Prihod
2,6% prihoda Crne Gore
1.100 kompanija je ostvarilo 458,85 mil. € prihoda u 2025. godini, 2,6% prihoda svih kompanija u Crnoj Gori. Po prihodu je 9. od 18 sektora. Od 2015. prihod je porastao 2,8 puta.
2,6% prihoda Crne Gore
698 sa najviše jednim zaposlenim
Najveći poslodavac: JP RT Crne Gore - Podgorica (743)
Ukupna dobit: 55,95 mil. €
Prosjek po zaposlenom, ne po kompaniji
Prihod u milionima € (stubci) i broj kompanija koje su predale izvještaj (ispod), 2015–2025.
| Godina | Prihod | Kompanije |
|---|---|---|
| 2015 | 161.664.788 € | 355 |
| 2016 | 187.411.974 € | 387 |
| 2017 | 156.909.552 € | 420 |
| 2018 | 201.110.217 € | 483 |
| 2019 | 213.739.435 € | 524 |
| 2020 | 189.430.367 € | 576 |
| 2021 | 264.330.805 € | 619 |
| 2022 | 304.663.433 € | 784 |
| 2023 | 358.532.955 € | 935 |
| 2024 | 418.593.407 € | 1.021 |
| 2025 (Preliminarno) | 458.854.259 € | 1.100 |
Broj kompanija najviše je porastao 2022. godine: sa 619 na 784.
Rast je izmjeren na istim kompanijama, koje su predale izvještaj za obje godine.
Udio u prihodu sektora
Promjena prihoda u odnosu na 2024, kompanije sa najmanje 1 mil. € prihoda te godine
Zaposleni i trošak zarada po zaposlenom mjesečno*
Rangirano po ukupnom prihodu · Prikazano 651–700 od 1.100
* Prosj. trošak zarada po zaposlenom mjesečno = troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi iz bilansa uspjeha (AOP 211: neto zarade, porezi i doprinosi na zarade, uključujući doprinose na teret poslodavca, i ostali lični rashodi) / broj zaposlenih / 12. To nije bruto ni neto plata zaposlenog; netačni podaci u izvještaju mogu značajno uticati na vrijednost, a iznosi ispod 300 € mjesečno se ne prikazuju. Kako računamo →
Zbirovi uključuju i 17 preduzetnika: fizička lica čiji su izvještaji prikazani samo zbirno, bez imena. Broj kompanija ih ne uključuje. Kako računamo →
| Zaposleni |
|---|
| Trošak zarada/zap./mj.* |
|---|
| 651 | Unireks Grupa MB03519651 · Podgorica | <0,1% | 5.442 € | +472,8% | 729 € | 13,4% | 1 | — |
| 652 | KP Fitness03775321 · Budva | <0,1% | 5.439 € | Nema izvještaja za 2024. | -7.827 € | -143,9% | 0 | — |
| 653 | Videomentor Studios03604748 · Podgorica | <0,1% | 5.434 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -5.710 € | -105,1% | 1 | 929 € |
| 654 | Alpha Centauri03517187 · Podgorica | <0,1% | 5.400 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -9.775 € | -181,0% | 2 | 497 € |
| 655 | Katerina Art and Desing03545296 · Herceg Novi | <0,1% | 5.050 € | +113,1% | -5.094 € | -100,9% | 1 | 678 € |
| 656 | Sports Performance03644081 · Podgorica | <0,1% | 5.012 € | -72,5% | -9.162 € | -182,8% | 1 | — |
| 657 | Wip Monte03801268 · Podgorica | <0,1% | 5.000 € | Nema izvještaja za 2024. | 4.158 € | 83,2% | 1 | — |
| 658 | Harmony Concept03610721 · Podgorica | <0,1% | 4.974 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -13.223 € | -265,8% | 1 | 844 € |
| 659 | Azart03471551 · Bar | <0,1% | 4.890 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -18.213 € | -372,5% | 2 | 929 € |
| 660 | Crna Ink03229050 · Tivat | <0,1% | 4.840 € | +115,1% | -6.411 € | -132,5% | 1 | 926 € |
| 661 | Life Fit GYM03541169 · Budva | <0,1% | 4.750 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -13.148 € | -276,8% | 1 | 916 € |
| 662 | Codex Sport02907496 · Nikšić | <0,1% | 4.632 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | 73 € | 1,6% | 1 | 338 € |
| 663 | Pro Alta03332659 · Podgorica | <0,1% | 4.533 € | -63,1% | -3.167 € | -69,9% | 1 | 533 € |
| 664 | Quadrifolium Films03219615 · Nikšić | <0,1% | 4.527 € | +126,4% | -2.211 € | -48,8% | 1 | 397 € |
| 665 | Brzi Co03245551 · Bijelo Polje | <0,1% | 4.453 € | -50,0% | -7.440 € | -167,1% | 1 | 985 € |
| 666 | Fit Institute Plus03771709 · Podgorica | <0,1% | 4.447 € | Nema izvještaja za 2024. | 130 € | 2,9% | 1 | — |
| 667 | Key 98903580105 · Bar | <0,1% | 4.445 € | +244,6% | -6.970 € | -156,8% | 1 | 922 € |
| 668 | Power Republic03263908 · Herceg Novi | <0,1% | 4.434 € | +1.483,6% | -16.015 € | -361,2% | 2 | 620 € |
| 669 | Futura Vision03729362 · Berane | <0,1% | 4.409 € | Nema izvještaja za 2024. | -1.804 € | -40,9% | 1 | 398 € |
| 670 | Photosphera03568385 · Bar | <0,1% | 4.395 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -4.708 € | -107,1% | 1 | 678 € |
| 671 | Keengaze03529622 · Bar | <0,1% | 4.273 € | +19,2% | -4.247 € | -99,4% | 1 | 678 € |
| 672 | Geoschool03424413 · Herceg Novi | <0,1% | 4.231 € | -20,0% | -7.513 € | -177,6% | 1 | 878 € |
| 673 | Monte Vibes Entertainment03752976 · Podgorica | <0,1% | 4.229 € | Nema izvještaja za 2024. | -318 € | -7,5% | 1 | 327 € |
| 674 | Masej03097510 · Danilovgrad | <0,1% | 4.166 € | +25,1% | 551 € | 13,2% | 1 | — |
| 675 | Magicland Co03784924 · Bar | <0,1% | 4.146 € | Nema izvještaja za 2024. | -1.932 € | -46,6% | 3 | — |
| 676 | Umetnička Radionica Baglaj03741923 · Budva | <0,1% | 4.140 € | Nema izvještaja za 2024. | -460 € | -11,1% | 1 | 324 € |
| 677 | Our Family03081265 · Podgorica | <0,1% | 4.130 € | -6,8% | -1.489 € | -36,1% | 1 | 452 € |
| 678 | Aegean Artco03614344 · Podgorica | <0,1% | 4.100 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -8.501 € | -207,3% | 1 | 677 € |
| 679 | Šir Kan02866960 · Podgorica | <0,1% | 4.063 € | +5,0% | -955 € | -23,5% | 1 | — |
| 680 | Code Pro02967693 · Podgorica | <0,1% | 4.000 € | -65,4% | -5.877 € | -146,9% | 1 | 675 € |
| 681 | Alfa-99 Infotech Consultancy03194493 · Podgorica | <0,1% | 3.992 € | -41,7% | -184.593 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 4 | 855 € |
| 682 | MM Entertainment Investments03533417 · Podgorica | <0,1% | 3.968 € | +8,6% | -6.520 € | -164,3% | 0 | — |
| 683 | Soul Surfing Productions03617670 · Podgorica | <0,1% | 3.928 € | +454,0% | 854 € | 21,7% | 1 | — |
| 684 | SMP Studio03322254 · Bar | <0,1% | 3.850 € | -58,4% | -4.843 € | -125,8% | 1 | 670 € |
| 685 | Ledmi Production03576353 · Budva | <0,1% | 3.814 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -5.509 € | -144,4% | 1 | 670 € |
| 686 | Nivo Production03780538 · Bar | <0,1% | 3.770 € | Nema izvještaja za 2024. | 288 € | 7,6% | 1 | — |
| 687 | Magio Mne03638014 · Budva | <0,1% | 3.685 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -7.349 € | -199,4% | 1 | 622 € |
| 688 | Ski Centar Lokve03115453 · Berane | <0,1% | 3.591 € | -87,4% | -341.713 € | Marža nije prikazana: veća je od ±1.000%, jer je prihod premali za smislen odnos. | 3 | 510 € |
| 689 | Vaš Magazin02902893 · Podgorica | <0,1% | 3.554 € | +72,0% | -12.963 € | -364,7% | 1 | 1.209 € |
| 690 | Geo205503795179 · Podgorica | <0,1% | 3.500 € | Nema izvještaja za 2024. | 774 € | 22,1% | 0 | — |
| 691 | Bixi Sport Agency03372332 · Podgorica | <0,1% | 3.461 € | -68,3% | -10.299 € | -297,6% | 1 | 678 € |
| 692 | Horeca Marketing03504778 · Tivat | <0,1% | 3.461 € | -17,6% | -1.340 € | -38,7% | 1 | — |
| 693 | Falco Nero03038432 · Herceg Novi | <0,1% | 3.460 € | -14,2% | -6.001 € | -173,4% | 1 | 680 € |
| 694 | Subvis03676056 · Podgorica | <0,1% | 3.415 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -14.526 € | -425,4% | 2 | 678 € |
| 695 | Twins PPM03702561 · Herceg Novi | <0,1% | 3.321 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -11.669 € | -351,4% | 1 | 1.017 € |
| 696 | Zemlja Čuda03786811 · Kotor | <0,1% | 3.318 € | Nema izvještaja za 2024. | -1.510 € | -45,5% | 1 | — |
| 697 | Max - Bet02918072 · Herceg Novi | <0,1% | 3.201 € | -45,0% | -11.118 € | -347,3% | 2 | 508 € |
| 698 | Visola03407594 · Tivat | <0,1% | 3.200 € | +8,5% | -1.840 € | -57,5% | 1 | 356 € |
| 699 | Happyka03745694 · Budva | <0,1% | 3.155 € | Nema izvještaja za 2024. | -4.250 € | -134,7% | 0 | — |
| 700 | Vizionarske Skripte03586448 · Budva | <0,1% | 3.150 € | Procenat nije smislen: vrijednost za 2024 ili za tekuću godinu je nula, negativna, nepoznata ili nepouzdana. | -5.996 € | -190,3% | 1 | 670 € |