Приход
2,2% прихода Црне Горе
554 компаније су оствариле 383,48 мил. € прихода у 2025. години, 2,2% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 9. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,6 пута.
2,2% прихода Црне Горе
29,8 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Nemesis (285)
Укупна добит: 21,31 мил. €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 149.155.529 € | 268 |
| 2016 | 149.310.616 € | 274 |
| 2017 | 179.234.679 € | 313 |
| 2018 | 205.232.468 € | 346 |
| 2019 | 223.282.200 € | 381 |
| 2020 | 205.389.027 € | 413 |
| 2021 | 205.457.300 € | 442 |
| 2022 | 256.028.736 € | 462 |
| 2023 | 288.977.440 € | 485 |
| 2024 | 332.996.004 € | 531 |
| 2025 (Прелиминарно) | 383.475.768 € | 554 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 103
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Montecco Inc02306689 · Прерађивачка индустрија | 4,0% | 15.333.624 € | +15,5% | 291.629 € | 1,9% | 98 | 1.448 € |
| 2 | Društvo sa Ograničenom Odgovornušću Šimšić-Montmilk za Proizvodnju, Promet i Usluge, Exsport -Import Danilovgrad02271176 · Прерађивачка индустрија | 3,8% | 14.760.692 € | +5,3% | 955.049 € | 6,5% | 119 | 777 € |
| 3 | Don Don02757257 · Прерађивачка индустрија | 1,8% | 6.755.614 € | +10,0% | 633.325 € | 9,4% | 43 | 1.303 € |
| 4 | Lamex02816164 · Прерађивачка индустрија | 1,5% | 5.729.897 € | +62,0% | 286.664 € | 5,0% | 59 | 1.365 € |
| 5 | Mondal Industrija03103919 · Прерађивачка индустрија | 1,4% | 5.216.333 € | +280,0% | 109.748 € | 2,1% | 31 | 2.308 € |
| 6 | Garmin02453479 · Прерађивачка индустрија | 0,9% | 3.598.909 € | +7,9% | 491.873 € | 13,7% | 27 | 1.447 € |
| 7 | G M G Montenegro02330890 · Прерађивачка индустрија | 0,8% | 3.160.637 € | +17,1% | 276.058 € | 8,7% | 13 | 1.062 € |
| 8 | Doding02106183 · Прерађивачка индустрија | 0,8% | 2.891.198 € | +11,2% | 65.867 € | 2,3% | 78 | 665 € |
| 9 | Crnagoracoop NB02425785 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.812.864 € | +46,2% | 20.360 € | 0,7% | 20 | 781 € |
| 10 | Šišković02194619 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.735.304 € | +6,5% | 601.478 € | 22,0% | 70 | 1.038 € |
| 11 | Maljat Stone02000466 · Прерађивачка индустрија | 0,7% | 2.513.295 € | +19,0% | 371.852 € | 14,8% | 66 | 1.350 € |
| 12 | Valpek Company03291359 · Прерађивачка индустрија | 0,6% | 2.217.767 € | +5,4% | 267.276 € | 12,1% | 49 | 895 € |
| 13 | Montemlin Šajo02343312 · Прерађивачка индустрија | 0,5% | 1.944.121 € | +9,0% | 227.042 € | 11,7% | 10 | 1.181 € |
| 14 | Fragmat CG02850575 · Прерађивачка индустрија | 0,4% | 1.536.722 € | -9,6% | 66.180 € | 4,3% | 6 | 1.456 € |
| 15 | Elektromont02118777 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 1.329.834 € | +11,2% | 35.294 € | 2,7% | 20 | 685 € |
| 16 | Monte Bianco02814455 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 1.132.884 € | -6,1% | 32.480 € | 2,9% | 22 | 975 € |
| 17 | Simex Rev02999552 · Прерађивачка индустрија | 0,3% | 1.059.627 € | +10,5% | 87.787 € | 8,3% | 14 | 761 € |
| 18 | Zip02081059 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 918.237 € | -3,9% | 79.726 € | 8,7% | 10 | 1.456 € |
| 19 | Fru Monte03047318 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 771.439 € | +24,4% | 164.001 € | 21,3% | 11 | 795 € |
| 20 | Velko03069800 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 736.830 € | +19,6% | 3.601 € | 0,5% | 14 | 723 € |
| 21 | Java Mne03245420 · Прерађивачка индустрија | 0,2% | 637.230 € | +8,2% | 44.715 € | 7,0% | 4 | 1.382 € |
| 22 | S T E F A N i 9102126427 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 513.402 € | -0,8% | 31.126 € | 6,1% | 14 | 697 € |
| 23 | Spuški Mlin 195203461998 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 374.414 € | +215,9% | -10.035 € | -2,7% | 4 | 2.429 € |
| 24 | Andreica03276171 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 358.176 € | +13,2% | 1.465 € | 0,4% | 12 | 719 € |
| 25 | Taraš Company02336685 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 344.030 € | +36,1% | 73.228 € | 21,3% | 2 | 748 € |
| 26 | Agro Dora03325806 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 272.492 € | -16,1% | 731 € | 0,3% | 7 | 661 € |
| 27 | K&I Company03250601 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 269.154 € | +64,2% | 8.725 € | 3,2% | 5 | 632 € |
| 28 | M Promo03034941 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 242.849 € | -20,7% | -25.347 € | -10,4% | 5 | 1.024 € |
| 29 | Simtex02357348 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 241.393 € | +9,3% | 25.018 € | 10,4% | 8 | 754 € |
| 30 | Lock Smith's Trade02646838 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 239.901 € | +13,8% | 45.876 € | 19,1% | 3 | 731 € |
| 31 | Zrno Zdravlja03308014 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 221.171 € | +5,0% | 6.428 € | 2,9% | 2 | 866 € |
| 32 | Traki03150950 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 208.057 € | +11,3% | 3.216 € | 1,5% | 9 | 609 € |
| 33 | Agrounija03714993 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 180.100 € | +36,4% | 111.193 € | 61,7% | 1 | 3.966 € |
| 34 | Jul Art03512568 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 174.066 € | +28,0% | 28.707 € | 16,5% | 3 | 796 € |
| 35 | Nezir Company03348733 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 173.085 € | +18,9% | 4.459 € | 2,6% | 6 | 714 € |
| 36 | Petrović Grupa03106993 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 169.530 € | -14,2% | 3.239 € | 1,9% | 2 | 1.097 € |
| 37 | Gaia Commerce03235726 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 166.071 € | -15,3% | 30.454 € | 18,3% | 1 | 1.019 € |
| 38 | Vodenica 201903251004 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 161.311 € | +298,6% | 15.838 € | 9,8% | 3 | 371 € |
| 39 | Miralmont02702193 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 155.247 € | +13,7% | 6.270 € | 4,0% | 4 | 861 € |
| 40 | Ve-Mi Zlatno Zrno03686299 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 151.368 € | +460,4% | 1.714 € | 1,1% | 6 | 876 € |
| 41 | Megran02842564 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 148.793 € | -14,3% | -6.208 € | -4,2% | 2 | 678 € |
| 42 | SM Works Team03295168 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 144.762 € | -14,6% | 2.624 € | 1,8% | 2 | 622 € |
| 43 | Woodex02949717 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 122.277 € | +39,0% | 26.433 € | 21,6% | 4 | 676 € |
| 44 | Namještaj Prelević03191567 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 119.282 € | +19,3% | -44.894 € | -37,6% | 4 | 679 € |
| 45 | Mib Montenegro03040364 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 117.129 € | +105,8% | 19.187 € | 16,4% | 2 | 523 € |
| 46 | Timles02728893 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 110.012 € | +60,9% | -35.782 € | -32,5% | 9 | 534 € |
| 47 | Bojanara03281957 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 106.140 € | +472,2% | 455 € | 0,4% | 3 | 412 € |
| 48 | Mediterano Porodica03318389 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 88.558 € | -7,2% | 8.261 € | 9,3% | 2 | 479 € |
| 49 | VD Stone03692744 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 87.147 € | +1.134,4% | 8.052 € | 9,2% | 1 | 381 € |
| 50 | Dis Stone03118878 · Прерађивачка индустрија | <0,1% | 66.643 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | -33.253 € | -49,9% | 1 | 3.075 € |