Приход
11,6% прихода Црне Горе
4.334 компаније су оствариле 2,05 млрд € прихода у 2025. години, 11,6% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 2. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 3,0 пута.
11,6% прихода Црне Горе
2.341 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Željeznička Infrastruktura Crne Gore (811)
Укупна добит: 163,65 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 677.439.325 € | 1.641 |
| 2016 | 905.260.212 € | 1.760 |
| 2017 | 1.196.306.945 € | 1.945 |
| 2018 | 1.342.766.653 € | 2.268 |
| 2019 | 1.390.789.883 € | 2.537 |
| 2020 | 1.081.359.540 € | 2.816 |
| 2021 | 997.933.633 € | 3.037 |
| 2022 | 1.192.418.157 € | 3.322 |
| 2023 | 1.368.713.477 € | 3.726 |
| 2024 | 1.600.039.161 € | 4.110 |
| 2025 (Прелиминарно) | 2.053.113.034 € | 4.334 |
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 2151–2200 од 4.334
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 30 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 2151 | Sisgen S.R.L. Montenegro Branch03677419 · Podgorica | <0,1% | 24.747 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 7.078 € | 28,6% | 0 | — |
| 2152 | Imobilia02415810 · Budva | <0,1% | 24.650 € | -68,9% | -288.300 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 453 € |
| 2153 | SBTB Gradnja03763404 · Podgorica | <0,1% | 24.632 € | Нема извештаја за 2024. | 2.875 € | 11,7% | 2 | 491 € |
| 2154 | Ni & sa Building Import and Export03635481 · Bar | <0,1% | 24.488 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 9.132 € | 37,3% | 1 | 1.274 € |
| 2155 | CF - Lucrum02917866 · Kotor | <0,1% | 24.430 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 11.329 € | 46,4% | 1 | — |
| 2156 | GS Electro03790231 · Ulcinj | <0,1% | 24.380 € | Нема извештаја за 2024. | 1.062 € | 4,4% | 1 | 315 € |
| 2157 | Zlatni Rad03597008 · Bar | <0,1% | 24.364 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -364 € | -1,5% | 3 | 606 € |
| 2158 | Var Sistem03334104 · Podgorica | <0,1% | 24.361 € | +36,8% | 424 € | 1,7% | 1 | 677 € |
| 2159 | Vim Gradnja03700836 · Nikšić | <0,1% | 24.335 € | -2,5% | 841 € | 3,5% | 2 | 675 € |
| 2160 | Erbal03359573 · Podgorica | <0,1% | 24.321 € | -50,1% | -17.538 € | -72,1% | 1 | 929 € |
| 2161 | Đukić Group Gradnja03655415 · Berane | <0,1% | 24.292 € | +132,1% | 4.039 € | 16,6% | 1 | 1.582 € |
| 2162 | CG Mep03725618 · Danilovgrad | <0,1% | 24.287 € | Нема извештаја за 2024. | 3.543 € | 14,6% | 2 | — |
| 2163 | Adastra Invest03576175 · Tivat | <0,1% | 24.276 € | +2.427.500,0% | -4.226 € | -17,4% | 2 | 929 € |
| 2164 | Keramika DJNS03683575 · Budva | <0,1% | 24.189 € | +5.275,3% | 3.505 € | 14,5% | 1 | 802 € |
| 2165 | VA&ST Strong03312569 · Bar | <0,1% | 24.186 € | -17,3% | -13.394 € | -55,4% | 4 | 561 € |
| 2166 | Gipspro03644600 · Podgorica | <0,1% | 24.129 € | -1,9% | 81 € | 0,3% | 2 | 675 € |
| 2167 | Ar Dash03545601 · Budva | <0,1% | 24.107 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.134 € | -33,7% | 1 | 1.051 € |
| 2168 | Stratex02628546 · Budva | <0,1% | 24.003 € | +8,6% | -104.686 € | -436,1% | 1 | 677 € |
| 2169 | Tip-Top Jovanovic03345424 · Budva | <0,1% | 23.975 € | -36,4% | -10.680 € | -44,5% | 3 | 563 € |
| 2170 | Bojic Mont03351114 · Budva | <0,1% | 23.939 € | -18,3% | 402 € | 1,7% | 2 | — |
| 2171 | MB Sistem03746267 · Danilovgrad | <0,1% | 23.828 € | Нема извештаја за 2024. | -2.885 € | -12,1% | 0 | — |
| 2172 | MSD Gradnja03643409 · Podgorica | <0,1% | 23.772 € | -59,6% | 5.691 € | 23,9% | 1 | 1.183 € |
| 2173 | Rusmetal03729834 · Podgorica | <0,1% | 23.729 € | Нема извештаја за 2024. | 2.384 € | 10,0% | 0 | — |
| 2174 | Fulgur It03433480 · Bar | <0,1% | 23.640 € | -5,5% | 216 € | 0,9% | 2 | 896 € |
| 2175 | Reneva Group Mne03307301 · Budva | <0,1% | 23.538 € | +15,3% | -18.058 € | -76,7% | 1 | 450 € |
| 2176 | Bomar Pro03715990 · Budva | <0,1% | 23.509 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 2.101 € | 8,9% | 2 | 836 € |
| 2177 | Rajović Elektro03599205 · Budva | <0,1% | 23.475 € | -5,5% | -8.022 € | -34,2% | 2 | 675 € |
| 2178 | Sofir03403548 · Podgorica | <0,1% | 23.348 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 5.456 € | 23,4% | 1 | 452 € |
| 2179 | Dajević Kompani02721961 · Pljevlja | <0,1% | 23.272 € | -8,6% | -10.219 € | -43,9% | 1 | 677 € |
| 2180 | Čelina Mont03734935 · Cetinje | <0,1% | 23.242 € | Нема извештаја за 2024. | 2.195 € | 9,4% | 1 | 924 € |
| 2181 | HS Dienstleistungen03495566 · Bar | <0,1% | 23.202 € | -58,5% | -13.281 € | -57,2% | 1 | 924 € |
| 2182 | Coridor Plus03359484 · Danilovgrad | <0,1% | 23.194 € | -73,5% | -7.914 € | -34,1% | 1 | 678 € |
| 2183 | E&E Construction03746453 · Tuzi | <0,1% | 23.184 € | Нема извештаја за 2024. | -1.348 € | -5,8% | 2 | 941 € |
| 2184 | Fima Estate03484726 · Kotor | <0,1% | 23.180 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.205 € | -44,0% | 4 | 469 € |
| 2185 | Herc Gradnja CG03111229 · Herceg Novi | <0,1% | 23.000 € | -91,9% | -301.839 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 778 € |
| 2186 | Mareling-Project03481603 · Podgorica | <0,1% | 22.907 € | +43,4% | 1.401 € | 6,1% | 1 | 1.264 € |
| 2187 | Monte Trio Company03723780 · Bijelo Polje | <0,1% | 22.827 € | Нема извештаја за 2024. | -12.355 € | -54,1% | 1 | 1.301 € |
| 2188 | Bonor02904411 · Podgorica | <0,1% | 22.811 € | -33,7% | -1.999 € | -8,8% | 1 | 338 € |
| 2189 | Ves Group03493725 · Herceg Novi | <0,1% | 22.777 € | -28,8% | -2.803 € | -12,3% | 2 | 811 € |
| 2190 | Si Monter03491897 · Zeta | <0,1% | 22.594 € | +7,2% | 910 € | 4,0% | 1 | 619 € |
| 2191 | Art Dekor Dulović03575055 · Bijelo Polje | <0,1% | 22.586 € | -10,6% | 2.811 € | 12,4% | 1 | 1.450 € |
| 2192 | Esit Tek03522423 · Podgorica | <0,1% | 22.517 € | -0,6% | -1.696 € | -7,5% | 1 | 515 € |
| 2193 | Delić Lux03570746 · Tivat | <0,1% | 22.492 € | -68,7% | -13.887 € | -61,7% | 2 | 963 € |
| 2194 | Mauer03318141 · Berane | <0,1% | 22.472 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -33.008 € | -146,9% | 3 | 1.538 € |
| 2195 | Damaks03684237 · Podgorica | <0,1% | 22.386 € | +18,1% | 76 € | 0,3% | 1 | 916 € |
| 2196 | Mal & BS03300170 · Podgorica | <0,1% | 22.356 € | -8,0% | -1.369 € | -6,1% | 1 | — |
| 2197 | K&K Fasade03780422 · Podgorica | <0,1% | 22.297 € | Нема извештаја за 2024. | 6.032 € | 27,1% | 1 | 392 € |
| 2198 | M&N Mont03647455 · Tivat | <0,1% | 22.280 € | -19,8% | 740 € | 3,3% | 1 | 338 € |
| 2199 | MTM Electrics03745244 · Nikšić | <0,1% | 22.278 € | Нема извештаја за 2024. | -5.756 € | -25,8% | 5 | 391 € |
| 2200 | MPD Elektro03314057 · Tivat | <0,1% | 22.257 € | +18,1% | -9.719 € | -43,7% | 1 | 675 € |