Prihod
4,1% prihoda Crne Gore
2.026 kompanija je ostvarilo 720,39 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,1% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 5. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 5,0 puta.
4,1% prihoda Crne Gore
124,0 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Adriatic Marinas (212)
Ukupna dobit: 28,96 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 145.047.133 € | 701 |
| 2016 | 168.406.690 € | 724 |
| 2017 | 250.809.774 € | 814 |
| 2018 | 280.589.378 € | 995 |
| 2019 | 304.622.138 € | 1.113 |
| 2020 | 218.589.049 € | 1.230 |
| 2021 | 314.586.548 € | 1.346 |
| 2022 | 378.418.158 € | 1.640 |
| 2023 | 480.364.113 € | 1.861 |
| 2024 | 608.235.726 € | 1.966 |
| 2025 (Preliminarno) | 720.385.269 € | 2.026 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 242
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | PM 4.103269981 · Građevinarstvo | 11,7% | 84.638.358 € | +388.220,6% | 10.960.607 € | 12,9% | 123 | 1.817 € |
| 2 | N.V.Besix S.A. Montenegro02945371 · Građevinarstvo | 4,2% | 30.006.788 € | +38,5% | -2.902.179 € | -9,7% | 38 | 3.830 € |
| 3 | I & S Team03050556 · Građevinarstvo | 1,5% | 11.119.270 € | -42,4% | 1.189.192 € | 10,7% | 42 | 1.493 € |
| 4 | Jedinstvo02677865 · Građevinarstvo | 0,5% | 3.934.586 € | +3,8% | 26.987 € | 0,7% | 7 | 1.003 € |
| 5 | Art-S-Design03129314 · Građevinarstvo | 0,5% | 3.519.994 € | +336,6% | 773.175 € | 22,0% | 36 | 1.679 € |
| 6 | Sampetrol02412314 · Građevinarstvo | 0,4% | 3.109.061 € | +37,2% | 95.798 € | 3,1% | 25 | 1.096 € |
| 7 | Namcom02395304 · Građevinarstvo | 0,3% | 2.222.764 € | -38,9% | 185.404 € | 8,3% | 6 | 2.044 € |
| 8 | Rove02726874 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.626.454 € | -27,1% | 32.793 € | 2,0% | 26 | 1.236 € |
| 9 | Amđ Inženjering03406644 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.487.431 € | -57,1% | 77.983 € | 5,2% | 1 | 641 € |
| 10 | Sun Power03067173 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.485.577 € | +2,7% | 134.425 € | 9,0% | 4 | 2.321 € |
| 11 | Lindner02619849 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.431.892 € | -27,8% | 446.450 € | 31,2% | 3 | 725 € |
| 12 | RB Holding02746093 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.429.830 € | +26,1% | 53.329 € | 3,7% | 18 | 1.391 € |
| 13 | Das Boka Group02923181 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.377.049 € | +153,1% | 251.505 € | 18,3% | 21 | 1.577 € |
| 14 | Adriatic Star Development03194035 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.298.209 € | +121,3% | 34.600 € | 2,7% | 2 | 1.644 € |
| 15 | Scklomont02105667 · Građevinarstvo | 0,2% | 1.258.911 € | +17,4% | 60.682 € | 4,8% | 7 | 1.061 € |
| 16 | Integer Smart Solutions02925354 · Građevinarstvo | 0,1% | 1.061.732 € | +39,6% | 244.657 € | 23,0% | 1 | 4.263 € |
| 17 | Alpha Group Investment and Construction Development03361039 · Građevinarstvo | 0,1% | 957.429 € | -42,8% | 82.552 € | 8,6% | 11 | 1.255 € |
| 18 | Synchro PM03375340 · Građevinarstvo | 0,1% | 950.008 € | +108.845,9% | -1.366.470 € | -143,8% | 31 | 1.415 € |
| 19 | Likoteh02745364 · Građevinarstvo | 0,1% | 935.354 € | +41,2% | 28.719 € | 3,1% | 8 | 1.001 € |
| 20 | Release Property Management03257711 · Građevinarstvo | 0,1% | 836.204 € | +9.402,3% | 43.716 € | 5,2% | 1 | 1.901 € |
| 21 | Akinita03778932 · Građevinarstvo | 0,1% | 834.551 € | Nema izvještaja za 2024. | -992.919 € | -119,0% | 1 | — |
| 22 | KMB Inženjering03619281 · Građevinarstvo | 0,1% | 826.748 € | -26,5% | -174.179 € | -21,1% | 11 | 1.187 € |
| 23 | Veling CG02967855 · Građevinarstvo | 0,1% | 818.876 € | +70,2% | 273.139 € | 33,4% | 6 | 840 € |
| 24 | Enterijer Janković Company03389120 · Građevinarstvo | 0,1% | 761.776 € | -70,4% | -838.359 € | -110,1% | 3 | 1.896 € |
| 25 | Freejack02815311 · Građevinarstvo | <0,1% | 621.646 € | -12,8% | 15.819 € | 2,5% | 6 | 2.974 € |
| 26 | Marmi-Jović02341492 · Građevinarstvo | <0,1% | 605.397 € | +27,7% | 44.918 € | 7,4% | 11 | 973 € |
| 27 | VDX03215067 · Građevinarstvo | <0,1% | 527.107 € | +54,1% | 21.900 € | 4,2% | 10 | 1.651 € |
| 28 | Modra Stijena Mne03142493 · Građevinarstvo | <0,1% | 514.378 € | +140,5% | 39.303 € | 7,6% | 4 | — |
| 29 | Format Homes03564819 · Građevinarstvo | <0,1% | 449.903 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 14.900 € | 3,3% | 6 | 701 € |
| 30 | Ned-Monte02822539 · Građevinarstvo | <0,1% | 428.691 € | +149,2% | 36.916 € | 8,6% | 4 | 1.137 € |
| 31 | Adria Construction & Services03266907 · Građevinarstvo | <0,1% | 373.614 € | +129,2% | 164.351 € | 44,0% | 1 | 1.413 € |
| 32 | Invest - V02663023 · Građevinarstvo | <0,1% | 362.204 € | +2.659,0% | 14.611 € | 4,0% | 3 | 686 € |
| 33 | Dragutinović Art03083969 · Građevinarstvo | <0,1% | 347.836 € | +194,5% | 6.362 € | 1,8% | 4 | 923 € |
| 34 | PMC - Invest02266792 · Građevinarstvo | <0,1% | 343.523 € | +6,7% | 35.408 € | 10,3% | 1 | 2.738 € |
| 35 | Agalliu03124665 · Građevinarstvo | <0,1% | 338.983 € | +18,1% | 10.620 € | 3,1% | 4 | 1.359 € |
| 36 | Ip Invest02958872 · Građevinarstvo | <0,1% | 332.914 € | -48,1% | 122.934 € | 36,9% | 1 | 1.518 € |
| 37 | Master Angeli03492109 · Građevinarstvo | <0,1% | 326.306 € | -69,6% | -33.960 € | -10,4% | 16 | 912 € |
| 38 | Vodamont Vraneš03127397 · Građevinarstvo | <0,1% | 313.536 € | +78,9% | 6.023 € | 1,9% | 3 | 1.271 € |
| 39 | Blue Investments02769336 · Građevinarstvo | <0,1% | 298.754 € | -98,6% | -263.234 € | -88,1% | 2 | 6.855 € |
| 40 | Mont Finiš02969912 · Građevinarstvo | <0,1% | 298.245 € | +86,1% | 6.154 € | 2,1% | 4 | 1.025 € |
| 41 | Rove Invest03326578 · Građevinarstvo | <0,1% | 294.593 € | +123,3% | 110.502 € | 37,5% | 5 | 802 € |
| 42 | Horizon Real Estate Management and Trade03218937 · Građevinarstvo | <0,1% | 288.155 € | -25,7% | 12.265 € | 4,3% | 1 | 1.014 € |
| 43 | Jordan & R03312895 · Građevinarstvo | <0,1% | 274.978 € | +4,4% | -10.600 € | -3,9% | 5 | 677 € |
| 44 | Biro Inženjering & Construction03465195 · Građevinarstvo | <0,1% | 251.833 € | -49,0% | 2.307 € | 0,9% | 3 | 1.008 € |
| 45 | Perišić - Parket02658178 · Građevinarstvo | <0,1% | 234.471 € | +12,2% | 8.741 € | 3,7% | 3 | 935 € |
| 46 | Ledio Company03302474 · Građevinarstvo | <0,1% | 230.960 € | +80,8% | 32.600 € | 14,1% | 2 | 2.626 € |
| 47 | Jakšić Gradnja03063062 · Građevinarstvo | <0,1% | 230.025 € | -27,0% | 402 € | 0,2% | 8 | 653 € |
| 48 | Miljanić Trade03690539 · Građevinarstvo | <0,1% | 219.503 € | +710,9% | 81.366 € | 37,1% | 2 | 1.001 € |
| 49 | Geo Montenegro03633764 · Građevinarstvo | <0,1% | 218.173 € | -26,3% | 18.589 € | 8,5% | 2 | 677 € |
| 50 | Adi Vestrum03037126 · Građevinarstvo | <0,1% | 208.060 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 103.560 € | 49,8% | 1 | 674 € |