Prihod
11,6% prihoda Crne Gore
4.334 kompanije su ostvarile 2,05 mlrd € prihoda u 2025. godini, 11,6% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 2. od 18 sektora. Od 2015. prihod je porastao 3,0 puta.
11,6% prihoda Crne Gore
2.341 sa najviše jednim zaposlenim
Najveći poslodavac: Željeznička Infrastruktura Crne Gore (811)
Ukupna dobit: 163,65 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 677.439.325 € | 1.641 |
| 2016 | 905.260.212 € | 1.760 |
| 2017 | 1.196.306.945 € | 1.945 |
| 2018 | 1.342.766.653 € | 2.268 |
| 2019 | 1.390.789.883 € | 2.537 |
| 2020 | 1.081.359.540 € | 2.816 |
| 2021 | 997.933.633 € | 3.037 |
| 2022 | 1.192.418.157 € | 3.322 |
| 2023 | 1.368.713.477 € | 3.726 |
| 2024 | 1.600.039.161 € | 4.110 |
| 2025 (Preliminarno) | 2.053.113.034 € | 4.334 |
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu sektora
Promjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 2001–2050 od 4.334
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
Zbirovi uključuju i 30 preduzetnika: fizička lica čiji su izvještaji prikazani samo zbirno, bez imena. Broj kompanija ih ne uključuje. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 2001 | Knežević - Cop03266966 · Tivat | <0,1% | 30.717 € | +35,4% | -8.255 € | -26,9% | 2 | 680 € |
| 2002 | Alex Construction Montenegro02954532 · Podgorica | <0,1% | 30.716 € | +63,4% | -3.931 € | -12,8% | 1 | 2.538 € |
| 2003 | El - In02691698 · Podgorica | <0,1% | 30.690 € | -31,7% | -10.822 € | -35,3% | 1 | 820 € |
| 2004 | Noel's Group03644308 · Ulcinj | <0,1% | 30.580 € | +7,0% | -6.943 € | -22,7% | 1 | 678 € |
| 2005 | Frdžo Izgradnja03632741 · Petnjica | <0,1% | 30.505 € | +111,6% | 17.289 € | 56,7% | 1 | 1.015 € |
| 2006 | Neno Company03245217 · Herceg Novi | <0,1% | 30.450 € | -14,9% | 6.719 € | 22,1% | 1 | 962 € |
| 2007 | Blind02424967 · Bar | <0,1% | 30.438 € | -56,8% | -42.037 € | -138,1% | 3 | 678 € |
| 2008 | Via Group03735320 · Tivat | <0,1% | 30.426 € | Nema izvještaja za 2024. | 5.392 € | 17,7% | 1 | 1.940 € |
| 2009 | Fuad&Belo03680665 · Berane | <0,1% | 30.361 € | +189,2% | 3.425 € | 11,3% | 1 | 2.226 € |
| 2010 | L.G. Gradnja03507564 · Budva | <0,1% | 30.289 € | -37,5% | -6.989 € | -23,1% | 1 | 679 € |
| 2011 | Furundžić Group03705757 · Bijelo Polje | <0,1% | 30.188 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 1.361 € | 4,5% | 3 | 544 € |
| 2012 | SD Elektro02765390 · Budva | <0,1% | 30.166 € | +5,8% | -1.765 € | -5,9% | 1 | 1.168 € |
| 2013 | Demit Fasade Duraković03772195 · Podgorica | <0,1% | 30.165 € | Nema izvještaja za 2024. | 12.899 € | 42,8% | 4 | — |
| 2014 | Nefa Electric03754758 · Podgorica | <0,1% | 30.145 € | Nema izvještaja za 2024. | 13.908 € | 46,1% | 1 | 799 € |
| 2015 | Infinit03234398 · Ulcinj | <0,1% | 30.123 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.567 € | -8,5% | 0 | — |
| 2016 | Lift Up03417468 · Podgorica | <0,1% | 30.070 € | -58,6% | 1.126 € | 3,7% | 1 | 678 € |
| 2017 | Krismar03127699 · Bijelo Polje | <0,1% | 30.069 € | -49,4% | -13.107 € | -43,6% | 1 | 675 € |
| 2018 | Algiz03143929 · Bar | <0,1% | 30.000 € | 0,0% | 814 € | 2,7% | 1 | 678 € |
| 2019 | Mont Lux Bau03477509 · Bar | <0,1% | 30.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 5.707 € | 19,0% | 3 | — |
| 2020 | M u J Managament and Controling03752372 · Bar | <0,1% | 30.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 17.202 € | 57,3% | 1 | 701 € |
| 2021 | Toronto03338878 · Herceg Novi | <0,1% | 30.000 € | +566,7% | 19.242 € | 64,1% | 1 | — |
| 2022 | Zentesmep03777154 · Podgorica | <0,1% | 29.998 € | Nema izvještaja za 2024. | 4.421 € | 14,7% | 3 | 449 € |
| 2023 | Kremen03430138 · Budva | <0,1% | 29.985 € | -35,1% | -5.989 € | -20,0% | 3 | 804 € |
| 2024 | Hidropro Mne03449955 · Podgorica | <0,1% | 29.983 € | +118,7% | 8.579 € | 28,6% | 1 | 452 € |
| 2025 | Aqua_s03420604 · Bijelo Polje | <0,1% | 29.962 € | +0,7% | -32.024 € | -106,9% | 3 | 986 € |
| 2026 | Nišavić Gradnja03473848 · Bijelo Polje | <0,1% | 29.922 € | -62,7% | -12.340 € | -41,2% | 4 | 708 € |
| 2027 | Dubova02976471 · Bar | <0,1% | 29.906 € | -70,6% | -28.982 € | -96,9% | 1 | 1.003 € |
| 2028 | Ceramix 2203740579 · Podgorica | <0,1% | 29.884 € | Nema izvještaja za 2024. | -5.254 € | -17,6% | 1 | 2.153 € |
| 2029 | Suhan Adriatic Service03329305 · Bar | <0,1% | 29.865 € | +58,9% | 15.123 € | 50,6% | 1 | 678 € |
| 2030 | Wall Me03651711 · Podgorica | <0,1% | 29.819 € | +35,6% | -39.996 € | -134,1% | 3 | 1.141 € |
| 2031 | Lim Gradnja03248810 · Berane | <0,1% | 29.773 € | -50,2% | -33.717 € | -113,2% | 2 | 1.551 € |
| 2032 | Univerzalci03205070 · Nikšić | <0,1% | 29.770 € | +167,7% | 10.514 € | 35,3% | 1 | 488 € |
| 2033 | Saver Doker03636739 · Nikšić | <0,1% | 29.603 € | -48,3% | 588 € | 2,0% | 3 | 686 € |
| 2034 | Wizard Gradnja03701417 · Bijelo Polje | <0,1% | 29.598 € | +71,1% | -6.262 € | -21,2% | 2 | 1.192 € |
| 2035 | Ephesus Import Export Trade03241220 · Budva | <0,1% | 29.575 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 16.130 € | 54,5% | 1 | 976 € |
| 2036 | The Best Construction03762173 · Tivat | <0,1% | 29.551 € | Nema izvještaja za 2024. | 10.446 € | 35,3% | 1 | 415 € |
| 2037 | Zvis Inženjering03343014 · Budva | <0,1% | 29.547 € | +184,1% | 6.520 € | 22,1% | 1 | 1.254 € |
| 2038 | Kamen Osmanović03672832 · Berane | <0,1% | 29.535 € | +114,2% | -100 € | -0,3% | 2 | 1.015 € |
| 2039 | Mezopotamija Company03787362 · Tivat | <0,1% | 29.500 € | Nema izvještaja za 2024. | -5.194 € | -17,6% | 1 | — |
| 2040 | Masterkof-Mne03493032 · Budva | <0,1% | 29.500 € | +1.743,8% | 17.873 € | 60,6% | 1 | 670 € |
| 2041 | Gosolar03298086 · Podgorica | <0,1% | 29.422 € | -70,7% | -5.758 € | -19,6% | 1 | 1.016 € |
| 2042 | Romfort03534847 · Tivat | <0,1% | 29.388 € | +93,5% | 3.022 € | 10,3% | 2 | 509 € |
| 2043 | Dropo03174123 · Podgorica | <0,1% | 29.370 € | -1,6% | 2.645 € | 9,0% | 1 | 1.046 € |
| 2044 | Bar-E Company A&D&O03656829 · Bar | <0,1% | 29.266 € | +75,7% | -1.335 € | -4,6% | 1 | 2.488 € |
| 2045 | Montenegro Oprema03306763 · Podgorica | <0,1% | 29.248 € | -19,0% | -4.512 € | -15,4% | 1 | 1.223 € |
| 2046 | NND Medo03488667 · Berane | <0,1% | 29.115 € | -13,1% | -2.633 € | -9,0% | 1 | 2.562 € |
| 2047 | Edo Gradnja03335968 · Berane | <0,1% | 29.006 € | +173,6% | 4.229 € | 14,6% | 1 | 1.406 € |
| 2048 | Vešović Company03715400 · Budva | <0,1% | 29.000 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 5.504 € | 19,0% | 0 | — |
| 2049 | Victory Gradnja03624994 · Tuzi | <0,1% | 28.981 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -7.033 € | -24,3% | 1 | 366 € |
| 2050 | Montenegrimmo03447405 · Budva | <0,1% | 28.974 € | +965.700,0% | 714 € | 2,5% | 1 | 483 € |