Prihod
4,3% prihoda Crne Gore
5.140 kompanija je ostvarilo 754,04 mil. € prihoda u 2025. godini, 4,3% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 7. od 18 sektora. Od 2015. prihod je porastao 2,9 puta.
4,3% prihoda Crne Gore
3.148 sa najviše jednim zaposlenim
Najveći poslodavac: Net Montenegro (605)
Ukupna dobit: 73,05 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 260.465.104 € | 1.693 |
| 2016 | 282.295.144 € | 1.857 |
| 2017 | 297.746.589 € | 2.096 |
| 2018 | 355.444.030 € | 2.719 |
| 2019 | 389.657.902 € | 3.076 |
| 2020 | 379.713.011 € | 3.280 |
| 2021 | 460.416.960 € | 3.544 |
| 2022 | 481.963.069 € | 4.157 |
| 2023 | 573.319.896 € | 4.742 |
| 2024 | 663.861.015 € | 5.063 |
| 2025 (Preliminarno) | 754.035.790 € | 5.140 |
Broj kompanija najviše je porastao 2018. godine: sa 2.096 na 2.719.
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu sektora
Promjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 3401–3450 od 5.140
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
Zbirovi uključuju i 383 preduzetnika: fizička lica čiji su izvještaji prikazani samo zbirno, bez imena. Broj kompanija ih ne uključuje. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 3401 | 212 Com02420147 · Nikšić | <0,1% | 3.600 € | -76,5% | 1.031 € | 28,6% | 1 | — |
| 3402 | Bertonadi02848295 · Ulcinj | <0,1% | 3.538 € | +18,4% | 109 € | 3,1% | 2 | — |
| 3403 | Ing - Konstruktor02463164 · Tivat | <0,1% | 3.531 € | -20,0% | -11.925 € | -337,7% | 2 | 565 € |
| 3404 | Invictus03154190 · Tivat | <0,1% | 3.516 € | -99,6% | -274.571 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 1 | 929 € |
| 3405 | Nora Life & Design03484939 · Budva | <0,1% | 3.515 € | -36,1% | -5.532 € | -157,4% | 1 | 680 € |
| 3406 | Aib Arh03790452 · Podgorica | <0,1% | 3.500 € | Nema izvještaja za 2024. | -127 € | -3,6% | 1 | — |
| 3407 | Dbo Advertising Agency02391198 · Bar | <0,1% | 3.500 € | +133,3% | -12.080 € | -345,1% | 1 | 680 € |
| 3408 | Nazem03704360 · Podgorica | <0,1% | 3.500 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -13.308 € | -380,2% | 2 | 645 € |
| 3409 | Travkoff02855160 · Kotor | <0,1% | 3.487 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -6.748 € | -193,5% | 1 | 678 € |
| 3410 | ST Decorations03698033 · Nikšić | <0,1% | 3.460 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -882 € | -25,5% | 1 | — |
| 3411 | L Digital03335933 · Podgorica | <0,1% | 3.448 € | -1,5% | -2.601 € | -75,4% | 1 | — |
| 3412 | Kvatroprojekt02261430 · Pljevlja | <0,1% | 3.430 € | -64,7% | -229 € | -6,7% | 1 | — |
| 3413 | MM Accounting03767353 · Podgorica | <0,1% | 3.414 € | Nema izvještaja za 2024. | -477 € | -14,0% | 2 | — |
| 3414 | Telos Solutions03552209 · Podgorica | <0,1% | 3.410 € | -11,3% | -4.098 € | -120,2% | 1 | — |
| 3415 | M Financials03383814 · Podgorica | <0,1% | 3.400 € | +13,3% | -1.058 € | -31,1% | 1 | 339 € |
| 3416 | Studio 1303567168 · Bar | <0,1% | 3.400 € | -10,5% | -3.939 € | -115,9% | 1 | 338 € |
| 3417 | Aile03736288 · Podgorica | <0,1% | 3.378 € | Nema izvještaja za 2024. | 0 € | 0,0% | 1 | — |
| 3418 | K Plus03039641 · Podgorica | <0,1% | 3.375 € | +3.208,8% | -11.195 € | -331,7% | 1 | 1.199 € |
| 3419 | Montetax Agency03530612 · Podgorica | <0,1% | 3.360 € | -47,8% | -2.799 € | -83,3% | 1 | 451 € |
| 3420 | Webwarriors03417867 · Budva | <0,1% | 3.360 € | -66,1% | -9.796 € | -291,5% | 1 | 925 € |
| 3421 | Velokotiki03590704 · Bar | <0,1% | 3.355 € | +246,6% | -7.847 € | -233,9% | 1 | 927 € |
| 3422 | Contabilita Plus03658457 · Podgorica | <0,1% | 3.350 € | +116,1% | 165 € | 4,9% | 1 | — |
| 3423 | Orange Agency03735982 · Tivat | <0,1% | 3.350 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.215 € | -66,1% | 1 | — |
| 3424 | Montesphere03568326 · Herceg Novi | <0,1% | 3.312 € | +120,8% | -6.095 € | -184,0% | 1 | 678 € |
| 3425 | Edelvest Project03467228 · Bar | <0,1% | 3.306 € | -75,8% | -9.148 € | -276,7% | 1 | 925 € |
| 3426 | Son03480763 · Bar | <0,1% | 3.300 € | +1.078,6% | -3.423 € | -103,7% | 1 | 545 € |
| 3427 | Freebird Marketing03545989 · Herceg Novi | <0,1% | 3.300 € | +41,3% | -13.909 € | -421,5% | 3 | 475 € |
| 3428 | Z & S Global03591603 · Podgorica | <0,1% | 3.281 € | +1.540,5% | -22.026 € | -671,3% | 1 | 922 € |
| 3429 | Wanderlust Management03756467 · Budva | <0,1% | 3.273 € | Nema izvještaja za 2024. | -17.221 € | -526,2% | 1 | 357 € |
| 3430 | Prodesign03448886 · Budva | <0,1% | 3.272 € | -33,2% | -13.683 € | -418,2% | 2 | 660 € |
| 3431 | Zvijezda BP03186369 · Budva | <0,1% | 3.263 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 1.131 € | 34,7% | 1 | — |
| 3432 | Lineha03397041 · Podgorica | <0,1% | 3.252 € | +3,1% | -5.553 € | -170,8% | 1 | 450 € |
| 3433 | Tokatlioglu Group03701603 · Podgorica | <0,1% | 3.240 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -6.441 € | -198,8% | 1 | 607 € |
| 3434 | Teler Media03565572 · Budva | <0,1% | 3.214 € | -83,4% | -3.192 € | -99,3% | 1 | — |
| 3435 | Istanbul Memorial Saglik Yatirimla, Irtibat Ofisi Predstavništvo u Crnoj Gori03571327 · Podgorica | <0,1% | 3.211 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -57.904 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 2 | 1.077 € |
| 3436 | Sapiora03731677 · Danilovgrad | <0,1% | 3.200 € | Nema izvještaja za 2024. | -4.794 € | -149,8% | 1 | 601 € |
| 3437 | Alba Solutions03355187 · Budva | <0,1% | 3.190 € | -28,6% | -8.123 € | -254,6% | 1 | 927 € |
| 3438 | SB Digital03603652 · Danilovgrad | <0,1% | 3.171 € | -65,9% | -8.636 € | -272,3% | 1 | — |
| 3439 | Budvanka02049473 · Budva | <0,1% | 3.150 € | -34,4% | -11.396 € | -361,8% | 2 | 504 € |
| 3440 | Vesuvio Tour03258084 · Budva | <0,1% | 3.141 € | -82,9% | -6.201 € | -197,4% | 1 | 678 € |
| 3441 | One&Nine03140601 · Danilovgrad | <0,1% | 3.118 € | -76,6% | -4.698 € | -150,7% | 1 | 339 € |
| 3442 | Rizoniti03557154 · Podgorica | <0,1% | 3.101 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -7.884 € | -254,2% | 2 | 446 € |
| 3443 | Ates Company03228681 · Budva | <0,1% | 3.100 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -986 € | -31,8% | 1 | 338 € |
| 3444 | Hayal Mne03545504 · Podgorica | <0,1% | 3.080 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -5.452 € | -177,0% | 1 | 675 € |
| 3445 | Balans M03794741 · Budva | <0,1% | 3.070 € | Nema izvještaja za 2024. | -55 € | -1,8% | 1 | — |
| 3446 | Photosmile03459225 · Herceg Novi | <0,1% | 3.069 € | -72,4% | -5.891 € | -192,0% | 1 | 730 € |
| 3447 | Edukativno Preventivni Centar Preeduco03337111 · Podgorica | <0,1% | 3.059 € | +28,8% | -2.080 € | -68,0% | 1 | — |
| 3448 | Al-Pay Consulting03173151 · Podgorica | <0,1% | 3.058 € | -96,1% | -57.184 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 2 | 1.857 € |
| 3449 | Asli'nin Blogu03719405 · Podgorica | <0,1% | 3.054 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.685 € | -87,9% | 1 | 455 € |
| 3450 | Studio Nove03733289 · Cetinje | <0,1% | 3.041 € | Nema izvještaja za 2024. | -2.676 € | -88,0% | 1 | 435 € |