Приход
4,3% прихода Црне Горе
5.140 компанија је остварило 754,04 мил. € прихода у 2025. години, 4,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 2,9 пута.
4,3% прихода Црне Горе
3.148 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Net Montenegro (605)
Укупна добит: 73,05 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 260.465.104 € | 1.693 |
| 2016 | 282.295.144 € | 1.857 |
| 2017 | 297.746.589 € | 2.096 |
| 2018 | 355.444.030 € | 2.719 |
| 2019 | 389.657.902 € | 3.076 |
| 2020 | 379.713.011 € | 3.280 |
| 2021 | 460.416.960 € | 3.544 |
| 2022 | 481.963.069 € | 4.157 |
| 2023 | 573.319.896 € | 4.742 |
| 2024 | 663.861.015 € | 5.063 |
| 2025 (Прелиминарно) | 754.035.790 € | 5.140 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 2.096 на 2.719.
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 2001–2050 од 5.140
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 383 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 2001 | Studio LML03035948 · Podgorica | <0,1% | 29.733 € | +154,5% | 4.624 € | 15,6% | 1 | 628 € |
| 2002 | Skip03082130 · Bar | <0,1% | 29.710 € | +1,2% | 5.399 € | 18,2% | 1 | 1.571 € |
| 2003 | Latitude Consulting03327264 · Podgorica | <0,1% | 29.663 € | -38,2% | 402 € | 1,4% | 2 | 1.043 € |
| 2004 | MD Guaranty02944596 · Podgorica | <0,1% | 29.635 € | -25,0% | 1.694 € | 5,7% | 1 | 1.075 € |
| 2005 | VKLN Company03579271 · Podgorica | <0,1% | 29.617 € | +37,6% | 2.560 € | 8,6% | 2 | 1.056 € |
| 2006 | Lajm03014185 · Bar | <0,1% | 29.615 € | -0,5% | 1.277 € | 4,3% | 2 | 709 € |
| 2007 | Kidma03491200 · Herceg Novi | <0,1% | 29.608 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 11.887 € | 40,1% | 2 | 643 € |
| 2008 | Horizon Capital03586863 · Kotor | <0,1% | 29.606 € | +85,3% | -811 € | -2,7% | 2 | 1.006 € |
| 2009 | Professional Company02373475 · Podgorica | <0,1% | 29.598 € | +12,7% | 2.793 € | 9,4% | 2 | 689 € |
| 2010 | Klik Foto03563669 · Zeta | <0,1% | 29.580 € | +82,8% | 5.447 € | 18,4% | 1 | 678 € |
| 2011 | Accounting Montegroup03687309 · Podgorica | <0,1% | 29.575 € | +96,6% | 1.217 € | 4,1% | 2 | 1.029 € |
| 2012 | Polyglot Group02914409 · Nikšić | <0,1% | 29.555 € | -1,0% | 209 € | 0,7% | 2 | 808 € |
| 2013 | Account02695499 · Podgorica | <0,1% | 29.543 € | +21,7% | 4.019 € | 13,6% | 2 | 751 € |
| 2014 | Stojan03220257 · Nikšić | <0,1% | 29.540 € | +16,0% | 406 € | 1,4% | 3 | 633 € |
| 2015 | Biro Osnova03216802 · Podgorica | <0,1% | 29.532 € | +283,5% | 3.952 € | 13,4% | 1 | 678 € |
| 2016 | Project Development03637409 · Podgorica | <0,1% | 29.532 € | +150,2% | -6.010 € | -20,4% | 1 | 516 € |
| 2017 | Experts Montenegro03272346 · Budva | <0,1% | 29.526 € | +9,0% | 11.150 € | 37,8% | 2 | 450 € |
| 2018 | Engineering Service03503798 · Bar | <0,1% | 29.484 € | +0,9% | 19.119 € | 64,8% | 1 | 677 € |
| 2019 | Montinvest02180804 · Podgorica | <0,1% | 29.476 € | +229,7% | -12.981 € | -44,0% | 1 | 1.589 € |
| 2020 | Tim - Inženjering03042316 · Podgorica | <0,1% | 29.460 € | -30,6% | 451 € | 1,5% | 1 | 2.135 € |
| 2021 | Az Group03484033 · Tivat | <0,1% | 29.445 € | +0,5% | -2.119 € | -7,2% | 4 | 551 € |
| 2022 | Sat Accounting03455025 · Nikšić | <0,1% | 29.440 € | +21,3% | 7.117 € | 24,2% | 2 | 878 € |
| 2023 | Alians Montenegro Trade02750635 · Bar | <0,1% | 29.436 € | -9,4% | -7.222 € | -24,5% | 3 | 871 € |
| 2024 | Bilans Uspjeha03723747 · Zeta | <0,1% | 29.415 € | Нема извештаја за 2024. | -9.477 € | -32,2% | 0 | — |
| 2025 | Seta Montenegro03195759 · Podgorica | <0,1% | 29.405 € | -98,2% | -488.341 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | — |
| 2026 | Fins03359751 · Rožaje | <0,1% | 29.401 € | +36,7% | 1.778 € | 6,0% | 2 | 1.086 € |
| 2027 | M&R Business Solution03255433 · Budva | <0,1% | 29.386 € | +256,8% | -2.532 € | -8,6% | 5 | 308 € |
| 2028 | Introsinteza03657302 · Bar | <0,1% | 29.377 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 15.462 € | 52,6% | 1 | 925 € |
| 2029 | Loyal Corp03103366 · Podgorica | <0,1% | 29.363 € | +8,9% | 3.970 € | 13,5% | 1 | 1.306 € |
| 2030 | Out of Box Solutions03377920 · Zeta | <0,1% | 29.345 € | +12,3% | 3.227 € | 11,0% | 1 | 2.050 € |
| 2031 | Blockchain Solutions03207668 · Tivat | <0,1% | 29.310 € | -2,1% | -6.812 € | -23,2% | 4 | 461 € |
| 2032 | Feb Studio03472680 · Podgorica | <0,1% | 29.310 € | +8,4% | 0 € | 0,0% | 2 | 973 € |
| 2033 | Esatto Solutions03659666 · Podgorica | <0,1% | 29.308 € | +281,5% | 84 € | 0,3% | 1 | — |
| 2034 | Iptv Solutions03069907 · Podgorica | <0,1% | 29.280 € | -0,8% | -67 € | -0,2% | 1 | 2.203 € |
| 2035 | T- Bilans03683770 · Herceg Novi | <0,1% | 29.275 € | +275,9% | 638 € | 2,2% | 1 | 2.106 € |
| 2036 | Alister02786664 · Budva | <0,1% | 29.261 € | +1,5% | 1.667 € | 5,7% | 2 | 853 € |
| 2037 | Alemur03542882 · Herceg Novi | <0,1% | 29.250 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 16.074 € | 55,0% | 1 | 927 € |
| 2038 | Oz Consulting Company03602770 · Budva | <0,1% | 29.250 € | +215,2% | 710 € | 2,4% | 1 | 922 € |
| 2039 | Bor Biro03568270 · Podgorica | <0,1% | 29.249 € | +38,8% | 1.603 € | 5,5% | 2 | 983 € |
| 2040 | Kristal Consulting03599183 · Bar | <0,1% | 29.244 € | +35,4% | 15.192 € | 51,9% | 2 | 508 € |
| 2041 | Stevas Računovodstvo03425541 · Bar | <0,1% | 29.230 € | +63,8% | 219 € | 0,7% | 2 | 888 € |
| 2042 | DMS Partners03415635 · Danilovgrad | <0,1% | 29.180 € | +52,0% | 8.989 € | 30,8% | 1 | 1.136 € |
| 2043 | Adda Interiors03603539 · Budva | <0,1% | 29.171 € | -28,4% | -25.169 € | -86,3% | 1 | 2.748 € |
| 2044 | Alfa Global Consulting03379647 · Bar | <0,1% | 29.161 € | +224,4% | -2.441 € | -8,4% | 3 | 783 € |
| 2045 | Nika L&D03082482 · Nikšić | <0,1% | 29.135 € | +2,2% | 9.681 € | 33,2% | 1 | 1.494 € |
| 2046 | VG Ing03244121 · Budva | <0,1% | 29.135 € | +8,3% | -287 € | -1,0% | 2 | 1.064 € |
| 2047 | Gaap Center03341216 · Podgorica | <0,1% | 29.111 € | +35,9% | -2.524 € | -8,7% | 3 | 803 € |
| 2048 | Aidesign03665615 · Budva | <0,1% | 29.091 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -13.768 € | -47,3% | 1 | — |
| 2049 | Wazdan03592855 · Nikšić | <0,1% | 29.045 € | +78,0% | 1.850 € | 6,4% | 1 | 1.000 € |
| 2050 | Stater03336174 · Podgorica | <0,1% | 29.042 € | -2,8% | 842 € | 2,9% | 2 | 1.009 € |