Prihod
1,1% prihoda Crne Gore
323 kompanije su ostvarile 195,35 mil. € prihoda u 2025. godini, 1,1% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 14. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,1 puta.
1,1% prihoda Crne Gore
24,9 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Donator (339)
Ukupna dobit: 12,27 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 62.433.657 € | 104 |
| 2016 | 71.672.567 € | 113 |
| 2017 | 81.419.211 € | 123 |
| 2018 | 89.768.113 € | 144 |
| 2019 | 90.274.168 € | 157 |
| 2020 | 82.213.301 € | 179 |
| 2021 | 92.756.736 € | 212 |
| 2022 | 120.944.039 € | 233 |
| 2023 | 137.297.598 € | 264 |
| 2024 | 156.695.982 € | 300 |
| 2025 (Preliminarno) | 195.348.694 € | 323 |
† Opština Tuzi osnovana je 2018. godine; ranije godine prikazuju kompanije koje danas imaju sjedište na njenoj teritoriji
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 57
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Koja Company03137171 · Građevinarstvo | 1,5% | 2.876.979 € | +31,0% | 629.710 € | 21,9% | 34 | 766 € |
| 2 | Plam Inženjering02135191 · Građevinarstvo | 1,3% | 2.516.827 € | +3,1% | 407.931 € | 16,2% | 8 | 920 € |
| 3 | VS Invest03271927 · Građevinarstvo | 1,1% | 2.150.224 € | +1.347,6% | 477.870 € | 22,2% | 3 | 2.445 € |
| 4 | Kopsaj03445224 · Građevinarstvo | 1,0% | 1.867.476 € | +140,0% | 393.489 € | 21,1% | 65 | 1.218 € |
| 5 | Dram02297639 · Građevinarstvo | 0,7% | 1.286.797 € | -3,8% | 43.948 € | 3,4% | 18 | 1.199 € |
| 6 | Alu Plast CG03315517 · Građevinarstvo | 0,6% | 1.097.936 € | +30,0% | 225.032 € | 20,5% | 5 | 759 € |
| 7 | Korita Sig02746069 · Građevinarstvo | 0,5% | 963.378 € | -23,4% | 74.327 € | 7,7% | 4 | 4.524 € |
| 8 | Zverotić Company03161790 · Građevinarstvo | 0,4% | 872.277 € | -5,1% | 138.862 € | 15,9% | 3 | 3.417 € |
| 9 | Valexan02341263 · Građevinarstvo | 0,2% | 389.798 € | +25,1% | 17.118 € | 4,4% | 7 | 677 € |
| 10 | Drill MN02872714 · Građevinarstvo | 0,2% | 385.380 € | -6,2% | 67.803 € | 17,6% | 4 | 988 € |
| 11 | One Family03648184 · Građevinarstvo | 0,1% | 259.174 € | +221,2% | 13.204 € | 5,1% | 5 | 766 € |
| 12 | DHM Art03460703 · Građevinarstvo | <0,1% | 173.773 € | +27,8% | 4.436 € | 2,6% | 5 | 881 € |
| 13 | Društvo za Građevinarstvo, Trgovinu i Usluge Tuzmont Construction03296296 · Građevinarstvo | <0,1% | 165.227 € | +1.072,4% | 89.518 € | 54,2% | 4 | 509 € |
| 14 | Gradnja do All Construction03350673 · Građevinarstvo | <0,1% | 164.345 € | -12,1% | -10.342 € | -6,3% | 5 | 486 € |
| 15 | Stanex Group03172856 · Građevinarstvo | <0,1% | 158.793 € | -10,2% | 8.899 € | 5,6% | 2 | 1.048 € |
| 16 | Hidro Euro Standard03336280 · Građevinarstvo | <0,1% | 156.425 € | +21,5% | 2.212 € | 1,4% | 4 | 2.053 € |
| 17 | Rastoder PVC i Al03631893 · Građevinarstvo | <0,1% | 142.441 € | +178,6% | -32.534 € | -22,8% | 2 | 1.387 € |
| 18 | Fast Glass Company03542092 · Građevinarstvo | <0,1% | 132.886 € | +64,2% | 6.910 € | 5,2% | 3 | 570 € |
| 19 | Lode Construction03667901 · Građevinarstvo | <0,1% | 122.473 € | +194,8% | 16.755 € | 13,7% | 5 | 821 € |
| 20 | Ble-Art Construction03697363 · Građevinarstvo | <0,1% | 119.825 € | +54,0% | 19.449 € | 16,2% | 10 | 652 € |
| 21 | Alexa03242374 · Građevinarstvo | <0,1% | 101.365 € | -73,3% | -4.199 € | -4,1% | 5 | 1.081 € |
| 22 | Niskogradnja Fetić03645657 · Građevinarstvo | <0,1% | 101.040 € | +29,2% | 41.979 € | 41,5% | 3 | 1.134 € |
| 23 | Koja Kop03334198 · Građevinarstvo | <0,1% | 89.300 € | -39,8% | -10.728 € | -12,0% | 2 | 399 € |
| 24 | Juncaj Contractors03577007 · Građevinarstvo | <0,1% | 72.206 € | +330,5% | 20.848 € | 28,9% | 3 | 697 € |
| 25 | Gipsani Radovi Abm03725278 · Građevinarstvo | <0,1% | 71.946 € | Nema izvještaja za 2024. | 2.283 € | 3,2% | 3 | 797 € |
| 26 | Franko Kompany03314197 · Građevinarstvo | <0,1% | 68.866 € | +602,5% | 31.192 € | 45,3% | 1 | 675 € |
| 27 | Daki Dekor03232336 · Građevinarstvo | <0,1% | 66.375 € | +14,6% | 4.514 € | 6,8% | 2 | 680 € |
| 28 | N.J.S.M03589226 · Građevinarstvo | <0,1% | 60.835 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 27.702 € | 45,5% | 1 | 1.447 € |
| 29 | Vellku03715396 · Građevinarstvo | <0,1% | 60.313 € | Nema izvještaja za 2024. | 8.963 € | 14,9% | 4 | 949 € |
| 30 | Noah Invest03578771 · Građevinarstvo | <0,1% | 58.347 € | +76,5% | -4.967 € | -8,5% | 3 | 1.369 € |
| 31 | K Construction03771725 · Građevinarstvo | <0,1% | 55.330 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.512 € | -4,5% | 1 | 491 € |
| 32 | LD Elektro03719081 · Građevinarstvo | <0,1% | 49.794 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 2.148 € | 4,3% | 3 | 806 € |
| 33 | Watt Electro03347192 · Građevinarstvo | <0,1% | 48.856 € | +4,0% | -33.390 € | -68,3% | 3 | 677 € |
| 34 | Das Construction03788571 · Građevinarstvo | <0,1% | 43.338 € | Nema izvještaja za 2024. | -339 € | -0,8% | 5 | — |
| 35 | Tehno Cool03599272 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.605 € | +82,9% | -6.637 € | -18,1% | 2 | 961 € |
| 36 | Victory Gradnja03624994 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.981 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -7.033 € | -24,3% | 1 | 366 € |
| 37 | Gazi Construction03369650 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.827 € | +21,6% | 15.301 € | 53,1% | 1 | 969 € |
| 38 | Zenunaj03626270 · Građevinarstvo | <0,1% | 24.830 € | +52,6% | 1.332 € | 5,4% | 1 | 1.939 € |
| 39 | E&E Construction03746453 · Građevinarstvo | <0,1% | 23.184 € | Nema izvještaja za 2024. | -1.348 € | -5,8% | 2 | 941 € |
| 40 | Kalaja 202503795934 · Građevinarstvo | <0,1% | 20.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 8.923 € | 44,6% | 0 | — |
| 41 | Hari Gradnja03312593 · Građevinarstvo | <0,1% | 19.250 € | +839,0% | 2.104 € | 10,9% | 2 | — |
| 42 | Imperial Construction03355209 · Građevinarstvo | <0,1% | 16.507 € | -99,2% | 1.408 € | 8,5% | 1 | 338 € |
| 43 | Saba03747450 · Građevinarstvo | <0,1% | 14.360 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.658 € | -18,5% | 2 | 473 € |
| 44 | Largi03688500 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.665 € | +102,7% | -2.020 € | -20,9% | 1 | 505 € |
| 45 | Artnova Company03696090 · Građevinarstvo | <0,1% | 8.550 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -9.581 € | -112,1% | 1 | 729 € |
| 46 | Vulaj-Vodoinstalater03413098 · Građevinarstvo | <0,1% | 8.380 € | -43,7% | -2.341 € | -27,9% | 1 | 678 € |
| 47 | Nikaj Cop03728625 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.058 € | Nema izvještaja za 2024. | -4.455 € | -145,7% | 0 | — |
| 48 | NF Gradnja03650740 · Građevinarstvo | <0,1% | 3.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -6.761 € | -225,4% | 2 | 402 € |
| 49 | Electra E.D.03723704 · Građevinarstvo | <0,1% | 500 € | Nema izvještaja za 2024. | -15.114 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 0 | — |
| 50 | Ndrekaj03156168 · Građevinarstvo | <0,1% | 454 € | -94,9% | -11.199 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 2 | 346 € |