Приход
5,7% прихода Црне Горе
5.552 компаније су оствариле 1,00 млрд € прихода у 2025. години, 5,7% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 3. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
5,7% прихода Црне Горе
202,3 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Budvanska Rivijera (600)
Укупна добит: 26,90 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 383.810.343 € | 1.542 |
| 2016 | 444.494.047 € | 1.746 |
| 2017 | 472.980.155 € | 1.980 |
| 2018 | 530.680.779 € | 2.746 |
| 2019 | 560.118.454 € | 3.195 |
| 2020 | 330.171.815 € | 3.435 |
| 2021 | 522.432.693 € | 3.741 |
| 2022 | 708.025.501 € | 4.710 |
| 2023 | 892.278.713 € | 5.695 |
| 2024 | 962.555.670 € | 6.029 |
| 2025 (Прелиминарно) | 1.004.597.030 € | 5.552 |
Број компанија највише је порастао 2022. године: са 3.741 на 4.710.
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 251–300 од 789
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 251 | Entopya Company03615863 · Угоститељство | <0,1% | 148.538 € | +16,2% | 1.095 € | 0,7% | 0 | — |
| 252 | Marinero Travel03455742 · Угоститељство | <0,1% | 147.397 € | +474,5% | 9.729 € | 6,6% | 7 | 863 € |
| 253 | Cuba Siempre03752275 · Угоститељство | <0,1% | 145.213 € | Нема извештаја за 2024. | 28.694 € | 19,8% | 0 | — |
| 254 | Surfers03496244 · Угоститељство | <0,1% | 144.553 € | -17,3% | 18.910 € | 13,1% | 3 | 937 € |
| 255 | Soldi03534464 · Угоститељство | <0,1% | 140.638 € | +225,5% | -37.670 € | -26,8% | 6 | 968 € |
| 256 | La Familia03323064 · Угоститељство | <0,1% | 140.457 € | +19,1% | 7.325 € | 5,2% | 5 | 982 € |
| 257 | Paštrovića Dvori03283399 · Угоститељство | <0,1% | 138.004 € | -11,6% | -6.365 € | -4,6% | 4 | 868 € |
| 258 | Cadena03516903 · Угоститељство | <0,1% | 136.101 € | -68,6% | -26.842 € | -19,7% | 2 | 392 € |
| 259 | Freedom NT02981998 · Угоститељство | <0,1% | 134.134 € | +74,8% | 23.099 € | 17,2% | 3 | 819 € |
| 260 | Art & Sound03325377 · Угоститељство | <0,1% | 131.215 € | -69,1% | -135.865 € | -103,5% | 5 | 1.748 € |
| 261 | Dasi03187853 · Угоститељство | <0,1% | 130.897 € | +13,0% | -10.883 € | -8,3% | 2 | 1.594 € |
| 262 | Forcealw03736245 · Угоститељство | <0,1% | 130.676 € | Нема извештаја за 2024. | 4.791 € | 3,7% | 2 | 522 € |
| 263 | Risan Bay Resort03761134 · Угоститељство | <0,1% | 130.181 € | Нема извештаја за 2024. | -34.206 € | -26,3% | 5 | 701 € |
| 264 | Pierina03266753 · Угоститељство | <0,1% | 128.685 € | +93,4% | 5.839 € | 4,5% | 3 | 645 € |
| 265 | Manex02220407 · Угоститељство | <0,1% | 128.361 € | -53,8% | -68.189 € | -53,1% | 6 | 764 € |
| 266 | Sarantini03744710 · Угоститељство | <0,1% | 124.361 € | Нема извештаја за 2024. | 28.943 € | 23,3% | 3 | 1.161 € |
| 267 | RD Company02433591 · Угоститељство | <0,1% | 124.359 € | +8,9% | -2.314 € | -1,9% | 3 | 727 € |
| 268 | Infohvala03309509 · Угоститељство | <0,1% | 123.680 € | -4,6% | -8.175 € | -6,6% | 4 | 802 € |
| 269 | Puerta Del Sol02705532 · Угоститељство | <0,1% | 123.594 € | -11,4% | 14.802 € | 12,0% | 5 | 737 € |
| 270 | Vojd03468666 · Угоститељство | <0,1% | 122.925 € | +3,2% | -26.224 € | -21,3% | 4 | 568 € |
| 271 | Saičić-Tours02329930 · Угоститељство | <0,1% | 120.585 € | -17,9% | 8.846 € | 7,3% | 3 | 948 € |
| 272 | Epoha02248719 · Угоститељство | <0,1% | 118.566 € | +22,2% | 5.593 € | 4,7% | 5 | 666 € |
| 273 | Arad A.A.P.03521966 · Угоститељство | <0,1% | 118.373 € | +10,5% | -17.134 € | -14,5% | 2 | 1.256 € |
| 274 | Magic MK03093824 · Угоститељство | <0,1% | 117.055 € | -5,6% | 1.161 € | 1,0% | 6 | 782 € |
| 275 | Jef Budva03153762 · Угоститељство | <0,1% | 116.056 € | +12,5% | 1.579 € | 1,4% | 3 | 1.193 € |
| 276 | Taverna Vukoje03294986 · Угоститељство | <0,1% | 114.280 € | +26,5% | 13.775 € | 12,1% | 2 | 829 € |
| 277 | Velmare03136108 · Угоститељство | <0,1% | 112.291 € | +11,4% | 2.304 € | 2,1% | 3 | 797 € |
| 278 | Max Prestige02421151 · Угоститељство | <0,1% | 112.206 € | -24,8% | -58.713 € | -52,3% | 6 | 752 € |
| 279 | Prosport03570509 · Угоститељство | <0,1% | 111.948 € | +2.324,7% | 10.783 € | 9,6% | 2 | 1.328 € |
| 280 | Buka Company03744108 · Угоститељство | <0,1% | 111.281 € | Нема извештаја за 2024. | -198.022 € | -177,9% | 8 | 444 € |
| 281 | Madrid 803192377 · Угоститељство | <0,1% | 111.128 € | -45,0% | -28.050 € | -25,2% | 3 | 570 € |
| 282 | Vivon03723828 · Угоститељство | <0,1% | 110.959 € | Нема извештаја за 2024. | -58.345 € | -52,6% | 2 | 2.599 € |
| 283 | Shalom02902923 · Угоститељство | <0,1% | 110.932 € | +219,6% | 3.648 € | 3,3% | 2 | 510 € |
| 284 | Veljko02787377 · Угоститељство | <0,1% | 108.761 € | +3,7% | 27.152 € | 25,0% | 2 | 744 € |
| 285 | Maxper03309126 · Угоститељство | <0,1% | 106.998 € | +3,1% | -18.227 € | -17,0% | 4 | 805 € |
| 286 | Intel02343592 · Угоститељство | <0,1% | 106.112 € | -35,6% | 53 € | 0,0% | 3 | 1.374 € |
| 287 | M.B. Bonaca02456583 · Угоститељство | <0,1% | 102.936 € | +1,9% | 2.426 € | 2,4% | 3 | 833 € |
| 288 | Touchandgo03593797 · Угоститељство | <0,1% | 102.349 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -87.325 € | -85,3% | 10 | 593 € |
| 289 | Asimgard03661083 · Угоститељство | <0,1% | 100.507 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -21.728 € | -21,6% | 4 | 732 € |
| 290 | Mona03118371 · Угоститељство | <0,1% | 100.484 € | +9,7% | -5.855 € | -5,8% | 7 | 459 € |
| 291 | Sinbia03263568 · Угоститељство | <0,1% | 99.798 € | +254,3% | 35.473 € | 35,5% | 2 | 419 € |
| 292 | Jasa02935066 · Угоститељство | <0,1% | 99.611 € | -44,8% | -21.973 € | -22,1% | 3 | 450 € |
| 293 | Ikas03486397 · Угоститељство | <0,1% | 98.680 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 1.436 € | 1,5% | 3 | 1.002 € |
| 294 | Krays02650886 · Угоститељство | <0,1% | 97.953 € | +0,1% | -75.482 € | -77,1% | 1 | 2.858 € |
| 295 | Bun03137902 · Угоститељство | <0,1% | 96.823 € | +11,6% | 9.709 € | 10,0% | 2 | 569 € |
| 296 | Ant Company03367762 · Угоститељство | <0,1% | 95.525 € | +22,8% | 36.475 € | 38,2% | 4 | 410 € |
| 297 | Div Montenegro03236200 · Угоститељство | <0,1% | 95.041 € | -13,7% | 3.216 € | 3,4% | 2 | 1.256 € |
| 298 | RBR International02807084 · Угоститељство | <0,1% | 94.989 € | +820,3% | -9.406 € | -9,9% | 2 | 1.151 € |
| 299 | Heds 9503471870 · Угоститељство | <0,1% | 93.910 € | +2,6% | 3.745 € | 4,0% | 4 | 681 € |
| 300 | Drobni Pijesak02401452 · Угоститељство | <0,1% | 93.761 € | -0,4% | -2.024 € | -2,2% | 4 | 859 € |