Приход
4,3% прихода Црне Горе
3.326 компанија је остварило 758,90 мил. € прихода у 2025. години, 4,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 4. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 3,2 пута.
4,3% прихода Црне Горе
72,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Kadar Plus (519)
Укупна добит: 29,89 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 239.370.876 € | 1.306 |
| 2016 | 262.228.157 € | 1.380 |
| 2017 | 301.053.489 € | 1.496 |
| 2018 | 333.446.222 € | 1.663 |
| 2019 | 351.884.422 € | 1.831 |
| 2020 | 318.094.388 € | 2.022 |
| 2021 | 391.032.089 € | 2.198 |
| 2022 | 548.447.681 € | 2.694 |
| 2023 | 592.141.198 € | 3.169 |
| 2024 | 674.325.394 € | 3.269 |
| 2025 (Прелиминарно) | 758.900.352 € | 3.326 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 51–100 од 208
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 51 | Malika02957400 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 125.313 € | -49,3% | -55.152 € | -44,0% | 5 | 1.273 € |
| 52 | Dini Lindi03071359 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 115.172 € | -5,4% | -54.977 € | -47,7% | 5 | 965 € |
| 53 | MDS Compani02374749 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 115.017 € | +11,3% | 5.883 € | 5,1% | 2 | 864 € |
| 54 | Y. C. Jug02451620 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 112.649 € | -44,6% | -39.647 € | -35,2% | 5 | 840 € |
| 55 | Yacht Company Sanon03227260 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 112.335 € | +90,3% | 16.608 € | 14,8% | 3 | 842 € |
| 56 | Pepić Design03356060 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 109.416 € | +59,2% | -17.847 € | -16,3% | 1 | 1.366 € |
| 57 | Monte Print03018717 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 90.033 € | +1,9% | 35.160 € | 39,1% | 1 | 677 € |
| 58 | Iso Company02658810 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 89.526 € | -28,9% | -35.705 € | -39,9% | 6 | 683 € |
| 59 | Colourland02734613 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 85.127 € | -7,2% | 3.530 € | 4,1% | 4 | 634 € |
| 60 | Bulevar Company03129110 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 75.160 € | -2,1% | 10 € | 0,0% | 3 | 795 € |
| 61 | Anglian02670712 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 70.649 € | +63,0% | 1.862 € | 2,6% | 2 | 534 € |
| 62 | Staklopan02450151 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 70.412 € | +2,6% | 14 € | 0,0% | 2 | 1.040 € |
| 63 | Bah Roll03675572 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 65.930 € | +259,4% | 6.777 € | 10,3% | 1 | 897 € |
| 64 | Espresso Plus CG03225526 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 64.312 € | +1,1% | 7.962 € | 12,4% | 2 | 688 € |
| 65 | Montemodule03646637 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 62.817 € | +14,6% | 9.910 € | 15,8% | 4 | 572 € |
| 66 | Metalplast Co02820404 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 60.240 € | -26,6% | -1.496 € | -2,5% | 3 | 644 € |
| 67 | Trpeze Ljubavi03707237 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 58.539 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 1.202 € | 2,1% | 4 | 816 € |
| 68 | Limex Team03302008 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 56.852 € | +69,6% | -16.035 € | -28,2% | 6 | 609 € |
| 69 | Artwork LTD03649806 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 55.637 € | +379,9% | 27.167 € | 48,8% | 2 | 421 € |
| 70 | Grafički Studio Krug02422832 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 55.447 € | +0,4% | 3.969 € | 7,2% | 2 | 1.174 € |
| 71 | Nice Window03294323 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 55.392 € | +163,9% | 8.380 € | 15,1% | 3 | 482 € |
| 72 | Einrichtungskoncepte03409546 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 54.240 € | -69,2% | 6.940 € | 12,8% | 1 | 678 € |
| 73 | Blackmountainproduction03358402 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 52.198 € | +1.045,2% | 14.668 € | 28,1% | 1 | 678 € |
| 74 | JK Services03610691 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 51.994 € | +3,5% | 29.164 € | 56,1% | 1 | 1.290 € |
| 75 | Montes02914298 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 49.723 € | -10,1% | -5.154 € | -10,4% | 4 | 554 € |
| 76 | Mastermarine03307409 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 47.347 € | +50,6% | -350 € | -0,7% | 2 | 924 € |
| 77 | Wood Processing Ciro Company03529231 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 47.332 € | -2,9% | -14.016 € | -29,6% | 2 | 864 € |
| 78 | Slovenska03226301 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 46.821 € | -29,4% | -15.877 € | -33,9% | 5 | 626 € |
| 79 | Albero Interior03711862 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 44.312 € | +15.558,0% | -2.186 € | -4,9% | 1 | 678 € |
| 80 | Green Leaf02848074 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 42.620 € | +21,1% | 2.621 € | 6,1% | 0 | — |
| 81 | Toskana 203101045 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 39.641 € | -6,7% | 965 € | 2,4% | 3 | 885 € |
| 82 | Wine Story03126552 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 39.221 € | +44,3% | 652 € | 1,7% | 1 | 687 € |
| 83 | Grishin S.V.03493342 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 37.346 € | +54,9% | -4.556 € | -12,2% | 3 | 452 € |
| 84 | Pro-Plast03150925 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 32.657 € | -75,6% | -32.334 € | -99,0% | 3 | 675 € |
| 85 | Pekara Oaza03276945 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 31.162 € | -19,7% | -6.838 € | -21,9% | 3 | 451 € |
| 86 | Inovator03245713 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 30.004 € | +0,9% | 1.114 € | 3,7% | 1 | 658 € |
| 87 | Sagatherm03334309 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.202 € | +377,4% | 12.877 € | 44,1% | 2 | 677 € |
| 88 | As Multiservis Bar03253562 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.012 € | -2,0% | 7.489 € | 25,8% | 2 | 546 € |
| 89 | Com - Lift03702723 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.974 € | +767,5% | 4.768 € | 16,5% | 1 | — |
| 90 | Azura03699412 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.829 € | +4.704,8% | 4.348 € | 15,1% | 1 | 338 € |
| 91 | Šušić Dental Lab03189465 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.791 € | +6,5% | 581 € | 2,0% | 4 | 571 € |
| 92 | Granit Braća Mališić03193004 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 27.995 € | -43,8% | 4.626 € | 16,5% | 2 | — |
| 93 | As Lift03187012 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 25.058 € | -13,6% | 4.659 € | 18,6% | 2 | — |
| 94 | Zair Design03675378 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 24.682 € | +964,8% | -2.517 € | -10,2% | 1 | 678 € |
| 95 | Sunshine Jewel03445763 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 24.640 € | +64,3% | 6.340 € | 25,7% | 2 | 678 € |
| 96 | Dmitrović Company03171299 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.603 € | +28,1% | 5.796 € | 24,6% | 2 | 434 € |
| 97 | Montebrew03539024 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.440 € | +39,9% | -2.557 € | -10,9% | 1 | 1.001 € |
| 98 | Vinarija Đuković03343561 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.436 € | -6,4% | 712 € | 3,0% | 4 | — |
| 99 | Nemajone02916762 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.435 € | -22,9% | -657 € | -2,8% | 1 | 678 € |
| 100 | Pokrovska Zanatska Pivara03700496 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 22.893 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -13.691 € | -59,8% | 1 | 1.729 € |