Приход
4,3% прихода Црне Горе
5.140 компанија је остварило 754,04 мил. € прихода у 2025. години, 4,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 2,9 пута.
4,3% прихода Црне Горе
3.148 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Net Montenegro (605)
Укупна добит: 73,05 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 260.465.104 € | 1.693 |
| 2016 | 282.295.144 € | 1.857 |
| 2017 | 297.746.589 € | 2.096 |
| 2018 | 355.444.030 € | 2.719 |
| 2019 | 389.657.902 € | 3.076 |
| 2020 | 379.713.011 € | 3.280 |
| 2021 | 460.416.960 € | 3.544 |
| 2022 | 481.963.069 € | 4.157 |
| 2023 | 573.319.896 € | 4.742 |
| 2024 | 663.861.015 € | 5.063 |
| 2025 (Прелиминарно) | 754.035.790 € | 5.140 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 2.096 на 2.719.
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1351–1400 од 5.140
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 383 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1351 | Bookkeeping03341895 · Rožaje | <0,1% | 62.009 € | +69,7% | 6.139 € | 9,9% | 7 | 628 € |
| 1352 | Tetraktis02696347 · Podgorica | <0,1% | 62.002 € | +30,3% | 14.702 € | 23,7% | 1 | 2.740 € |
| 1353 | Noticia03556522 · Tivat | <0,1% | 61.946 € | +57,5% | 14.603 € | 23,6% | 1 | 1.617 € |
| 1354 | Business Consulting Company03126781 · Bar | <0,1% | 61.882 € | +24,2% | 924 € | 1,5% | 3 | 837 € |
| 1355 | CBB Consulting03206556 · Podgorica | <0,1% | 61.836 € | +35,8% | 3.998 € | 6,5% | 3 | 1.332 € |
| 1356 | Grad02916843 · Bar | <0,1% | 61.817 € | +82,3% | 15.035 € | 24,3% | 3 | 821 € |
| 1357 | Spyridon N02978415 · Podgorica | <0,1% | 61.802 € | +9,9% | 8.041 € | 13,0% | 3 | 1.089 € |
| 1358 | SDM Group03391639 · Tivat | <0,1% | 61.725 € | +323,5% | 26.247 € | 42,5% | 3 | 858 € |
| 1359 | Interstand03053997 · Podgorica | <0,1% | 61.491 € | -8,9% | 15.997 € | 26,0% | 1 | 338 € |
| 1360 | Vesković02872137 · Bijelo Polje | <0,1% | 61.487 € | +3,4% | -1.775 € | -2,9% | 3 | 795 € |
| 1361 | Bojana.Co.Me.02732262 · Podgorica | <0,1% | 61.392 € | -59,5% | 5.629 € | 9,2% | 2 | 450 € |
| 1362 | Ethos Architects03662217 · Podgorica | <0,1% | 61.377 € | +1.194,9% | 22.586 € | 36,8% | 1 | 1.166 € |
| 1363 | Arhitekt De-Sign03105466 · Podgorica | <0,1% | 61.233 € | -52,0% | 1.543 € | 2,5% | 1 | 1.736 € |
| 1364 | Surplus Accounting03286053 · Podgorica | <0,1% | 61.028 € | -2,1% | 1.310 € | 2,1% | 4 | 882 € |
| 1365 | Cabrio BB03387003 · Herceg Novi | <0,1% | 60.596 € | +119,9% | 2.167 € | 3,6% | 5 | 698 € |
| 1366 | Black Forest Production03545482 · Podgorica | <0,1% | 60.391 € | +27,5% | 11.342 € | 18,8% | 1 | 1.048 € |
| 1367 | Otašević & Ilinčić02939304 · Podgorica | <0,1% | 60.322 € | -17,6% | -295 € | -0,5% | 2 | 1.541 € |
| 1368 | Vlasil03488535 · Budva | <0,1% | 60.199 € | +32,2% | 35.012 € | 58,2% | 1 | 1.834 € |
| 1369 | European Initiative Management03642321 · Podgorica | <0,1% | 60.030 € | +10,9% | 16.826 € | 28,0% | 1 | 996 € |
| 1370 | Avrasya03296407 · Podgorica | <0,1% | 60.000 € | -10,2% | 32.844 € | 54,7% | 1 | 678 € |
| 1371 | Dayrise03781828 · Tivat | <0,1% | 60.000 € | Нема извештаја за 2024. | 51.064 € | 85,1% | 1 | — |
| 1372 | Mercosur Mne03580385 · Herceg Novi | <0,1% | 60.000 € | -27,7% | 39.912 € | 66,5% | 1 | 1.196 € |
| 1373 | Žare02263521 · Podgorica | <0,1% | 59.956 € | -13,2% | 495 € | 0,8% | 4 | 764 € |
| 1374 | Litewater Scientific03662225 · Herceg Novi | <0,1% | 59.838 € | +12.550,7% | 6.204 € | 10,4% | 1 | 4.312 € |
| 1375 | Realm Consulting03699048 · Podgorica | <0,1% | 59.800 € | +579,5% | 20.968 € | 35,1% | 2 | 1.266 € |
| 1376 | Go-Ing03293912 · Bar | <0,1% | 59.641 € | -6,9% | 3.600 € | 6,0% | 3 | 1.209 € |
| 1377 | Real Construction02822890 · Budva | <0,1% | 59.592 € | +10,5% | 1.315 € | 2,2% | 2 | 676 € |
| 1378 | Alt Scape03357481 · Podgorica | <0,1% | 59.495 € | +90,6% | 17.347 € | 29,2% | 2 | 1.044 € |
| 1379 | Zti Engineering02911213 · Nikšić | <0,1% | 59.440 € | +95,5% | 15 € | 0,0% | 1 | 720 € |
| 1380 | Credo Accounting & Consulting03230082 · Tivat | <0,1% | 59.375 € | +9,0% | 10.328 € | 17,4% | 2 | 1.689 € |
| 1381 | Contabile02447657 · Bar | <0,1% | 59.373 € | -12,1% | -3.765 € | -6,3% | 5 | 866 € |
| 1382 | Kolos Mont02446596 · Podgorica | <0,1% | 59.351 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -102.173 € | -172,2% | 1 | — |
| 1383 | Chado Architectural Studio03420710 · Podgorica | <0,1% | 59.350 € | +71,4% | 825 € | 1,4% | 1 | 1.694 € |
| 1384 | Indikator02221993 · Podgorica | <0,1% | 59.309 € | -37,3% | -77.235 € | -130,2% | 1 | 1.107 € |
| 1385 | Stadasta03066088 · Budva | <0,1% | 59.184 € | +58,0% | 17.831 € | 30,1% | 3 | 399 € |
| 1386 | Laković - Bečanović03170527 · Podgorica | <0,1% | 59.152 € | +49,3% | 16.873 € | 28,5% | 2 | 977 € |
| 1387 | Insajt03349349 · Tivat | <0,1% | 59.141 € | -43,4% | -11.342 € | -19,2% | 4 | 902 € |
| 1388 | Itialus Jokanović Accounting03111482 · Podgorica | <0,1% | 59.130 € | +12,0% | 6.092 € | 10,3% | 3 | 890 € |
| 1389 | Bim Math03510115 · Bijelo Polje | <0,1% | 58.995 € | -9,0% | 23.683 € | 40,1% | 1 | 994 € |
| 1390 | Cap Cap03474003 · Bijelo Polje | <0,1% | 58.947 € | +50,0% | 1.062 € | 1,8% | 2 | 2.298 € |
| 1391 | Lunar Consulting03586472 · Podgorica | <0,1% | 58.889 € | +83,9% | -13.857 € | -23,5% | 3 | 1.326 € |
| 1392 | Strictly Fashion Sourcing and Trading03399931 · Podgorica | <0,1% | 58.777 € | +11,5% | -29.516 € | -50,2% | 1 | 744 € |
| 1393 | Yugodom02269660 · Podgorica | <0,1% | 58.770 € | +25,3% | 1.300 € | 2,2% | 4 | 908 € |
| 1394 | Confirm Plus03397980 · Tivat | <0,1% | 58.647 € | +4,2% | -1.275 € | -2,2% | 4 | 1.102 € |
| 1395 | Saldo02700000 · Podgorica | <0,1% | 58.570 € | +2,7% | 613 € | 1,0% | 3 | 1.377 € |
| 1396 | Materiko03632849 · Podgorica | <0,1% | 58.523 € | +28,7% | 17.494 € | 29,9% | 2 | 729 € |
| 1397 | Termoplan03649164 · Podgorica | <0,1% | 58.503 € | +78,5% | 24.895 € | 42,6% | 1 | 1.698 € |
| 1398 | Ee - Plan02697041 · Nikšić | <0,1% | 58.315 € | +65,3% | 2.087 € | 3,6% | 4 | 874 € |
| 1399 | Marysol Art03357945 · Herceg Novi | <0,1% | 58.273 € | -3,1% | -35.700 € | -61,3% | 3 | 923 € |
| 1400 | Gorica PM02848058 · Tivat | <0,1% | 58.200 € | +355,0% | 18.766 € | 32,2% | 1 | 1.477 € |