Prihod
8,4% prihoda Crne Gore
1.880 kompanija je ostvarilo 1,48 mlrd € prihoda u 2025. godini, 8,4% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 2. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,0 puta.
8,4% prihoda Crne Gore
28,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Elektroprivreda Crne Gore (1.170)
Ukupna dobit: -20,10 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 736.967.003 € | 992 |
| 2016 | 733.856.066 € | 1.087 |
| 2017 | 844.204.582 € | 1.146 |
| 2018 | 902.932.275 € | 1.255 |
| 2019 | 933.841.671 € | 1.348 |
| 2020 | 924.882.736 € | 1.443 |
| 2021 | 1.056.901.497 € | 1.559 |
| 2022 | 1.440.432.113 € | 1.644 |
| 2023 | 1.374.002.941 € | 1.697 |
| 2024 | 1.437.089.028 € | 1.810 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.483.187.027 € | 1.880 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 101–150 od 232
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 101 | B&M&I - Gradnja03553779 · Građevinarstvo | <0,1% | 104.246 € | +269,3% | 27.122 € | 26,0% | 1 | 2.011 € |
| 102 | Aqua Ćiro03721183 · Građevinarstvo | <0,1% | 103.922 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 7.336 € | 7,1% | 2 | 910 € |
| 103 | MR Invest03102971 · Građevinarstvo | <0,1% | 103.553 € | +101,6% | 6.609 € | 6,4% | 3 | 459 € |
| 104 | Vilusi Company02822016 · Građevinarstvo | <0,1% | 100.939 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 69.127 € | 68,5% | 0 | — |
| 105 | DM Company02409577 · Građevinarstvo | <0,1% | 100.550 € | -63,8% | 41.629 € | 41,4% | 1 | 747 € |
| 106 | MV Dom02922886 · Građevinarstvo | <0,1% | 100.216 € | +6,1% | 954 € | 1,0% | 2 | 507 € |
| 107 | Vukićević Plafonex03410838 · Građevinarstvo | <0,1% | 98.803 € | -6,2% | -7.558 € | -7,6% | 4 | 552 € |
| 108 | Žitomlin02814463 · Građevinarstvo | <0,1% | 98.362 € | -8,0% | 2.028 € | 2,1% | 1 | 552 € |
| 109 | Vermont Engineering03695336 · Građevinarstvo | <0,1% | 97.156 € | +364,9% | 14.073 € | 14,5% | 1 | 1.318 € |
| 110 | Commodo03190366 · Građevinarstvo | <0,1% | 96.239 € | +281,1% | 3.198 € | 3,3% | 1 | 976 € |
| 111 | Sova Elektro Tim03396347 · Građevinarstvo | <0,1% | 92.980 € | +229,2% | 5.379 € | 5,8% | 3 | 697 € |
| 112 | Euro - Pipe02784378 · Građevinarstvo | <0,1% | 90.476 € | -58,7% | 7.862 € | 8,7% | 1 | 925 € |
| 113 | Scandi-NK03711404 · Građevinarstvo | <0,1% | 87.654 € | +318,5% | 10.918 € | 12,5% | 3 | 1.058 € |
| 114 | Home Art 08303415457 · Građevinarstvo | <0,1% | 84.310 € | +41,0% | -12.990 € | -15,4% | 7 | 506 € |
| 115 | MS Hydro03253848 · Građevinarstvo | <0,1% | 83.375 € | +19,9% | 4.791 € | 5,7% | 1 | 4.301 € |
| 116 | Mil- Invest02954354 · Građevinarstvo | <0,1% | 79.000 € | +2.533,3% | 58.844 € | 74,5% | 1 | 678 € |
| 117 | Mne Universal Construction03793800 · Građevinarstvo | <0,1% | 76.609 € | Nema izvještaja za 2024. | 32.258 € | 42,1% | 1 | — |
| 118 | K Invest Group03408477 · Građevinarstvo | <0,1% | 74.314 € | -87,6% | 6.037 € | 8,1% | 4 | 678 € |
| 119 | Nik Auto03273008 · Građevinarstvo | <0,1% | 73.982 € | +56,3% | -16.937 € | -22,9% | 2 | 1.623 € |
| 120 | Arhibox03208966 · Građevinarstvo | <0,1% | 73.374 € | -19,4% | 1.754 € | 2,4% | 4 | 1.065 € |
| 121 | Stojanović Kop03365441 · Građevinarstvo | <0,1% | 70.522 € | +69,7% | 14.299 € | 20,3% | 2 | 628 € |
| 122 | Palidis03603911 · Građevinarstvo | <0,1% | 67.471 € | +52,2% | 1.421 € | 2,1% | 4 | 774 € |
| 123 | Demo - Elektro03770613 · Građevinarstvo | <0,1% | 66.663 € | Nema izvještaja za 2024. | 6.021 € | 9,0% | 5 | — |
| 124 | Rossmont02946017 · Građevinarstvo | <0,1% | 65.000 € | +242,1% | 8.411 € | 12,9% | 1 | 1.062 € |
| 125 | Aleksić - Tim03704572 · Građevinarstvo | <0,1% | 64.235 € | +285,1% | 4.657 € | 7,2% | 2 | 938 € |
| 126 | Todorović Invest03345815 · Građevinarstvo | <0,1% | 62.720 € | +110,1% | 4.957 € | 7,9% | 4 | 905 € |
| 127 | Andel03577589 · Građevinarstvo | <0,1% | 61.787 € | +30,0% | 9.033 € | 14,6% | 1 | 2.655 € |
| 128 | B Termo03627918 · Građevinarstvo | <0,1% | 60.251 € | +107,3% | 2.234 € | 3,7% | 3 | 959 € |
| 129 | Lukovacompany03524728 · Građevinarstvo | <0,1% | 57.340 € | +84,3% | 3.303 € | 5,8% | 4 | 875 € |
| 130 | 4M Projekt03301427 · Građevinarstvo | <0,1% | 55.318 € | +26,1% | 169 € | 0,3% | 1 | — |
| 131 | Kablomontaža02259974 · Građevinarstvo | <0,1% | 54.088 € | -73,2% | 14.711 € | 27,2% | 3 | 316 € |
| 132 | Tašo02876914 · Građevinarstvo | <0,1% | 52.976 € | -12,9% | -1.861 € | -3,5% | 1 | 675 € |
| 133 | Ved03309886 · Građevinarstvo | <0,1% | 50.075 € | +12.872,8% | 17.120 € | 34,2% | 1 | — |
| 134 | BM Invest Building03313620 · Građevinarstvo | <0,1% | 49.764 € | +14,7% | -4.749 € | -9,5% | 1 | 1.395 € |
| 135 | Hydrosanik03802469 · Građevinarstvo | <0,1% | 49.647 € | Nema izvještaja za 2024. | 5.711 € | 11,5% | 1 | — |
| 136 | Emperador03043304 · Građevinarstvo | <0,1% | 48.468 € | +14,7% | 1.088 € | 2,2% | 2 | 675 € |
| 137 | NDL Engineering03323021 · Građevinarstvo | <0,1% | 47.559 € | +9,8% | 7.049 € | 14,8% | 1 | 2.974 € |
| 138 | Čardak Gradnja03628159 · Građevinarstvo | <0,1% | 47.271 € | +944,4% | 1.904 € | 4,0% | 2 | 422 € |
| 139 | Elektro - Jovan03727645 · Građevinarstvo | <0,1% | 46.299 € | Nema izvještaja za 2024. | -3.208 € | -6,9% | 2 | 1.783 € |
| 140 | Kešelj Gradnja03785106 · Građevinarstvo | <0,1% | 40.190 € | Nema izvještaja za 2024. | 3.780 € | 9,4% | 2 | 1.267 € |
| 141 | D&R-Mont02987171 · Građevinarstvo | <0,1% | 40.087 € | +24,5% | -3.486 € | -8,7% | 1 | 729 € |
| 142 | Planinar-VR03084965 · Građevinarstvo | <0,1% | 37.899 € | +40,4% | 6.684 € | 17,6% | 2 | 610 € |
| 143 | Elevation03614549 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.783 € | -25,1% | 5.106 € | 13,9% | 1 | 758 € |
| 144 | Quattro Construction Group03692728 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.638 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 2.471 € | 6,7% | 2 | 1.097 € |
| 145 | Sweet Home NK02072696 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.519 € | +10,2% | 5.951 € | 16,3% | 2 | 339 € |
| 146 | Expo Vision03724158 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.387 € | Nema izvještaja za 2024. | 8.261 € | 22,7% | 1 | 1.248 € |
| 147 | Mia-Mat03279294 · Građevinarstvo | <0,1% | 33.840 € | +271,8% | 3.670 € | 10,8% | 1 | 1.339 € |
| 148 | Arhiline02986663 · Građevinarstvo | <0,1% | 31.004 € | -6,8% | -5.565 € | -17,9% | 1 | 925 € |
| 149 | Univerzalci03205070 · Građevinarstvo | <0,1% | 29.770 € | +167,7% | 10.514 € | 35,3% | 1 | 488 € |
| 150 | Saver Doker03636739 · Građevinarstvo | <0,1% | 29.603 € | -48,3% | 588 € | 2,0% | 3 | 686 € |