Prihod
1,6% prihoda Crne Gore
934 kompanije su ostvarile 282,81 mil. € prihoda u 2025. godini, 1,6% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 10. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,6 puta.
1,6% prihoda Crne Gore
45,5 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Cungu & Co (289)
Ukupna dobit: 15,13 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 77.677.533 € | 450 |
| 2016 | 85.949.229 € | 476 |
| 2017 | 97.126.182 € | 514 |
| 2018 | 109.246.063 € | 563 |
| 2019 | 122.083.408 € | 631 |
| 2020 | 85.616.803 € | 684 |
| 2021 | 118.582.868 € | 739 |
| 2022 | 188.717.053 € | 809 |
| 2023 | 229.349.373 € | 868 |
| 2024 | 256.859.958 € | 924 |
| 2025 (Preliminarno) | 282.808.103 € | 934 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 101–150 od 934
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 101 | SN Electronics02399768 · Trgovina | 0,2% | 549.409 € | +12,8% | 52.719 € | 9,6% | 23 | 971 € |
| 102 | Olimare03281990 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 526.870 € | -1,6% | 25.768 € | 4,9% | 9 | 648 € |
| 103 | Fimar International03174743 · Građevinarstvo | 0,2% | 512.800 € | -48,1% | 33.020 € | 6,4% | 3 | 1.026 € |
| 104 | Aquatech Vision03452336 · Trgovina | 0,2% | 509.011 € | +50,7% | 162.438 € | 31,9% | 3 | 1.941 € |
| 105 | Univers Bakery03528278 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 508.417 € | +77,8% | 24.018 € | 4,7% | 21 | 672 € |
| 106 | Tahiraj Construction Company03502961 · Građevinarstvo | 0,2% | 507.224 € | +61,6% | 75.334 € | 14,9% | 16 | 967 € |
| 107 | Strategic Partnership Group02343207 · Stručne usluge | 0,2% | 480.795 € | +119,0% | 358.004 € | 74,5% | 1 | — |
| 108 | Well Corporation03549348 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 476.035 € | +256,2% | 1.250 € | 0,3% | 8 | 337 € |
| 109 | Besa Company03298566 · Trgovina | 0,2% | 473.544 € | +1,3% | 26.116 € | 5,5% | 6 | 586 € |
| 110 | Eko-Al02804794 · Građevinarstvo | 0,2% | 468.278 € | +5,6% | -50.339 € | -10,7% | 10 | 731 € |
| 111 | Miami02468280 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 465.957 € | +10,5% | 59.882 € | 12,9% | 2 | 2.118 € |
| 112 | Ital Design02283271 · Stručne usluge | 0,2% | 461.909 € | -34,5% | 22.857 € | 4,9% | 17 | 752 € |
| 113 | Copacabana Montenegro02984695 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 459.172 € | -12,6% | 5.424 € | 1,2% | 6 | 991 € |
| 114 | Bannox03628965 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 448.794 € | +332,8% | 92.894 € | 20,7% | 12 | 865 € |
| 115 | Kliko Company02620103 · Trgovina | 0,2% | 447.154 € | 0,0% | 116.926 € | 26,1% | 16 | 877 € |
| 116 | Sapore03130959 · Administrativne usluge | 0,2% | 439.553 € | +20,8% | 45.082 € | 10,3% | 15 | 713 € |
| 117 | Rivista03702227 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 432.455 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 47.696 € | 11,0% | 12 | 712 € |
| 118 | Flori02680173 · Trgovina | 0,2% | 426.576 € | +7,3% | 27.539 € | 6,5% | 4 | 814 € |
| 119 | Intext03349233 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 425.505 € | +141,2% | 33.582 € | 7,9% | 3 | 772 € |
| 120 | Maris03167976 · Ugostiteljstvo | 0,2% | 424.525 € | -15,3% | 101.770 € | 24,0% | 3 | 720 € |
| 121 | Liburna03230104 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 415.236 € | +15,3% | 10.873 € | 2,6% | 12 | 649 € |
| 122 | Evm Group03039897 · Trgovina | 0,1% | 405.329 € | +6,9% | 57.523 € | 14,2% | 6 | 658 € |
| 123 | MD Engineering03080951 · Građevinarstvo | 0,1% | 403.144 € | +69,0% | 5.348 € | 1,3% | 3 | 882 € |
| 124 | Sarah Market03425657 · Trgovina | 0,1% | 397.278 € | +6,4% | 25.566 € | 6,4% | 4 | 444 € |
| 125 | FSD Development03470067 · Građevinarstvo | 0,1% | 396.903 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -125.263 € | -31,6% | 1 | 4.626 € |
| 126 | Real Estate & Co02049490 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 394.598 € | -24,7% | 39.478 € | 10,0% | 7 | 1.143 € |
| 127 | Kurti Company03535037 · Trgovina | 0,1% | 388.836 € | +6,4% | 25.014 € | 6,4% | 1 | 1.046 € |
| 128 | Hasanaga Company02814757 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 382.920 € | +7,1% | 11.307 € | 3,0% | 12 | 653 € |
| 129 | Buena03406407 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 381.187 € | +11,2% | 3.069 € | 0,8% | 5 | 1.000 € |
| 130 | Dani Comm02705800 · Trgovina | 0,1% | 379.723 € | -3,3% | 3.967 € | 1,0% | 2 | 797 € |
| 131 | Croma &CO02421356 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 375.854 € | -34,4% | 44.143 € | 11,7% | 4 | 599 € |
| 132 | Velika Plaža02018357 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 375.271 € | -4,9% | 8.097 € | 2,2% | 6 | 1.564 € |
| 133 | Hoteli Hoti03130576 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 373.131 € | +56,6% | 61.225 € | 16,4% | 9 | 474 € |
| 134 | Company L.I.J. Bushati02929651 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 372.231 € | +7,9% | 23.463 € | 6,3% | 3 | 838 € |
| 135 | Toni Gril02428237 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 371.807 € | +4,8% | 17.689 € | 4,8% | 9 | 785 € |
| 136 | Cruiser& Partners03644375 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 367.071 € | +1,7% | 10.707 € | 2,9% | 7 | 506 € |
| 137 | Galen02409534 · Trgovina | 0,1% | 363.774 € | +40,0% | 18.254 € | 5,0% | 4 | 677 € |
| 138 | Sulo Construction03770419 · Građevinarstvo | 0,1% | 363.757 € | Nema izvještaja za 2024. | 13.843 € | 3,8% | 6 | 1.251 € |
| 139 | Sesmetal02452642 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 357.068 € | +20,1% | 48.968 € | 13,7% | 2 | 776 € |
| 140 | Liman Group02786079 · Trgovina | 0,1% | 351.595 € | +5,3% | 15.383 € | 4,4% | 3 | 910 € |
| 141 | Mermer Art03205274 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 344.038 € | +41,7% | 17.878 € | 5,2% | 2 | 600 € |
| 142 | Ha Adi02423006 · Trgovina | 0,1% | 341.614 € | -3,7% | -17.411 € | -5,1% | 5 | 651 € |
| 143 | Busani02685256 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 340.147 € | -22,7% | 82.928 € | 24,4% | 6 | 685 € |
| 144 | Hvac Solution03304876 · Trgovina | 0,1% | 336.479 € | -19,9% | 4.690 € | 1,4% | 3 | 1.135 € |
| 145 | Llolla Company02325705 · Administrativne usluge | 0,1% | 326.141 € | +64,9% | 74.450 € | 22,8% | 5 | 1.513 € |
| 146 | Adriatica Brothers02410419 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 323.530 € | -34,5% | 49.314 € | 15,2% | 3 | 1.911 € |
| 147 | Met303512797 · Ugostiteljstvo | 0,1% | 315.470 € | +15,0% | 24.714 € | 7,8% | 11 | 831 € |
| 148 | Tehno-Lux02056348 · Trgovina | 0,1% | 314.798 € | -4,9% | 4.785 € | 1,5% | 2 | 1.607 € |
| 149 | Sirena02902877 · Zdravstvo i socijalna zaštita | 0,1% | 311.801 € | +18,1% | 82.696 € | 26,5% | 13 | 1.225 € |
| 150 | Buli Mne03677265 · Građevinarstvo | 0,1% | 307.720 € | +38,8% | 47.541 € | 15,4% | 6 | 804 € |