Prihod
53,6% prihoda sektora
795 kompanija je ostvarilo 686,98 mil. € prihoda u 2025. godini, 53,6% prihoda sektora Ugostiteljstvo. Od 2015. prihod je porastao 3,8 puta.
53,6% prihoda sektora
323 sa najviše jednim zaposlenim
Najveći poslodavac: Budvanska Rivijera (600)
Medijalna kompanija 1,7% · 41% s dobiti
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
Promjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 401–450 od 795
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
Dobit ne uključuje 4 izvještaja s neusklađenom dobiti.
Zbirovi uključuju i 9 preduzetnika: fizička lica čiji su izvještaji prikazani samo zbirno, bez imena. Broj kompanija ih ne uključuje. Kako računamo →
Naziv djelatnosti je naziv šifre iz Klasifikacije djelatnosti KD 2010, koja važi za sve prikazane godine. Registar sada uz iste šifre prikazuje nazive iz nove klasifikacije, pa se nazivi mogu razlikovati.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 179.567.207 € | 353 |
| 2016 | 189.370.214 € | 394 |
| 2017 | 248.134.234 € | 448 |
| 2018 | 301.577.349 € | 510 |
| 2019 | 352.087.096 € | 555 |
| 2020 | 132.075.520 € | 607 |
| 2021 | 297.671.376 € | 614 |
| 2022 | 436.695.881 € | 674 |
| 2023 | 551.217.902 € | 759 |
| 2024 | 657.050.002 € | 818 |
| 2025 (Preliminarno) | 686.980.137 € | 795 |
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
<0,1% |
| 55.450 € |
| +104,1% |
| -12.353 € |
| -22,3% |
| 1 |
| 733 € |
| 403 | L & J03365123 · Budva | <0,1% | 55.066 € | +9,3% | 164 € | 0,3% | 1 | 865 € |
| 404 | Osal Estate03540332 · Budva | <0,1% | 54.300 € | +29,2% | 1.460 € | 2,7% | 1 | 1.062 € |
| 405 | Hotel Lejla03414949 · Ulcinj | <0,1% | 53.631 € | -28,7% | -60.380 € | -112,6% | 3 | 524 € |
| 406 | Owl Logistik03451151 · Budva | <0,1% | 52.072 € | +1.694,3% | 9.661 € | 18,6% | 3 | 557 € |
| 407 | Ve-Gord03420434 · Podgorica | <0,1% | 51.338 € | +31,6% | 1.282 € | 2,5% | 2 | 423 € |
| 408 | Primafila03297209 · Ulcinj | <0,1% | 51.291 € | +5.029,1% | 37.267 € | 72,7% | 1 | — |
| 409 | Crown Apartmens03656519 · Budva | <0,1% | 49.424 € | +110,2% | 19.398 € | 39,2% | 1 | — |
| 410 | Prena03377288 · Budva | <0,1% | 48.204 € | +4,7% | 3.077 € | 6,4% | 1 | — |
| 411 | Bonaca Tours03224503 · Bar | <0,1% | 48.144 € | -27,0% | -6.272 € | -13,0% | 2 | 924 € |
| 412 | Adria o Zone02645947 · Budva | <0,1% | 45.148 € | -36,5% | -18.426 € | -40,8% | 1 | 4.068 € |
| 413 | Safiro Beach Resort02750244 · Podgorica | <0,1% | 44.262 € | -65,4% | -1.155.885 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 1 | — |
| 414 | S Coast03724344 · Budva | <0,1% | 44.192 € | Nema izvještaja za 2024. | 16.704 € | 37,8% | 1 | 939 € |
| 415 | Marseni. Co02907330 · Ulcinj | <0,1% | 43.784 € | +50,4% | -35.361 € | -80,8% | 4 | 664 € |
| 416 | Racha Group03731316 · Bar | <0,1% | 43.768 € | Nema izvještaja za 2024. | -52.971 € | -121,0% | 0 | — |
| 417 | Maritime Adriatic Club03166902 · Podgorica | <0,1% | 42.881 € | +141,8% | 2.990 € | 7,0% | 2 | 803 € |
| 418 | B-Elite03180913 · Budva | <0,1% | 42.153 € | +15,8% | 6.429 € | 15,3% | 1 | 981 € |
| 419 | Hospitality International03548422 · Budva | <0,1% | 41.080 € | +1.346,5% | 3.498 € | 8,5% | 1 | 680 € |
| 420 | Mass Efect03035107 · Bar | <0,1% | 39.896 € | -57,4% | -47.456 € | -118,9% | 1 | 677 € |
| 421 | Zan02710773 · Ulcinj | <0,1% | 39.869 € | -47,1% | -22.802 € | -57,2% | 1 | 1.203 € |
| 422 | Hotel Ravnjak02024578 · Podgorica | <0,1% | 38.941 € | -62,5% | -49.949 € | -128,3% | 3 | 662 € |
| 423 | David M. V.02936658 · Bar | <0,1% | 38.685 € | -78,7% | -62.871 € | -162,5% | 3 | 734 € |
| 424 | Castello Group03029271 · Bar | <0,1% | 37.558 € | -27,4% | 202 € | 0,5% | 2 | 1.034 € |
| 425 | Montes Innovations03640655 · Tivat | <0,1% | 37.475 € | +1.136,4% | 432 € | 1,2% | 1 | 922 € |
| 426 | Komol Komerc-Lekić02385953 · Herceg Novi | <0,1% | 36.987 € | -19,6% | -20.456 € | -55,3% | 3 | 669 € |
| 427 | Atelier Group03430529 · Ulcinj | <0,1% | 36.105 € | +11,8% | 12.266 € | 34,0% | 1 | 1.020 € |
| 428 | Fasamo02680017 · Podgorica | <0,1% | 36.000 € | -80,6% | -5.061 € | -14,1% | 1 | 1.245 € |
| 429 | Palacio Del Mar03365549 · Budva | <0,1% | 35.876 € | -13,7% | -23.654 € | -65,9% | 3 | 1.463 € |
| 430 | Casa Hotels Management03692230 · Herceg Novi | <0,1% | 35.357 € | -41,1% | 13.069 € | 37,0% | 2 | 549 € |
| 431 | Art Hills02893924 · Cetinje | <0,1% | 34.758 € | +62,1% | -18.767 € | -54,0% | 1 | 676 € |
| 432 | Sommer03631656 · Ulcinj | <0,1% | 34.167 € | -3,2% | -14.501 € | -42,4% | 1 | 858 € |
| 433 | Alta02381192 · Budva | <0,1% | 33.543 € | +44,6% | 45 € | 0,1% | 2 | 675 € |
| 434 | MBR02990202 · Tivat | <0,1% | 33.481 € | -61,9% | -44.599 € | -133,2% | 1 | 542 € |
| 435 | Salina03082270 · Ulcinj | <0,1% | 32.677 € | +14,4% | -1.682 € | -5,1% | 1 | 1.829 € |
| 436 | Pop02717174 · Herceg Novi | <0,1% | 32.660 € | -10,9% | -14.914 € | -45,7% | 2 | 561 € |
| 437 | Uca Alan03570592 · Budva | <0,1% | 32.248 € | -3,3% | -14.413 € | -44,7% | 3 | 743 € |
| 438 | Pronto02225549 · Podgorica | <0,1% | 30.848 € | -82,5% | -40.239 € | -130,4% | 3 | 914 € |
| 439 | HVK02739534 · Podgorica | <0,1% | 30.039 € | -2,0% | 2.845 € | 9,5% | 1 | 511 € |
| 440 | Montenegro Nomad03370712 · Žabljak | <0,1% | 29.516 € | +0,1% | -3.920 € | -13,3% | 2 | 774 € |
| 441 | Lumani Group03477126 · Bar | <0,1% | 29.323 € | +1,5% | 428 € | 1,5% | 2 | — |
| 442 | Segment Plus03657884 · Budva | <0,1% | 29.314 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -15.543 € | -53,0% | 4 | — |
| 443 | High View Consulting03461041 · Budva | <0,1% | 28.800 € | +1,4% | 721 € | 2,5% | 3 | 664 € |
| 444 | Silk Resort & Spa03079546 · Podgorica | <0,1% | 28.498 € | +8,8% | -622.430 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 1 | — |
| 445 | Benita03222098 · Ulcinj | <0,1% | 27.773 € | -12,4% | 3.502 € | 12,6% | 2 | 947 € |
| 446 | Aurora Innovations03640078 · Tivat | <0,1% | 27.521 € | +808,3% | 746 € | 2,7% | 1 | 922 € |
| 447 | BB Eventus03295320 · Plužine | <0,1% | 26.121 € | +11,7% | -10.552 € | -40,4% | 2 | 675 € |
| 448 | Citadel Group02774844 · Podgorica | <0,1% | 25.000 € | 0,0% | -35.465 € | -141,9% | 1 | 1.125 € |
| 449 | Boban Tours02781905 · Bar | <0,1% | 24.585 € | -48,6% | -16.378 € | -66,6% | 1 | 675 € |
| 450 | Sleep'n Cruise03401944 · Podgorica | <0,1% | 23.970 € | +299,5% | 411 € | 1,7% | 1 | 675 € |