Prihod
8,4% prihoda Crne Gore
1.880 kompanija je ostvarilo 1,48 mlrd € prihoda u 2025. godini, 8,4% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 2. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 2,0 puta.
8,4% prihoda Crne Gore
28,6 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Elektroprivreda Crne Gore (1.170)
Ukupna dobit: -20,10 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 736.967.003 € | 992 |
| 2016 | 733.856.066 € | 1.087 |
| 2017 | 844.204.582 € | 1.146 |
| 2018 | 902.932.275 € | 1.255 |
| 2019 | 933.841.671 € | 1.348 |
| 2020 | 924.882.736 € | 1.443 |
| 2021 | 1.056.901.497 € | 1.559 |
| 2022 | 1.440.432.113 € | 1.644 |
| 2023 | 1.374.002.941 € | 1.697 |
| 2024 | 1.437.089.028 € | 1.810 |
| 2025 (Preliminarno) | 1.483.187.027 € | 1.880 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 151–200 od 232
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 151 | Zimel02751461 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.911 € | -77,6% | 1.271 € | 4,4% | 1 | 676 € |
| 152 | Vertical Works03431789 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.377 € | +32,4% | -6.030 € | -21,2% | 1 | 1.012 € |
| 153 | Namještaj Gutović03589820 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.320 € | +5,9% | -4.379 € | -15,5% | 4 | 647 € |
| 154 | Montdoor03699021 · Građevinarstvo | <0,1% | 27.360 € | +460,7% | 1.744 € | 6,4% | 1 | 1.941 € |
| 155 | Sabos03741435 · Građevinarstvo | <0,1% | 26.594 € | Nema izvještaja za 2024. | 1.760 € | 6,6% | 2 | 437 € |
| 156 | Vizum03605884 · Građevinarstvo | <0,1% | 25.850 € | +474,4% | 20.567 € | 79,6% | 1 | — |
| 157 | NMV Invest03744477 · Građevinarstvo | <0,1% | 25.847 € | Nema izvještaja za 2024. | -147 € | -0,6% | 1 | 2.154 € |
| 158 | J.V. Company03705528 · Građevinarstvo | <0,1% | 24.892 € | +77,8% | 2.767 € | 11,1% | 1 | 1.200 € |
| 159 | Vim Gradnja03700836 · Građevinarstvo | <0,1% | 24.335 € | -2,5% | 841 € | 3,5% | 2 | 675 € |
| 160 | MTM Electrics03745244 · Građevinarstvo | <0,1% | 22.278 € | Nema izvještaja za 2024. | -5.756 € | -25,8% | 5 | 391 € |
| 161 | VT-Gradnja03748936 · Građevinarstvo | <0,1% | 22.250 € | Nema izvještaja za 2024. | 641 € | 2,9% | 2 | 872 € |
| 162 | Ris Komerc02774801 · Građevinarstvo | <0,1% | 21.690 € | -13,1% | 2.417 € | 11,1% | 1 | 677 € |
| 163 | Filkrs03337944 · Građevinarstvo | <0,1% | 21.010 € | +8,1% | -1.838 € | -8,7% | 1 | 844 € |
| 164 | Pjeskarenje Drašković03745899 · Građevinarstvo | <0,1% | 20.790 € | Nema izvještaja za 2024. | -5.706 € | -27,4% | 1 | 835 € |
| 165 | Delibašić Dekor03707474 · Građevinarstvo | <0,1% | 18.598 € | +259,4% | 1.328 € | 7,1% | 2 | 676 € |
| 166 | G-House03636569 · Građevinarstvo | <0,1% | 17.698 € | +378,3% | 4.235 € | 23,9% | 1 | 677 € |
| 167 | Fix & Improve03718921 · Građevinarstvo | <0,1% | 16.684 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 436 € | 2,6% | 1 | 929 € |
| 168 | Laka03711226 · Građevinarstvo | <0,1% | 13.940 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 1.280 € | 9,2% | 1 | 947 € |
| 169 | Bajović Kop03250431 · Građevinarstvo | <0,1% | 13.910 € | -37,0% | -1.235 € | -8,9% | 1 | 669 € |
| 170 | Durutović V&M Company03563570 · Građevinarstvo | <0,1% | 13.144 € | +62,4% | 336 € | 2,6% | 2 | 531 € |
| 171 | Art-Kolor02928361 · Građevinarstvo | <0,1% | 12.899 € | +111,0% | 178 € | 1,4% | 1 | 679 € |
| 172 | Gard Company03734307 · Građevinarstvo | <0,1% | 11.532 € | Nema izvještaja za 2024. | 5.454 € | 47,3% | 2 | — |
| 173 | M-Sistem Company03593436 · Građevinarstvo | <0,1% | 11.450 € | +123,2% | 2.835 € | 24,8% | 1 | 675 € |
| 174 | Prototal03631214 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.579 € | -56,1% | -7.977 € | -83,3% | 1 | 675 € |
| 175 | Termo-Frost03527565 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.205 € | -55,0% | -2.226 € | -24,2% | 1 | 675 € |
| 176 | GRC03768813 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.163 € | Nema izvještaja za 2024. | 4.645 € | 50,7% | 1 | — |
| 177 | Floor Max03771954 · Građevinarstvo | <0,1% | 8.296 € | Nema izvještaja za 2024. | -477 € | -5,7% | 1 | 334 € |
| 178 | Miljanić Gradnja03296440 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.515 € | +92,4% | -43.227 € | -575,2% | 5 | 599 € |
| 179 | Klima Servis Uskok03803341 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.050 € | Nema izvještaja za 2024. | 6.265 € | 88,9% | 1 | — |
| 180 | Konstruktor Investment03052311 · Građevinarstvo | <0,1% | 6.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -10.111 € | -168,5% | 1 | 590 € |
| 181 | Energy Systems03480364 · Građevinarstvo | <0,1% | 5.480 € | -83,6% | -3.526 € | -64,3% | 1 | 347 € |
| 182 | Elektro Cimpex03795390 · Građevinarstvo | <0,1% | 5.386 € | Nema izvještaja za 2024. | 221 € | 4,1% | 1 | 369 € |
| 183 | Montprojekt02760657 · Građevinarstvo | <0,1% | 5.000 € | -75,5% | 27 € | 0,5% | 1 | — |
| 184 | Construction M&S Team03658503 · Građevinarstvo | <0,1% | 4.820 € | +141,0% | -12.018 € | -249,3% | 1 | 678 € |
| 185 | Gasevic GSP03251799 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.300 € | -69,9% | -5.869 € | -177,8% | 1 | 677 € |
| 186 | Solo-Exe03774945 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.150 € | Nema izvještaja za 2024. | -4.404 € | -139,8% | 1 | 305 € |
| 187 | Mitrovicv Gradnja03249697 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.000 € | -83,2% | -14.375 € | -479,2% | 1 | 677 € |
| 188 | Nial Construction03280098 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.000 € | -68,6% | -4.617 € | -153,9% | 1 | 338 € |
| 189 | Kremun02214890 · Građevinarstvo | <0,1% | 2.164 € | -86,3% | -3.195 € | -147,6% | 1 | 333 € |
| 190 | Zig Mont03334210 · Građevinarstvo | <0,1% | 2.000 € | -80,0% | -12.711 € | -635,6% | 1 | 675 € |
| 191 | Elko Frigo Team03368629 · Građevinarstvo | <0,1% | 1.888 € | -38,4% | -3.087 € | -163,5% | 1 | — |
| 192 | Merdo-Lak03299520 · Građevinarstvo | <0,1% | 1.430 € | +16,7% | -2.709 € | -189,4% | 1 | — |
| 193 | Nikolić Steel & DRY Akustika03806014 · Građevinarstvo | <0,1% | 1.400 € | Nema izvještaja za 2024. | 751 € | 53,6% | 1 | — |
| 194 | Hidro-Građevinar02313138 · Građevinarstvo | <0,1% | 474 € | -99,7% | -24.208 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 3 | 642 € |
| 195 | H & S Servis03800415 · Građevinarstvo | <0,1% | 100 € | Nema izvještaja za 2024. | -1.061 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 0 | — |
| 196 | Nova Power03513475 · Građevinarstvo | <0,1% | 2 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -5.584 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 1 | — |
| 197 | Aura Company02870720 · Građevinarstvo | 0,0% | 0 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -2.025 € | — | 1 | — |
| 198 | Bomex - Imperijal Invest02720531 · Građevinarstvo | 0,0% | 0 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -15.433 € | — | 2 | 502 € |
| 199 | Avilon Construction03806995 · Građevinarstvo | 0,0% | 0 € | Nema izvještaja za 2024. | -181 € | — | 1 | — |
| 200 | Energetika Mne03802736 · Građevinarstvo | 0,0% | 0 € | Nema izvještaja za 2024. | -744 € | — | 1 | — |