Svaka djelatnost (šifra KD 2010) u sektoru za 2025. godinu: broj firmi, zaposleni, prihod, dobit i marža.
Ukupna marža se ne prikazuje kad je ima manje od 5 firmi ili kad jedna firma nosi više od polovine zbirne dobiti i gubitka; tada pogledajte medijalnu maržu i udio profitabilnih firmi. Dobit koja ne odgovara prihodima i troškovima zarada nije uračunata.
Naziv djelatnosti je naziv šifre iz Klasifikacije djelatnosti KD 2010, koja važi za sve prikazane godine. Registar sada uz iste šifre prikazuje nazive iz nove klasifikacije, pa se nazivi mogu razlikovati.
| 1 |
| 1 |
| 0 € |
| -8.143 € |
| Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom |
| — |
| 0,0% |
| 2351 | Proizvodnja cementa | 2 | 2 | 0 € | -29.885 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2365 | Proizvodnja proizvoda od cementa s vlaknima | 1 | 1 | 0 € | -4.069 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2733 | Proizvodnja elektroinstalacionog materijala | 1 | 1 | 0 € | -8.146 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2811 | Proizvodnja motora i turbina, osim motora za avione i motorna vozila | 1 | 1 | 0 € | -6.076 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2910 | Proizvodnja motornih vozila | 1 | 1 | 0 € | -8.276 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 3040 | Proizvodnja borbenih vojnih vozila | 1 | 1 | 0 € | -3.030 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2454 | Livenje ostalih obojenih metala | 1 | 1 | 837 € | -7.484 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2420 | Proizvodnja čeličnih cijevi, šupljih profila i priključaka | 1 | 1 | 1.000 € | -145.059 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1092 | Proizvodnja gotove hrane za kućne ljubimce | 2 | 2 | 1.300 € | -16.046 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1310 | Priprema i predenje tekstilnih vlakana | 5 | 5 | 1.452 € | -44.423 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 3030 | Proizvodnja vazdušnih i svemirskih letjelica i odgovarajuće opreme | 3 | 3 | 2.500 € | -22.975 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2892 | Proizvodnja mašina za rudnike, kamenolome i građevinarstvo | 1 | 1 | 3.539 € | -11.053 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1414 | Proizvodnja rublja | 4 | 5 | 8.626 € | -33.137 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 3220 | Proizvodnja muzičkih instrumenata | 2 | 2 | 8.880 € | -10.922 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2042 | Proizvodnja parfema i toaletnih preparata | 2 | 2 | 10.192 € | -29.197 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2571 | Proizvodnja sječiva | 1 | 1 | 11.355 € | 1.642 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1431 | Proizvodnja pletenih i kukičanih čarapa | 2 | 2 | 12.094 € | -15.814 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2630 | Proizvodnja komunikacione opreme | 2 | 3 | 12.290 € | 216 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 1439 | Proizvodnja ostale pletene i kukičane odjeće | 3 | 3 | 13.656 € | -5.823 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2920 | Proizvodnja karoserija za motorna vozila, prikolice i poluprikolice | 1 | 4 | 17.691 € | -314.173 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2399 | Proizvodnja ostalih proizvoda od nemetalnih minerala, na drugom mjestu nepomenutih | 2 | 3 | 18.438 € | -14.731 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1320 | Proizvodnja tkanina | 3 | 4 | 21.118 € | 77 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2823 | Proizvodnja kancelarijskih mašina i opreme, osim računara i računarske opreme | 1 | 2 | 21.498 € | 182 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 3213 | Proizvodnja imitacije nakita i srodnih proizvoda | 8 | 9 | 23.635 € | -52.898 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 12,5% |
| 2893 | Proizvodnja mašina za industriju hrane, pića i duvana | 1 | 1 | 24.234 € | 2.315 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2349 | Proizvodnja ostalih keramičkih proizvoda | 3 | 3 | 27.398 € | -17.851 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2059 | Proizvodnja ostalih hemijskih proizvoda, na drugom mjestu nepomenutih | 1 | 1 | 27.700 € | -4.211 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1629 | Proizvodnja ostalih proizvoda od drveta, plute, slame i pletarskih materijala | 1 | 0 | 33.360 € | 598 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2015 | Proizvodnja vještačkih đubriva i azotnih jedinjenja | 2 | 2 | 37.433 € | 4.688 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1920 | Proizvodnja derivata nafte | 3 | 2 | 42.620 € | -13.677 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2530 | Proizvodnja parnih kotlova, osim kotlova za centralno grijanje | 1 | 2 | 69.252 € | -82.581 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1512 | Proizvodnja putnih i ručnih torbi, saračkih proizvoda i kaiševa | 3 | 6 | 71.940 € | -11.923 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2572 | Proizvodnja brava i okova | 3 | 6 | 74.698 € | -28.176 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 1391 | Proizvodnja pletenih i kukičanih materijala | 3 | 5 | 88.556 € | -33.688 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1103 | Proizvodnja voćnih fermentisanih pića | 5 | 7 | 110.840 € | -49.492 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 20,0% |
| 3316 | Popravka i održavanje civilnih vazduhoplova i svemirskih letjelica | 7 | 6 | 118.943 € | -35.384 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 28,6% |
| 2813 | Proizvodnja ostalih pumpi i kompresora | 2 | 3 | 125.552 € | 1.665 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 1419 | Proizvodnja ostalih odjevnih predmeta i pribora | 9 | 12 | 129.398 € | -25.621 € | -19,8% | -8,2% | 33,3% |
| 3012 | Izgradnja čamaca za sport i razonodu | 2 | 3 | 134.712 € | -3.065 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2410 | Proizvodnja sirovog gvožđa, čelika i ferolegura | 2 | 4 | 146.965 € | 39.077 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2573 | Proizvodnja alata | 2 | 6 | 147.489 € | 3.426 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1399 | Proizvodnja ostalog tekstila, na drugom mjestu nepomenutog | 4 | 4 | 149.371 € | 7.781 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2445 | Proizvodnja ostalih obojenih metala | 1 | 2 | 150.753 € | 490 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1106 | Proizvodnja slada | 1 | 2 | 161.511 € | -91.153 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1814 | Knjigovezačke i srodne usluge | 3 | 4 | 161.767 € | -9.806 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 1820 | Umnožavanje snimljenih zapisa | 2 | 2 | 207.405 € | -1.022 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2341 | Proizvodnja keramičkih predmeta za domaćinstvo i ukrasnih predmeta | 13 | 18 | 214.256 € | -57.407 € | -26,8% | -4,4% | 30,8% |
| 2651 | Proizvodnja instrumenata i aparata za mjerenje, ispitivanje i navigaciju | 3 | 6 | 218.877 € | 35.225 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 2932 | Proizvodnja ostalih djelova i dodatne opreme za motorna vozila | 2 | 5 | 242.948 € | 18.323 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2825 | Proizvodnja opreme za klimatizaciju koja se ne koristi u domaćinstvu | 3 | 7 | 249.783 € | 24.198 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 66,7% |
| 3240 | Proizvodnja igara i igračaka | 6 | 9 | 269.272 € | 7.960 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 0,1% | 50,0% |
| 3311 | Popravka i održavanje metalnih proizvoda | 6 | 9 | 271.763 € | 27.910 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 2,4% | 50,0% |
| 2712 | Proizvodnja uređaja za distribuciju i kontrolu električne energije | 8 | 9 | 298.808 € | -11.341 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 25,0% |
| 1330 | Dovršavanje tekstila | 4 | 8 | 303.785 € | 50.238 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 3319 | Popravka ostale opreme | 11 | 10 | 308.280 € | 28.229 € | 9,2% | -4,0% | 45,5% |
| 2550 | Kovanje, presovanje, štancovanje i valjanje metala | 8 | 12 | 319.137 € | -20.796 € | -6,5% | -4,8% | 37,5% |
| 1622 | Proizvodnja parketa | 2 | 14 | 323.718 € | -135.731 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2790 | Proizvodnja ostale električne opreme | 5 | 9 | 328.992 € | -29.444 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2740 | Proizvodnja opreme za osvjetljenje | 4 | 17 | 331.637 € | -97.642 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 25,0% |
| 2311 | Proizvodnja ravnog stakla | 1 | 2 | 332.434 € | 9.698 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2030 | Proizvodnja boja, lakova i sličnih premaza, grafičkih boja i kitova | 4 | 9 | 333.855 € | 7.507 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 25,0% |
| 2229 | Proizvodnja ostalih proizvoda od plastike | 8 | 13 | 355.042 € | 32.641 € | 9,2% | -0,1% | 37,5% |
| 2016 | Proizvodnja plastičnih masa u primarnim oblicima | 4 | 9 | 377.244 € | -19.126 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 25,0% |
| 1073 | Proizvodnja tjestenina i ostalih proizvoda od brašna | 7 | 17 | 405.593 € | 39.545 € | 9,7% | 2,1% | 85,7% |
| 2841 | Proizvodnja mašina i mašinskih alata za oblikovanje i obradu metala | 1 | 2 | 438.630 € | -4.170 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 2319 | Proizvodnja i obrada ostalog stakla, uključujući tehničko staklo | 6 | 17 | 459.813 € | -24.782 € | -5,4% | -3,6% | 50,0% |
| 2830 | Proizvodnja mašina za poljoprivredu i šumarstvo | 5 | 10 | 516.800 € | 92.812 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 0,0% | 40,0% |
| 2219 | Proizvodnja ostalih proizvoda od gume | 1 | 6 | 531.786 € | -128.003 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 0,0% |
| 1712 | Proizvodnja papira i kartona | 7 | 11 | 539.278 € | -16.835 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 42,9% |
| 1031 | Prerada i konzervisanje krompira | 2 | 9 | 567.339 € | -302 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2452 | Livenje čelika | 1 | 16 | 569.586 € | 5.367 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2620 | Proizvodnja računara i periferne opreme | 7 | 10 | 570.080 € | 96.883 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,7% | 42,9% |
| 2433 | Hladno oblikovanje profila | 1 | 2 | 582.803 € | 35.878 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1723 | Proizvodnja kancelarijskih predmeta od papira | 4 | 8 | 639.515 € | 29.890 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 1072 | Proizvodnja dvopeka, keksa, trajnog peciva i kolača | 9 | 18 | 665.413 € | -19.076 € | -2,9% | 0,7% | 44,4% |
| 2320 | Proizvodnja vatrostalnih proizvoda | 1 | 8 | 723.885 € | 139.033 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 3011 | Izgradnja civilnih brodova i plovnih objekata | 10 | 13 | 804.134 € | 128.255 € | 15,9% | 16,9% | 40,0% |
| 3103 | Proizvodnja madraca | 5 | 23 | 833.155 € | 2.708 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 40,0% |
| 1084 | Proizvodnja začina i drugih dodataka hrani | 4 | 10 | 869.359 € | 17.659 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 75,0% |
| 1020 | Prerada i konzervisanje ribe, ljuskara i mekušaca | 4 | 9 | 877.522 € | 187.716 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2711 | Proizvodnja elektromotora, generatora i transformatora | 4 | 19 | 998.501 € | -86.907 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2751 | Proizvodnja električnih aparata za domaćinstvo | 2 | 12 | 1.067.964 € | 53.853 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 1086 | Proizvodnja homogenizovanih hranljivih preparata i dijetetske hrane | 8 | 33 | 1.107.179 € | 23.759 € | 2,1% | 9,5% | 37,5% |
| 2849 | Proizvodnja ostalih mašina | 1 | 1 | 1.130.520 € | 176.588 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1393 | Proizvodnja tepiha i prekrivača za pod | 3 | 25 | 1.229.747 € | 5.563 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 33,3% |
| 1082 | Proizvodnja kakaoa, čokolade i konditorskih proizvoda | 5 | 34 | 1.340.100 € | 101.956 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 6,6% | 80,0% |
| 2053 | Proizvodnja eteričnih ulja | 8 | 13 | 1.342.093 € | 68.814 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 2,8% | 62,5% |
| 3314 | Popravka i održavanje električne opreme | 22 | 36 | 1.506.594 € | 112.892 € | 7,5% | 7,6% | 59,1% |
| 1520 | Proizvodnja obuće | 3 | 4 | 1.740.302 € | -500.910 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 66,7% |
| 1412 | Proizvodnja radne odjeće | 5 | 36 | 1.775.526 € | 43.508 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 0,3% | 80,0% |
| 1012 | Prerada i konzervisanje živinskog mesa | 5 | 17 | 1.792.066 € | 71.710 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 40,0% |
| 1081 | Proizvodnja šećera | 2 | 19 | 1.812.047 € | -47.519 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 3317 | Popravka i održavanje ostale civilne transportne opreme | 5 | 13 | 1.895.092 € | 196.584 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 60,0% |
| 3299 | Ostala prerađivačka industrija, na drugom mjestu nepomenuta | 19 | 30 | 1.911.312 € | 65.518 € | 3,4% | 0,0% | 36,8% |
| 1413 | Proizvodnja ostale odjeće | 56 | 107 | 2.004.195 € | -1.253 € | -0,1% | 0,0% | 39,3% |
| 1813 | Usluge pripreme za štampu | 20 | 48 | 2.028.397 € | 56.736 € | 2,8% | 2,2% | 60,0% |
| 1041 | Proizvodnja ulja i masti | 17 | 47 | 2.168.031 € | 243.398 € | 11,2% | 5,1% | 52,9% |
| 1392 | Proizvodnja tekstila za domaćinstvo i gotovih proizvoda za domaćinstvo | 29 | 70 | 2.192.929 € | 174.671 € | 8,0% | 1,0% | 48,3% |
| 2011 | Proizvodnja industrijskih gasova | 1 | 19 | 2.293.130 € | 287.775 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 3313 | Popravka i održavanje elektronske i optičke opreme | 14 | 32 | 2.428.736 € | 266.589 € | 11,0% | 15,8% | 64,3% |
| 2611 | Proizvodnja elektronskih elemenata | 8 | 33 | 2.536.518 € | 160.392 € | 6,3% | 4,2% | 50,0% |
| 3102 | Proizvodnja kuhinjskog namještaja | 22 | 65 | 2.637.724 € | 226.362 € | 8,6% | 3,6% | 59,1% |
| 2221 | Proizvodnja ploča, listova, cijevi i profila od plastike | 2 | 28 | 2.653.044 € | 142.479 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2593 | Proizvodnja žičanih proizvoda, lanaca i opruga | 5 | 22 | 2.775.052 € | -437.054 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 20,0% |
| 1085 | Proizvodnja gotovih jela i obroka | 9 | 85 | 2.921.649 € | 245.477 € | 8,4% | 11,8% | 66,7% |
| 2812 | Proizvodnja hidrauličnih pogonskih uređaja | 5 | 7 | 3.367.480 € | 296.212 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 80,0% |
| 3250 | Proizvodnja medicinskih i stomatoloških instrumenata i materijala | 25 | 79 | 3.600.636 € | 360.510 € | 10,0% | 2,2% | 72,0% |
| 1102 | Proizvodnja vina od grožđa | 42 | 79 | 3.753.841 € | 123.760 € | 3,3% | 3,0% | 47,6% |
| 2599 | Proizvodnja ostalih metalnih proizvoda, na drugom mjestu nepomenutih | 22 | 59 | 3.950.970 € | 299.465 € | 7,6% | 0,4% | 40,9% |
| 2222 | Proizvodnja ambalaže od plastike | 9 | 42 | 3.995.560 € | 410.990 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,1% | 33,3% |
| 2822 | Proizvodnja opreme za podizanje i prenošenje | 8 | 26 | 4.003.950 € | 240.892 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 2,4% | 75,0% |
| 3212 | Proizvodnja nakita i srodnih predmeta | 32 | 115 | 4.040.428 € | 470.025 € | 11,6% | 7,5% | 59,4% |
| 2041 | Proizvodnja sapuna i deterdženata, sredstava za čišćenje i poliranje | 9 | 34 | 4.109.348 € | 499.928 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 6,2% | 77,8% |
| 2344 | Proizvodnja ostalih tehničkih proizvoda od keramike | 1 | 9 | 4.369.164 € | 191.050 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 1052 | Proizvodnja sladoleda i ostalih jestivih ledenih proizvoda | 17 | 111 | 4.573.356 € | 28.841 € | 0,6% | 0,7% | 58,8% |
| 1722 | Proizvodnja predmeta za sanitarne i toaletne potrebe za domaćinstva | 4 | 72 | 4.937.975 € | 663.455 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 1091 | Proizvodnja gotove hrane za domaće životinje | 6 | 40 | 5.070.278 € | 108.051 € | 2,1% | 1,9% | 50,0% |
| 1394 | Proizvodnja užadi, kanapa, pletenica i mreža | 1 | 66 | 5.085.705 € | 160.730 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2364 | Proizvodnja maltera | 2 | 32 | 5.239.601 € | 103.187 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 50,0% |
| 2369 | Proizvodnja ostalih proizvoda od betona, gipsa i cementa | 5 | 74 | 6.562.876 € | 825.201 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 4,3% | 60,0% |
| 1721 | Proizvodnja talasastog papira i kartona i ambalaže od papira i kartona | 11 | 73 | 7.093.414 € | 367.936 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,5% | 63,6% |
| 3312 | Popravka i održavanje mašina | 50 | 143 | 7.393.508 € | 662.916 € | 9,0% | 6,7% | 78,0% |
| 1061 | Proizvodnja mlinskih proizvoda | 9 | 31 | 7.613.049 € | -800.157 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | -10,0% | 33,3% |
| 1729 | Proizvodnja ostalih proizvoda od papira i kartona | 11 | 68 | 8.865.774 € | 486.914 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 6,2% | 54,5% |
| 2815 | Proizvodnja ležajeva, zupčanika i zupčastih pogonskih elemenata | 2 | 168 | 9.222.484 € | 111.271 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 2361 | Proizvodnja proizvoda od betona namijenjenih za građevinarstvo | 28 | 95 | 10.887.968 € | 559.181 € | 5,1% | 1,7% | 53,6% |
| 2562 | Mašinska obrada metala | 55 | 378 | 11.165.328 € | -302.099 € | -2,7% | 1,2% | 49,1% |
| 2312 | Oblikovanje i obrada ravnog stakla | 23 | 72 | 11.339.326 € | 1.642.492 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,4% | 69,6% |
| 1032 | Proizvodnja sokova od voća i povrća | 13 | 83 | 11.499.434 € | 561.473 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 0,3% | 53,8% |
| 2370 | Sječenje, oblikovanje i obrada kamena | 60 | 363 | 12.416.321 € | 936.144 € | 7,5% | 1,9% | 56,7% |
| 3320 | Montaža industrijskih mašina i opreme | 17 | 103 | 13.920.769 € | 762.633 € | 5,5% | 6,4% | 64,7% |
| 1107 | Proizvodnja bezalkoholnih pića i flaširanih voda | 20 | 168 | 15.684.167 € | 652.058 € | 4,2% | 4,0% | 50,0% |
| 2223 | Proizvodnja predmeta od plastike za građevinarstvo | 46 | 177 | 17.110.168 € | 2.363.723 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 4,2% | 73,9% |
| 2363 | Proizvodnja svježeg betona | 8 | 94 | 17.931.870 € | 2.748.633 € | 15,3% | 2,0% | 62,5% |
| 2453 | Livenje lakih metala | 5 | 41 | 22.989.707 € | 2.238.968 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 25,0% |
| 1083 | Prerada čaja i kafe | 36 | 126 | 24.278.390 € | 1.605.280 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 2,3% | 61,1% |
| 1101 | Destilacija, prečišćavanje i miješanje pića | 16 | 170 | 24.971.026 € | 1.551.367 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 4,7% | 56,3% |
| 3101 | Proizvodnja namještaja za poslovne i prodajne prostore | 52 | 325 | 25.487.156 € | 2.076.353 € | 8,1% | 5,4% | 63,5% |
| 1089 | Proizvodnja ostalih prehrambenih proizvoda, na drugom mjestu nepomenutih | 36 | 250 | 27.294.031 € | 2.493.979 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 3,8% | 58,3% |
| 2561 | Obrada i prevlačenje metala | 22 | 287 | 27.526.690 € | 2.727.707 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 3,7% | 45,5% |
| 1812 | Ostalo štampanje | 135 | 568 | 31.130.241 € | 2.553.331 € | 8,2% | 2,5% | 65,2% |
| 3315 | Popravka i održavanje civilnih brodova i čamaca | 108 | 363 | 31.754.537 € | -3.688.387 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 2,5% | 43,5% |
| 2511 | Proizvodnja metalnih konstrukcija i djelova konstrukcija | 80 | 281 | 33.049.554 € | 1.632.875 € | 4,9% | 2,9% | 58,8% |
| 2051 | Proizvodnja eksploziva | 2 | 146 | 34.714.720 € | 15.045.449 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 100,0% |
| 3109 | Proizvodnja ostalog namještaja | 148 | 719 | 35.024.070 € | 2.272.906 € | 6,5% | 1,8% | 52,0% |
| 2512 | Proizvodnja metalnih vrata i prozora | 88 | 388 | 36.110.719 € | 2.332.977 € | 6,5% | 2,8% | 68,2% |
| 2442 | Proizvodnja aluminijuma | 10 | 210 | 38.837.702 € | -424.292 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,0% | 44,4% |
| 1623 | Proizvodnja ostale građevinske stolarije i elemenata | 132 | 664 | 43.617.383 € | 6.020.603 € | 13,8% | 1,4% | 45,5% |
| 2120 | Proizvodnja farmaceutskih preparata | 3 | 261 | 44.483.123 € | 578.868 € | Nije prikazana: manje od 5 firmi s maržom | — | 66,7% |
| 1105 | Proizvodnja piva | 12 | 330 | 52.422.689 € | 4.410.451 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | -10,9% | 41,7% |
| 1039 | Ostala prerada i konzervisanje voća i povrća | 34 | 314 | 72.765.304 € | 2.894.600 € | 4,0% | 0,0% | 35,3% |
| 1610 | Rezanje i obrada drveta | 210 | 1.484 | 75.146.180 € | 3.170.091 € | 4,2% | 1,2% | 52,4% |
| 1051 | Proizvodnja mliječnih proizvoda | 35 | 660 | 91.738.651 € | 2.975.904 € | 3,2% | 2,0% | 60,0% |
| 1071 | Proizvodnja hljeba, svježeg peciva i kolača | 282 | 2.272 | 95.712.178 € | 4.098.762 € | 4,3% | 1,2% | 51,4% |
| 1011 | Prerada i konzervisanje mesa, osim živinskog mesa | 20 | 901 | 125.958.901 € | 4.333.438 € | Nije prikazana: jedna firma nosi više od polovine dobiti ili gubitka | 1,9% | 60,0% |
| 1013 | Proizvodnja mesnih prerađevina | 35 | 616 | 137.292.753 € | 4.894.207 € | 3,6% | 2,3% | 62,9% |