Приход
2,2% прихода Црне Горе
554 компаније су оствариле 383,48 мил. € прихода у 2025. години, 2,2% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 9. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
2,2% прихода Црне Горе
29,8 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Nemesis (285)
Укупна добит: 21,31 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 149.155.529 € | 268 |
| 2016 | 149.310.616 € | 274 |
| 2017 | 179.234.679 € | 313 |
| 2018 | 205.232.468 € | 346 |
| 2019 | 223.282.200 € | 381 |
| 2020 | 205.389.027 € | 413 |
| 2021 | 205.457.300 € | 442 |
| 2022 | 256.028.736 € | 462 |
| 2023 | 288.977.440 € | 485 |
| 2024 | 332.996.004 € | 531 |
| 2025 (Прелиминарно) | 383.475.768 € | 554 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 554
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Eurozox02711028 · Грађевинарство | 14,4% | 55.323.903 € | +40,7% | 1.845.407 € | 3,3% | 121 | 2.181 € |
| 2 | Next Auto02861194 · Трговина | 8,2% | 31.407.415 € | +33,9% | 2.562.304 € | 8,2% | 227 | 1.490 € |
| 3 | Ataco - Trgovina i Zastupanja02672642 · Трговина | 7,2% | 27.563.737 € | +9,1% | 878.198 € | 3,2% | 105 | 1.497 € |
| 4 | Farmont M.P.02327066 · Трговина | 4,1% | 15.868.701 € | +9,8% | 1.023.704 € | 6,5% | 48 | 2.642 € |
| 5 | Montecco Inc02306689 · Прерађивачка индустрија | 4,0% | 15.333.624 € | +15,5% | 291.629 € | 1,9% | 98 | 1.448 € |
| 6 | Društvo sa Ograničenom Odgovornušću Šimšić-Montmilk za Proizvodnju, Promet i Usluge, Exsport -Import Danilovgrad02271176 · Прерађивачка индустрија | 3,8% | 14.760.692 € | +5,3% | 955.049 € | 6,5% | 119 | 777 € |
| 7 | Roma Company02740338 · Трговина | 3,5% | 13.363.899 € | +16,3% | 618.444 € | 4,6% | 19 | 2.307 € |
| 8 | Nemesis02636603 · Угоститељство | 2,7% | 10.508.526 € | -1,2% | 505.656 € | 4,8% | 285 | 931 € |
| 9 | Naša Farma03640523 · Пољопривреда | 2,3% | 8.647.501 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 342.931 € | 4,0% | 15 | 1.263 € |
| 10 | Tehnocolor02422492 · Трговина | 1,9% | 7.458.802 € | +24,0% | 306.097 € | 4,1% | 13 | 1.278 € |
| 11 | Don Don02757257 · Прерађивачка индустрија | 1,8% | 6.755.614 € | +10,0% | 633.325 € | 9,4% | 43 | 1.303 € |
| 12 | Lamex02816164 · Прерађивачка индустрија | 1,5% | 5.729.897 € | +62,0% | 286.664 € | 5,0% | 59 | 1.365 € |
| 13 | Mondal Industrija03103919 · Прерађивачка индустрија | 1,4% | 5.216.333 € | +280,0% | 109.748 € | 2,1% | 31 | 2.308 € |
| 14 | Gradnja-Promet02055635 · Грађевинарство | 1,4% | 5.189.967 € | +6,9% | 186.472 € | 3,6% | 48 | 1.373 € |
| 15 | Dewaco M03146316 · Трговина | 1,3% | 4.910.040 € | +32,9% | 25.771 € | 0,5% | 11 | 1.956 € |
| 16 | Teknoxgroup Crna Gora02312450 · Трговина | 1,2% | 4.555.886 € | -15,7% | 45.460 € | 1,0% | 13 | 2.729 € |
| 17 | Agromarket CG02631512 · Трговина | 1,2% | 4.446.541 € | +6,5% | 519.397 € | 11,7% | 11 | 1.739 € |
| 18 | Free Technics02431092 · Трговина | 1,1% | 4.341.383 € | +13,7% | 675.696 € | 15,6% | 14 | 1.458 € |
| 19 | Taratrans02465191 · Транспорт и логистика | 1,1% | 4.263.120 € | +16,7% | 181.295 € | 4,3% | 38 | 861 € |
| 20 | Home Invest03241904 · Грађевинарство | 1,0% | 4.000.575 € | +111,1% | 1.605.906 € | 40,1% | 1 | 1.856 € |
| 21 | Vujović VR02371839 · Транспорт и логистика | 1,0% | 3.968.680 € | +8,9% | 840.352 € | 21,2% | 48 | 1.676 € |
| 22 | Ing Invest02258633 · Стручне услуге | 1,0% | 3.913.350 € | +59,1% | 325.992 € | 8,3% | 75 | 1.812 € |
| 23 | Garmin02453479 · Прерађивачка индустрија | 0,9% | 3.598.909 € | +7,9% | 491.873 € | 13,7% | 27 | 1.447 € |
| 24 | Mezon02132419 · Грађевинарство | 0,9% | 3.571.293 € | -20,7% | 776.183 € | 21,7% | 35 | 1.080 € |
| 25 | Good Food02948435 · Трговина | 0,9% | 3.345.426 € | +89,8% | 532.435 € | 15,9% | 21 | 1.091 € |
| 26 | G M G Montenegro02330890 · Прерађивачка индустрија | 0,8% | 3.160.637 € | +17,1% | 276.058 € | 8,7% | 13 | 1.062 € |
| 27 | Doding02106183 · Прерађивачка индустрија | 0,8% | 2.891.198 € | +11,2% | 65.867 € | 2,3% | 78 | 665 € |
| 28 | NG Company03028275 · Пољопривреда | 0,7% | 2.827.275 € | +46,8% | 93.579 € | 3,3% | 9 | 741 € |
| 29 | Crnagoracoop NB02425785 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.812.864 € | +46,2% | 20.360 € | 0,7% | 20 | 781 € |
| 30 | Šišković02194619 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.735.304 € | +6,5% | 601.478 € | 22,0% | 70 | 1.038 € |
| 31 | Maljat Stone02000466 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.513.295 € | +19,0% | 371.852 € | 14,8% | 66 | 1.350 € |
| 32 | Scania Crna Gora03338347 · Трговина | 0,6% | 2.456.324 € | +42,9% | 73.120 € | 3,0% | 4 | 3.556 € |
| 33 | Zeta Energy02794624 · Енергетика, вода и отпад | 0,6% | 2.447.360 € | +4,2% | 1.097.416 € | 44,8% | 14 | 3.692 € |
| 34 | Cermat MN02907780 · Трговина | 0,6% | 2.279.420 € | +4,1% | 22.578 € | 1,0% | 22 | 1.431 € |
| 35 | Valpek Company03291359 · Прерађивачка индустрија | 0,6% | 2.217.767 € | +5,4% | 267.276 € | 12,1% | 49 | 895 € |
| 36 | Timing02684543 · Стручне услуге | 0,6% | 2.114.971 € | -43,5% | 88.159 € | 4,2% | 33 | 1.588 € |
| 37 | Vodovod i Kanalizacija02877864 · Енергетика, вода и отпад | 0,5% | 1.980.341 € | +29,7% | 210.429 € | 10,6% | 65 | 1.342 € |
| 38 | Monte Media Fzco03449025 · Административне услуге | 0,5% | 1.963.016 € | +11,8% | -495.368 € | -25,2% | 2 | 7.151 € |
| 39 | Monting Gradnja03395049 · Грађевинарство | 0,5% | 1.961.436 € | +167,9% | 3.895 € | 0,2% | 8 | 1.029 € |
| 40 | Montemlin Šajo02343312 · Прерађивачка индустрија | 0,5% | 1.944.121 € | +9,0% | 227.042 € | 11,7% | 10 | 1.181 € |
| 41 | Lipa Media03406474 · Уметност и забава | 0,5% | 1.826.615 € | +15,6% | -1.644.811 € | -90,0% | 100 | 1.834 € |
| 42 | Volmont MD02411806 · Трговина | 0,5% | 1.763.748 € | +14,3% | 493.859 € | 28,0% | 10 | 1.393 € |
| 43 | Sač02356554 · Трговина | 0,4% | 1.683.081 € | +5,6% | 38.859 € | 2,3% | 6 | 1.463 € |
| 44 | Komunalno02875985 · Енергетика, вода и отпад | 0,4% | 1.552.509 € | +23,6% | 48.633 € | 3,1% | 36 | 1.938 € |
| 45 | Fragmat CG02850575 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 1.536.722 € | -9,6% | 66.180 € | 4,3% | 6 | 1.456 € |
| 46 | Farmax03383466 · Трговина | 0,4% | 1.383.084 € | +39,6% | 6.005 € | 0,4% | 4 | 3.639 € |
| 47 | Elektromont02118777 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 1.329.834 € | +11,2% | 35.294 € | 2,7% | 20 | 685 € |
| 48 | Artinvest Montenegro03054080 · Трговина | 0,3% | 1.278.061 € | -4,2% | 10.432 € | 0,8% | 11 | 1.306 € |
| 49 | Higijena Prostora02455986 · Административне услуге | 0,3% | 1.217.491 € | +36,6% | 84.292 € | 6,9% | 25 | 1.510 € |
| 50 | Kroling02251841 · Грађевинарство | 0,3% | 1.140.868 € | -75,7% | 152.066 € | 13,3% | 5 | 2.435 € |