Prihod
2,8% prihoda Crne Gore
1.334 kompanije su ostvarile 497,14 mil. € prihoda u 2025. godini, 2,8% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 7. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,1 puta.
2,8% prihoda Crne Gore
58,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Komunalno Kotor (236)
Ukupna dobit: -954.774 €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 232.852.069 € | 609 |
| 2016 | 219.147.711 € | 643 |
| 2017 | 258.482.783 € | 711 |
| 2018 | 274.583.486 € | 794 |
| 2019 | 294.885.706 € | 839 |
| 2020 | 205.213.933 € | 884 |
| 2021 | 236.054.897 € | 939 |
| 2022 | 334.126.990 € | 1.053 |
| 2023 | 388.335.032 € | 1.175 |
| 2024 | 449.543.273 € | 1.257 |
| 2025 (Preliminarno) | 497.137.467 € | 1.334 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 71
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Imlek Boka02357950 · Prerađivačka industrija | 7,2% | 35.557.990 € | +2,5% | 771.415 € | 2,2% | 49 | 1.739 € |
| 2 | Daido Metal Kotor02013053 · Prerađivačka industrija | 1,7% | 8.670.917 € | +7,9% | 97.305 € | 1,1% | 142 | 1.685 € |
| 3 | W & R Dinamic Company Limited02255693 · Prerađivačka industrija | 1,6% | 7.967.534 € | +11,1% | 1.460.441 € | 18,3% | 32 | 1.030 € |
| 4 | Niksen-Čavor02386194 · Prerađivačka industrija | 0,5% | 2.683.099 € | +84,9% | 9.826 € | 0,4% | 30 | 644 € |
| 5 | Bijeli Labud02376903 · Prerađivačka industrija | 0,4% | 1.796.189 € | +14,0% | 423.451 € | 23,6% | 13 | 892 € |
| 6 | Roefix02658003 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 1.665.979 € | +2,1% | 280.171 € | 16,8% | 2 | 2.112 € |
| 7 | M.L.S. Company02684713 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 1.112.226 € | +32,1% | 40.688 € | 3,7% | 15 | 929 € |
| 8 | VB International03329216 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 602.036 € | -39,4% | 1.867 € | 0,3% | 5 | 1.595 € |
| 9 | Riviera02054434 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 521.020 € | +6,3% | 19.192 € | 3,7% | 6 | 1.207 € |
| 10 | Fra Craft03346374 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 509.537 € | +151,9% | 161.931 € | 31,8% | 3 | 433 € |
| 11 | SK Land-Invest03240347 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 390.984 € | +53,7% | -42.316 € | -10,8% | 2 | 762 € |
| 12 | Yachtproservice Mne03241297 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 365.576 € | -2,7% | 53.896 € | 14,7% | 5 | 614 € |
| 13 | Kotorski Sladoled03294471 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 364.360 € | -14,7% | 2.654 € | 0,7% | 9 | 937 € |
| 14 | Blue Laguna02812100 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 309.278 € | -34,8% | -52.557 € | -17,0% | 9 | 1.202 € |
| 15 | Elink Group02418495 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 299.220 € | +6,3% | 13.665 € | 4,6% | 12 | 596 € |
| 16 | Stirodom02649900 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 291.412 € | -3,5% | 5.147 € | 1,8% | 4 | 902 € |
| 17 | Pekara Kruna Lux03635929 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 245.467 € | +194,5% | 2.765 € | 1,1% | 6 | 765 € |
| 18 | Vetal02339994 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 194.432 € | +211,8% | 3.463 € | 1,8% | 3 | 718 € |
| 19 | Petrol M&D Servis03020436 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 179.166 € | +1,4% | 57.324 € | 32,0% | 3 | 686 € |
| 20 | Jani03122557 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 173.338 € | +24,5% | 2.109 € | 1,2% | 6 | 703 € |
| 21 | Ulysses Yacht03481093 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 167.338 € | +122,3% | 39.656 € | 23,7% | 2 | 930 € |
| 22 | Legno Santo03062562 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 162.079 € | -42,7% | -520 € | -0,3% | 4 | 1.285 € |
| 23 | Laura's Group03643956 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 154.026 € | +459,5% | 30.845 € | 20,0% | 1 | 1.141 € |
| 24 | Armadura03319725 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 152.269 € | +70,5% | 16.429 € | 10,8% | 1 | 2.452 € |
| 25 | Pixap02984989 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 143.418 € | +2,3% | 2.380 € | 1,7% | 2 | 973 € |
| 26 | Monte Marine Yachting02079666 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 141.823 € | -73,6% | -74.274 € | -52,4% | 3 | 1.305 € |
| 27 | Braća Magud Al i PVC - Grbalj03240312 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 127.453 € | +31,0% | 23.413 € | 18,4% | 3 | 675 € |
| 28 | Two Moon03715388 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 125.285 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 29.442 € | 23,5% | 1 | 6.282 € |
| 29 | Boka Yachting03385906 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 116.077 € | +6,9% | -8.457 € | -7,3% | 1 | 1.068 € |
| 30 | Jellcona02672006 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 107.097 € | -7,1% | -51.909 € | -48,5% | 8 | 577 € |
| 31 | Tendita Bakery03606937 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 69.391 € | +2.313,6% | 2.854 € | 4,1% | 1 | 1.396 € |
| 32 | Vukal03634515 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 61.977 € | +80,7% | 1.870 € | 3,0% | 2 | 736 € |
| 33 | Nikaljević03001628 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 55.296 € | -2,1% | 9.355 € | 16,9% | 2 | 523 € |
| 34 | Zlatara Glasnović02907160 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 50.801 € | -6,6% | 22.517 € | 44,3% | 2 | 338 € |
| 35 | Bombarda 92903412326 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 50.404 € | +401,1% | 3.903 € | 7,7% | 1 | — |
| 36 | Grafo Print03091716 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 45.324 € | -7,2% | 1.918 € | 4,2% | 1 | 1.085 € |
| 37 | Giftko03734625 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 44.980 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.032 € | -4,5% | 2 | 896 € |
| 38 | Uniart03651835 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 42.845 € | +33,2% | 1.927 € | 4,5% | 2 | 831 € |
| 39 | Svarog Welding03750680 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 35.334 € | Nema izvještaja za 2024. | -5.561 € | -15,7% | 4 | 408 € |
| 40 | Ice Cream Lab03305970 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 34.677 € | -22,2% | 1.578 € | 4,6% | 2 | 1.015 € |
| 41 | Atelje Starih Zanata03150836 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 33.857 € | +23,9% | -335 € | -1,0% | 3 | 538 € |
| 42 | Irta02146665 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 32.589 € | +4,2% | 914 € | 2,8% | 1 | 1.280 € |
| 43 | Stilstone02436833 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 29.315 € | +65,7% | -7.801 € | -26,6% | 3 | 649 € |
| 44 | Lava02672251 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 28.366 € | -28,2% | -16.730 € | -59,0% | 3 | 677 € |
| 45 | Premium Tim03573443 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 27.478 € | +107,6% | 4.336 € | 15,8% | 1 | 1.258 € |
| 46 | Kiro03416810 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 19.844 € | +13,3% | 386 € | 1,9% | 1 | 721 € |
| 47 | Dučkić02907178 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 18.124 € | +44,9% | -3.827 € | -21,1% | 2 | 675 € |
| 48 | Nice03202321 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 17.120 € | -78,5% | -3.335 € | -19,5% | 2 | 371 € |
| 49 | VS&NT Wood03304663 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 16.000 € | +15,8% | -7.150 € | -44,7% | 1 | 1.025 € |
| 50 | Iron Concept03729524 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 11.918 € | Nema izvještaja za 2024. | -10.815 € | -90,7% | 1 | — |