Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 151–200 од 775
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 151 | Estrih Lider03305511 · Грађевинарство | <0,1% | 108.280 € | -81,3% | -374.640 € | -346,0% | 50 | 805 € |
| 152 | K&M- Gradnja03673332 · Грађевинарство | <0,1% | 107.412 € | +995,0% | 33.622 € | 31,3% | 1 | 733 € |
| 153 | Stojanović Plus03017567 · Грађевинарство | <0,1% | 104.339 € | +4,3% | 43.426 € | 41,6% | 2 | 1.006 € |
| 154 | Antis Montenegro03194906 · Грађевинарство | <0,1% | 102.738 € | +128,3% | -23.775 € | -23,1% | 2 | — |
| 155 | ZCH Kardesler03612384 · Грађевинарство | <0,1% | 101.856 € | +539,0% | -15.685 € | -15,4% | 1 | 9.516 € |
| 156 | Lipah Team03648788 · Грађевинарство | <0,1% | 101.745 € | +22,3% | 45 € | 0,0% | 2 | 1.260 € |
| 157 | Cobra Company03414868 · Грађевинарство | <0,1% | 101.467 € | +121,3% | -25.929 € | -25,6% | 4 | 954 € |
| 158 | Id Plus02807041 · Грађевинарство | <0,1% | 97.777 € | -75,6% | -204.175 € | -208,8% | 4 | 1.329 € |
| 159 | Arhitron02655233 · Грађевинарство | <0,1% | 97.005 € | -0,5% | 31.571 € | 32,5% | 3 | 635 € |
| 160 | Provizor03156591 · Грађевинарство | <0,1% | 95.417 € | -9,2% | -1.374 € | -1,4% | 1 | 3.788 € |
| 161 | Lalić Gradnja03572064 · Грађевинарство | <0,1% | 91.256 € | +89,1% | -1.130 € | -1,2% | 2 | 1.783 € |
| 162 | Servis Nikolai03214583 · Грађевинарство | <0,1% | 91.139 € | +657,4% | -39.096 € | -42,9% | 4 | 672 € |
| 163 | Jedro Gradnja03591751 · Грађевинарство | <0,1% | 88.779 € | +235,9% | 515 € | 0,6% | 1 | 1.476 € |
| 164 | Izotop03153479 · Грађевинарство | <0,1% | 87.629 € | -10,8% | -4.929 € | -5,6% | 5 | 860 € |
| 165 | The Best Star Project03750655 · Грађевинарство | <0,1% | 86.251 € | Нема извештаја за 2024. | -12.474 € | -14,5% | 2 | 871 € |
| 166 | Gips +03208770 · Грађевинарство | <0,1% | 85.899 € | +182,4% | 18.123 € | 21,1% | 1 | 677 € |
| 167 | RC Kop03553914 · Грађевинарство | <0,1% | 84.141 € | +67,1% | 669 € | 0,8% | 1 | — |
| 168 | Boom Inzenjering03012255 · Грађевинарство | <0,1% | 83.929 € | +62,5% | -7.014 € | -8,4% | 3 | 532 € |
| 169 | Izo-Bau03525783 · Грађевинарство | <0,1% | 82.217 € | +128,0% | 31.443 € | 38,2% | 1 | 961 € |
| 170 | Gox VGD03718492 · Грађевинарство | <0,1% | 81.800 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 59.115 € | 72,3% | 1 | 605 € |
| 171 | SM Group Montenegro03770028 · Грађевинарство | <0,1% | 81.520 € | Нема извештаја за 2024. | 15.001 € | 18,4% | 1 | 3.956 € |
| 172 | BMP Metal Products03736792 · Грађевинарство | <0,1% | 80.872 € | Нема извештаја за 2024. | 23.957 € | 29,6% | 2 | 565 € |
| 173 | Lasa Gradnja03511863 · Грађевинарство | <0,1% | 80.070 € | +138,4% | 52.872 € | 66,0% | 1 | 338 € |
| 174 | Mir-Inženjering02702576 · Грађевинарство | <0,1% | 78.325 € | +267,4% | 899 € | 1,1% | 1 | 1.055 € |
| 175 | Voltx Electro03747883 · Грађевинарство | <0,1% | 76.843 € | Нема извештаја за 2024. | 2.735 € | 3,6% | 7 | 661 € |
| 176 | Lucky Bill03279286 · Грађевинарство | <0,1% | 76.523 € | -18,7% | 1.165 € | 1,5% | 2 | 511 € |
| 177 | Marstim Company03407381 · Грађевинарство | <0,1% | 76.147 € | +33,0% | 5.125 € | 6,7% | 2 | 731 € |
| 178 | Vipol02395517 · Грађевинарство | <0,1% | 75.969 € | -57,4% | 1.098 € | 1,4% | 1 | 675 € |
| 179 | Budva Diving02766574 · Грађевинарство | <0,1% | 72.532 € | +24,5% | -16.653 € | -23,0% | 2 | 1.524 € |
| 180 | Đeka Mont03541053 · Грађевинарство | <0,1% | 71.705 € | +44,3% | 15.652 € | 21,8% | 2 | 675 € |
| 181 | Strong Technics03462374 · Грађевинарство | <0,1% | 69.432 € | +61,5% | 5.392 € | 7,8% | 1 | 1.148 € |
| 182 | Safaroglu03736580 · Грађевинарство | <0,1% | 69.348 € | Нема извештаја за 2024. | 30.424 € | 43,9% | 3 | 619 € |
| 183 | Prof Invest03180115 · Грађевинарство | <0,1% | 68.595 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 59.169 € | 86,3% | 2 | — |
| 184 | Kompanija Terming02351897 · Грађевинарство | <0,1% | 68.170 € | +35,4% | 29.451 € | 43,2% | 1 | 675 € |
| 185 | Ljubogradnja03057542 · Грађевинарство | <0,1% | 66.529 € | +20.497,2% | 12.935 € | 19,4% | 1 | 676 € |
| 186 | Enterijer Lux03329283 · Грађевинарство | <0,1% | 66.222 € | -46,7% | 21.748 € | 32,8% | 3 | 759 € |
| 187 | White Angels03725332 · Грађевинарство | <0,1% | 65.954 € | Нема извештаја за 2024. | -19.345 € | -29,3% | 1 | 736 € |
| 188 | Hamer 100003639452 · Грађевинарство | <0,1% | 63.902 € | +28,9% | 3.595 € | 5,6% | 3 | 1.372 € |
| 189 | Gorski Vijenac02648032 · Грађевинарство | <0,1% | 63.844 € | -11,7% | 12.978 € | 20,3% | 1 | 1.304 € |
| 190 | Katič02700336 · Грађевинарство | <0,1% | 62.600 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -109.586 € | -175,1% | 1 | 675 € |
| 191 | Frigoenergo03174158 · Грађевинарство | <0,1% | 61.357 € | +206,1% | 2.311 € | 3,8% | 3 | 592 € |
| 192 | Home Invest Co02653010 · Грађевинарство | <0,1% | 59.944 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 9.790 € | 16,3% | 2 | 2.025 € |
| 193 | Waterproofing Systems03392538 · Грађевинарство | <0,1% | 57.016 € | -37,0% | -167 € | -0,3% | 1 | 338 € |
| 194 | FMP-Elektro03061752 · Грађевинарство | <0,1% | 56.691 € | -52,8% | 7.685 € | 13,6% | 1 | 670 € |
| 195 | Z&Z Company03169707 · Грађевинарство | <0,1% | 56.517 € | -5,3% | 779 € | 1,4% | 2 | 698 € |
| 196 | Alukov Montenegro02670631 · Грађевинарство | <0,1% | 56.043 € | +133,9% | -63 € | -0,1% | 1 | 678 € |
| 197 | Dan Hamm03761967 · Грађевинарство | <0,1% | 54.655 € | Нема извештаја за 2024. | 7.143 € | 13,1% | 1 | 417 € |
| 198 | SB Gradnja03080463 · Грађевинарство | <0,1% | 54.386 € | +158,6% | 7.787 € | 14,3% | 2 | 677 € |
| 199 | MB Stroj Construction03445917 · Грађевинарство | <0,1% | 53.940 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -58.339 € | -108,2% | 1 | 1.209 € |
| 200 | Hidrobu203736113 · Грађевинарство | <0,1% | 53.541 € | Нема извештаја за 2024. | 19.902 € | 37,2% | 1 | 784 € |