Приход
4,3% прихода Црне Горе
5.140 компанија је остварило 754,04 мил. € прихода у 2025. години, 4,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 2,9 пута.
4,3% прихода Црне Горе
3.148 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Net Montenegro (605)
Укупна добит: 73,05 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 260.465.104 € | 1.693 |
| 2016 | 282.295.144 € | 1.857 |
| 2017 | 297.746.589 € | 2.096 |
| 2018 | 355.444.030 € | 2.719 |
| 2019 | 389.657.902 € | 3.076 |
| 2020 | 379.713.011 € | 3.280 |
| 2021 | 460.416.960 € | 3.544 |
| 2022 | 481.963.069 € | 4.157 |
| 2023 | 573.319.896 € | 4.742 |
| 2024 | 663.861.015 € | 5.063 |
| 2025 (Прелиминарно) | 754.035.790 € | 5.140 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 2.096 на 2.719.
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 851–900 од 5.140
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 383 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 851 | Fire Protection Experts03465888 · Budva | <0,1% | 129.830 € | +1.522,9% | 98.479 € | 75,9% | 1 | 1.254 € |
| 852 | Eurorev02462192 · Podgorica | <0,1% | 129.733 € | +1,0% | 21.261 € | 16,4% | 3 | 1.914 € |
| 853 | Gorje02689863 · Tivat | <0,1% | 129.083 € | +17,0% | 14.875 € | 11,5% | 4 | 1.189 € |
| 854 | Ecostar Europe03255166 · Tivat | <0,1% | 128.874 € | +324,4% | 110.065 € | 85,4% | 1 | 677 € |
| 855 | Geonik02703483 · Herceg Novi | <0,1% | 128.567 € | +37,5% | 9.979 € | 7,8% | 5 | 1.450 € |
| 856 | Medicus Vet03305627 · Podgorica | <0,1% | 128.533 € | +3,3% | -3.732 € | -2,9% | 4 | 1.000 € |
| 857 | Connectuj.Me03693341 · Podgorica | <0,1% | 128.473 € | +663,4% | 12.912 € | 10,1% | 2 | 2.247 € |
| 858 | Europrojekt02800594 · Podgorica | <0,1% | 128.177 € | +2,9% | 20.969 € | 16,4% | 5 | 1.118 € |
| 859 | Mirna Robert Epidemiology03264998 · Tivat | <0,1% | 127.433 € | -23,8% | 67.366 € | 52,9% | 2 | 428 € |
| 860 | Report Plus L03056678 · Podgorica | <0,1% | 127.312 € | +18,8% | 7.563 € | 5,9% | 8 | 622 € |
| 861 | Media Star02891093 · Podgorica | <0,1% | 127.300 € | +11,8% | 58.612 € | 46,0% | 1 | 2.333 € |
| 862 | Profit $02925095 · Budva | <0,1% | 126.843 € | +12,7% | 2.122 € | 1,7% | 5 | 1.568 € |
| 863 | Berto Company - Poreski Savjetnici02235579 · Podgorica | <0,1% | 126.655 € | -5,2% | -22.217 € | -17,5% | 4 | 2.683 € |
| 864 | Kodal02110288 · Podgorica | <0,1% | 126.509 € | +15,0% | 7.749 € | 6,1% | 7 | 1.195 € |
| 865 | Artkon03238920 · Tivat | <0,1% | 126.232 € | +71,8% | 23.042 € | 18,3% | 2 | 1.141 € |
| 866 | Geo - Metar02902753 · Podgorica | <0,1% | 125.826 € | -9,9% | 4.680 € | 3,7% | 4 | 922 € |
| 867 | NTG Projekt03759482 · Podgorica | <0,1% | 125.469 € | Нема извештаја за 2024. | 19.819 € | 15,8% | 1 | 1.312 € |
| 868 | Boalsa02949202 · Kotor | <0,1% | 125.442 € | -3,9% | 1.685 € | 1,3% | 6 | 1.283 € |
| 869 | Win Project02344947 · Nikšić | <0,1% | 125.393 € | -1,5% | 14.965 € | 11,9% | 3 | 1.861 € |
| 870 | Riznica02924226 · Pljevlja | <0,1% | 125.374 € | +15,1% | 1.711 € | 1,4% | 6 | 1.430 € |
| 871 | Eu Consultancy03003060 · Podgorica | <0,1% | 125.086 € | +54,3% | 2.485 € | 2,0% | 1 | 796 € |
| 872 | Bilans Consulting02708787 · Budva | <0,1% | 125.078 € | +17,6% | 41.764 € | 33,4% | 3 | 1.324 € |
| 873 | The Host03275442 · Tivat | <0,1% | 125.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 72.562 € | 58,0% | 1 | 3.203 € |
| 874 | Avm Architects03375161 · Podgorica | <0,1% | 124.887 € | +48,4% | 13.975 € | 11,2% | 4 | 1.479 € |
| 875 | Autorska Agencija Crne Gore02008122 · Herceg Novi | <0,1% | 124.766 € | -1,0% | 689 € | 0,6% | 2 | 5.094 € |
| 876 | DK Project03638081 · Podgorica | <0,1% | 124.751 € | +84,1% | 2.925 € | 2,3% | 2 | 1.208 € |
| 877 | Aspekt Medija02708221 · Podgorica | <0,1% | 124.547 € | -7,0% | 10.142 € | 8,1% | 2 | 2.081 € |
| 878 | Pop Projekt02713110 · Podgorica | <0,1% | 124.470 € | +139,5% | 48.303 € | 38,8% | 2 | 1.062 € |
| 879 | Đukić02154404 · Bar | <0,1% | 124.416 € | +0,8% | 109 € | 0,1% | 8 | 846 € |
| 880 | Dedić02358565 · Podgorica | <0,1% | 123.968 € | -1,9% | -8.746 € | -7,1% | 4 | 1.546 € |
| 881 | Bhe Nautical Nexus03662101 · Tivat | <0,1% | 123.854 € | +299,7% | 62.852 € | 50,7% | 2 | 1.106 € |
| 882 | Cap 9903386589 · Podgorica | <0,1% | 123.685 € | +62,8% | 33.021 € | 26,7% | 1 | 3.684 € |
| 883 | Profi Com02712547 · Nikšić | <0,1% | 123.632 € | +0,8% | 13.818 € | 11,2% | 8 | 673 € |
| 884 | S2plan03311414 · Rožaje | <0,1% | 123.457 € | +135,5% | 9.185 € | 7,4% | 2 | 1.367 € |
| 885 | Creative Montenegro03287955 · Bijelo Polje | <0,1% | 123.338 € | +55,9% | 7.605 € | 6,2% | 3 | 1.077 € |
| 886 | ML Mićković03138062 · Podgorica | <0,1% | 122.978 € | +16,7% | 10.187 € | 8,3% | 2 | 2.282 € |
| 887 | Rad02964635 · Žabljak | <0,1% | 122.893 € | -38,9% | 10.912 € | 8,9% | 2 | 731 € |
| 888 | CMS Reich Rohrwig Hainz02900203 · Podgorica | <0,1% | 122.270 € | +19,7% | -10.486 € | -8,6% | 2 | 2.494 € |
| 889 | Soa J&M03485129 · Podgorica | <0,1% | 122.269 € | +105,5% | 17.379 € | 14,2% | 1 | 7.029 € |
| 890 | Mi Tim03397793 · Budva | <0,1% | 122.090 € | +62,0% | 38.523 € | 31,6% | 4 | 929 € |
| 891 | Meditera03396096 · Podgorica | <0,1% | 122.061 € | +183,0% | 13.579 € | 11,1% | 3 | 1.595 € |
| 892 | K - Inženjering03177572 · Podgorica | <0,1% | 121.928 € | +6,5% | 878 € | 0,7% | 2 | 459 € |
| 893 | Auto Centar-Kalezić02692708 · Danilovgrad | <0,1% | 121.871 € | -24,2% | -4.479 € | -3,7% | 2 | 540 € |
| 894 | Silver Wind03238954 · Podgorica | <0,1% | 121.753 € | +5.301,6% | 105.503 € | 86,7% | 1 | 364 € |
| 895 | VL Inženjering02894483 · Budva | <0,1% | 121.400 € | +8,9% | 49.846 € | 41,1% | 3 | 1.079 € |
| 896 | Arhicon02314452 · Podgorica | <0,1% | 121.306 € | +137,5% | 23.789 € | 19,6% | 3 | 1.374 € |
| 897 | Apex Capital Partners03098095 · Podgorica | <0,1% | 121.285 € | -92,6% | -212.930 € | -175,6% | 4 | 3.129 € |
| 898 | Carestream Financial Services03312160 · Tivat | <0,1% | 121.210 € | -64,4% | -76.455 € | -63,1% | 2 | 3.545 € |
| 899 | Veterinarska Ambulanta DR Saša Drljević03022528 · Kolašin | <0,1% | 121.096 € | -9,9% | 4.839 € | 4,0% | 4 | 921 € |
| 900 | MM - Mont02728516 · Nikšić | <0,1% | 121.022 € | +33,6% | 22.762 € | 18,8% | 4 | 717 € |