Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 751–800 од 5.552
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 751 | Has Food03059987 · Угоститељство | <0,1% | 161.003 € | -1,2% | 2.125 € | 1,3% | 7 | 732 € |
| 752 | MRC03111598 · Уметност и забава | <0,1% | 160.993 € | +38,0% | 17.818 € | 11,1% | 4 | 647 € |
| 753 | Puf02700417 · Угоститељство | <0,1% | 160.886 € | -46,4% | 1.186 € | 0,7% | 7 | 797 € |
| 754 | Iron Protection03663744 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 160.792 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 79.046 € | 49,2% | 1 | 5.881 € |
| 755 | Chanandluk02925761 · Угоститељство | <0,1% | 160.433 € | +14,2% | 738 € | 0,5% | 4 | 960 € |
| 756 | Renata Montenegro03575918 · Личне услуге | <0,1% | 160.316 € | +876,1% | 77.144 € | 48,1% | 3 | 357 € |
| 757 | Apolotours DMC02242982 · Административне услуге | <0,1% | 160.070 € | -15,0% | 793 € | 0,5% | 2 | 958 € |
| 758 | Kršic02753278 · Угоститељство | <0,1% | 159.731 € | -22,1% | -6.019 € | -3,8% | 7 | 923 € |
| 759 | Vrhovac03151867 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 159.541 € | +22,3% | -110.474 € | -69,2% | 4 | 715 € |
| 760 | Bura Pub03526305 · Угоститељство | <0,1% | 159.092 € | +6,4% | 2.084 € | 1,3% | 6 | 693 € |
| 761 | Bogi Commerce02457326 · Грађевинарство | <0,1% | 158.812 € | -67,5% | 15.751 € | 9,9% | 4 | 663 € |
| 762 | Escallera02193981 · Угоститељство | <0,1% | 157.674 € | -46,6% | -58.346 € | -37,0% | 7 | 1.058 € |
| 763 | VR Consulting03090205 · Стручне услуге | <0,1% | 157.582 € | +41,3% | 12.389 € | 7,9% | 4 | 1.095 € |
| 764 | Budva02022672 · Стручне услуге | <0,1% | 157.410 € | +35,5% | -28.055 € | -17,8% | 5 | 1.085 € |
| 765 | Porto Plaza03738230 · Угоститељство | <0,1% | 157.343 € | Нема извештаја за 2024. | -57.893 € | -36,8% | 9 | 626 € |
| 766 | Sonuva03509567 · Трговина | <0,1% | 156.685 € | -56,9% | 47.476 € | 30,3% | 1 | 1.001 € |
| 767 | Horizont Invest02770709 · Грађевинарство | <0,1% | 156.011 € | +128,8% | -220.297 € | -141,2% | 15 | 758 € |
| 768 | Kepenek Group03351718 · Грађевинарство | <0,1% | 156.000 € | +4,0% | 36.434 € | 23,4% | 3 | 583 € |
| 769 | Bui Plus03039161 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 155.913 € | -38,1% | 10.842 € | 7,0% | 4 | 514 € |
| 770 | Lumenlux Budva02955385 · Грађевинарство | <0,1% | 154.826 € | +3,5% | 3.302 € | 2,1% | 6 | 749 € |
| 771 | Lilies02894157 · Трговина | <0,1% | 154.094 € | +8,6% | 8.543 € | 5,5% | 4 | 1.059 € |
| 772 | Coa Company03467171 · Административне услуге | <0,1% | 153.793 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 73.133 € | 47,6% | 2 | 377 € |
| 773 | S.M.S. Enterijer03104311 · Грађевинарство | <0,1% | 153.683 € | +12,6% | 4.863 € | 3,2% | 4 | 1.632 € |
| 774 | Tovuz 06003730719 · Грађевинарство | <0,1% | 153.221 € | Нема извештаја за 2024. | -57.996 € | -37,9% | 12 | 1.278 € |
| 775 | Morska Obala02275716 · Уметност и забава | <0,1% | 152.821 € | -44,4% | -39.165 € | -25,6% | 4 | 637 € |
| 776 | Willis Project03708098 · Грађевинарство | <0,1% | 152.077 € | +22.133,5% | -5.033 € | -3,3% | 1 | 1.508 € |
| 777 | Av Gradnja03278298 · Грађевинарство | <0,1% | 151.520 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 27.227 € | 18,0% | 1 | 675 € |
| 778 | Elektrojug02092646 · Трговина | <0,1% | 150.927 € | -39,9% | -34.484 € | -22,8% | 6 | 543 € |
| 779 | Tria03050882 · Стручне услуге | <0,1% | 150.258 € | +218,7% | 82.868 € | 55,2% | 1 | 2.191 € |
| 780 | Villa Pietra03740633 · Угоститељство | <0,1% | 149.867 € | Нема извештаја за 2024. | -122.364 € | -81,6% | 4 | 355 € |
| 781 | Balkan Centar03382222 · Трговина | <0,1% | 149.769 € | -58,3% | 39.256 € | 26,2% | 2 | 462 € |
| 782 | BD Software03417140 · Технологија | <0,1% | 149.491 € | -10,4% | -18.601 € | -12,4% | 14 | 694 € |
| 783 | HMC Montenegro03088324 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 149.335 € | +36,1% | 48.287 € | 32,3% | 4 | 711 € |
| 784 | Frutko Trade03427242 · Трговина | <0,1% | 149.086 € | +249,8% | 1.082 € | 0,7% | 6 | 360 € |
| 785 | Color Impress 8603747131 · Грађевинарство | <0,1% | 148.627 € | Нема извештаја за 2024. | 11.805 € | 7,9% | 0 | — |
| 786 | Star Properties Montenegro02638576 · Некретнине | <0,1% | 148.565 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -22.563 € | -15,2% | 1 | 680 € |
| 787 | Entopya Company03615863 · Угоститељство | <0,1% | 148.538 € | +16,2% | 1.095 € | 0,7% | 0 | — |
| 788 | Plan M103452719 · Стручне услуге | <0,1% | 148.412 € | -38,5% | -38.708 € | -26,1% | 5 | 1.893 € |
| 789 | Marinero Travel03455742 · Угоститељство | <0,1% | 147.397 € | +474,5% | 9.729 € | 6,6% | 7 | 863 € |
| 790 | Status Stroy Group03163377 · Грађевинарство | <0,1% | 147.065 € | -97,2% | -52.025 € | -35,4% | 3 | 374 € |
| 791 | Svetlychny Company02982374 · Трговина | <0,1% | 146.749 € | -5,8% | -9.007 € | -6,1% | 6 | 694 € |
| 792 | Univercert-Mne03224317 · Стручне услуге | <0,1% | 146.730 € | +30,5% | 4.482 € | 3,1% | 1 | 945 € |
| 793 | Sita03231569 · Грађевинарство | <0,1% | 145.607 € | +107,1% | 11.637 € | 8,0% | 6 | 1.239 € |
| 794 | Cuba Siempre03752275 · Угоститељство | <0,1% | 145.213 € | Нема извештаја за 2024. | 28.694 € | 19,8% | 0 | — |
| 795 | Motonautica Group02786214 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 144.928 € | -83,1% | 24.883 € | 17,2% | 5 | 572 € |
| 796 | Surfers03496244 · Угоститељство | <0,1% | 144.553 € | -17,3% | 18.910 € | 13,1% | 3 | 937 € |
| 797 | Pekarela03788202 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 144.376 € | Нема извештаја за 2024. | 2.728 € | 1,9% | 7 | 455 € |
| 798 | Geojug03466779 · Стручне услуге | <0,1% | 143.654 € | +130,4% | 28.643 € | 19,9% | 3 | 693 € |
| 799 | Alpha Management03428699 · Трговина | <0,1% | 143.617 € | +477,1% | 11.355 € | 7,9% | 1 | 926 € |
| 800 | Monteflower02646137 · Грађевинарство | <0,1% | 142.601 € | -19,0% | -11.081 € | -7,8% | 1 | 1.170 € |