Приход
4,3% прихода Црне Горе
5.140 компанија је остварило 754,04 мил. € прихода у 2025. години, 4,3% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 18 сектора. Од 2015. приход је порастао 2,9 пута.
4,3% прихода Црне Горе
3.148 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Net Montenegro (605)
Укупна добит: 73,05 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 260.465.104 € | 1.693 |
| 2016 | 282.295.144 € | 1.857 |
| 2017 | 297.746.589 € | 2.096 |
| 2018 | 355.444.030 € | 2.719 |
| 2019 | 389.657.902 € | 3.076 |
| 2020 | 379.713.011 € | 3.280 |
| 2021 | 460.416.960 € | 3.544 |
| 2022 | 481.963.069 € | 4.157 |
| 2023 | 573.319.896 € | 4.742 |
| 2024 | 663.861.015 € | 5.063 |
| 2025 (Прелиминарно) | 754.035.790 € | 5.140 |
Број компанија највише је порастао 2018. године: са 2.096 на 2.719.
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу сектора
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 3101–3150 од 5.140
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 383 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 3101 | Axum02139324 · Tivat | <0,1% | 8.000 € | -91,0% | -17.972 € | -224,7% | 3 | 620 € |
| 3102 | Notkina03525708 · Bar | <0,1% | 8.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -156 € | -2,0% | 1 | 670 € |
| 3103 | Lexica03346641 · Podgorica | <0,1% | 7.988 € | -6,3% | 1.198 € | 15,0% | 1 | 372 € |
| 3104 | Stanislav Montenegro03493857 · Podgorica | <0,1% | 7.974 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -10.458 € | -131,2% | 2 | 677 € |
| 3105 | Visionly03308162 · Podgorica | <0,1% | 7.970 € | +5,3% | 213 € | 2,7% | 1 | 608 € |
| 3106 | Energovik03520650 · Bar | <0,1% | 7.925 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -643 € | -8,1% | 1 | 670 € |
| 3107 | Nozomi03659054 · Podgorica | <0,1% | 7.900 € | +3.753,7% | -4.569 € | -57,8% | 1 | 927 € |
| 3108 | Zdrava Karijera03741133 · Tivat | <0,1% | 7.900 € | Нема извештаја за 2024. | -680 € | -8,6% | 0 | — |
| 3109 | Dobby and Co03544311 · Budva | <0,1% | 7.844 € | -81,5% | -6.431 € | -82,0% | 1 | 939 € |
| 3110 | Amve03487610 · Herceg Novi | <0,1% | 7.840 € | +115,4% | -8.721 € | -111,2% | 1 | 927 € |
| 3111 | Ledelight03486842 · Kotor | <0,1% | 7.840 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.438 € | -43,9% | 1 | 821 € |
| 3112 | Polako Studio03740285 · Ulcinj | <0,1% | 7.796 € | Нема извештаја за 2024. | -58 € | -0,7% | 1 | 601 € |
| 3113 | Sla Seo Digital03423646 · Podgorica | <0,1% | 7.764 € | -23,8% | -2.388 € | -30,8% | 1 | 734 € |
| 3114 | Crna Gora Media03018016 · Budva | <0,1% | 7.763 € | -22,0% | 2.929 € | 37,7% | 1 | 339 € |
| 3115 | Montestandardi03080994 · Podgorica | <0,1% | 7.734 € | -44,2% | -31.571 € | -408,2% | 3 | 1.023 € |
| 3116 | PM Advising & Consulting Services03550133 · Kotor | <0,1% | 7.726 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -277 € | -3,6% | 1 | 515 € |
| 3117 | Gi Group02877694 · Podgorica | <0,1% | 7.688 € | -84,3% | -22.170 € | -288,4% | 1 | 1.091 € |
| 3118 | Biom Club03418324 · Bar | <0,1% | 7.670 € | +123,0% | -2.368 € | -30,9% | 1 | 678 € |
| 3119 | Geostar02759268 · Podgorica | <0,1% | 7.661 € | -92,0% | -44.276 € | -577,9% | 2 | 833 € |
| 3120 | A.C.T. Consulting03377083 · Podgorica | <0,1% | 7.660 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.677 € | -34,9% | 0 | — |
| 3121 | J&A Consulting03265447 · Podgorica | <0,1% | 7.655 € | +561,1% | -1.699 € | -22,2% | 1 | 675 € |
| 3122 | Red Veil Studios03414116 · Budva | <0,1% | 7.553 € | -92,1% | -39.224 € | -519,3% | 1 | 702 € |
| 3123 | Bab Ok03343502 · Bar | <0,1% | 7.550 € | +21,8% | -1.179 € | -15,6% | 1 | 677 € |
| 3124 | Verbs-Verbi.Com03445518 · Herceg Novi | <0,1% | 7.548 € | +647,3% | -1.782 € | -23,6% | 1 | 677 € |
| 3125 | Pereap03429237 · Herceg Novi | <0,1% | 7.520 € | +394,7% | -1.393 € | -18,5% | 1 | 680 € |
| 3126 | Solnce V Serdce03558398 · Budva | <0,1% | 7.510 € | +44,7% | -1.383 € | -18,4% | 1 | 678 € |
| 3127 | Bushido Group03508170 · Budva | <0,1% | 7.500 € | -16,7% | 1.304 € | 17,4% | 1 | 463 € |
| 3128 | Barh Studio03785998 · Bar | <0,1% | 7.500 € | Нема извештаја за 2024. | 601 € | 8,0% | 2 | — |
| 3129 | Willner03686655 · Ulcinj | <0,1% | 7.500 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -3.282 € | -43,8% | 1 | 651 € |
| 3130 | Kontoline02815583 · Podgorica | <0,1% | 7.415 € | -13,8% | -11.074 € | -149,3% | 1 | 432 € |
| 3131 | Alfa V02698315 · Kolašin | <0,1% | 7.410 € | -16,0% | -895 € | -12,1% | 1 | 354 € |
| 3132 | Mark Projects03211240 · Podgorica | <0,1% | 7.407 € | +11,2% | 1.093 € | 14,8% | 1 | 338 € |
| 3133 | Mont-Kodex02622009 · Bijelo Polje | <0,1% | 7.396 € | +31,6% | -2.426 € | -32,8% | 1 | 345 € |
| 3134 | LN Index03209385 · Bijelo Polje | <0,1% | 7.390 € | -6,7% | 2.092 € | 28,3% | 1 | 352 € |
| 3135 | Merc Construction03515869 · Podgorica | <0,1% | 7.389 € | +23,2% | -3.325 € | -45,0% | 1 | 792 € |
| 3136 | Optima Consulting03635341 · Danilovgrad | <0,1% | 7.376 € | +79,8% | 961 € | 13,0% | 1 | 406 € |
| 3137 | More Mne03415872 · Herceg Novi | <0,1% | 7.371 € | -33,5% | -7.756 € | -105,2% | 1 | 677 € |
| 3138 | Marinesco03317161 · Herceg Novi | <0,1% | 7.350 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.003 € | -27,3% | 1 | 675 € |
| 3139 | M&C International03176827 · Tivat | <0,1% | 7.306 € | +88,9% | -19.039 € | -260,6% | 1 | 1.599 € |
| 3140 | Regnum Capital03310612 · Podgorica | <0,1% | 7.220 € | +69,0% | 49 € | 0,7% | 1 | 593 € |
| 3141 | Shatush03382559 · Tivat | <0,1% | 7.214 € | -38,9% | -5.676 € | -78,7% | 1 | 926 € |
| 3142 | Darvin Finance03307255 · Podgorica | <0,1% | 7.200 € | -24,4% | -5.799 € | -80,5% | 1 | 693 € |
| 3143 | Stasie03369838 · Bar | <0,1% | 7.200 € | 0,0% | -1.585 € | -22,0% | 1 | 678 € |
| 3144 | Virvero03594807 · Bar | <0,1% | 7.200 € | -34,5% | -6.171 € | -85,7% | 1 | 924 € |
| 3145 | Lotus Consulting LTD03168689 · Budva | <0,1% | 7.191 € | -61,5% | -10.764 € | -149,7% | 1 | 734 € |
| 3146 | Myplan03447669 · Bar | <0,1% | 7.170 € | +586,1% | -4.779 € | -66,7% | 1 | 926 € |
| 3147 | Das Consulting03141187 · Tivat | <0,1% | 7.165 € | -47,8% | 4.603 € | 64,2% | 1 | — |
| 3148 | MG+ Design03720756 · Tivat | <0,1% | 7.120 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -5.512 € | -77,4% | 1 | 923 € |
| 3149 | Digivision LTD03291057 · Herceg Novi | <0,1% | 7.100 € | -5,6% | -326 € | -4,6% | 1 | — |
| 3150 | Taxel03636143 · Tivat | <0,1% | 7.096 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -7.463 € | -105,2% | 2 | 556 € |