Приход
11,6% прихода Црне Горе
4.334 компаније су оствариле 2,05 млрд € прихода у 2025. години, 11,6% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 2. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 3,0 пута.
11,6% прихода Црне Горе
2.341 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Željeznička Infrastruktura Crne Gore (811)
Укупна добит: 163,65 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 677.439.325 € | 1.641 |
| 2016 | 905.260.212 € | 1.760 |
| 2017 | 1.196.306.945 € | 1.945 |
| 2018 | 1.342.766.653 € | 2.268 |
| 2019 | 1.390.789.883 € | 2.537 |
| 2020 | 1.081.359.540 € | 2.816 |
| 2021 | 997.933.633 € | 3.037 |
| 2022 | 1.192.418.157 € | 3.322 |
| 2023 | 1.368.713.477 € | 3.726 |
| 2024 | 1.600.039.161 € | 4.110 |
| 2025 (Прелиминарно) | 2.053.113.034 € | 4.334 |
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1551–1600 од 4.334
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 30 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1551 | Planet02297124 · Podgorica | <0,1% | 67.974 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -22.858 € | -33,6% | 1 | — |
| 1552 | Doto Ing03741672 · Tivat | <0,1% | 67.944 € | Нема извештаја за 2024. | 29.579 € | 43,5% | 1 | 733 € |
| 1553 | Monte Building02920760 · Herceg Novi | <0,1% | 67.572 € | -67,1% | -29.428 € | -43,6% | 4 | 801 € |
| 1554 | Bobija03300234 · Podgorica | <0,1% | 67.566 € | +9,6% | 351 € | 0,5% | 1 | 678 € |
| 1555 | Palidis03603911 · Nikšić | <0,1% | 67.471 € | +52,2% | 1.421 € | 2,1% | 4 | 774 € |
| 1556 | S.K.Z.S.02973359 · Herceg Novi | <0,1% | 67.462 € | +118,1% | 549 € | 0,8% | 3 | 767 € |
| 1557 | B Capital Group03681190 · Podgorica | <0,1% | 67.413 € | +22.371,0% | -11.051 € | -16,4% | 1 | 2.287 € |
| 1558 | W Alu Mont03677818 · Zeta | <0,1% | 67.248 € | +28,9% | 205 € | 0,3% | 3 | 904 € |
| 1559 | Danmin Company03627683 · Danilovgrad | <0,1% | 67.116 € | +91,0% | 1.103 € | 1,6% | 3 | 393 € |
| 1560 | Enčo-Trans02826348 · Plav | <0,1% | 67.037 € | +8,4% | 4.341 € | 6,5% | 2 | 1.150 € |
| 1561 | Honor Pools03704432 · Podgorica | <0,1% | 67.021 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.546 € | -12,8% | 1 | 1.207 € |
| 1562 | Aluklik03278263 · Zeta | <0,1% | 66.667 € | +95,7% | -7.323 € | -11,0% | 2 | 681 € |
| 1563 | Demo - Elektro03770613 · Nikšić | <0,1% | 66.663 € | Нема извештаја за 2024. | 6.021 € | 9,0% | 5 | — |
| 1564 | Velnem03748391 · Podgorica | <0,1% | 66.641 € | Нема извештаја за 2024. | 3.220 € | 4,8% | 4 | 872 € |
| 1565 | Ljubogradnja03057542 · Budva | <0,1% | 66.529 € | +20.497,2% | 12.935 € | 19,4% | 1 | 676 € |
| 1566 | Usd Monte03685438 · Bar | <0,1% | 66.466 € | +141,4% | -2.359 € | -3,5% | 5 | 967 € |
| 1567 | Daki Dekor03232336 · Tuzi | <0,1% | 66.375 € | +14,6% | 4.514 € | 6,8% | 2 | 680 € |
| 1568 | Enterijer Lux03329283 · Budva | <0,1% | 66.222 € | -46,7% | 21.748 € | 32,8% | 3 | 759 € |
| 1569 | Hrast Mne Company03706567 · Podgorica | <0,1% | 66.207 € | Нема извештаја за 2024. | -22.078 € | -33,3% | 1 | 337 € |
| 1570 | Dolto02883864 · Podgorica | <0,1% | 66.197 € | +77,1% | 256 € | 0,4% | 1 | 1.631 € |
| 1571 | CG Ski03114031 · Žabljak | <0,1% | 66.044 € | +8,4% | -161.338 € | -244,3% | 1 | 929 € |
| 1572 | Taraterm Company03736091 · Podgorica | <0,1% | 65.957 € | Нема извештаја за 2024. | 507 € | 0,8% | 2 | 625 € |
| 1573 | White Angels03725332 · Budva | <0,1% | 65.954 € | Нема извештаја за 2024. | -19.345 € | -29,3% | 1 | 736 € |
| 1574 | Elektro Ekspert03639908 · Bijelo Polje | <0,1% | 65.770 € | +30,7% | 10.991 € | 16,7% | 1 | 2.450 € |
| 1575 | Orhing Build&Invest03460312 · Bijelo Polje | <0,1% | 65.765 € | -84,4% | 11.647 € | 17,7% | 1 | — |
| 1576 | Pro Paint - M03706940 · Podgorica | <0,1% | 65.764 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -312 € | -0,5% | 2 | 715 € |
| 1577 | Rončevići03531210 · Podgorica | <0,1% | 65.722 € | -3,9% | -5.239 € | -8,0% | 2 | 683 € |
| 1578 | Meterizi Resort03345939 · Ulcinj | <0,1% | 65.548 € | +67,6% | 12.851 € | 19,6% | 1 | 678 € |
| 1579 | Han Construction03162044 · Bar | <0,1% | 65.422 € | +420,2% | -9.862 € | -15,1% | 3 | 670 € |
| 1580 | Proper Montenegro02713489 · Podgorica | <0,1% | 65.418 € | -15,2% | -1.444 € | -2,2% | 1 | 929 € |
| 1581 | Master Gate03615693 · Podgorica | <0,1% | 65.317 € | +1,5% | 7.367 € | 11,3% | 1 | 338 € |
| 1582 | Development Group02467402 · Kotor | <0,1% | 65.289 € | -26,2% | 44.237 € | 67,8% | 1 | 751 € |
| 1583 | Jedro Invest02736071 · Herceg Novi | <0,1% | 65.236 € | +686,3% | -7.410 € | -11,4% | 1 | — |
| 1584 | V & L Petrić Company03298825 · Podgorica | <0,1% | 65.218 € | +144,5% | 9.141 € | 14,0% | 2 | 807 € |
| 1585 | Rossmont02946017 · Nikšić | <0,1% | 65.000 € | +242,1% | 8.411 € | 12,9% | 1 | 1.062 € |
| 1586 | Raj & Tim03570134 · Herceg Novi | <0,1% | 64.929 € | +79,1% | 660 € | 1,0% | 1 | — |
| 1587 | Interšip03126633 · Podgorica | <0,1% | 64.850 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 43.382 € | 66,9% | 1 | 976 € |
| 1588 | Zertrummerer Ro03722333 · Bijelo Polje | <0,1% | 64.839 € | Нема извештаја за 2024. | 41.592 € | 64,1% | 1 | 660 € |
| 1589 | Vertex Solutions03741010 · Podgorica | <0,1% | 64.712 € | Нема извештаја за 2024. | -1.509 € | -2,3% | 0 | — |
| 1590 | Zeko-Elektro03681840 · Danilovgrad | <0,1% | 64.704 € | +445,0% | -3.275 € | -5,1% | 1 | 5.645 € |
| 1591 | MDM Muratović03727955 · Bar | <0,1% | 64.416 € | Нема извештаја за 2024. | -568 € | -0,9% | 2 | 623 € |
| 1592 | Tehno Smart03718174 · Podgorica | <0,1% | 64.315 € | +1.330,2% | -16.913 € | -26,3% | 1 | 926 € |
| 1593 | Aleksić - Tim03704572 · Nikšić | <0,1% | 64.235 € | +285,1% | 4.657 € | 7,2% | 2 | 938 € |
| 1594 | M Plus Comerc03326462 · Danilovgrad | <0,1% | 64.076 € | -0,3% | -15.712 € | -24,5% | 3 | 638 € |
| 1595 | MV Staf03752054 · Herceg Novi | <0,1% | 64.002 € | Нема извештаја за 2024. | 34.864 € | 54,5% | 1 | 550 € |
| 1596 | MS Termo Vent02444313 · Ulcinj | <0,1% | 63.913 € | -34,0% | 1.992 € | 3,1% | 3 | 699 € |
| 1597 | Hamer 100003639452 · Budva | <0,1% | 63.902 € | +28,9% | 3.595 € | 5,6% | 3 | 1.372 € |
| 1598 | Gorski Vijenac02648032 · Budva | <0,1% | 63.844 € | -11,7% | 12.978 € | 20,3% | 1 | 1.304 € |
| 1599 | Lider Group03654281 · Bar | <0,1% | 63.788 € | +31,8% | -21.875 € | -34,3% | 6 | 775 € |
| 1600 | Trivković02375117 · Herceg Novi | <0,1% | 63.765 € | -31,4% | -411 € | -0,6% | 3 | 740 € |