Prihod
4,1% prihoda Crne Gore
2.026 kompanija je ostvarilo 720,39 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,1% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 5. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 5,0 puta.
4,1% prihoda Crne Gore
124,0 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Adriatic Marinas (212)
Ukupna dobit: 28,96 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 145.047.133 € | 701 |
| 2016 | 168.406.690 € | 724 |
| 2017 | 250.809.774 € | 814 |
| 2018 | 280.589.378 € | 995 |
| 2019 | 304.622.138 € | 1.113 |
| 2020 | 218.589.049 € | 1.230 |
| 2021 | 314.586.548 € | 1.346 |
| 2022 | 378.418.158 € | 1.640 |
| 2023 | 480.364.113 € | 1.861 |
| 2024 | 608.235.726 € | 1.966 |
| 2025 (Preliminarno) | 720.385.269 € | 2.026 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 51–100 od 2.026
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 51 | Zaliv Pro03326373 · Ugostiteljstvo | 0,3% | 2.170.191 € | -17,1% | 182.785 € | 8,4% | 31 | 1.367 € |
| 52 | Optimist02815796 · Ugostiteljstvo | 0,3% | 2.137.097 € | -2,2% | 67.390 € | 3,2% | 19 | 2.233 € |
| 53 | La Perla Hospitality03295419 · Ugostiteljstvo | 0,3% | 2.030.704 € | -69,1% | 163.229 € | 8,0% | 13 | 2.123 € |
| 54 | Mimoza02008564 · Ugostiteljstvo | 0,3% | 1.982.480 € | +12,6% | -189.033 € | -9,5% | 51 | 1.323 € |
| 55 | Polar Clean Hemijska02846349 · Lične usluge | 0,3% | 1.959.612 € | -12,4% | 552.739 € | 28,2% | 36 | 1.117 € |
| 56 | Mare Invest03293734 · Ugostiteljstvo | 0,3% | 1.944.862 € | +29,3% | 280.363 € | 14,4% | 26 | 1.289 € |
| 57 | M Trans Company03213137 · Transport i logistika | 0,3% | 1.942.314 € | +60,0% | 320.896 € | 16,5% | 6 | 1.087 € |
| 58 | TVT03126056 · Transport i logistika | 0,3% | 1.822.585 € | +27,6% | 119.864 € | 6,6% | 14 | 709 € |
| 59 | Bread03151409 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 1.773.290 € | +8,5% | 170.379 € | 9,6% | 25 | 1.680 € |
| 60 | Kafeterija Montenegro03198928 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.725.048 € | +44,5% | 25.021 € | 1,5% | 32 | 1.476 € |
| 61 | LB Security and Emergency Response Services03416089 · Administrativne usluge | 0,2% | 1.687.106 € | +83,7% | 607.496 € | 36,0% | 41 | 1.936 € |
| 62 | Rotor02047799 · Trgovina | 0,2% | 1.679.196 € | +20,4% | 128.587 € | 7,7% | 30 | 1.066 € |
| 63 | Olive Invest02965887 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.638.014 € | -8,1% | -1.079.353 € | -65,9% | 50 | 1.482 € |
| 64 | A&A Design and Interior03394611 · Nekretnine | 0,2% | 1.637.027 € | +621,1% | -175.971 € | -10,7% | 6 | 674 € |
| 65 | Rove02726874 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.626.454 € | -27,1% | 32.793 € | 2,0% | 26 | 1.236 € |
| 66 | Pippo's Yacht Supplies02776081 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.568.712 € | -12,1% | 83.012 € | 5,3% | 32 | 1.353 € |
| 67 | Mamula Hotel Operating Company03396592 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.517.004 € | -37,3% | -705.027 € | -46,5% | 10 | 3.338 € |
| 68 | Noblewood Group03443833 · Stručne usluge | 0,2% | 1.509.811 € | +9,4% | 72.056 € | 4,8% | 1 | 17.467 € |
| 69 | Javna Ustanova Centar za Kulturu - Tivat02015218 · Umjetnost i zabava | 0,2% | 1.506.517 € | +1,5% | 85.028 € | 5,6% | 0 | — |
| 70 | Montenegro Investment & Land Holdings02451247 · Nekretnine | 0,2% | 1.505.565 € | +75.278.150,0% | 295.009 € | 19,6% | 1 | 464 € |
| 71 | Seaars02752387 · Umjetnost i zabava | 0,2% | 1.500.200 € | +0,9% | 6.766 € | 0,5% | 28 | 1.135 € |
| 72 | Amđ Inženjering03406644 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.487.431 € | -57,1% | 77.983 € | 5,2% | 1 | 641 € |
| 73 | Sun Power03067173 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.485.577 € | +2,7% | 134.425 € | 9,0% | 4 | 2.321 € |
| 74 | Padella02718634 · Trgovina | 0,2% | 1.482.110 € | +15,9% | 56.700 € | 3,8% | 7 | 1.620 € |
| 75 | Prento Yacht Assistant02753685 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 1.466.336 € | -6,0% | 68.876 € | 4,7% | 18 | 1.305 € |
| 76 | LB Leisure Management03347958 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.465.352 € | +24,1% | -1.690.199 € | -115,3% | 20 | 6.750 € |
| 77 | Lindner02619849 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.431.892 € | -27,8% | 446.450 € | 31,2% | 3 | 725 € |
| 78 | RB Holding02746093 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.429.830 € | +26,1% | 53.329 € | 3,7% | 18 | 1.391 € |
| 79 | D Photo Trade02389231 · Trgovina | 0,2% | 1.411.922 € | +24,7% | 42.748 € | 3,0% | 10 | 1.574 € |
| 80 | Los Gueros03400107 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.385.974 € | +27,4% | 46.126 € | 3,3% | 16 | 1.547 € |
| 81 | Das Boka Group02923181 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.377.049 € | +153,1% | 251.505 € | 18,3% | 21 | 1.577 € |
| 82 | Adriatic Star Development03194035 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.298.209 € | +121,3% | 34.600 € | 2,7% | 2 | 1.644 € |
| 83 | Manor Hotels03381145 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.272.396 € | +6,9% | 52.128 € | 4,1% | 24 | 1.340 € |
| 84 | Scklomont02105667 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.258.911 € | +17,4% | 60.682 € | 4,8% | 7 | 1.061 € |
| 85 | Ski & Sea Montenegro03398358 · Trgovina | 0,2% | 1.255.539 € | -23,3% | 45.836 € | 3,7% | 4 | 2.103 € |
| 86 | A.C.E. Adventure02712792 · Umjetnost i zabava | 0,2% | 1.240.020 € | -2,1% | -61.667 € | -5,0% | 6 | 2.035 € |
| 87 | Zen Management03233049 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.234.619 € | +85,3% | 142.283 € | 11,5% | 14 | 1.690 € |
| 88 | Spirits Worldwide03383245 · Trgovina | 0,2% | 1.229.887 € | +5,3% | 136.401 € | 11,1% | 2 | 757 € |
| 89 | Lalizas Montenegro03174573 · Trgovina | 0,2% | 1.209.329 € | +13,1% | 105.443 € | 8,7% | 11 | 2.498 € |
| 90 | MK Green Factory02986647 · Trgovina | 0,2% | 1.183.640 € | +23,7% | 103.603 € | 8,8% | 13 | 1.542 € |
| 91 | September Hotels02856484 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 1.173.467 € | +29,5% | 50.032 € | 4,3% | 33 | 966 € |
| 92 | Center Cruises03451364 · Administrativne usluge | 0,2% | 1.129.078 € | +64,3% | 13.199 € | 1,2% | 1 | 681 € |
| 93 | Objekta02368323 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 1.098.362 € | +6,4% | 80.211 € | 7,3% | 26 | 638 € |
| 94 | Integer Smart Solutions02925354 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.061.732 € | +39,6% | 244.657 € | 23,0% | 1 | 4.263 € |
| 95 | Adriatic Superyacht Services03283216 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 1.037.433 € | +16,7% | 97.439 € | 9,4% | 1 | 1.652 € |
| 96 | Confido Company03265846 · Nekretnine | 0,1% | 1.020.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 848.526 € | 83,2% | 1 | 1.243 € |
| 97 | Samcommerce Plus02982234 · Transport i logistika | 0,1% | 1.019.710 € | +32,9% | 62.482 € | 6,1% | 19 | 1.656 € |
| 98 | Luštica Bay Electricity Company03223108 · Energetika, voda i otpad | 0,1% | 1.018.391 € | +40,5% | 114.368 € | 11,2% | 4 | 3.709 € |
| 99 | Adriatic Bay Corporation03181642 · Stručne usluge | 0,1% | 1.015.307 € | -8,4% | 200.044 € | 19,7% | 16 | 979 € |
| 100 | Re Invest03222152 · Nekretnine | 0,1% | 1.006.677 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -2.859 € | -0,3% | 1 | 678 € |