Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 775
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Sunraf Plus03276406 · Грађевинарство | 1,1% | 10.828.025 € | -9,5% | -571.038 € | -5,3% | 6 | 5.789 € |
| 2 | Atena - Bohor02297191 · Грађевинарство | 0,9% | 8.638.120 € | +28,3% | 429.371 € | 5,0% | 31 | 2.413 € |
| 3 | Electro Team02744643 · Грађевинарство | 0,7% | 7.469.016 € | +119,8% | 323.191 € | 4,3% | 47 | 1.441 € |
| 4 | Anita02428881 · Грађевинарство | 0,6% | 6.144.817 € | -8,8% | 1.300.376 € | 21,2% | 42 | 1.403 € |
| 5 | Doto Mne03633551 · Грађевинарство | 0,4% | 4.453.159 € | +209,4% | -147.473 € | -3,3% | 3 | 1.656 € |
| 6 | Rockler Inženjering02373564 · Грађевинарство | 0,4% | 4.444.537 € | -2,6% | 303.780 € | 6,8% | 32 | 1.576 € |
| 7 | S.A.R.D. Inženjering03218783 · Грађевинарство | 0,4% | 4.132.655 € | -12,1% | 19.911 € | 0,5% | 67 | 1.510 € |
| 8 | Montenegro - Cop03071103 · Грађевинарство | 0,4% | 3.671.029 € | +93,7% | 119.418 € | 3,3% | 20 | 1.617 € |
| 9 | Aura Vittalis02819660 · Грађевинарство | 0,4% | 3.541.568 € | +10,8% | -35.007 € | -1,0% | 71 | 701 € |
| 10 | Gugi Commerce02301326 · Грађевинарство | 0,3% | 3.467.323 € | -6,3% | 29.886 € | 0,9% | 38 | 1.556 € |
| 11 | Izoser Mne03309878 · Грађевинарство | 0,3% | 3.377.683 € | +6.528,2% | 191.685 € | 5,7% | 1 | 3.003 € |
| 12 | Kara & Vertical Construction03496996 · Грађевинарство | 0,3% | 3.274.559 € | +163.727.850,0% | 302.566 € | 9,2% | 1 | 1.311 € |
| 13 | Bizard Company03295826 · Грађевинарство | 0,3% | 2.771.379 € | +24,6% | 160.184 € | 5,8% | 1 | 4.453 € |
| 14 | Stab02961989 · Грађевинарство | 0,3% | 2.680.851 € | -30,1% | 121.657 € | 4,5% | 60 | 659 € |
| 15 | KM Inženjering03400948 · Грађевинарство | 0,2% | 2.364.656 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 612.916 € | 25,9% | 1 | — |
| 16 | Monolith02639459 · Грађевинарство | 0,2% | 2.293.176 € | +94,8% | 139.599 € | 6,1% | 22 | 1.059 € |
| 17 | Stublina03183696 · Грађевинарство | 0,2% | 2.077.716 € | -58,0% | 144.005 € | 6,9% | 18 | 2.022 € |
| 18 | Tradeunique CG02398311 · Грађевинарство | 0,2% | 2.021.516 € | -1,1% | 8.000 € | 0,4% | 8 | 2.049 € |
| 19 | Galop Inženjering02388081 · Грађевинарство | 0,2% | 2.009.907 € | +60,9% | 92.863 € | 4,6% | 9 | 3.196 € |
| 20 | Monte - Co02714523 · Грађевинарство | 0,2% | 2.005.916 € | +108,5% | 116.935 € | 5,8% | 2 | 3.402 € |
| 21 | Emerald Invest03528227 · Грађевинарство | 0,2% | 1.875.275 € | +101,2% | 515.493 € | 27,5% | 2 | 1.950 € |
| 22 | SS Construction03611744 · Грађевинарство | 0,2% | 1.815.320 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 433.477 € | 23,9% | 1 | 713 € |
| 23 | Arco Inzenjering03076377 · Грађевинарство | 0,2% | 1.767.071 € | +51,1% | 48.840 € | 2,8% | 6 | 888 € |
| 24 | Decoral - Line03215164 · Грађевинарство | 0,2% | 1.662.460 € | +137,3% | 300.612 € | 18,1% | 14 | 720 € |
| 25 | BS Construction03377326 · Грађевинарство | 0,2% | 1.608.307 € | +3,9% | 60.414 € | 3,8% | 14 | 1.761 € |
| 26 | Carat02420686 · Грађевинарство | 0,2% | 1.606.771 € | -44,0% | 231.269 € | 14,4% | 3 | — |
| 27 | Žig - Ing02961164 · Грађевинарство | 0,2% | 1.571.567 € | +30,2% | 214.915 € | 13,7% | 4 | 4.363 € |
| 28 | MNM Trading03293173 · Грађевинарство | 0,2% | 1.564.700 € | -27,2% | -538.840 € | -34,4% | 25 | 852 € |
| 29 | Mediteran Company02755084 · Грађевинарство | 0,1% | 1.418.661 € | -28,5% | 53.302 € | 3,8% | 27 | 755 € |
| 30 | Tron Company02727820 · Грађевинарство | 0,1% | 1.350.844 € | -32,1% | 4.586 € | 0,3% | 12 | 921 € |
| 31 | Fullkon Group03257991 · Грађевинарство | 0,1% | 1.293.421 € | +1.595,1% | 368.489 € | 28,5% | 1 | 2.278 € |
| 32 | Italian Style02736705 · Грађевинарство | 0,1% | 1.287.864 € | +12,7% | 193.151 € | 15,0% | 2 | 2.841 € |
| 33 | Zeta Tauri03323340 · Грађевинарство | 0,1% | 1.232.769 € | -21,5% | 16.827 € | 1,4% | 4 | 3.933 € |
| 34 | R D Z02902672 · Грађевинарство | 0,1% | 1.175.019 € | +25,6% | 152.449 € | 13,0% | 14 | 717 € |
| 35 | Zevs Compani02982994 · Грађевинарство | 0,1% | 1.157.220 € | +26,6% | 125.307 € | 10,8% | 12 | 1.641 € |
| 36 | Stabilis Investment03107191 · Грађевинарство | 0,1% | 1.122.645 € | -85,4% | 69.433 € | 6,2% | 1 | 8.459 € |
| 37 | Tara Gradnja03209733 · Грађевинарство | 0,1% | 1.099.877 € | -30,9% | 1.281 € | 0,1% | 7 | 1.270 € |
| 38 | Sunny Resort03213668 · Грађевинарство | 0,1% | 1.047.998 € | -61,5% | 95.912 € | 9,2% | 7 | 711 € |
| 39 | Deluxe Estate Montenegro03578062 · Грађевинарство | 0,1% | 1.046.151 € | +28.984,0% | 101.075 € | 9,7% | 1 | 3.039 € |
| 40 | Mercur-Evropa02204509 · Грађевинарство | 0,1% | 1.016.656 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 224.491 € | 22,1% | 2 | 580 € |
| 41 | Car-Mont02260514 · Грађевинарство | <0,1% | 1.003.487 € | +43,1% | 156.712 € | 15,6% | 15 | — |
| 42 | Zevs Gradnja03365921 · Грађевинарство | <0,1% | 894.725 € | +385,6% | 166.019 € | 18,6% | 10 | 1.276 € |
| 43 | Finish Construction03382427 · Грађевинарство | <0,1% | 870.616 € | +0,8% | 776.206 € | 89,2% | 1 | 678 € |
| 44 | Es Engineering Budva03307298 · Грађевинарство | <0,1% | 868.761 € | -43,9% | 165.854 € | 19,1% | 15 | 683 € |
| 45 | Mani Company02702215 · Грађевинарство | <0,1% | 798.944 € | +487,8% | 153.844 € | 19,3% | 4 | 566 € |
| 46 | Hasber Construction03305538 · Грађевинарство | <0,1% | 792.884 € | -30,7% | -149.813 € | -18,9% | 15 | 3.108 € |
| 47 | Sodeo Enginering03334767 · Грађевинарство | <0,1% | 754.846 € | -42,5% | -72.108 € | -9,6% | 27 | 748 € |
| 48 | Paki02707381 · Грађевинарство | <0,1% | 752.003 € | -12,4% | 97.889 € | 13,0% | 10 | 766 € |
| 49 | Atp Investment03338983 · Грађевинарство | <0,1% | 751.072 € | -16,9% | 29.895 € | 4,0% | 15 | 1.482 € |
| 50 | Betonmix03123359 · Грађевинарство | <0,1% | 740.479 € | -31,0% | 181.867 € | 24,6% | 5 | 1.509 € |