Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 51–100 од 789
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 51 | Unikop Omnia03166180 · Угоститељство | 0,1% | 1.091.452 € | +10,6% | -61.184 € | -5,6% | 10 | 4.205 € |
| 52 | Cinema Plus03084094 · Угоститељство | 0,1% | 1.088.957 € | +36,4% | 3.038 € | 0,3% | 25 | 704 € |
| 53 | Catering Park03479803 · Угоститељство | 0,1% | 1.079.745 € | +10,1% | 236.487 € | 21,9% | 22 | 1.056 € |
| 54 | Dva Kapetana03347583 · Угоститељство | 0,1% | 1.053.988 € | -2,1% | -15.361 € | -1,5% | 29 | 1.156 € |
| 55 | GP Group03719685 · Угоститељство | <0,1% | 1.003.028 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 4.608 € | 0,5% | 6 | 5.558 € |
| 56 | Ambiente Group03355179 · Угоститељство | <0,1% | 992.948 € | +26,8% | 36.537 € | 3,7% | 2 | 9.533 € |
| 57 | Suntime02632934 · Угоститељство | <0,1% | 910.179 € | -1,7% | -1.526.319 € | -167,7% | 28 | 1.221 € |
| 58 | Acd02426188 · Угоститељство | <0,1% | 907.129 € | -5,2% | 24.976 € | 2,8% | 23 | 976 € |
| 59 | Tate02918013 · Угоститељство | <0,1% | 901.161 € | +16,2% | 211.339 € | 23,5% | 11 | 1.491 € |
| 60 | Beograd02661705 · Угоститељство | <0,1% | 873.033 € | -1,4% | 81.170 € | 9,3% | 31 | 1.026 € |
| 61 | Hattrick02163071 · Угоститељство | <0,1% | 858.165 € | +12,6% | 224.936 € | 26,2% | 15 | 966 € |
| 62 | Casper Productio02448882 · Угоститељство | <0,1% | 837.755 € | +14,5% | 97.057 € | 11,6% | 11 | 1.833 € |
| 63 | Brand Hotels03262359 · Угоститељство | <0,1% | 794.864 € | +5,7% | 51.388 € | 6,5% | 11 | 1.342 € |
| 64 | Orizzonte03109470 · Угоститељство | <0,1% | 791.117 € | +4,5% | 65.015 € | 8,2% | 20 | 512 € |
| 65 | Smokvica02982790 · Угоститељство | <0,1% | 789.044 € | +374,7% | 148.002 € | 18,8% | 4 | 3.021 € |
| 66 | Villa Geba Management03251691 · Угоститељство | <0,1% | 785.181 € | -3,4% | -548.628 € | -69,9% | 19 | 2.296 € |
| 67 | Franeta Gradnja02411822 · Угоститељство | <0,1% | 781.285 € | -5,7% | 47.668 € | 6,1% | 5 | 1.337 € |
| 68 | System Group02698382 · Угоститељство | <0,1% | 758.629 € | -8,5% | 6.437 € | 0,8% | 20 | 1.076 € |
| 69 | Moreta02715325 · Угоститељство | <0,1% | 746.693 € | +14,0% | 197.939 € | 26,5% | 11 | 1.378 € |
| 70 | Pjati03161277 · Угоститељство | <0,1% | 744.947 € | +25,7% | 223.067 € | 29,9% | 10 | 2.050 € |
| 71 | Ambassador Group03402754 · Угоститељство | <0,1% | 731.094 € | -10,6% | 17.320 € | 2,4% | 20 | 952 € |
| 72 | Lir02062755 · Угоститељство | <0,1% | 728.666 € | -0,2% | -16.829 € | -2,3% | 22 | 1.047 € |
| 73 | Medini Co03095304 · Угоститељство | <0,1% | 695.450 € | +1,5% | 200.214 € | 28,8% | 11 | 1.100 € |
| 74 | Levante Real Estate03692558 · Угоститељство | <0,1% | 683.006 € | +795,8% | 593.758 € | 86,9% | 1 | 682 € |
| 75 | Pešter Co02156598 · Угоститељство | <0,1% | 680.191 € | +1,9% | 86.468 € | 12,7% | 11 | 837 € |
| 76 | Liza Vinci03267407 · Угоститељство | <0,1% | 678.953 € | -11,8% | 20.242 € | 3,0% | 17 | 1.338 € |
| 77 | Kuljača Company02076446 · Угоститељство | <0,1% | 664.874 € | +62,1% | 107.660 € | 16,2% | 8 | 1.098 € |
| 78 | O'salivan03210944 · Угоститељство | <0,1% | 648.319 € | -21,5% | 144.666 € | 22,3% | 9 | 812 € |
| 79 | Olimpia R02427044 · Угоститељство | <0,1% | 647.192 € | -6,4% | -24.725 € | -3,8% | 21 | 987 € |
| 80 | Li & Da03065430 · Угоститељство | <0,1% | 631.373 € | +3,3% | 194.315 € | 30,8% | 4 | 1.519 € |
| 81 | Ventura02456982 · Угоститељство | <0,1% | 588.076 € | +11,0% | 77.926 € | 13,3% | 11 | 1.096 € |
| 82 | Doli Commerc03361403 · Угоститељство | <0,1% | 585.661 € | -11,2% | 130.735 € | 22,3% | 3 | 2.012 € |
| 83 | Basman Group03497046 · Угоститељство | <0,1% | 581.527 € | +0,4% | 70.118 € | 12,1% | 11 | 1.209 € |
| 84 | Veluza02399326 · Угоститељство | <0,1% | 579.928 € | +2,5% | 18.272 € | 3,2% | 16 | 747 € |
| 85 | Drago - Sveti Stefan03092518 · Угоститељство | <0,1% | 566.947 € | -5,3% | 93.999 € | 16,6% | 7 | 1.647 € |
| 86 | Ag Harmony03190803 · Угоститељство | <0,1% | 565.023 € | +20,2% | 73.418 € | 13,0% | 3 | 1.784 € |
| 87 | Sole Mio Group03544346 · Угоститељство | <0,1% | 559.241 € | -13,8% | 64.620 € | 11,6% | 8 | 1.419 € |
| 88 | New Panini03069095 · Угоститељство | <0,1% | 557.162 € | +25,2% | 111.155 € | 20,0% | 8 | 1.720 € |
| 89 | SZ Company03643697 · Угоститељство | <0,1% | 556.566 € | +189,9% | 91.886 € | 16,5% | 7 | 1.592 € |
| 90 | Kadmos03071049 · Угоститељство | <0,1% | 545.801 € | -3,4% | 102.706 € | 18,8% | 9 | 1.067 € |
| 91 | M Irena02370182 · Угоститељство | <0,1% | 539.811 € | +22,7% | 55.055 € | 10,2% | 12 | 849 € |
| 92 | Dravla - Trade02431459 · Угоститељство | <0,1% | 515.830 € | +36,4% | 27.098 € | 5,3% | 17 | 814 € |
| 93 | Family Hotels Group03482375 · Угоститељство | <0,1% | 514.840 € | +151,6% | -68.409 € | -13,3% | 7 | 1.929 € |
| 94 | Aquario02659077 · Угоститељство | <0,1% | 514.733 € | +24,2% | 113.451 € | 22,0% | 6 | 1.511 € |
| 95 | Monte Dream03368882 · Угоститељство | <0,1% | 507.427 € | +8,3% | 6.294 € | 1,2% | 13 | 1.180 € |
| 96 | P.S. Company02672774 · Угоститељство | <0,1% | 507.233 € | -24,7% | 42.622 € | 8,4% | 12 | 823 € |
| 97 | Menuet03236013 · Угоститељство | <0,1% | 506.006 € | -7,7% | 3.031 € | 0,6% | 6 | 883 € |
| 98 | House Estate02667428 · Угоститељство | <0,1% | 499.911 € | +63,0% | -40.501 € | -8,1% | 3 | 1.547 € |
| 99 | Horizont Invest Property Management03639088 · Угоститељство | <0,1% | 494.219 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 57.951 € | 11,7% | 4 | 1.979 € |
| 100 | Zlatibor02688573 · Угоститељство | <0,1% | 493.404 € | +21,5% | 159.509 € | 32,3% | 6 | 1.466 € |