Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 151–200 од 789
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 151 | LLC Reca03531163 · Угоститељство | <0,1% | 320.296 € | +23,5% | -35.037 € | -10,9% | 6 | 2.042 € |
| 152 | Casa Mia 203250679 · Угоститељство | <0,1% | 317.326 € | +24,3% | 2.711 € | 0,9% | 5 | 1.402 € |
| 153 | Istok Lapčići03542785 · Угоститељство | <0,1% | 315.864 € | -7,2% | -115.419 € | -36,5% | 12 | 882 € |
| 154 | Rakovac Komerc02208784 · Угоститељство | <0,1% | 314.276 € | -17,4% | 1.780 € | 0,6% | 9 | 1.107 € |
| 155 | Adriatica A&V03355675 · Угоститељство | <0,1% | 305.852 € | -27,2% | 12.433 € | 4,1% | 4 | 1.896 € |
| 156 | In Property03538923 · Угоститељство | <0,1% | 304.902 € | +38,0% | 49.917 € | 16,4% | 4 | 763 € |
| 157 | Kalos Apartments03152197 · Угоститељство | <0,1% | 303.338 € | -2,8% | 5.979 € | 2,0% | 5 | 747 € |
| 158 | Gregos03642674 · Угоститељство | <0,1% | 303.214 € | +6.351,4% | 71.195 € | 23,5% | 4 | 1.540 € |
| 159 | Green Atlantic03035646 · Угоститељство | <0,1% | 303.125 € | +21,6% | 7.113 € | 2,3% | 4 | 2.293 € |
| 160 | Davids03363856 · Угоститељство | <0,1% | 300.401 € | +163,8% | 39.111 € | 13,0% | 5 | 1.127 € |
| 161 | Sunline Sea03751066 · Угоститељство | <0,1% | 300.201 € | Нема извештаја за 2024. | 100.164 € | 33,4% | 7 | 388 € |
| 162 | Kusta02694557 · Угоститељство | <0,1% | 291.315 € | -12,0% | -25.825 € | -8,9% | 10 | 738 € |
| 163 | Balun02468255 · Угоститељство | <0,1% | 291.190 € | +1,2% | 1.098 € | 0,4% | 5 | 2.156 € |
| 164 | Belvedere Residence03121062 · Угоститељство | <0,1% | 290.432 € | +1,3% | 58.265 € | 20,1% | 3 | 1.772 € |
| 165 | Monte Twins03636186 · Угоститељство | <0,1% | 290.425 € | +601,3% | -53.018 € | -18,3% | 10 | 858 € |
| 166 | Monaco Co02708710 · Угоститељство | <0,1% | 289.583 € | +5,4% | 12.496 € | 4,3% | 6 | 767 € |
| 167 | Respect-S Mne03408558 · Угоститељство | <0,1% | 288.413 € | +99,4% | 31.028 € | 10,8% | 11 | 655 € |
| 168 | NN Relax02756951 · Угоститељство | <0,1% | 288.132 € | +4,4% | 87.577 € | 30,4% | 8 | 783 € |
| 169 | Pontos03392279 · Угоститељство | <0,1% | 286.902 € | +7,5% | 39.559 € | 13,8% | 5 | 1.074 € |
| 170 | Azimut Lux03073041 · Угоститељство | <0,1% | 285.660 € | -11,0% | 23.878 € | 8,4% | 3 | 2.070 € |
| 171 | Muranka03349586 · Угоститељство | <0,1% | 282.203 € | +457,9% | 39.214 € | 13,9% | 7 | 674 € |
| 172 | Pribilović RST03475581 · Угоститељство | <0,1% | 281.068 € | +7,5% | -4.233 € | -1,5% | 10 | 746 € |
| 173 | Petrami02972689 · Угоститељство | <0,1% | 280.136 € | +15,7% | 475 € | 0,2% | 7 | 926 € |
| 174 | SKY RS03404684 · Угоститељство | <0,1% | 278.379 € | -1,3% | 20.739 € | 7,4% | 12 | 664 € |
| 175 | Le Duchesse M02437163 · Угоститељство | <0,1% | 277.236 € | -21,7% | 60.235 € | 21,7% | 2 | 1.093 € |
| 176 | Liudmila i Maria Montenegro03325814 · Угоститељство | <0,1% | 273.198 € | -10,5% | 38.292 € | 14,0% | 3 | 751 € |
| 177 | Punta Mala03519929 · Угоститељство | <0,1% | 271.711 € | -15,4% | -12.935 € | -4,8% | 7 | 874 € |
| 178 | Big Mama03302806 · Угоститељство | <0,1% | 271.302 € | -15,7% | 20.336 € | 7,5% | 11 | 757 € |
| 179 | W & Grand02466376 · Угоститељство | <0,1% | 269.180 € | -2,1% | 19.545 € | 7,3% | 7 | 1.462 € |
| 180 | Vila Bojana Adriatic03728536 · Угоститељство | <0,1% | 264.900 € | Нема извештаја за 2024. | 39.806 € | 15,0% | 4 | 538 € |
| 181 | Mitrović Co02083426 · Угоститељство | <0,1% | 261.482 € | -34,8% | -21.638 € | -8,3% | 8 | 859 € |
| 182 | Sole Adriatic03168476 · Угоститељство | <0,1% | 254.400 € | +37,3% | 3.183 € | 1,3% | 6 | 1.402 € |
| 183 | Four Views Properties03403866 · Угоститељство | <0,1% | 253.224 € | -15,4% | 19.987 € | 7,9% | 3 | 2.083 € |
| 184 | Rasta02431351 · Угоститељство | <0,1% | 252.240 € | -2,9% | 28.897 € | 11,5% | 3 | 617 € |
| 185 | Vanessa Turist02111853 · Угоститељство | <0,1% | 243.456 € | -6,8% | 25.525 € | 10,5% | 5 | 1.249 € |
| 186 | Helios Promet02054132 · Угоститељство | <0,1% | 242.381 € | +10,7% | 38.445 € | 15,9% | 2 | 563 € |
| 187 | Mives Group03284913 · Угоститељство | <0,1% | 241.510 € | +0,4% | 150.378 € | 62,3% | 2 | 897 € |
| 188 | Smart Choice03658171 · Угоститељство | <0,1% | 240.973 € | +112,0% | 116.167 € | 48,2% | 5 | 534 € |
| 189 | Tropicana 202928523 · Угоститељство | <0,1% | 239.675 € | +20,6% | -5.035 € | -2,1% | 5 | 815 € |
| 190 | N V03039030 · Угоститељство | <0,1% | 238.645 € | -26,8% | 13.932 € | 5,8% | 6 | 694 € |
| 191 | Pirates03000923 · Угоститељство | <0,1% | 238.040 € | -22,9% | -14.850 € | -6,2% | 9 | 779 € |
| 192 | Adrialiga02730812 · Угоститељство | <0,1% | 234.338 € | +70,9% | 43.437 € | 18,5% | 1 | 2.967 € |
| 193 | Cadica03158802 · Угоститељство | <0,1% | 233.354 € | +7,8% | -266.799 € | -114,3% | 3 | 10.802 € |
| 194 | L&M 103357830 · Угоститељство | <0,1% | 231.106 € | +5,0% | 3.260 € | 1,4% | 6 | 760 € |
| 195 | Tanopex03087603 · Угоститељство | <0,1% | 229.879 € | +6,0% | 50.480 € | 22,0% | 4 | 622 € |
| 196 | La Casa Tourism03601811 · Угоститељство | <0,1% | 226.250 € | +9.572,9% | 62.820 € | 27,8% | 0 | — |
| 197 | Brera Plus Ik03142787 · Угоститељство | <0,1% | 222.715 € | -4,1% | 48.936 € | 22,0% | 4 | 618 € |
| 198 | Oak Leaf Residences03168077 · Угоститељство | <0,1% | 222.227 € | -7,9% | -59.966 € | -27,0% | 10 | 668 € |
| 199 | Peks Company03746275 · Угоститељство | <0,1% | 222.194 € | Нема извештаја за 2024. | 70.807 € | 31,9% | 1 | 803 € |
| 200 | River of Happiness02976072 · Угоститељство | <0,1% | 214.537 € | +45,4% | -42.511 € | -19,8% | 9 | 825 € |