Prihod
2,2% prihoda Crne Gore
554 kompanije su ostvarile 383,48 mil. € prihoda u 2025. godini, 2,2% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 9. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,6 puta.
2,2% prihoda Crne Gore
29,8 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Nemesis (285)
Ukupna dobit: 21,31 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 149.155.529 € | 268 |
| 2016 | 149.310.616 € | 274 |
| 2017 | 179.234.679 € | 313 |
| 2018 | 205.232.468 € | 346 |
| 2019 | 223.282.200 € | 381 |
| 2020 | 205.389.027 € | 413 |
| 2021 | 205.457.300 € | 442 |
| 2022 | 256.028.736 € | 462 |
| 2023 | 288.977.440 € | 485 |
| 2024 | 332.996.004 € | 531 |
| 2025 (Preliminarno) | 383.475.768 € | 554 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 151–200 od 554
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 151 | Cuca Mont03180611 · Građevinarstvo | <0,1% | 189.120 € | -15,0% | 11.657 € | 6,2% | 1 | 928 € |
| 152 | Monte Technology02950120 · Poljoprivreda | <0,1% | 188.781 € | +135,0% | -49.917 € | -26,4% | 6 | 1.281 € |
| 153 | Đoković02106086 · Trgovina | <0,1% | 188.146 € | -47,7% | 26.563 € | 14,1% | 2 | 605 € |
| 154 | Javna Ustanova Centar za Dnevni Boravak Djece sa Smetnjama u Razvoju i Odraslih Lica sa Invaliditetom u Opštini Danilovgrad03157989 · Zdravstvo i socijalna zaštita | <0,1% | 185.657 € | +20,3% | -6.213 € | -3,3% | 7 | 1.614 € |
| 155 | Maxim Company02960168 · Trgovina | <0,1% | 183.781 € | +6,7% | -1.061 € | -0,6% | 10 | 1.057 € |
| 156 | Agrounija03714993 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 180.100 € | +36,4% | 111.193 € | 61,7% | 1 | 3.966 € |
| 157 | Blavor03394719 · Tehnologija | <0,1% | 179.080 € | -3,6% | 41.177 € | 23,0% | 2 | 3.339 € |
| 158 | Euro-Transport02863405 · Transport i logistika | <0,1% | 174.859 € | -36,4% | 2.900 € | 1,7% | 3 | 1.157 € |
| 159 | Jul Art03512568 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 174.066 € | +28,0% | 28.707 € | 16,5% | 3 | 796 € |
| 160 | Nezir Company03348733 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 173.085 € | +18,9% | 4.459 € | 2,6% | 6 | 714 € |
| 161 | Eko Montažne Kuće03612007 · Trgovina | <0,1% | 169.705 € | +257,1% | -21.005 € | -12,4% | 1 | 683 € |
| 162 | Petrović Grupa03106993 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 169.530 € | -14,2% | 3.239 € | 1,9% | 2 | 1.097 € |
| 163 | Gaia Commerce03235726 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 166.071 € | -15,3% | 30.454 € | 18,3% | 1 | 1.019 € |
| 164 | Auto Sekulić Company03190412 · Lične usluge | <0,1% | 165.216 € | +66,3% | 16.081 € | 9,7% | 2 | 595 € |
| 165 | Sam 0902749424 · Trgovina | <0,1% | 164.002 € | -3,7% | 12.908 € | 7,9% | 5 | 966 € |
| 166 | Vodenica 201903251004 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 161.311 € | +298,6% | 15.838 € | 9,8% | 3 | 371 € |
| 167 | Kvantex02164213 · Trgovina | <0,1% | 160.173 € | -10,6% | 10.618 € | 6,6% | 2 | 676 € |
| 168 | Dristex03327094 · Građevinarstvo | <0,1% | 159.105 € | -26,1% | 1.587 € | 1,0% | 6 | 1.761 € |
| 169 | Sekulić Montenegro Company03104699 · Transport i logistika | <0,1% | 159.041 € | +72,9% | 20.385 € | 12,8% | 3 | 907 € |
| 170 | Smart Invest Mne03409198 · Građevinarstvo | <0,1% | 158.535 € | -66,6% | 4.375 € | 2,8% | 8 | 899 € |
| 171 | Rajski VRT03086780 · Poljoprivreda | <0,1% | 155.763 € | +270,5% | 22.616 € | 14,5% | 1 | 1.131 € |
| 172 | Miralmont02702193 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 155.247 € | +13,7% | 6.270 € | 4,0% | 4 | 861 € |
| 173 | Džo Kadović03721949 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 151.836 € | Nema izvještaja za 2024. | -32.469 € | -21,4% | 7 | 647 € |
| 174 | Ve-Mi Zlatno Zrno03686299 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 151.368 € | +460,4% | 1.714 € | 1,1% | 6 | 876 € |
| 175 | Non Stop 0002948672 · Trgovina | <0,1% | 151.273 € | -11,2% | 17.171 € | 11,4% | 3 | 765 € |
| 176 | NSM Invest Company03677958 · Građevinarstvo | <0,1% | 149.779 € | +344,3% | 645 € | 0,4% | 3 | 1.044 € |
| 177 | Terakop Co02656442 · Građevinarstvo | <0,1% | 149.476 € | +34,2% | -9.884 € | -6,6% | 2 | 677 € |
| 178 | Megran02842564 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 148.793 € | -14,3% | -6.208 € | -4,2% | 2 | 678 € |
| 179 | Sedmorka03507815 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 147.360 € | +10,7% | 7.621 € | 5,2% | 5 | 1.058 € |
| 180 | Rovčanin Elektro03179346 · Građevinarstvo | <0,1% | 145.331 € | -31,9% | 8.107 € | 5,6% | 5 | 878 € |
| 181 | SM Works Team03295168 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 144.762 € | -14,6% | 2.624 € | 1,8% | 2 | 622 € |
| 182 | Montenegro Express Travel Agency02823829 · Transport i logistika | <0,1% | 144.483 € | +1.637,0% | -52.625 € | -36,4% | 10 | 883 € |
| 183 | Lončar Company02722763 · Građevinarstvo | <0,1% | 143.344 € | -4,2% | -9.830 € | -6,9% | 3 | 476 € |
| 184 | Search Tag03573486 · Tehnologija | <0,1% | 137.385 € | +2.732,7% | 581 € | 0,4% | 1 | 381 € |
| 185 | Garant Mont02769751 · Građevinarstvo | <0,1% | 136.888 € | +118,2% | 4.728 € | 3,5% | 3 | 655 € |
| 186 | Aqva Sistem Mont03351645 · Trgovina | <0,1% | 133.333 € | +139,0% | 4.641 € | 3,5% | 3 | 711 € |
| 187 | Inovisto03348601 · Trgovina | <0,1% | 132.821 € | -15,1% | 184 € | 0,1% | 7 | 630 € |
| 188 | Eko - Petrol02747006 · Trgovina | <0,1% | 131.522 € | +16,5% | 34.073 € | 25,9% | 3 | 462 € |
| 189 | Eco Solar System03076385 · Stručne usluge | <0,1% | 131.035 € | -14,6% | 57.972 € | 44,2% | 1 | 338 € |
| 190 | Vidić Ž&B03518680 · Građevinarstvo | <0,1% | 127.504 € | +23,5% | -51.440 € | -40,3% | 8 | 806 € |
| 191 | MMZ03473309 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 127.119 € | +42,5% | 11.622 € | 9,1% | 5 | 842 € |
| 192 | Bonny03006743 · Trgovina | <0,1% | 126.599 € | +27,6% | -3.502 € | -2,8% | 3 | 564 € |
| 193 | Dankop Company03162087 · Građevinarstvo | <0,1% | 126.103 € | -4,5% | 14.190 € | 11,3% | 1 | — |
| 194 | Korijen Tim03737080 · Građevinarstvo | <0,1% | 125.655 € | Nema izvještaja za 2024. | 69.606 € | 55,4% | 1 | 619 € |
| 195 | Za Uzgoj,zaštitu i Lov Divljači i Riba02455137 · Poljoprivreda | <0,1% | 125.562 € | +20,8% | -6.355 € | -5,1% | 3 | 2.694 € |
| 196 | Caušević Company Events03476138 · Administrativne usluge | <0,1% | 125.187 € | +28,5% | 24.401 € | 19,5% | 1 | 1.771 € |
| 197 | Iskra 194703566030 · Ugostiteljstvo | <0,1% | 124.937 € | +37,7% | 162 € | 0,1% | 5 | 793 € |
| 198 | Lokalni Javni Emiter Radio Danilovgrad02289512 · Umjetnost i zabava | <0,1% | 123.309 € | +14,3% | 1.643 € | 1,3% | 8 | 812 € |
| 199 | Woodex02949717 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 122.277 € | +39,0% | 26.433 € | 21,6% | 4 | 676 € |
| 200 | Auto Centar-Kalezić02692708 · Stručne usluge | <0,1% | 121.871 € | -24,2% | -4.479 € | -3,7% | 2 | 540 € |