Приход
57,1% прихода сектора
1.855 компанија је остварило 1,17 млрд € прихода у 2025. години, 57,1% прихода сектора Грађевинарство. Од 2015. приход је порастао 3,5 пута.
57,1% прихода сектора
1.075 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Bemax (134)
Медијална компанија 2,1% · 34% с добити
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1401–1450 од 1.855
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Добит не укључује 4 извештаја с неусклађеном добити.
Збирови укључују и 8 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
Назив делатности је назив шифре из Класификације делатности КД 2010, која важи за све приказане године. Регистар сада уз исте шифре приказује називе из нове класификације, па се називи могу разликовати.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 339.170.395 € | 646 |
| 2016 | 409.084.630 € | 704 |
| 2017 | 538.686.684 € | 783 |
| 2018 | 565.309.113 € | 979 |
| 2019 | 755.222.719 € | 1.110 |
| 2020 | 527.687.241 € | 1.222 |
| 2021 | 465.629.933 € | 1.344 |
| 2022 | 667.728.208 € | 1.500 |
| 2023 | 735.632.804 € | 1.717 |
| 2024 | 860.797.103 € | 1.853 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.171.418.644 € | 1.855 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 783 на 979.
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
0,0% |
| 0 € |
| Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. |
| -8.100 € |
| — |
| 1 |
| 675 € |
| 1403 | Naz International Company Limited03206335 · Budva | 0,0% | 0 € | -100,0% | -3.213 € | — | 1 | — |
| 1404 | Nekama03102416 · Rožaje | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.025 € | — | 1 | — |
| 1405 | Nesli & Berkes03587703 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.143 € | — | 1 | 670 € |
| 1406 | New World Montenegro 20-2403679004 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.123 € | — | 1 | 677 € |
| 1407 | Noble Construction03728358 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -11.597 € | — | 1 | — |
| 1408 | Norstandart03741621 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -34.276 € | — | 1 | 765 € |
| 1409 | Northlight Ventures Invest Group03747522 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -5.945 € | — | 1 | 495 € |
| 1410 | Northshield Construction03279855 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.088 € | — | 1 | — |
| 1411 | Northstar Construction03796809 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -826 € | — | 0 | — |
| 1412 | Nuvo Health Inc03747590 · Bar | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -1.804 € | — | 1 | — |
| 1413 | Oda Construction03802159 · Ulcinj | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -955 € | — | 1 | — |
| 1414 | Onari Insaat Sanayi Tasimacilik Ve Ticaret Limited Sirketi03410161 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -11.087 € | — | 1 | 924 € |
| 1415 | Onejop03497801 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 0 € | — | — | — |
| 1416 | Ons Prime03666557 · Rožaje | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 0 € | — | — | — |
| 1417 | Orc Construction03287394 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.139 € | — | 1 | 675 € |
| 1418 | Orienti Construction03770087 · Ulcinj | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -4.080 € | — | 1 | — |
| 1419 | Orlina03807118 · Nikšić | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -51 € | — | 1 | — |
| 1420 | Ortak Construction03699927 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.858 € | — | 0 | — |
| 1421 | Pacarada03379485 · Gusinje | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -38.785 € | — | 2 | 557 € |
| 1422 | Pama Invest03498174 · Ulcinj | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -85.557 € | — | 3 | 1.347 € |
| 1423 | Panonija Holding03463419 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.101 € | — | 1 | 675 € |
| 1424 | Parsectra03804348 · Tivat | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -1.529 € | — | 0 | — |
| 1425 | Pastorala03275434 · Kotor | 0,0% | 0 € | -100,0% | -3.833 € | — | 1 | 313 € |
| 1426 | Pinned Group03639509 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -7.426 € | — | 1 | 619 € |
| 1427 | Platon Group03719529 · Herceg Novi | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -22.991 € | — | 2 | 532 € |
| 1428 | Ponyo03369161 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -5.399 € | — | 1 | — |
| 1429 | Power In Group03636585 · Ulcinj | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -1 € | — | 1 | — |
| 1430 | Premar Mne03274551 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -13.024 € | — | 1 | 678 € |
| 1431 | Premium Rezidenc03695018 · Ulcinj | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.229 € | — | 1 | 678 € |
| 1432 | Proconstruct & Property03722104 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -20.873 € | — | 0 | — |
| 1433 | Pro Group Korać03750370 · Petnjica | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -5.739 € | — | 1 | 478 € |
| 1434 | Promer Energy Construction03799310 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -1.595 € | — | 2 | — |
| 1435 | Quantum Construction03779807 · Bar | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -8.362 € | — | 1 | 481 € |
| 1436 | Quattro For Investment03690474 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -5.250 € | — | 2 | — |
| 1437 | Raam Construkcion03790843 · Tuzi | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -2.128 € | — | 1 | — |
| 1438 | Real Value03305473 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -366.460 € | — | 1 | 678 € |
| 1439 | R&E Gradnja03787877 · Berane | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -714 € | — | 1 | — |
| 1440 | Riori+03207838 · Budva | 0,0% | 0 € | -100,0% | -33.135 € | — | 1 | 676 € |
| 1441 | Riva 99203303977 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -6.227 € | — | 1 | 450 € |
| 1442 | Riva Oliva03463001 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.036 € | — | 1 | — |
| 1443 | Riverside Mne03609014 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.100 € | — | 1 | 675 € |
| 1444 | Rock1 Builders03467210 · Budva | 0,0% | 0 € | -100,0% | -9.952 € | — | 1 | 677 € |
| 1445 | RR Holdings Co03790711 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -2.274 € | — | 1 | — |
| 1446 | Sahoglu03548651 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.036 € | — | 1 | — |
| 1447 | Salmat Construction03750159 · Budva | 0,0% | 0 € | Нема извештаја за 2024. | -1.850 € | — | 2 | — |
| 1448 | Sanidei - Montenegro03105300 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 0 € | — | — | — |
| 1449 | Scafelli03458202 · Budva | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.143 € | — | 1 | 670 € |
| 1450 | SD Investment03479595 · Podgorica | 0,0% | 0 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.188 € | — | 1 | 849 € |