Приход
8,4% прихода Црне Горе
1.880 компанија је остварило 1,48 млрд € прихода у 2025. години, 8,4% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 2. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,0 пута.
8,4% прихода Црне Горе
28,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Elektroprivreda Crne Gore (1.170)
Укупна добит: -20,10 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 736.967.003 € | 992 |
| 2016 | 733.856.066 € | 1.087 |
| 2017 | 844.204.582 € | 1.146 |
| 2018 | 902.932.275 € | 1.255 |
| 2019 | 933.841.671 € | 1.348 |
| 2020 | 924.882.736 € | 1.443 |
| 2021 | 1.056.901.497 € | 1.559 |
| 2022 | 1.440.432.113 € | 1.644 |
| 2023 | 1.374.002.941 € | 1.697 |
| 2024 | 1.437.089.028 € | 1.810 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.483.187.027 € | 1.880 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 151–200 од 258
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 151 | Vulanović PVC i Alu03734161 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 38.866 € | Нема извештаја за 2024. | -4.791 € | -12,3% | 1 | 1.071 € |
| 152 | North Port03670074 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 38.775 € | +929,1% | -10.172 € | -26,2% | 4 | 689 € |
| 153 | Drvoprojekt03776522 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 36.518 € | Нема извештаја за 2024. | 1.597 € | 4,4% | 3 | — |
| 154 | Miljanić Staklo03779203 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 35.902 € | Нема извештаја за 2024. | 2.933 € | 8,2% | 4 | — |
| 155 | Stolar Kneževič03573052 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 34.233 € | +56,4% | 472 € | 1,4% | 1 | 338 € |
| 156 | Navaka03670899 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 33.797 € | +275,4% | 5.227 € | 15,5% | 2 | 966 € |
| 157 | Sun Al03787281 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 32.594 € | Нема извештаја за 2024. | 894 € | 2,7% | 1 | — |
| 158 | Sitoprint03474470 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 31.930 € | -3,8% | -3.503 € | -11,0% | 2 | 445 € |
| 159 | Crnogorska Destilerija03404340 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 31.658 € | +683,4% | 2.172 € | 6,9% | 1 | — |
| 160 | Infinity Prestige NK03751201 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 31.391 € | Нема извештаја за 2024. | -5.192 € | -16,5% | 2 | 467 € |
| 161 | Salux Stakloplast03776646 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 30.624 € | Нема извештаја за 2024. | 199 € | 0,6% | 2 | 336 € |
| 162 | Megan02713799 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.728 € | -3,6% | -6.455 € | -21,7% | 2 | 677 € |
| 163 | Ferro-Montenegro03783677 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 29.000 € | Нема извештаја за 2024. | 2.501 € | 8,6% | 1 | — |
| 164 | Profil NK03511855 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.916 € | -59,6% | -978 € | -3,4% | 2 | 450 € |
| 165 | Sanipe02824299 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.751 € | +4,0% | 5.296 € | 18,4% | 1 | 677 € |
| 166 | Perović Granit03415074 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.170 € | +8,3% | 1.552 € | 5,5% | 1 | 675 € |
| 167 | Montenegroživ03427650 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 28.088 € | -20,7% | -8.148 € | -29,0% | 2 | 521 € |
| 168 | Hakanto03108660 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 27.466 € | -23,6% | 211 € | 0,8% | 1 | 713 € |
| 169 | Agro Food03669823 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 27.000 € | +350,0% | 13.408 € | 49,7% | 1 | 339 € |
| 170 | Desla03393810 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 26.602 € | -9,2% | 195 € | 0,7% | 2 | 397 € |
| 171 | Unigrafika03178455 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 26.582 € | -9,5% | 2.453 € | 9,2% | 1 | 856 € |
| 172 | Red Rock Fairy03253295 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 26.346 € | +176,9% | 2.191 € | 8,3% | 2 | 839 € |
| 173 | El Maestro03009084 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 26.178 € | -23,2% | -10.094 € | -38,6% | 1 | 675 € |
| 174 | Beta Inox03742911 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 25.838 € | Нема извештаја за 2024. | 5.181 € | 20,1% | 1 | 525 € |
| 175 | Okno Com03590879 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 25.290 € | +95,7% | 936 € | 3,7% | 2 | 622 € |
| 176 | Rubin N&V03719626 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 24.952 € | Нема извештаја за 2024. | 6.250 € | 25,0% | 0 | — |
| 177 | Turnsole03616959 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 24.063 € | -85,8% | -17.942 € | -74,6% | 3 | 457 € |
| 178 | Boqo03648567 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.535 € | +235,7% | -6.249 € | -26,6% | 1 | 1.048 € |
| 179 | Luka Gold03206980 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.525 € | +16,9% | 6.560 € | 27,9% | 1 | 385 € |
| 180 | Mi-Master Solutions03617688 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 23.185 € | +91,1% | -17.683 € | -76,3% | 2 | 765 € |
| 181 | VD Advertising03773876 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 21.322 € | Нема извештаја за 2024. | 818 € | 3,8% | 1 | — |
| 182 | MI&BO Trade03400000 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 21.106 € | +18,4% | -2.006 € | -9,5% | 1 | 678 € |
| 183 | MSC Wood03292797 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 20.760 € | -0,6% | 64 € | 0,3% | 1 | 800 € |
| 184 | XXL Wood03160645 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 20.418 € | -41,6% | 879 € | 4,3% | 1 | 403 € |
| 185 | Multishop03690865 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 19.822 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -267 € | -1,3% | 1 | 339 € |
| 186 | Perihel03752682 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 19.449 € | Нема извештаја за 2024. | 2.203 € | 11,3% | 1 | — |
| 187 | Monteživ M&B03779408 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 19.306 € | Нема извештаја за 2024. | 880 € | 4,6% | 1 | 778 € |
| 188 | Dekoracije Studio 1303717461 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 18.438 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -6.592 € | -35,8% | 2 | 613 € |
| 189 | Nino Design02648393 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 17.811 € | -66,3% | 396 € | 2,2% | 1 | 575 € |
| 190 | Madex03130541 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 17.354 € | +13,9% | 207 € | 1,2% | 2 | 481 € |
| 191 | VS Product Export Import03491650 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 16.702 € | -5,0% | -2.937 € | -17,6% | 1 | 393 € |
| 192 | BAL&DAR03151280 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 15.921 € | -13,1% | -17.787 € | -111,7% | 2 | 711 € |
| 193 | Pekara Radulović03555038 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 15.758 € | -15,4% | -5.008 € | -31,8% | 2 | 805 € |
| 194 | Kop-Design02833158 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 15.687 € | +3,5% | 159 € | 1,0% | 1 | 674 € |
| 195 | Zvicer03144127 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 15.143 € | -20,0% | -30.593 € | -202,0% | 4 | 648 € |
| 196 | Ćirović - Les02713284 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 14.799 € | -26,9% | -105 € | -0,7% | 3 | — |
| 197 | Mini Group NK03775267 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 14.426 € | Нема извештаја за 2024. | 805 € | 5,6% | 2 | — |
| 198 | Vodeničar03344690 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 14.056 € | +26,5% | 5.943 € | 42,3% | 1 | 333 € |
| 199 | Initium Novum03668509 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 13.822 € | +235,3% | -1.901 € | -13,8% | 1 | 1.261 € |
| 200 | T3D Studio Print03706443 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 13.735 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 220 € | 1,6% | 1 | 920 € |