Приход
7,1% прихода сектора
347 компанија је остварило 45,56 мил. € прихода у 2025. години, 7,1% прихода сектора Технологија. Од 2015. приход је порастао 6,1 пута.
7,1% прихода сектора
242 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: First Line Software (106)
Медијална компанија 2,1% · 43% с добити
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 101–150 од 347
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Збирови укључују и 7 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
Назив делатности је назив шифре из Класификације делатности КД 2010, која важи за све приказане године. Регистар сада уз исте шифре приказује називе из нове класификације, па се називи могу разликовати.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 7.488.938 € | 46 |
| 2016 | 9.353.799 € | 55 |
| 2017 | 10.985.329 € | 66 |
| 2018 | 13.209.796 € | 106 |
| 2019 | 13.368.264 € | 126 |
| 2020 | 13.832.761 € | 143 |
| 2021 | 15.185.053 € | 183 |
| 2022 | 28.793.217 € | 281 |
| 2023 | 38.205.276 € | 336 |
| 2024 | 48.206.856 € | 334 |
| 2025 (Прелиминарно) | 45.561.048 € | 347 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 183 на 281.
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
<0,1% |
| 45.500 € |
| +18,2% |
| 24.632 € |
| 54,1% |
| 1 |
| 947 € |
| 103 | N-Com03314855 · Bijelo Polje | <0,1% | 44.925 € | +49,2% | 3.949 € | 8,8% | 2 | 1.549 € |
| 104 | Sicam Company03708594 · Berane | <0,1% | 44.754 € | +435,0% | 9.364 € | 20,9% | 1 | 1.839 € |
| 105 | Logo Montenegro03753328 · Podgorica | <0,1% | 44.414 € | Нема извештаја за 2024. | 3.218 € | 7,2% | 2 | 1.133 € |
| 106 | Updigital03134547 · Podgorica | <0,1% | 43.448 € | -51,3% | 16.695 € | 38,4% | 3 | 693 € |
| 107 | Kub-It03742202 · Podgorica | <0,1% | 42.213 € | Нема извештаја за 2024. | 547 € | 1,3% | 0 | — |
| 108 | Lunar03429296 · Plav | <0,1% | 39.964 € | -3,0% | 1.363 € | 3,4% | 1 | 1.770 € |
| 109 | Stellar Solutions03714241 · Berane | <0,1% | 39.570 € | +1.219,0% | 7.829 € | 19,8% | 1 | 2.541 € |
| 110 | Sapspec TR03521346 · Ulcinj | <0,1% | 39.289 € | +128,1% | 24.522 € | 62,4% | 1 | 679 € |
| 111 | Info-Consult03437736 · Herceg Novi | <0,1% | 38.633 € | -18,2% | -2.313 € | -6,0% | 1 | 3.041 € |
| 112 | Novirocks03468607 · Herceg Novi | <0,1% | 38.575 € | Нема извештаја за 2024. | 262 € | 0,7% | 1 | 2.540 € |
| 113 | Telmont - Montenegro02848422 · Nikšić | <0,1% | 35.397 € | +1,4% | 16 € | 0,0% | 2 | 652 € |
| 114 | Root It03547060 · Podgorica | <0,1% | 35.197 € | -39,1% | -3.573 € | -10,2% | 1 | 2.222 € |
| 115 | Wazda03703665 · Podgorica | <0,1% | 35.070 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 10.542 € | 30,1% | 1 | 1.448 € |
| 116 | Edutech Consulting03661423 · Podgorica | <0,1% | 32.800 € | +86,4% | 1.329 € | 4,1% | 2 | 1.102 € |
| 117 | House of Benefits03641350 · Podgorica | <0,1% | 32.056 € | -59,9% | 14.739 € | 46,0% | 2 | 564 € |
| 118 | Laskins03512428 · Podgorica | <0,1% | 31.759 € | -38,8% | -2.826 € | -8,9% | 1 | 1.191 € |
| 119 | Abacus Business System03151743 · Podgorica | <0,1% | 31.615 € | +27,7% | 6.412 € | 20,3% | 2 | 683 € |
| 120 | Urdesic.Consulting03165027 · Podgorica | <0,1% | 31.500 € | +3,9% | 13.695 € | 43,5% | 1 | 1.191 € |
| 121 | It Podrška03405940 · Herceg Novi | <0,1% | 31.368 € | +49,9% | 1.137 € | 3,6% | 1 | 2.336 € |
| 122 | Kolodinski03424634 · Bar | <0,1% | 30.161 € | -7,9% | 31 € | 0,1% | 1 | 2.162 € |
| 123 | Summit Tech03307450 · Podgorica | <0,1% | 30.060 € | +399,3% | 17.048 € | 56,7% | 1 | 678 € |
| 124 | Studio Zeidler03674991 · Nikšić | <0,1% | 29.402 € | +59,2% | -5.620 € | -19,1% | 1 | 2.609 € |
| 125 | Profitable Online Solutions03610438 · Podgorica | <0,1% | 29.380 € | +180,7% | 13.249 € | 45,1% | 1 | 950 € |
| 126 | Quietly03217728 · Podgorica | <0,1% | 29.287 € | +16,5% | -28.445 € | -97,1% | 2 | 484 € |
| 127 | CCS Solutions03205843 · Budva | <0,1% | 29.192 € | -26,2% | 13.917 € | 47,7% | 1 | 922 € |
| 128 | Dea Tech03632202 · Nikšić | <0,1% | 29.159 € | -9,9% | 6.279 € | 21,5% | 1 | 1.760 € |
| 129 | Ict-Solution4me03334414 · Podgorica | <0,1% | 28.995 € | -25,6% | 966 € | 3,3% | 1 | — |
| 130 | NB Studio03434524 · Tivat | <0,1% | 28.690 € | -27,5% | -16 € | -0,1% | 1 | 2.088 € |
| 131 | Montenegro Systems03456951 · Budva | <0,1% | 28.435 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 17.813 € | 62,6% | 1 | 803 € |
| 132 | BBL Connections03346579 · Podgorica | <0,1% | 28.091 € | -6,2% | -3.217 € | -11,5% | 1 | 1.708 € |
| 133 | Management and It Security03247694 · Podgorica | <0,1% | 27.430 € | +231,5% | 16.133 € | 58,8% | 1 | 680 € |
| 134 | Trust Soft03653382 · Podgorica | <0,1% | 27.206 € | +214,2% | 4.356 € | 16,0% | 1 | 1.646 € |
| 135 | Infotrust03763358 · Danilovgrad | <0,1% | 27.119 € | Нема извештаја за 2024. | 8.585 € | 31,7% | 1 | 1.074 € |
| 136 | Wtme03413578 · Budva | <0,1% | 26.704 € | +39,2% | 1.869 € | 7,0% | 2 | 686 € |
| 137 | Nova Zvezda03399036 · Herceg Novi | <0,1% | 26.595 € | +5,5% | 1.979 € | 7,4% | 1 | 1.186 € |
| 138 | Nomad House03510450 · Podgorica | <0,1% | 26.580 € | +1.401,7% | 16.758 € | 63,0% | 1 | 678 € |
| 139 | Smart Bit03699684 · Podgorica | <0,1% | 25.830 € | Нема извештаја за 2024. | 20.293 € | 78,6% | 1 | 461 € |
| 140 | Sindikat Digital03608247 · Podgorica | <0,1% | 25.041 € | +314,6% | 5.343 € | 21,3% | 1 | 1.332 € |
| 141 | Pinecode03578917 · Podgorica | <0,1% | 24.998 € | -60,8% | -6.152 € | -24,6% | 1 | 940 € |
| 142 | Itsystem02946688 · Bar | <0,1% | 24.310 € | -14,0% | 9.770 € | 40,2% | 1 | 314 € |
| 143 | Barkraft03362159 · Podgorica | <0,1% | 22.816 € | +715,7% | 10.744 € | 47,1% | 1 | 791 € |
| 144 | Muratshaev&Co03356221 · Bar | <0,1% | 21.650 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 13.165 € | 60,8% | 2 | 303 € |
| 145 | Diverse Solutions03420345 · Bar | <0,1% | 21.500 € | -51,2% | -9.009 € | -41,9% | 3 | 534 € |
| 146 | Borisov & Co03484220 · Budva | <0,1% | 21.500 € | +13,2% | 1.259 € | 5,9% | 1 | 926 € |
| 147 | Sooop03432033 · Bar | <0,1% | 21.015 € | +23,6% | -47 € | -0,2% | 2 | 804 € |
| 148 | Orion Group02853523 · Cetinje | <0,1% | 20.600 € | +27,7% | 418 € | 2,0% | 1 | 1.321 € |
| 149 | 4202783568 · Cetinje | <0,1% | 20.251 € | +36,6% | 0 € | 0,0% | 2 | 675 € |
| 150 | Tvme Engineering03289184 · Podgorica | <0,1% | 20.000 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 8.183 € | 40,9% | 1 | 678 € |