Приход
57,1% прихода сектора
1.855 компанија је остварило 1,17 млрд € прихода у 2025. години, 57,1% прихода сектора Грађевинарство. Од 2015. приход је порастао 3,5 пута.
57,1% прихода сектора
1.075 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Bemax (134)
Медијална компанија 2,1% · 34% с добити
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 901–950 од 1.855
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Добит не укључује 4 извештаја с неусклађеном добити.
Збирови укључују и 8 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
Назив делатности је назив шифре из Класификације делатности КД 2010, која важи за све приказане године. Регистар сада уз исте шифре приказује називе из нове класификације, па се називи могу разликовати.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 339.170.395 € | 646 |
| 2016 | 409.084.630 € | 704 |
| 2017 | 538.686.684 € | 783 |
| 2018 | 565.309.113 € | 979 |
| 2019 | 755.222.719 € | 1.110 |
| 2020 | 527.687.241 € | 1.222 |
| 2021 | 465.629.933 € | 1.344 |
| 2022 | 667.728.208 € | 1.500 |
| 2023 | 735.632.804 € | 1.717 |
| 2024 | 860.797.103 € | 1.853 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.171.418.644 € | 1.855 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 783 на 979.
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
<0,1% |
| 10.076 € |
| -60,6% |
| -1.961 € |
| -19,5% |
| 1 |
| — |
| 903 | Brachia03778479 · Budva | <0,1% | 10.002 € | Нема извештаја за 2024. | -380 € | -3,8% | 1 | 388 € |
| 904 | Gope Construction03806138 · Podgorica | <0,1% | 10.000 € | Нема извештаја за 2024. | -609 € | -6,1% | 1 | — |
| 905 | Gradnjabp03350355 · Bijelo Polje | <0,1% | 10.000 € | -98,0% | -12.389 € | -123,9% | 7 | — |
| 906 | Hutmacher03464784 · Ulcinj | <0,1% | 9.917 € | +143,3% | 1.489 € | 15,0% | 1 | 677 € |
| 907 | Enki - Group02905086 · Budva | <0,1% | 9.806 € | -93,9% | -33.521 € | -341,8% | 3 | 655 € |
| 908 | Ultra Services Mne03568075 · Ulcinj | <0,1% | 9.798 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.418 € | -24,7% | 1 | 678 € |
| 909 | Salvatore Company03737802 · Herceg Novi | <0,1% | 9.640 € | Нема извештаја за 2024. | -7.677 € | -79,6% | 1 | 1.337 € |
| 910 | HH Construction03412377 · Podgorica | <0,1% | 9.625 € | -13,4% | -4.819 € | -50,1% | 1 | 678 € |
| 911 | Ecosmart Invest03246957 · Kotor | <0,1% | 9.342 € | -97,1% | -271.714 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 3 | 384 € |
| 912 | Line Construction03474771 · Herceg Novi | <0,1% | 9.313 € | -84,7% | 3.859 € | 41,4% | 1 | — |
| 913 | GRC03768813 · Nikšić | <0,1% | 9.163 € | Нема извештаја за 2024. | 4.645 € | 50,7% | 1 | — |
| 914 | Fasade&Gips03541860 · Rožaje | <0,1% | 9.120 € | +6,5% | 796 € | 8,7% | 2 | — |
| 915 | Er Construction03632288 · Bar | <0,1% | 8.993 € | +185,5% | -25.696 € | -285,7% | 3 | 942 € |
| 916 | Romes03218724 · Herceg Novi | <0,1% | 8.967 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -699 € | -7,8% | 1 | 680 € |
| 917 | Eko-Ventas03715426 · Budva | <0,1% | 8.875 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.849 € | -32,1% | 1 | 903 € |
| 918 | Profes Group03768457 · Rožaje | <0,1% | 8.730 € | Нема извештаја за 2024. | -47 € | -0,5% | 1 | — |
| 919 | Artnova Company03696090 · Tuzi | <0,1% | 8.550 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -9.581 € | -112,1% | 1 | 729 € |
| 920 | Adriatic Wellness Arhitects03704874 · Kotor | <0,1% | 8.500 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.071 € | -24,4% | 1 | 802 € |
| 921 | Avci Bey03577503 · Podgorica | <0,1% | 8.500 € | -28,3% | -5.283 € | -62,2% | 1 | 1.078 € |
| 922 | Fini Dom02809931 · Podgorica | <0,1% | 8.402 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 4.115 € | 49,0% | 1 | — |
| 923 | Alpha Vision Company03716864 · Bar | <0,1% | 8.268 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.045 € | -36,8% | 1 | 635 € |
| 924 | Gate PG 7203694763 · Podgorica | <0,1% | 8.264 € | +300,0% | -2.490 € | -30,1% | 1 | 677 € |
| 925 | Anil Group03643328 · Podgorica | <0,1% | 8.225 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -12.283 € | -149,3% | 1 | 792 € |
| 926 | VRV Holding03758591 · Podgorica | <0,1% | 8.188 € | Нема извештаја за 2024. | -701 € | -8,6% | 1 | 675 € |
| 927 | Profblick02943913 · Budva | <0,1% | 8.163 € | -25,8% | -1.299 € | -15,9% | 1 | 676 € |
| 928 | Master Building Aldar03450732 · Podgorica | <0,1% | 8.130 € | +10,4% | -4.122 € | -50,7% | 1 | 922 € |
| 929 | Žigović Gradnja02721368 · Bar | <0,1% | 7.935 € | -55,3% | -27.151 € | -342,2% | 4 | 598 € |
| 930 | D&L Concept03745236 · Ulcinj | <0,1% | 7.931 € | Нема извештаја за 2024. | -939 € | -11,8% | 1 | 501 € |
| 931 | Elite Invest03703797 · Podgorica | <0,1% | 7.900 € | -90,2% | -30.414 € | -385,0% | 1 | 1.578 € |
| 932 | Solid Group03709795 · Ulcinj | <0,1% | 7.806 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -15.736 € | -201,6% | 1 | 417 € |
| 933 | MM Prime03781780 · Ulcinj | <0,1% | 7.640 € | Нема извештаја за 2024. | -988 € | -12,9% | 2 | — |
| 934 | Miljanić Gradnja03296440 · Nikšić | <0,1% | 7.515 € | +92,4% | -43.227 € | -575,2% | 5 | 599 € |
| 935 | Puro03165949 · Plav | <0,1% | 7.500 € | +100,0% | -5.428 € | -72,4% | 1 | 1.009 € |
| 936 | DNS Company03302423 · Budva | <0,1% | 7.468 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 5.165 € | 69,2% | 1 | — |
| 937 | Olive Park03469972 · Podgorica | <0,1% | 7.263 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -582.602 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 3 | 567 € |
| 938 | Linerk Montenegro Center03716244 · Budva | <0,1% | 7.250 € | Нема извештаја за 2024. | -1.862 € | -25,7% | 1 | 655 € |
| 939 | Pestorić Inženjering02295601 · Herceg Novi | <0,1% | 7.223 € | +544,9% | -39.312 € | -544,3% | 5 | 719 € |
| 940 | Monrus02445468 · Herceg Novi | <0,1% | 7.200 € | -83,4% | -15.508 € | -215,4% | 1 | 678 € |
| 941 | Manor Construction03244610 · Tivat | <0,1% | 7.098 € | -86,9% | -82.916 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 6.256 € |
| 942 | PM Consulting03755487 · Budva | <0,1% | 6.120 € | Нема извештаја за 2024. | -67 € | -1,1% | 1 | 461 € |
| 943 | Navit Management02948648 · Podgorica | <0,1% | 6.017 € | +950,1% | -76.972 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 4 | 675 € |
| 944 | Čankaya03648575 · Danilovgrad | <0,1% | 6.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.242 € | -54,0% | 1 | 691 € |
| 945 | A4 Build03536173 · Bijelo Polje | <0,1% | 6.000 € | -80,4% | -27.301 € | -455,0% | 2 | 930 € |
| 946 | Kopp Project Management03493610 · Bar | <0,1% | 6.000 € | -16,1% | -2.309 € | -38,5% | 1 | 677 € |
| 947 | MS Concept03667600 · Podgorica | <0,1% | 6.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -55.480 € | -924,7% | 7 | 732 € |
| 948 | Diversal03095371 · Bar | <0,1% | 5.917 € | -83,2% | -30.205 € | -510,5% | 2 | 684 € |
| 949 | Brunhilda’s Key03599566 · Budva | <0,1% | 5.900 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.651 € | -44,9% | 1 | 677 € |
| 950 | Afristruct03380572 · Bar | <0,1% | 5.868 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.726 € | -63,5% | 1 | 675 € |