Приход
53,6% прихода сектора
795 компанија је остварило 686,98 мил. € прихода у 2025. години, 53,6% прихода сектора Угоститељство. Од 2015. приход је порастао 3,8 пута.
53,6% прихода сектора
323 са највише једним запосленим
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Медијална компанија 1,7% · 41% с добити
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
Промена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 451–500 од 795
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
Добит не укључује 4 извештаја с неусклађеном добити.
Збирови укључују и 9 предузетника: физичка лица чији су извештаји приказани само збирно, без имена. Број компанија их не укључује. Како рачунамо →
Назив делатности је назив шифре из Класификације делатности КД 2010, која важи за све приказане године. Регистар сада уз исте шифре приказује називе из нове класификације, па се називи могу разликовати.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 179.567.207 € | 353 |
| 2016 | 189.370.214 € | 394 |
| 2017 | 248.134.234 € | 448 |
| 2018 | 301.577.349 € | 510 |
| 2019 | 352.087.096 € | 555 |
| 2020 | 132.075.520 € | 607 |
| 2021 | 297.671.376 € | 614 |
| 2022 | 436.695.881 € | 674 |
| 2023 | 551.217.902 € | 759 |
| 2024 | 657.050.002 € | 818 |
| 2025 (Прелиминарно) | 686.980.137 € | 795 |
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
<0,1% |
| 23.490 € |
| -0,4% |
| 11.271 € |
| 48,0% |
| 1 |
| 916 € |
| 453 | GFM Investment03631010 · Budva | <0,1% | 22.500 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -33.555 € | -149,1% | 3 | 847 € |
| 454 | Tri Kanjona03431681 · Nikšić | <0,1% | 21.474 € | +33,3% | 360 € | 1,7% | 2 | — |
| 455 | Normal Tours02401690 · Podgorica | <0,1% | 21.447 € | +6,2% | -116.616 € | -543,7% | 1 | — |
| 456 | Gama Hotels02622246 · Budva | <0,1% | 21.331 € | -21,2% | -19.533 € | -91,6% | 1 | 1.856 € |
| 457 | Black Moon03614239 · Budva | <0,1% | 20.851 € | +2.975,4% | -8.470 € | -40,6% | 2 | 665 € |
| 458 | Mahakala Center03104125 · Budva | <0,1% | 20.079 € | +4,5% | -4.120 € | -20,5% | 1 | 450 € |
| 459 | Belmont Holdings02891867 · Tivat | <0,1% | 19.691 € | -98,1% | -15.597 € | -79,2% | 1 | 675 € |
| 460 | Pino Negro03572641 · Podgorica | <0,1% | 18.681 € | +345,0% | 7.103 € | 38,0% | 1 | 565 € |
| 461 | Hotel Gothia03320928 · Ulcinj | <0,1% | 18.650 € | -41,8% | -9.687 € | -51,9% | 3 | 406 € |
| 462 | Iris Properties03323854 · Tivat | <0,1% | 18.639 € | +0,6% | -5.534 € | -29,7% | 1 | 678 € |
| 463 | Kydonia03615677 · Kotor | <0,1% | 18.566 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 3.414 € | 18,4% | 1 | 746 € |
| 464 | BRM Logistic03538125 · Budva | <0,1% | 18.392 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -1.787 € | -9,7% | 2 | 569 € |
| 465 | Oliver's & Co03158179 · Ulcinj | <0,1% | 18.232 € | -23,5% | -45.136 € | -247,6% | 3 | 519 € |
| 466 | Trockley MN02433974 · Budva | <0,1% | 18.001 € | -60,7% | -9.454 € | -52,5% | 1 | 680 € |
| 467 | Drahe02076748 · Kolašin | <0,1% | 17.954 € | -72,2% | -14.640 € | -81,5% | 2 | 674 € |
| 468 | Maraj Resort03658023 · Ulcinj | <0,1% | 17.277 € | -2,1% | -15.054 € | -87,1% | 3 | 462 € |
| 469 | Sinjavina02260298 · Mojkovac | <0,1% | 17.152 € | +118,1% | 2.520 € | 14,7% | 1 | 717 € |
| 470 | Orange Properties03368793 · Herceg Novi | <0,1% | 17.000 € | -14,3% | 1.522 € | 9,0% | 1 | 675 € |
| 471 | Nelly Montenegro03514218 · Budva | <0,1% | 16.545 € | +164,4% | 2.326 € | 14,1% | 1 | 731 € |
| 472 | M-Club02170701 · Budva | <0,1% | 16.425 € | -27,7% | -5.309 € | -32,3% | 1 | 600 € |
| 473 | Alte03392651 · Kolašin | <0,1% | 16.304 € | -14,8% | -8.356 € | -51,3% | 1 | 338 € |
| 474 | Aselina03646335 · Budva | <0,1% | 15.539 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -5.440 € | -35,0% | 1 | 767 € |
| 475 | Apart 3103674584 · Cetinje | <0,1% | 14.903 € | +244,0% | 669 € | 4,5% | 2 | 565 € |
| 476 | Stara Tara02820277 · Pljevlja | <0,1% | 14.876 € | +115,6% | -224 € | -1,5% | 1 | 623 € |
| 477 | Wiener03300994 · Herceg Novi | <0,1% | 14.594 € | +30,5% | -8.942 € | -61,3% | 1 | 919 € |
| 478 | Š A J o02353881 · Budva | <0,1% | 14.405 € | +6,2% | -8.150 € | -56,6% | 2 | 338 € |
| 479 | Boka-BP03691829 · Bijelo Polje | <0,1% | 14.259 € | +1.425.800,0% | 4.448 € | 31,2% | 1 | 702 € |
| 480 | Elisa Gross03029476 · Mojkovac | <0,1% | 13.872 € | -68,4% | -5.449 € | -39,3% | 1 | 562 € |
| 481 | Rekreaturs02901757 · Budva | <0,1% | 13.760 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -159.079 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | 1.216 € |
| 482 | Tomma03647145 · Ulcinj | <0,1% | 13.347 € | +48,9% | 1.837 € | 13,8% | 1 | 675 € |
| 483 | Adriatic Estate Investment03126951 · Podgorica | <0,1% | 13.001 € | -69,1% | -2.438.344 € | Маржа није приказана: већа је од ±1.000%, јер је приход премали за смислен однос. | 1 | — |
| 484 | Stange 103579174 · Bar | <0,1% | 12.769 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -8.002 € | -62,7% | 3 | 565 € |
| 485 | Grand-Kalač02455102 · Rožaje | <0,1% | 12.566 € | +4,5% | -5.104 € | -40,6% | 1 | 648 € |
| 486 | Tara02290308 · Pljevlja | <0,1% | 12.546 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 7.848 € | 62,6% | 1 | — |
| 487 | Svetstroj02454572 · Budva | <0,1% | 12.463 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 5.673 € | 45,5% | 1 | 561 € |
| 488 | Gaia Global Consultancy03151395 · Podgorica | <0,1% | 12.350 € | +105,8% | -10.716 € | -86,8% | 1 | 844 € |
| 489 | Grifone Lux03195384 · Herceg Novi | <0,1% | 11.292 € | -81,0% | -14.443 € | -127,9% | 1 | — |
| 490 | Roselina Mne03769534 · Budva | <0,1% | 11.220 € | Нема извештаја за 2024. | -9.002 € | -80,2% | 1 | 416 € |
| 491 | Bleecker03349519 · Herceg Novi | <0,1% | 10.600 € | -91,4% | -21.470 € | -202,5% | 2 | 967 € |
| 492 | Kili Company03296288 · Podgorica | <0,1% | 10.500 € | -67,7% | 1.355 € | 12,9% | 1 | — |
| 493 | Southsea Innovations03615138 · Budva | <0,1% | 10.128 € | -45,7% | -10.248 € | -101,2% | 2 | 470 € |
| 494 | Dea 803109747 · Podgorica | <0,1% | 10.019 € | -10,1% | 900 € | 9,0% | 1 | 339 € |
| 495 | Eagle Eye03245438 · Tivat | <0,1% | 9.963 € | -64,0% | 4.706 € | 47,2% | 1 | 408 € |
| 496 | Lotus Innovations03664074 · Tivat | <0,1% | 9.954 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -13.899 € | -139,6% | 1 | 922 € |
| 497 | Turistički Kamp River03706222 · Bar | <0,1% | 9.872 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -2.197 € | -22,3% | 1 | — |
| 498 | Dusha03370780 · Herceg Novi | <0,1% | 9.810 € | +545,4% | -50 € | -0,5% | 1 | 677 € |
| 499 | Arya Asya Turizm03632903 · Budva | <0,1% | 9.693 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -7.045 € | -72,7% | 1 | 675 € |
| 500 | Maxhit03216179 · Tivat | <0,1% | 9.515 € | -51,5% | -8.363 € | -87,9% | 1 | 680 € |