Prihod
1,6% prihoda Crne Gore
934 kompanije su ostvarile 282,81 mil. € prihoda u 2025. godini, 1,6% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 10. od 25 opština. Od 2015. prihod je porastao 3,6 puta.
1,6% prihoda Crne Gore
45,5 na 1.000 stanovnika · Crna Gora 57,3
Najveći poslodavac: Cungu & Co (289)
Ukupna dobit: 15,13 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 77.677.533 € | 450 |
| 2016 | 85.949.229 € | 476 |
| 2017 | 97.126.182 € | 514 |
| 2018 | 109.246.063 € | 563 |
| 2019 | 122.083.408 € | 631 |
| 2020 | 85.616.803 € | 684 |
| 2021 | 118.582.868 € | 739 |
| 2022 | 188.717.053 € | 809 |
| 2023 | 229.349.373 € | 868 |
| 2024 | 256.859.958 € | 924 |
| 2025 (Preliminarno) | 282.808.103 € | 934 |
Kompanije su dodijeljene opštini sadašnjeg sjedišta za sve godine
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu opštine
Udio u Crnoj GoriPromjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 1–50 od 73
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 1 | Alumil02299852 · Prerađivačka industrija | 1,2% | 3.380.876 € | +15,8% | 54.495 € | 1,6% | 13 | 721 € |
| 2 | Tapacir Kurti02329387 · Prerađivačka industrija | 0,7% | 2.085.085 € | +3,3% | 67.441 € | 3,2% | 76 | 720 € |
| 3 | Tula Company02645351 · Prerađivačka industrija | 0,6% | 1.626.741 € | +7,5% | 85.955 € | 5,3% | 14 | 692 € |
| 4 | Credo02262959 · Prerađivačka industrija | 0,4% | 1.229.747 € | +7,5% | 32.853 € | 2,7% | 23 | 1.176 € |
| 5 | Lushaj Company02328518 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 940.400 € | -1,5% | 68.996 € | 7,3% | 12 | 747 € |
| 6 | Aurora - Mobili02721813 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 808.964 € | +7,1% | 42.881 € | 5,3% | 16 | 544 € |
| 7 | Vial Montenegro02914441 · Prerađivačka industrija | 0,3% | 773.026 € | +20,8% | 20.403 € | 2,6% | 10 | 628 € |
| 8 | Kase03122778 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 654.335 € | +4,8% | 33.055 € | 5,1% | 16 | 1.394 € |
| 9 | Aluprofi S&I03278255 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 619.291 € | +39,3% | 106.189 € | 17,1% | 4 | 792 € |
| 10 | Granit & Mermer02826534 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 589.387 € | +41,8% | 141.430 € | 24,0% | 4 | 751 € |
| 11 | Smart Glass03343251 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 588.231 € | +0,4% | 6.090 € | 1,0% | 10 | 756 € |
| 12 | Katana Naturals02285665 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 586.444 € | +75,1% | 66.251 € | 11,3% | 2 | 922 € |
| 13 | Faf & Co02370379 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 581.620 € | -16,9% | 34.253 € | 5,9% | 11 | 669 € |
| 14 | Olimare03281990 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 526.870 € | -1,6% | 25.768 € | 4,9% | 9 | 648 € |
| 15 | Univers Bakery03528278 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 508.417 € | +77,8% | 24.018 € | 4,7% | 21 | 672 € |
| 16 | Intext03349233 · Prerađivačka industrija | 0,2% | 425.505 € | +141,2% | 33.582 € | 7,9% | 3 | 772 € |
| 17 | Croma &CO02421356 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 375.854 € | -34,4% | 44.143 € | 11,7% | 4 | 599 € |
| 18 | Sesmetal02452642 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 357.068 € | +20,1% | 48.968 € | 13,7% | 2 | 776 € |
| 19 | Mermer Art03205274 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 344.038 € | +41,7% | 17.878 € | 5,2% | 2 | 600 € |
| 20 | Ral Co03320529 · Prerađivačka industrija | 0,1% | 285.801 € | +58,9% | 15.353 € | 5,4% | 4 | 618 € |
| 21 | Kollari02933608 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 277.351 € | -3,2% | 21.374 € | 7,7% | 5 | 674 € |
| 22 | Montesalina02421399 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 260.561 € | +1,3% | 3.332 € | 1,3% | 4 | 924 € |
| 23 | Elegant Since 196703051137 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 220.826 € | -4,2% | 45.165 € | 20,5% | 4 | 721 € |
| 24 | Oni-Al03603091 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 217.081 € | +119,6% | 3.725 € | 1,7% | 2 | 669 € |
| 25 | Roma Uno02899582 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 210.297 € | -7,9% | 9.160 € | 4,4% | 3 | 553 € |
| 26 | Gensha03057992 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 166.889 € | -60,6% | 3.365 € | 2,0% | 3 | 744 € |
| 27 | M.N.B. Kruna02657015 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 156.070 € | -22,5% | 7.305 € | 4,7% | 1 | 675 € |
| 28 | Brilliance Lift03428575 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 107.976 € | +146,1% | 11.596 € | 10,7% | 1 | 1.057 € |
| 29 | MRN Company03143325 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 107.625 € | -26,4% | 13.075 € | 12,1% | 2 | 591 € |
| 30 | Euroflex Plus02877511 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 75.230 € | -25,3% | -12.819 € | -17,0% | 4 | 861 € |
| 31 | Shaptafa03743152 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 72.338 € | Nema izvještaja za 2024. | 5.408 € | 7,5% | 1 | — |
| 32 | RR-Dekor03422399 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 63.126 € | +71,3% | 1.098 € | 1,7% | 2 | 1.003 € |
| 33 | ALU&PVC Bravarija First Class03720438 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 42.149 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 369 € | 0,9% | 1 | 1.842 € |
| 34 | Antep Baklava03245586 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 39.503 € | -55,3% | -20.848 € | -52,8% | 3 | 828 € |
| 35 | Gold Granit M & R02701545 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 38.703 € | -32,3% | 865 € | 2,2% | 2 | 801 € |
| 36 | Radionica Pašte03253104 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 29.328 € | +10,0% | 347 € | 1,2% | 1 | 1.127 € |
| 37 | Tradita & Montenegro03385663 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 28.613 € | -9,2% | -24.888 € | -87,0% | 1 | 2.390 € |
| 38 | Rafael02870835 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 23.492 € | +40,1% | 2.718 € | 11,6% | 3 | 453 € |
| 39 | M - Gold02903423 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 22.176 € | +36,0% | 5.021 € | 22,6% | 2 | 423 € |
| 40 | Boni Keys Mne03649580 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 19.587 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -20.307 € | -103,7% | 1 | 1.913 € |
| 41 | Antika Trade02638193 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 18.250 € | -2,0% | 755 € | 4,1% | 2 | 393 € |
| 42 | Agt Company03394395 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 17.314 € | -75,2% | -17.027 € | -98,3% | 2 | 678 € |
| 43 | Hasa Glass Plus03224759 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 12.582 € | -9,1% | -14.051 € | -111,7% | 1 | 1.357 € |
| 44 | Al - Plast Kandić03228878 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 12.314 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -7.671 € | -62,3% | 2 | 621 € |
| 45 | Dea Al03039714 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 9.800 € | -13,3% | -6.047 € | -61,7% | 1 | 674 € |
| 46 | Bisha03334511 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 7.001 € | -24,3% | -12.069 € | -172,4% | 1 | 674 € |
| 47 | Deni - Gold02901978 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 6.666 € | -16,7% | -9.561 € | -143,4% | 1 | 1.033 € |
| 48 | J&D Gold Mne03191974 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 6.518 € | +48,3% | -6.554 € | -100,6% | 1 | 758 € |
| 49 | Goni Company03663108 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 6.135 € | +1.263,3% | -8.823 € | -143,8% | 2 | 505 € |
| 50 | Ela Magic03019128 · Prerađivačka industrija | <0,1% | 5.973 € | +14,2% | 771 € | 12,9% | 1 | 339 € |