Приход
1,3% прихода Црне Горе
499 компанија је остварило 227,92 мил. € прихода у 2025. години, 1,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 12. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 1,9 пута.
1,3% прихода Црне Горе
20,7 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Rudnik Uglja (1.113)
Укупна добит: 157.958 €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 118.114.526 € | 331 |
| 2016 | 107.254.530 € | 356 |
| 2017 | 125.403.201 € | 378 |
| 2018 | 129.015.523 € | 399 |
| 2019 | 127.678.759 € | 415 |
| 2020 | 130.240.039 € | 440 |
| 2021 | 138.177.042 € | 452 |
| 2022 | 178.865.306 € | 468 |
| 2023 | 206.876.288 € | 474 |
| 2024 | 214.760.497 € | 495 |
| 2025 (Прелиминарно) | 227.924.695 € | 499 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 73
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Žitoprodukt02009676 · Прерађивачка индустрија | 2,8% | 6.372.352 € | +12,8% | 278.304 € | 4,4% | 72 | 877 € |
| 2 | Roto - Term03226441 · Прерађивачка индустрија | 1,2% | 2.767.758 € | +5,8% | 160.709 € | 5,8% | 23 | 1.678 € |
| 3 | Jasen02354721 · Прерађивачка индустрија | 1,1% | 2.559.376 € | +18,7% | 42.915 € | 1,7% | 34 | 778 € |
| 4 | Zeleno Borje02864371 · Прерађивачка индустрија | 1,0% | 2.334.099 € | +3,4% | 450.774 € | 19,3% | 34 | 688 € |
| 5 | Hranom do Zdravlja 201302948508 · Прерађивачка индустрија | 0,8% | 1.827.576 € | +48,0% | 40.875 € | 2,2% | 14 | 718 € |
| 6 | Mivex Food02936666 · Прерађивачка индустрија | 0,6% | 1.279.299 € | -26,2% | 10.622 € | 0,8% | 3 | 528 € |
| 7 | KM-Industrijska Oprema03158667 · Прерађивачка индустрија | 0,5% | 1.130.520 € | +183,5% | 176.588 € | 15,6% | 1 | 42.087 € |
| 8 | 31 Oktobar02636263 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 1.022.792 € | +4,6% | 61.199 € | 6,0% | 24 | 711 € |
| 9 | RM-Komerc02169983 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 948.402 € | +25,8% | 69.850 € | 7,4% | 12 | 834 € |
| 10 | Lijeska02901382 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 948.091 € | +34,7% | 34.095 € | 3,6% | 17 | 622 € |
| 11 | Maradom02049996 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 860.964 € | +48,9% | 32.428 € | 3,8% | 22 | 722 € |
| 12 | Javor Internacional02438160 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 711.110 € | +27,4% | 23.756 € | 3,3% | 14 | 749 € |
| 13 | Živas02628783 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 556.468 € | -11,0% | 2.982 € | 0,5% | 14 | 701 € |
| 14 | Orion-D.S.02191199 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 525.716 € | +13,5% | 2.912 € | 0,6% | 19 | 733 € |
| 15 | Stožer Energy03745163 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 502.915 € | Нема извештаја за 2024. | 104.784 € | 20,8% | 24 | 1.249 € |
| 16 | Forest Plus03124444 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 448.968 € | -21,2% | 54.858 € | 12,2% | 12 | 714 € |
| 17 | Deljevina02396785 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 399.645 € | -9,7% | 1.902 € | 0,5% | 15 | 596 € |
| 18 | Drvocomerc03041867 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 349.915 € | +40,5% | 5.966 € | 1,7% | 13 | 767 € |
| 19 | Mili Company02424878 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 330.461 € | -44,5% | 19.500 € | 5,9% | 15 | — |
| 20 | Galeb-Prom03208362 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 297.857 € | +6,2% | -61.061 € | -20,5% | 12 | 621 € |
| 21 | GM - Produkt02402467 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 296.483 € | +13,5% | 3.093 € | 1,0% | 5 | 754 € |
| 22 | Mljekara02189313 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 274.292 € | -1,7% | -2.530 € | -0,9% | 11 | 692 € |
| 23 | MS Komerc02455056 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 270.593 € | +99,0% | 17.560 € | 6,5% | 3 | 1.146 € |
| 24 | Čočaj03006816 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 227.269 € | +326,8% | 2.208 € | 1,0% | 14 | 601 € |
| 25 | Montercomerc02630974 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 225.933 € | -21,3% | 264 € | 0,1% | 2 | 795 € |
| 26 | Granit-Compani03661075 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 207.981 € | +134,4% | 590 € | 0,3% | 6 | 913 € |
| 27 | Bahus02730839 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 153.991 € | +15,2% | 14.542 € | 9,4% | 4 | 598 € |
| 28 | West Balkans Machinery CG03280411 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 153.943 € | +32,8% | 12.060 € | 7,8% | 1 | 1.300 € |
| 29 | Sen - Company03184161 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 151.330 € | +30,1% | -62.392 € | -41,2% | 4 | 742 € |
| 30 | Omar02783282 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 138.136 € | +8,6% | 20.385 € | 14,8% | 4 | 682 € |
| 31 | M Produkt03261654 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 136.034 € | +13,7% | 3.357 € | 2,5% | 3 | 657 € |
| 32 | Euroflex-Pljevlja03080943 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 133.858 € | +38,6% | 29.559 € | 22,1% | 2 | 719 € |
| 33 | Zračak Nade02346249 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 129.434 € | +10,8% | 0 € | 0,0% | 8 | 1.171 € |
| 34 | Castello Montenegro02010127 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 126.296 € | +25,9% | -4.645 € | -3,7% | 0 | — |
| 35 | Pivljanin02789086 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 99.760 € | +54,4% | 22.548 € | 22,6% | 2 | 591 € |
| 36 | Papić02366576 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 81.262 € | +19,8% | -9.723 € | -12,0% | 4 | 742 € |
| 37 | Metal Bau03055221 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 79.201 € | -12,7% | -17.984 € | -22,7% | 7 | 682 € |
| 38 | Ćirović-J03096092 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 75.260 € | -2,7% | -16.015 € | -21,3% | 2 | 708 € |
| 39 | Mega Ii02901170 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 75.023 € | +3,9% | -4.868 € | -6,5% | 4 | 513 € |
| 40 | Kajzer S03105652 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 66.893 € | -8,4% | 3.061 € | 4,6% | 4 | 660 € |
| 41 | Pekara Čarobnjak03322696 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 61.634 € | +2,9% | -2.650 € | -4,3% | 6 | 608 € |
| 42 | Mmaw 201803224619 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 55.991 € | +1,6% | 5.817 € | 10,4% | 3 | — |
| 43 | Eding02856310 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 51.165 € | +31,9% | 23.082 € | 45,1% | 1 | 676 € |
| 44 | Ram-Bee03299805 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 48.895 € | -25,7% | -3.687 € | -7,5% | 5 | 666 € |
| 45 | Talić02741881 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 46.445 € | -29,1% | -8.771 € | -18,9% | 2 | 912 € |
| 46 | Štur . Komerc07697180 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 45.171 € | -12,0% | -1.582 € | -3,5% | 1 | 355 € |
| 47 | Bambi Stil02844800 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 43.396 € | -11,9% | -352 € | -0,8% | 1 | 684 € |
| 48 | Nanotronic02732971 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 42.914 € | -46,3% | 1.042 € | 2,4% | 2 | 962 € |
| 49 | MN Rad Promet02724278 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 36.765 € | -32,1% | 5.798 € | 15,8% | 1 | 469 € |
| 50 | Štamparija Teos03256162 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 36.364 € | +449,6% | 6.174 € | 17,0% | 2 | 650 € |