Приход
2,8% прихода Црне Горе
1.334 компаније су оствариле 497,14 мил. € прихода у 2025. години, 2,8% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,1 пута.
2,8% прихода Црне Горе
58,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Komunalno Kotor (236)
Укупна добит: -954.774 €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 232.852.069 € | 609 |
| 2016 | 219.147.711 € | 643 |
| 2017 | 258.482.783 € | 711 |
| 2018 | 274.583.486 € | 794 |
| 2019 | 294.885.706 € | 839 |
| 2020 | 205.213.933 € | 884 |
| 2021 | 236.054.897 € | 939 |
| 2022 | 334.126.990 € | 1.053 |
| 2023 | 388.335.032 € | 1.175 |
| 2024 | 449.543.273 € | 1.257 |
| 2025 (Прелиминарно) | 497.137.467 € | 1.334 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 101–150 од 1.334
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 101 | Tujko Logistic03411877 · Транспорт и логистика | 0,1% | 710.531 € | +6,9% | 18.399 € | 2,6% | 6 | 1.165 € |
| 102 | Home In Montenegro03129578 · Угоститељство | 0,1% | 694.549 € | -8,0% | 29.171 € | 4,2% | 4 | 1.257 € |
| 103 | Click02377497 · Трговина | 0,1% | 683.041 € | +1,9% | 43.210 € | 6,3% | 3 | 816 € |
| 104 | Dema02636484 · Грађевинарство | 0,1% | 676.879 € | -25,3% | 9.641 € | 1,4% | 40 | 902 € |
| 105 | Milić & Co02192632 · Трговина | 0,1% | 671.169 € | +26,3% | 27.473 € | 4,1% | 6 | 1.125 € |
| 106 | Marsenić02642956 · Угоститељство | 0,1% | 664.863 € | -1,9% | 26.073 € | 3,9% | 17 | 1.026 € |
| 107 | Erlind02076497 · Трговина | 0,1% | 660.107 € | +5,1% | 25.537 € | 3,9% | 3 | 1.223 € |
| 108 | M&V Bojanić03151905 · Грађевинарство | 0,1% | 658.559 € | +34,4% | 59.479 € | 9,0% | 10 | 1.203 € |
| 109 | Hippo Campus02727757 · Угоститељство | 0,1% | 646.359 € | +2,2% | 148.528 € | 23,0% | 15 | 883 € |
| 110 | Vukšić Group02857715 · Угоститељство | 0,1% | 634.996 € | +2,5% | 158.972 € | 25,0% | 12 | 871 € |
| 111 | Ank 198003267806 · Угоститељство | 0,1% | 630.878 € | +15,5% | 83.962 € | 13,3% | 9 | 1.097 € |
| 112 | Karampana03084710 · Угоститељство | 0,1% | 623.081 € | +263,7% | 69.669 € | 11,2% | 11 | 1.733 € |
| 113 | Milinović02408970 · Угоститељство | 0,1% | 620.962 € | +9,0% | 249.013 € | 40,1% | 9 | 938 € |
| 114 | Serzman Incorporated03011526 · Угоститељство | 0,1% | 620.780 € | +24,0% | -189.451 € | -30,5% | 1 | 6.382 € |
| 115 | Bandiera02658747 · Угоститељство | 0,1% | 608.268 € | +15,8% | 64.672 € | 10,6% | 8 | 2.875 € |
| 116 | Rendez-Vous02398907 · Угоститељство | 0,1% | 607.556 € | +13,1% | 95.293 € | 15,7% | 10 | 681 € |
| 117 | VB International03329216 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 602.036 € | -39,4% | 1.867 € | 0,3% | 5 | 1.595 € |
| 118 | Albo Mne03165183 · Трговина | 0,1% | 599.533 € | -31,6% | -75.529 € | -12,6% | 6 | 1.867 € |
| 119 | Montenegro Lubricants02789230 · Угоститељство | 0,1% | 597.349 € | +10,6% | 32.521 € | 5,4% | 9 | 1.016 € |
| 120 | Konđar03037606 · Угоститељство | 0,1% | 593.459 € | -0,5% | 21.276 € | 3,6% | 9 | 703 € |
| 121 | Roma 201102839954 · Угоститељство | 0,1% | 588.546 € | +23,0% | 84.319 € | 14,3% | 6 | 1.576 € |
| 122 | Pingvin02102889 · Трговина | 0,1% | 579.836 € | +5,8% | 32.651 € | 5,6% | 11 | 792 € |
| 123 | Janović02269961 · Угоститељство | 0,1% | 577.652 € | +18,3% | 24.491 € | 4,2% | 12 | 1.181 € |
| 124 | SMN Transporti02439093 · Транспорт и логистика | 0,1% | 574.381 € | +23,8% | 34.532 € | 6,0% | 7 | 604 € |
| 125 | Konaleto03121763 · Угоститељство | 0,1% | 562.748 € | +22,7% | 165.820 € | 29,5% | 12 | 785 € |
| 126 | Bocazur03273385 · Угоститељство | 0,1% | 551.135 € | +17,7% | 7.025 € | 1,3% | 7 | 1.931 € |
| 127 | Konoba Akustik 110403356531 · Угоститељство | 0,1% | 548.030 € | +41,9% | 53.238 € | 9,7% | 5 | 729 € |
| 128 | Braća Magud Plus03305295 · Угоститељство | 0,1% | 547.234 € | -15,5% | 48.195 € | 8,8% | 13 | 1.270 € |
| 129 | Rattan Sedia03079813 · Трговина | 0,1% | 544.568 € | -35,4% | 12.545 € | 2,3% | 2 | 3.525 € |
| 130 | Golden Wave Company03180212 · Транспорт и логистика | 0,1% | 540.388 € | +30,1% | 71.422 € | 13,2% | 11 | 743 € |
| 131 | Premia Montenegro03209334 · Трговина | 0,1% | 538.866 € | +120,2% | 304.408 € | 56,5% | 10 | 733 € |
| 132 | Pepe Nero03411508 · Угоститељство | 0,1% | 535.906 € | +14,7% | 73.300 € | 13,7% | 9 | 1.406 € |
| 133 | Magud Company02172224 · Трговина | 0,1% | 530.493 € | -19,8% | 26.608 € | 5,0% | 6 | 966 € |
| 134 | Riviera02054434 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 521.020 € | +6,3% | 19.192 € | 3,7% | 6 | 1.207 € |
| 135 | Ov Media03302245 · Стручне услуге | 0,1% | 520.738 € | +16,4% | -18.735 € | -3,6% | 1 | 28.287 € |
| 136 | Džo03066304 · Угоститељство | 0,1% | 514.690 € | +18,2% | 32.670 € | 6,3% | 9 | 1.143 € |
| 137 | Vukfam03438708 · Транспорт и логистика | 0,1% | 513.427 € | +62,3% | 103.150 € | 20,1% | 7 | 1.828 € |
| 138 | Fra Craft03346374 · Прерађивачка индустрија | 0,1% | 509.537 € | +151,9% | 161.931 € | 31,8% | 3 | 433 € |
| 139 | Grota02454262 · Угоститељство | 0,1% | 505.906 € | +14,1% | 55.030 € | 10,9% | 8 | 2.229 € |
| 140 | Meridian DMC02707047 · Административне услуге | 0,1% | 499.180 € | +31,8% | 3.310 € | 0,7% | 8 | 835 € |
| 141 | Balloon02356597 · Угоститељство | 0,1% | 497.957 € | +76,4% | 138.216 € | 27,8% | 8 | 1.151 € |
| 142 | Simiž02219425 · Трговина | 0,1% | 497.776 € | +29,9% | -25.505 € | -5,1% | 6 | 820 € |
| 143 | Herc Construction03314758 · Грађевинарство | <0,1% | 497.133 € | -26,7% | -119.306 € | -24,0% | 25 | 1.040 € |
| 144 | Smart Mne Construction03532453 · Грађевинарство | <0,1% | 480.214 € | -44,6% | -175.897 € | -36,6% | 25 | 733 € |
| 145 | Montenegro Spirit03347141 · Трговина | <0,1% | 479.450 € | +187,3% | 39.658 € | 8,3% | 5 | 1.412 € |
| 146 | Virtus Mne03092097 · Угоститељство | <0,1% | 479.000 € | -8,1% | 169.271 € | 35,3% | 5 | 474 € |
| 147 | Braća Radanović02090031 · Угоститељство | <0,1% | 470.357 € | +2,2% | 112.344 € | 23,9% | 12 | 1.004 € |
| 148 | Tartufo03531309 · Угоститељство | <0,1% | 468.698 € | +47,3% | 90.515 € | 19,3% | 4 | 711 € |
| 149 | Abrum Company03412601 · Угоститељство | <0,1% | 468.065 € | +4,2% | 94.235 € | 20,1% | 11 | 1.228 € |
| 150 | Santimar03201210 · Грађевинарство | <0,1% | 449.038 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 47.927 € | 10,7% | 4 | 1.698 € |