Приход
57,1% прихода сектора
1.855 компанија је остварило 1,17 млрд € прихода у 2025. години, 57,1% прихода сектора Грађевинарство. Од 2015. приход је порастао 3,5 пута.
57,1% прихода сектора
1.075 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Bemax (134)
Медијална компанија 2,1% · 34% с добити
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 951–1000 од 1.855
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Добит не укључује 4 извештаја с неусклађеном добити.
Збирови укључују и 8 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
Назив делатности је назив шифре из Класификације делатности КД 2010, која важи за све приказане године. Регистар сада уз исте шифре приказује називе из нове класификације, па се називи могу разликовати.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 339.170.395 € | 646 |
| 2016 | 409.084.630 € | 704 |
| 2017 | 538.686.684 € | 783 |
| 2018 | 565.309.113 € | 979 |
| 2019 | 755.222.719 € | 1.110 |
| 2020 | 527.687.241 € | 1.222 |
| 2021 | 465.629.933 € | 1.344 |
| 2022 | 667.728.208 € | 1.500 |
| 2023 | 735.632.804 € | 1.717 |
| 2024 | 860.797.103 € | 1.853 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.171.418.644 € | 1.855 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 783 на 979.
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
<0,1% |
| 5.646 € |
| Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. |
| -10.333 € |
| -183,0% |
| 2 |
| 661 € |
| 953 | Yorka Construction03638375 · Podgorica | <0,1% | 5.500 € | Нема извештаја за 2024. | 4.868 € | 88,5% | 0 | — |
| 954 | Princ & Co02628449 · Kotor | <0,1% | 5.462 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -9 € | -0,2% | 1 | — |
| 955 | Safe Construction Zone03764222 · Podgorica | <0,1% | 5.450 € | Нема извештаја за 2024. | 188 € | 3,4% | 1 | — |
| 956 | Adriatica Montenegro03193144 · Bar | <0,1% | 5.373 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.776 € | -200,6% | 2 | 593 € |
| 957 | Roća03745635 · Rožaje | <0,1% | 5.177 € | Нема извештаја за 2024. | -20.303 € | -392,2% | 1 | 1.931 € |
| 958 | XXL Construction03110834 · Ulcinj | <0,1% | 5.124 € | +210,0% | -9.221 € | -180,0% | 1 | 1.163 € |
| 959 | Mitke03240932 · Bar | <0,1% | 5.090 € | -38,9% | -3.948 € | -77,6% | 1 | 746 € |
| 960 | Park Plaza03532984 · Budva | <0,1% | 5.015 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -164.656 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 2 | 357 € |
| 961 | Desa03298094 · Podgorica | <0,1% | 5.000 € | +97,9% | -20.320 € | -406,4% | 1 | 691 € |
| 962 | Sambic Construction03337553 · Podgorica | <0,1% | 4.935 € | -98,4% | -136.933 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 2 | 1.201 € |
| 963 | Rinex02131846 · Podgorica | <0,1% | 4.850 € | +3,9% | -46.380 € | -956,3% | 1 | 653 € |
| 964 | Euro Mont Čelebić03795900 | <0,1% | 4.700 € | Нема извештаја за 2024. | 2.799 € | 59,6% | 1 | — |
| 965 | Oleandr03775852 · Kotor | <0,1% | 4.680 € | Нема извештаја за 2024. | 571 € | 12,2% | 1 | 308 € |
| 966 | Kovači Gradnja03685179 · Podgorica | <0,1% | 4.607 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.899 € | -84,6% | 1 | 677 € |
| 967 | Kodem-Gradnja02629577 · Herceg Novi | <0,1% | 4.595 € | +24,9% | -6.594 € | -143,5% | 1 | 338 € |
| 968 | Mediteran Construction03778614 · Kotor | <0,1% | 4.400 € | Нема извештаја за 2024. | -2.173 € | -49,4% | 1 | 530 € |
| 969 | Krivokapić Capital03117715 · Herceg Novi | <0,1% | 4.400 € | -39,9% | 280 € | 6,4% | 1 | 337 € |
| 970 | SP Group03714322 · Bar | <0,1% | 4.298 € | +766,5% | 54 € | 1,3% | 1 | — |
| 971 | Laketić Company03304884 · Tivat | <0,1% | 4.250 € | -69,1% | -5.331 € | -125,4% | 1 | 706 € |
| 972 | Boka Construction03635848 · Herceg Novi | <0,1% | 4.202 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -15.812 € | -376,3% | 1 | 373 € |
| 973 | Dil - Tim03278689 · Kotor | <0,1% | 4.140 € | +14,6% | -9 € | -0,2% | 1 | 337 € |
| 974 | Stradex Commerce03020444 · Podgorica | <0,1% | 4.129 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -13.662 € | -330,9% | 1 | 811 € |
| 975 | Efendioglu Excavation and Construction03698157 · Budva | <0,1% | 4.035 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -44.843 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 610 € |
| 976 | Tomy Group03437612 · Podgorica | <0,1% | 4.000 € | -5,5% | -1.636 € | -40,9% | 1 | — |
| 977 | Dora Adk03194876 · Podgorica | <0,1% | 3.836 € | -40,2% | -21.156 € | -551,5% | 1 | 929 € |
| 978 | Bright Investments02840413 · Kotor | <0,1% | 3.620 € | -85,1% | -7.197 € | -198,8% | 1 | 689 € |
| 979 | Ankada Financial Consulting03167348 · Tivat | <0,1% | 3.558 € | -64,7% | -49.029 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 676 € |
| 980 | NG Gradnja03692043 · Herceg Novi | <0,1% | 3.550 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.199 € | -231,0% | 1 | 677 € |
| 981 | Radović N&N Co03651002 · Bar | <0,1% | 3.520 € | -48,5% | -7.033 € | -199,8% | 2 | 339 € |
| 982 | Doal Construction03785017 · Bar | <0,1% | 3.500 € | Нема извештаја за 2024. | -582 € | -16,6% | 0 | — |
| 983 | Avolux Montenegro03719740 · Podgorica | <0,1% | 3.427 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -29.598 € | -863,7% | 2 | 675 € |
| 984 | Alta Roccia03285928 · Podgorica | <0,1% | 3.350 € | +19,1% | 42 € | 1,3% | 1 | — |
| 985 | Protego02651432 · Podgorica | <0,1% | 3.016 € | +93,8% | -8.886 € | -294,6% | 1 | 677 € |
| 986 | Vims Co03315495 · Budva | <0,1% | 3.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -9.667 € | -322,2% | 1 | 926 € |
| 987 | FBY Construction03353982 · Budva | <0,1% | 3.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.061 € | -335,4% | 1 | 574 € |
| 988 | Nial Construction03280098 · Nikšić | <0,1% | 3.000 € | -68,6% | -4.617 € | -153,9% | 1 | 338 € |
| 989 | Strugar Gradnja03740471 · Bar | <0,1% | 3.000 € | Нема извештаја за 2024. | -8.057 € | -268,6% | 0 | — |
| 990 | MNGN Construction and Investments03155102 · Podgorica | <0,1% | 2.780 € | -89,2% | -13.029 € | -468,7% | 1 | 929 € |
| 991 | Montenegro Solucion Union03798534 · Rožaje | <0,1% | 2.500 € | Нема извештаја за 2024. | -1.570 € | -62,8% | 1 | — |
| 992 | Liberty Montenegro Construction03306917 · Podgorica | <0,1% | 2.479 € | -59,5% | -174.963 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 922 € |
| 993 | Novikov Enterprises 5503477444 · Herceg Novi | <0,1% | 2.440 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -7.833 € | -321,0% | 1 | 736 € |
| 994 | Most - Inženjering02916720 · Podgorica | <0,1% | 2.435 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.391 € | -426,7% | 1 | 848 € |
| 995 | Iriss Jew03549437 · Budva | <0,1% | 2.195 € | +683,9% | -111.319 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 994 € |
| 996 | Kremun02214890 · Nikšić | <0,1% | 2.164 € | -86,3% | -3.195 € | -147,6% | 1 | 333 € |
| 997 | Alp Group03111288 · Bijelo Polje | <0,1% | 2.066 € | -70,0% | -18.308 € | -886,2% | 1 | 675 € |
| 998 | MJJ Company03624609 · Cetinje | <0,1% | 2.028 € | +10,8% | -6.507 € | -320,9% | 1 | 682 € |
| 999 | Aksworks Group03648583 · Podgorica | <0,1% | 2.000 € | -58,5% | -8.596 € | -429,8% | 1 | 677 € |
| 1000 | Landmark Homes02680076 · Bar | <0,1% | 2.000 € | -60,0% | -6.440 € | -322,0% | 1 | 535 € |