Prihod
1,6% prihoda Crne Gore
934 kompanije su ostvarile 282,81 mil. € prihoda u 2025. godini, 1,6% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 10. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,6 puta.
1,6% prihoda Crne Gore
45,5 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Cungu & Co (289)
Ukupna dobit: 15,13 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 77.677.533 € | 450 |
| 2016 | 85.949.229 € | 476 |
| 2017 | 97.126.182 € | 514 |
| 2018 | 109.246.063 € | 563 |
| 2019 | 122.083.408 € | 631 |
| 2020 | 85.616.803 € | 684 |
| 2021 | 118.582.868 € | 739 |
| 2022 | 188.717.053 € | 809 |
| 2023 | 229.349.373 € | 868 |
| 2024 | 256.859.958 € | 924 |
| 2025 (Preliminarno) | 282.808.103 € | 934 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 51–100 od 200
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 51 | Dijari03096505 · Građevinarstvo | <0,1% | 98.388 € | -49,2% | 70.667 € | 71,8% | 2 | 848 € |
| 52 | Hidroizolacije Krkušić Mne03706982 · Građevinarstvo | <0,1% | 96.019 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 44.359 € | 46,2% | 2 | 793 € |
| 53 | MB Bazeni03100260 · Građevinarstvo | <0,1% | 86.714 € | -29,0% | 14.353 € | 16,6% | 1 | 677 € |
| 54 | Smart Heating System03585859 · Građevinarstvo | <0,1% | 85.535 € | +179,9% | 8.574 € | 10,0% | 1 | 678 € |
| 55 | Olschewski03416763 · Građevinarstvo | <0,1% | 80.283 € | +52,6% | 20.241 € | 25,2% | 1 | 678 € |
| 56 | Electros.M.03252272 · Građevinarstvo | <0,1% | 75.534 € | +3,9% | -33.514 € | -44,4% | 5 | 829 € |
| 57 | Meterizi Resort03345939 · Građevinarstvo | <0,1% | 65.548 € | +67,6% | 12.851 € | 19,6% | 1 | 678 € |
| 58 | MS Termo Vent02444313 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.913 € | -34,0% | 1.992 € | 3,1% | 3 | 699 € |
| 59 | Spiga SRL03267121 · Građevinarstvo | <0,1% | 63.127 € | -84,9% | 24.712 € | 39,1% | 1 | 1.199 € |
| 60 | Adcop03723470 · Građevinarstvo | <0,1% | 60.670 € | Nema izvještaja za 2024. | 2.998 € | 4,9% | 1 | 654 € |
| 61 | Shegaj Construction03518116 · Građevinarstvo | <0,1% | 57.342 € | +49,0% | 2.038 € | 3,6% | 3 | 909 € |
| 62 | Avdiu Construction03645240 · Građevinarstvo | <0,1% | 57.239 € | +369,4% | -5.425 € | -9,5% | 6 | 606 € |
| 63 | Dabović Al Com03600882 · Građevinarstvo | <0,1% | 53.624 € | -42,3% | 887 € | 1,7% | 2 | 509 € |
| 64 | Comfort Home03284069 · Građevinarstvo | <0,1% | 53.327 € | +5.332.600,0% | 1.614 € | 3,0% | 2 | 1.141 € |
| 65 | Monte Lim02692538 · Građevinarstvo | <0,1% | 50.139 € | +52,4% | 20.774 € | 41,4% | 1 | 907 € |
| 66 | Jozzo Trans03247953 · Građevinarstvo | <0,1% | 49.319 € | +88,8% | -13.957 € | -28,3% | 1 | 929 € |
| 67 | Ralmo03555003 · Građevinarstvo | <0,1% | 48.843 € | +51,7% | 3.922 € | 8,0% | 3 | 676 € |
| 68 | Dibra Color03302342 · Građevinarstvo | <0,1% | 48.797 € | -19,4% | -6.339 € | -13,0% | 3 | 675 € |
| 69 | Hydro Tafa03699285 · Građevinarstvo | <0,1% | 45.942 € | +474,3% | 5.305 € | 11,5% | 3 | 713 € |
| 70 | Lleshi Group03292525 · Građevinarstvo | <0,1% | 43.228 € | -14,8% | -47.312 € | -109,4% | 7 | 667 € |
| 71 | Fontana-Mne03399281 · Građevinarstvo | <0,1% | 40.498 € | -51,8% | 10.344 € | 25,5% | 2 | 593 € |
| 72 | Archaxis Construction03777669 · Građevinarstvo | <0,1% | 39.309 € | Nema izvještaja za 2024. | -13.756 € | -35,0% | 3 | — |
| 73 | Nešo Company03029719 · Građevinarstvo | <0,1% | 36.058 € | -21,5% | -18.752 € | -52,0% | 6 | 743 € |
| 74 | Noel's Group03644308 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.580 € | +7,0% | -6.943 € | -22,7% | 1 | 678 € |
| 75 | Infinit03234398 · Građevinarstvo | <0,1% | 30.123 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.567 € | -8,5% | 0 | — |
| 76 | Dervishi Elektro03638316 · Građevinarstvo | <0,1% | 28.503 € | +33,4% | 7.879 € | 27,6% | 2 | 678 € |
| 77 | Kaid03305449 · Građevinarstvo | <0,1% | 27.000 € | +2,5% | -20.073 € | -74,3% | 6 | 644 € |
| 78 | GS Electro03790231 · Građevinarstvo | <0,1% | 24.380 € | Nema izvještaja za 2024. | 1.062 € | 4,4% | 1 | 315 € |
| 79 | Pro Paint03386155 · Građevinarstvo | <0,1% | 20.936 € | -22,1% | 1.688 € | 8,1% | 1 | 675 € |
| 80 | Eagles Group03225976 · Građevinarstvo | <0,1% | 19.835 € | +147,9% | 8.214 € | 41,4% | 1 | 678 € |
| 81 | Enigma & Montenegro03609219 · Građevinarstvo | <0,1% | 19.770 € | +42,4% | -4.651 € | -23,5% | 3 | 674 € |
| 82 | Kurtiši03419711 · Građevinarstvo | <0,1% | 18.730 € | -46,8% | -5.990 € | -32,0% | 3 | 675 € |
| 83 | We Build03712133 · Građevinarstvo | <0,1% | 17.835 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 1.330 € | 7,5% | 2 | 676 € |
| 84 | Ace Group03514854 · Građevinarstvo | <0,1% | 17.355 € | -73,1% | 1.464 € | 8,4% | 1 | 678 € |
| 85 | Marini Group03796841 · Građevinarstvo | <0,1% | 13.500 € | Nema izvještaja za 2024. | 6.121 € | 45,3% | 0 | — |
| 86 | ZS Group03718867 · Građevinarstvo | <0,1% | 11.694 € | Nema izvještaja za 2024. | -1 € | -0,0% | 0 | — |
| 87 | Yli Keramik03719197 · Građevinarstvo | <0,1% | 10.054 € | Nema izvještaja za 2024. | -26.483 € | -263,4% | 4 | 742 € |
| 88 | Hutmacher03464784 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.917 € | +143,3% | 1.489 € | 15,0% | 1 | 677 € |
| 89 | Ultra Services Mne03568075 · Građevinarstvo | <0,1% | 9.798 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -2.418 € | -24,7% | 1 | 678 € |
| 90 | Elux Profi03725286 · Građevinarstvo | <0,1% | 8.165 € | Nema izvještaja za 2024. | -3.622 € | -44,4% | 1 | 583 € |
| 91 | D&L Concept03745236 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.931 € | Nema izvještaja za 2024. | -939 € | -11,8% | 1 | 501 € |
| 92 | Solid Group03709795 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.806 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -15.736 € | -201,6% | 1 | 417 € |
| 93 | MM Prime03781780 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.640 € | Nema izvještaja za 2024. | -988 € | -12,9% | 2 | — |
| 94 | Građevinska Limarija Feki03769810 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.480 € | Nema izvještaja za 2024. | 2.879 € | 38,5% | 1 | 312 € |
| 95 | Čanterton02650371 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.000 € | -53,9% | -1.931 € | -27,6% | 1 | 688 € |
| 96 | Quantum Elektro03797708 · Građevinarstvo | <0,1% | 7.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 7.000 € | 100,0% | 0 | — |
| 97 | Elite Homes03558479 · Građevinarstvo | <0,1% | 5.715 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -25.258 € | -442,0% | 2 | 1.063 € |
| 98 | XXL Construction03110834 · Građevinarstvo | <0,1% | 5.124 € | +210,0% | -9.221 € | -180,0% | 1 | 1.163 € |
| 99 | VM Electro03799557 · Građevinarstvo | <0,1% | 4.750 € | Nema izvještaja za 2024. | -3.242 € | -68,3% | 1 | — |
| 100 | Maki & Tafa03641228 · Građevinarstvo | <0,1% | 4.000 € | -20,0% | -30.519 € | -763,0% | 4 | 718 € |