Приход
8,4% прихода Црне Горе
1.880 компанија је остварило 1,48 млрд € прихода у 2025. години, 8,4% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 2. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,0 пута.
8,4% прихода Црне Горе
28,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Elektroprivreda Crne Gore (1.170)
Укупна добит: -20,10 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 736.967.003 € | 992 |
| 2016 | 733.856.066 € | 1.087 |
| 2017 | 844.204.582 € | 1.146 |
| 2018 | 902.932.275 € | 1.255 |
| 2019 | 933.841.671 € | 1.348 |
| 2020 | 924.882.736 € | 1.443 |
| 2021 | 1.056.901.497 € | 1.559 |
| 2022 | 1.440.432.113 € | 1.644 |
| 2023 | 1.374.002.941 € | 1.697 |
| 2024 | 1.437.089.028 € | 1.810 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.483.187.027 € | 1.880 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 151–200 од 232
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 151 | Zimel02751461 · Грађевинарство | <0,1% | 28.911 € | -77,6% | 1.271 € | 4,4% | 1 | 676 € |
| 152 | Vertical Works03431789 · Грађевинарство | <0,1% | 28.377 € | +32,4% | -6.030 € | -21,2% | 1 | 1.012 € |
| 153 | Namještaj Gutović03589820 · Грађевинарство | <0,1% | 28.320 € | +5,9% | -4.379 € | -15,5% | 4 | 647 € |
| 154 | Montdoor03699021 · Грађевинарство | <0,1% | 27.360 € | +460,7% | 1.744 € | 6,4% | 1 | 1.941 € |
| 155 | Sabos03741435 · Грађевинарство | <0,1% | 26.594 € | Нема извештаја за 2024. | 1.760 € | 6,6% | 2 | 437 € |
| 156 | Vizum03605884 · Грађевинарство | <0,1% | 25.850 € | +474,4% | 20.567 € | 79,6% | 1 | — |
| 157 | NMV Invest03744477 · Грађевинарство | <0,1% | 25.847 € | Нема извештаја за 2024. | -147 € | -0,6% | 1 | 2.154 € |
| 158 | J.V. Company03705528 · Грађевинарство | <0,1% | 24.892 € | +77,8% | 2.767 € | 11,1% | 1 | 1.200 € |
| 159 | Vim Gradnja03700836 · Грађевинарство | <0,1% | 24.335 € | -2,5% | 841 € | 3,5% | 2 | 675 € |
| 160 | MTM Electrics03745244 · Грађевинарство | <0,1% | 22.278 € | Нема извештаја за 2024. | -5.756 € | -25,8% | 5 | 391 € |
| 161 | VT-Gradnja03748936 · Грађевинарство | <0,1% | 22.250 € | Нема извештаја за 2024. | 641 € | 2,9% | 2 | 872 € |
| 162 | Ris Komerc02774801 · Грађевинарство | <0,1% | 21.690 € | -13,1% | 2.417 € | 11,1% | 1 | 677 € |
| 163 | Filkrs03337944 · Грађевинарство | <0,1% | 21.010 € | +8,1% | -1.838 € | -8,7% | 1 | 844 € |
| 164 | Pjeskarenje Drašković03745899 · Грађевинарство | <0,1% | 20.790 € | Нема извештаја за 2024. | -5.706 € | -27,4% | 1 | 835 € |
| 165 | Delibašić Dekor03707474 · Грађевинарство | <0,1% | 18.598 € | +259,4% | 1.328 € | 7,1% | 2 | 676 € |
| 166 | G-House03636569 · Грађевинарство | <0,1% | 17.698 € | +378,3% | 4.235 € | 23,9% | 1 | 677 € |
| 167 | Fix & Improve03718921 · Грађевинарство | <0,1% | 16.684 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 436 € | 2,6% | 1 | 929 € |
| 168 | Laka03711226 · Грађевинарство | <0,1% | 13.940 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 1.280 € | 9,2% | 1 | 947 € |
| 169 | Bajović Kop03250431 · Грађевинарство | <0,1% | 13.910 € | -37,0% | -1.235 € | -8,9% | 1 | 669 € |
| 170 | Durutović V&M Company03563570 · Грађевинарство | <0,1% | 13.144 € | +62,4% | 336 € | 2,6% | 2 | 531 € |
| 171 | Art-Kolor02928361 · Грађевинарство | <0,1% | 12.899 € | +111,0% | 178 € | 1,4% | 1 | 679 € |
| 172 | Gard Company03734307 · Грађевинарство | <0,1% | 11.532 € | Нема извештаја за 2024. | 5.454 € | 47,3% | 2 | — |
| 173 | M-Sistem Company03593436 · Грађевинарство | <0,1% | 11.450 € | +123,2% | 2.835 € | 24,8% | 1 | 675 € |
| 174 | Prototal03631214 · Грађевинарство | <0,1% | 9.579 € | -56,1% | -7.977 € | -83,3% | 1 | 675 € |
| 175 | Termo-Frost03527565 · Грађевинарство | <0,1% | 9.205 € | -55,0% | -2.226 € | -24,2% | 1 | 675 € |
| 176 | GRC03768813 · Грађевинарство | <0,1% | 9.163 € | Нема извештаја за 2024. | 4.645 € | 50,7% | 1 | — |
| 177 | Floor Max03771954 · Грађевинарство | <0,1% | 8.296 € | Нема извештаја за 2024. | -477 € | -5,7% | 1 | 334 € |
| 178 | Miljanić Gradnja03296440 · Грађевинарство | <0,1% | 7.515 € | +92,4% | -43.227 € | -575,2% | 5 | 599 € |
| 179 | Klima Servis Uskok03803341 · Грађевинарство | <0,1% | 7.050 € | Нема извештаја за 2024. | 6.265 € | 88,9% | 1 | — |
| 180 | Konstruktor Investment03052311 · Грађевинарство | <0,1% | 6.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.111 € | -168,5% | 1 | 590 € |
| 181 | Energy Systems03480364 · Грађевинарство | <0,1% | 5.480 € | -83,6% | -3.526 € | -64,3% | 1 | 347 € |
| 182 | Elektro Cimpex03795390 · Грађевинарство | <0,1% | 5.386 € | Нема извештаја за 2024. | 221 € | 4,1% | 1 | 369 € |
| 183 | Montprojekt02760657 · Грађевинарство | <0,1% | 5.000 € | -75,5% | 27 € | 0,5% | 1 | — |
| 184 | Construction M&S Team03658503 · Грађевинарство | <0,1% | 4.820 € | +141,0% | -12.018 € | -249,3% | 1 | 678 € |
| 185 | Gasevic GSP03251799 · Грађевинарство | <0,1% | 3.300 € | -69,9% | -5.869 € | -177,8% | 1 | 677 € |
| 186 | Solo-Exe03774945 · Грађевинарство | <0,1% | 3.150 € | Нема извештаја за 2024. | -4.404 € | -139,8% | 1 | 305 € |
| 187 | Mitrovicv Gradnja03249697 · Грађевинарство | <0,1% | 3.000 € | -83,2% | -14.375 € | -479,2% | 1 | 677 € |
| 188 | Nial Construction03280098 · Грађевинарство | <0,1% | 3.000 € | -68,6% | -4.617 € | -153,9% | 1 | 338 € |
| 189 | Kremun02214890 · Грађевинарство | <0,1% | 2.164 € | -86,3% | -3.195 € | -147,6% | 1 | 333 € |
| 190 | Zig Mont03334210 · Грађевинарство | <0,1% | 2.000 € | -80,0% | -12.711 € | -635,6% | 1 | 675 € |
| 191 | Elko Frigo Team03368629 · Грађевинарство | <0,1% | 1.888 € | -38,4% | -3.087 € | -163,5% | 1 | — |
| 192 | Merdo-Lak03299520 · Грађевинарство | <0,1% | 1.430 € | +16,7% | -2.709 € | -189,4% | 1 | — |
| 193 | Nikolić Steel & DRY Akustika03806014 · Грађевинарство | <0,1% | 1.400 € | Нема извештаја за 2024. | 751 € | 53,6% | 1 | — |
| 194 | Hidro-Građevinar02313138 · Грађевинарство | <0,1% | 474 € | -99,7% | -24.208 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 3 | 642 € |
| 195 | H & S Servis03800415 · Грађевинарство | <0,1% | 100 € | Нема извештаја за 2024. | -1.061 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 0 | — |
| 196 | Nova Power03513475 · Грађевинарство | <0,1% | 2 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -5.584 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | — |
| 197 | Aura Company02870720 · Грађевинарство | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.025 € | — | 1 | — |
| 198 | Bomex - Imperijal Invest02720531 · Грађевинарство | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -15.433 € | — | 2 | 502 € |
| 199 | Avilon Construction03806995 · Грађевинарство | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -181 € | — | 1 | — |
| 200 | Energetika Mne03802736 · Грађевинарство | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -744 € | — | 1 | — |