% | 12.458.499 € | -9,8% | 87.117 € | 0,7% | 44 | 912 € |
| 2 | Mediteranea02619784 · Prerađivačka industrija | 2,9% | 6.171.336 € | -3,5% | 428.453 € | 6,9% | 18 | 783 € |
| 3 | Nani-Prom02445964 · Prerađivačka industrija | 2,4% | 5.088.366 € | -11,4% | 135.447 € | 2,7% | 20 | 1.012 € |
| 4 | Montstate02121581 · Prerađivačka industrija | 1,9% | 4.002.928 € | -15,5% | 77.148 € | 1,9% | 15 | 929 € |
| 5 | Interproduct02272652 · Prerađivačka industrija | 1,7% | 3.515.811 € | +1,3% | 121.371 € | 3,5% | 14 | 1.073 € |
| 6 | Mianja02365987 · Prerađivačka industrija | 1,2% | 2.434.446 € | +9,1% | 106.226 € | 4,4% | 27 | 906 € |
| 7 | Turo02688964 · Prerađivačka industrija | 1,0% | 2.119.882 € | +5,9% | 65.529 € | 3,1% | 15 | 1.049 € |
| 8 | SNJ Gornič02268132 · Prerađivačka industrija | 0,9% | 1.871.858 € | +59,7% | 294.584 € | 15,7% | 14 | 1.054 € |
| 9 | Obod02004704 · Prerađivačka industrija | 0,5% | 1.097.410 € | +22,4% | 174.487 € | 15,9% | 18 | 1.162 € |
| 10 | Katunjanka02313782 · Prerađivačka industrija | 0,4% | 923.352 € | +17,2% | 28.772 € | 3,1% | 10 | 991 € |
| 11 | Baget CT03272915 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 699.798 € | +10,2% | 14.846 € | 2,1% | 25 | 821 € |
| 12 | Eurogum02365383 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 531.786 € | +9,3% | -128.003 € | -24,1% | 6 | 641 € |
| 13 | Ratković-Alfa02325608 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 516.665 € | +49,9% | 11.640 € | 2,3% | 3 | 762 € |
| 14 | Meat Group03136728 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 448.782 € | +4,2% | 63.999 € | 14,3% | 3 | 3.800 € |
| 15 | Pahmont02310139 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 438.630 € | -18,5% | -4.170 € | -1,0% | 2 | 1.005 € |
| 16 | Hajdana02730626 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 400.281 € | +33,4% | 4.001 € | 1,0% | 7 | 670 € |
| 17 | Top-Form03356507 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 345.398 € | +36,6% | 107.384 € | 31,1% | 2 | 493 € |
| 18 | Drvoart Kompani02364255 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 324.038 € | -16,7% | -43.881 € | -13,5% | 9 | 671 € |
| 19 | Mesara Vujović 190303180433 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 295.971 € | +7,0% | 4.240 € | 1,4% | 3 | 678 € |
| 20 | Silex Promet02241820 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 270.888 € | +25,4% | 37.766 € | 13,9% | 8 | 662 € |
| 21 | Marshalls Gelato Montenegro03281833 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 250.015 € | +9,9% | 14.300 € | 5,7% | 3 | 1.433 € |
| 22 | Danex Product03589129 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 232.134 € | +175,1% | 94.931 € | 40,9% | 1 | 1.528 € |
| 23 | Fine Arts02630729 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 231.066 € | -1,4% | 12.094 € | 5,2% | 6 | 581 € |
| 24 | Ivpe02208091 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 229.189 € | +1,7% | 653 € | 0,3% | 7 | 510 € |
| 25 | MM Ribarstvo03053580 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 221.188 € | +25,7% | 17.120 € | 7,7% | 1 | 825 € |
| 26 | D.D.R. Comerce02275775 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 215.767 € | -8,8% | 7.734 € | 3,6% | 3 | — |
| 27 | Miamar02866382 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 184.025 € | +7,3% | 5.672 € | 3,1% | 2 | 675 € |
| 28 | Zora Group03277852 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 178.786 € | +84,6% | 11.815 € | 6,6% | 3 | 532 € |
| 29 | Sirara Vulaš02864657 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 177.707 € | -4,3% | 642 € | 0,4% | 5 | 620 € |
| 30 | Ravil02681005 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 116.216 € | -32,0% | -18.134 € | -15,6% | 1 | 611 € |
| 31 | D&D Kadija03067050 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 115.831 € | +7,2% | 3.458 € | 3,0% | 3 | 1.030 € |
| 32 | Zomi02371863 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 114.519 € | +2,8% | 1.092 € | 1,0% | 2 | 496 € |
| 33 | Premium Food02884453 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 99.225 € | +5,4% | 4.526 € | 4,6% | 1 | 2.635 € |
| 34 | CTC Lux03275850 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 93.265 € | +35,4% | 1.211 € | 1,3% | 2 | 368 € |
| 35 | Polikapo03227049 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 89.233 € | -1,5% | 17.167 € | 19,2% | 2 | 594 € |
| 36 | Perper - Denčić03391531 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 82.552 € | -37,5% | 924 € | 1,1% | 2 | 903 € |
| 37 | Monte Art Tech03551245 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 77.213 € | +12,9% | 45.683 € | 59,2% | 1 | 2.274 € |
| 38 | Milmarc Group02760240 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 61.932 € | -30,5% | -6.466 € | -10,4% | 2 | 816 € |
| 39 | New Casper02456575 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 60.970 € | -9,7% | 5.923 € | 9,7% | 2 | 459 € |
| 40 | Božja Voda02395789 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 51.188 € | -8,2% | -520.047 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 1 | 3.869 € |
| 41 | Nba14703347290 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 45.979 € | -36,2% | -692 € | -1,5% | 1 | 506 € |
| 42 | Viir02680521 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 41.322 € | +48,7% | 1.859 € | 4,5% | 1 | — |
| 43 | Borilović Company02873869 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 41.054 € | -48,0% | 992 € | 2,4% | 6 | — |
| 44 | Cicero Cet03149412 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 38.229 € | -17,1% | -1.475 € | -3,9% | 1 | 558 € |
| 45 | Slice03413900 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 35.772 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.915 € | -8,1% | 1 | 380 € |
| 46 | Dorijan & Darija03708462 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 34.913 € | Nema izvještaja za 2024. | -11.914 € | -34,1% | 2 | 695 € |
| 47 | Bulevar 102881144 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 32.028 € | -10,3% | -12.737 € | -39,8% | 3 | 478 € |
| 48 | Metal Perišić03418456 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 26.276 € | +2.627.500,0% | 3.742 € | 14,2% | 1 | 611 € |
| 49 | Art Plus & Co03306534 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 25.986 € | +0,2% | 0 € | 0,0% | 1 | — |
| 50 | Vadent03357813 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 24.881 € | -15,5% | 9.332 € | 37,5% | 1 | 1.068 € |