Приход
8,4% прихода Црне Горе
1.880 компанија је остварило 1,48 млрд € прихода у 2025. години, 8,4% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 2. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,0 пута.
8,4% прихода Црне Горе
28,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Elektroprivreda Crne Gore (1.170)
Укупна добит: -20,10 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 736.967.003 € | 992 |
| 2016 | 733.856.066 € | 1.087 |
| 2017 | 844.204.582 € | 1.146 |
| 2018 | 902.932.275 € | 1.255 |
| 2019 | 933.841.671 € | 1.348 |
| 2020 | 924.882.736 € | 1.443 |
| 2021 | 1.056.901.497 € | 1.559 |
| 2022 | 1.440.432.113 € | 1.644 |
| 2023 | 1.374.002.941 € | 1.697 |
| 2024 | 1.437.089.028 € | 1.810 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.483.187.027 € | 1.880 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 232
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Ramel02142520 · Грађевинарство | 2,4% | 36.277.494 € | +45,0% | 2.399.915 € | 6,6% | 251 | 1.600 € |
| 2 | Stambeno02718553 · Грађевинарство | 2,3% | 34.110.327 € | +42,9% | 1.221.625 € | 3,6% | 110 | 1.002 € |
| 3 | Ening02214628 · Грађевинарство | 1,2% | 17.125.230 € | +32,9% | 2.985.764 € | 17,4% | 151 | 1.726 € |
| 4 | Mehanizacija i Programat02259648 · Грађевинарство | 1,0% | 15.046.117 € | -9,5% | 44.367 € | 0,3% | 198 | 1.589 € |
| 5 | L D Gradnja02675188 · Грађевинарство | 0,9% | 13.080.082 € | -6,6% | 772.533 € | 5,9% | 23 | 1.257 € |
| 6 | LD Group02386992 · Грађевинарство | 0,6% | 8.604.316 € | +118,5% | 280.133 € | 3,3% | 13 | 1.541 € |
| 7 | Epcg-Solar-Gradnja03384624 · Грађевинарство | 0,6% | 8.598.177 € | +9,9% | 254.477 € | 3,0% | 506 | 1.244 € |
| 8 | AG. Infoplan02325926 · Грађевинарство | 0,3% | 4.328.995 € | +5,4% | 475.144 € | 11,0% | 12 | 1.726 € |
| 9 | Bast02215586 · Грађевинарство | 0,3% | 4.197.311 € | +1.327,1% | 2.909.455 € | 69,3% | 5 | 975 € |
| 10 | Đurković02691825 · Грађевинарство | 0,2% | 2.981.790 € | +10,3% | 226.724 € | 7,6% | 5 | 3.606 € |
| 11 | Milović Company02835843 · Грађевинарство | 0,2% | 2.766.855 € | +26,4% | 612.958 € | 22,2% | 23 | 1.524 € |
| 12 | Laki Construction03371964 · Грађевинарство | 0,2% | 2.513.073 € | +132,9% | 237.172 € | 9,4% | 13 | 1.818 € |
| 13 | Akropolis02308479 · Грађевинарство | 0,2% | 2.380.912 € | -1,0% | 363.312 € | 15,3% | 23 | 1.494 € |
| 14 | S Plan03311643 · Грађевинарство | 0,1% | 1.778.984 € | +81,7% | 631.723 € | 35,5% | 8 | 2.759 € |
| 15 | F2 As HDC03703541 · Грађевинарство | 0,1% | 1.760.697 € | +695,2% | 41.154 € | 2,3% | 8 | 2.170 € |
| 16 | L - Gradnja02671875 · Грађевинарство | 0,1% | 1.755.892 € | -31,5% | 104.478 € | 6,0% | 14 | 695 € |
| 17 | Neksan02131013 · Грађевинарство | 0,1% | 1.753.873 € | +474,7% | -739.330 € | -42,2% | 16 | 2.563 € |
| 18 | Milićević Elektro03476740 · Грађевинарство | <0,1% | 1.481.676 € | +361,7% | 188.913 € | 12,7% | 13 | 5.893 € |
| 19 | Milović Company Mne03185419 · Грађевинарство | <0,1% | 1.476.743 € | +12,5% | 169.643 € | 11,5% | 14 | 1.162 € |
| 20 | Roganović-Sistem03241211 · Грађевинарство | <0,1% | 1.249.731 € | +34,4% | 90.665 € | 7,3% | 13 | 685 € |
| 21 | Lisina02178109 · Грађевинарство | <0,1% | 1.231.403 € | +45,4% | 14.210 € | 1,2% | 16 | 1.040 € |
| 22 | Investicije i Izgradnja CG03116131 · Грађевинарство | <0,1% | 1.225.580 € | -48,5% | 63.437 € | 5,2% | 2 | 675 € |
| 23 | VM - Plan 303294846 · Грађевинарство | <0,1% | 1.173.522 € | +22,1% | 46.295 € | 3,9% | 14 | 2.564 € |
| 24 | Migcomerc02049074 · Грађевинарство | <0,1% | 999.770 € | +7,7% | 80.529 € | 8,1% | 10 | 1.475 € |
| 25 | Mrvaljević Co02307235 · Грађевинарство | <0,1% | 946.763 € | +22,2% | 10.962 € | 1,2% | 10 | 1.523 € |
| 26 | Nonel Sistem03105865 · Грађевинарство | <0,1% | 889.873 € | +41,8% | 292.540 € | 32,9% | 10 | 1.277 € |
| 27 | Raičević-Mont02693801 · Грађевинарство | <0,1% | 875.194 € | +59,8% | 132.872 € | 15,2% | 8 | 705 € |
| 28 | Heco System03036677 · Грађевинарство | <0,1% | 848.406 € | +62,4% | 197.693 € | 23,3% | 6 | 883 € |
| 29 | Temko02046776 · Грађевинарство | <0,1% | 807.599 € | -17,8% | 12.390 € | 1,5% | 10 | 886 € |
| 30 | Cat Cop03312151 · Грађевинарство | <0,1% | 784.767 € | +44,3% | 52.607 € | 6,7% | 7 | 1.819 € |
| 31 | Superior Gradnja03395634 · Грађевинарство | <0,1% | 719.290 € | -65,6% | 29.626 € | 4,1% | 17 | 913 € |
| 32 | V Projekt02231395 · Грађевинарство | <0,1% | 651.781 € | +9,4% | 22.162 € | 3,4% | 11 | 1.054 € |
| 33 | Rock&Invest Mne03311180 · Грађевинарство | <0,1% | 639.081 € | +38,2% | 69.148 € | 10,8% | 6 | 2.720 € |
| 34 | MMR Gradnja03737616 · Грађевинарство | <0,1% | 538.981 € | Нема извештаја за 2024. | -17.576 € | -3,3% | 17 | 657 € |
| 35 | Ađi Invest02977982 · Грађевинарство | <0,1% | 507.532 € | +7,2% | 31.090 € | 6,1% | 7 | 1.585 € |
| 36 | Helada - Lux02732734 · Грађевинарство | <0,1% | 471.737 € | +13,6% | 5.229 € | 1,1% | 10 | 1.286 € |
| 37 | Safe Harbor03587843 · Грађевинарство | <0,1% | 453.006 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 27.933 € | 6,2% | 1 | 332 € |
| 38 | Melibao03310540 · Грађевинарство | <0,1% | 435.433 € | +18,7% | 120.139 € | 27,6% | 11 | 733 € |
| 39 | B4 Solution02998963 · Грађевинарство | <0,1% | 433.935 € | +8.639,9% | 174.996 € | 40,3% | 5 | 1.285 € |
| 40 | Monter Group03612023 · Грађевинарство | <0,1% | 432.758 € | +190,7% | 37.998 € | 8,8% | 8 | 1.050 € |
| 41 | Pekasa03125050 · Грађевинарство | <0,1% | 402.773 € | +48,0% | 26.437 € | 6,6% | 2 | 740 € |
| 42 | Amud03154939 · Грађевинарство | <0,1% | 383.852 € | -50,6% | 44.331 € | 11,5% | 4 | 675 € |
| 43 | Temelj Gradnja03658708 · Грађевинарство | <0,1% | 380.299 € | +223,8% | -19.200 € | -5,0% | 2 | 396 € |
| 44 | Elde-Mont03218635 · Грађевинарство | <0,1% | 365.614 € | +22,8% | 34.760 € | 9,5% | 2 | 1.540 € |
| 45 | Anagastum Invest Group03006786 · Грађевинарство | <0,1% | 345.248 € | -1,5% | 201.796 € | 58,4% | 2 | 1.548 € |
| 46 | Rocc Rand - M & V02406241 · Грађевинарство | <0,1% | 343.095 € | -13,8% | -129.920 € | -37,9% | 5 | 3.013 € |
| 47 | NG Sistem03245489 · Грађевинарство | <0,1% | 331.983 € | +38,7% | 6.340 € | 1,9% | 7 | 966 € |
| 48 | Pim Izolacija03261891 · Грађевинарство | <0,1% | 325.563 € | +2,1% | 32.584 € | 10,0% | 4 | 1.051 € |
| 49 | Arhimont02976994 · Грађевинарство | <0,1% | 316.846 € | -7,4% | 24.097 € | 7,6% | 5 | 557 € |
| 50 | Diamond02364484 · Грађевинарство | <0,1% | 310.843 € | +10,0% | 3.240 € | 1,0% | 8 | 1.265 € |