Приход
2,8% прихода Црне Горе
1.334 компаније су оствариле 497,14 мил. € прихода у 2025. години, 2,8% прихода свих компанија у Црној Гори. По приходу је 7. од 25 општина. Од 2015. приход је порастао 2,1 пута.
2,8% прихода Црне Горе
58,6 на 1.000 становника · Црна Гора 57,3
Највећи послодавац: Komunalno Kotor (236)
Укупна добит: -954.774 €
Просек по запосленом, не по компанији
Приход у милионима € (стубци) и број компанија које су предале извештај (испод), 2015–2025.
| Година | Приход | Компаније |
|---|---|---|
| 2015 | 232.852.069 € | 609 |
| 2016 | 219.147.711 € | 643 |
| 2017 | 258.482.783 € | 711 |
| 2018 | 274.583.486 € | 794 |
| 2019 | 294.885.706 € | 839 |
| 2020 | 205.213.933 € | 884 |
| 2021 | 236.054.897 € | 939 |
| 2022 | 334.126.990 € | 1.053 |
| 2023 | 388.335.032 € | 1.175 |
| 2024 | 449.543.273 € | 1.257 |
| 2025 (Прелиминарно) | 497.137.467 € | 1.334 |
Компаније су додељене општини садашњег седишта за све године
Раст је измерен на истим компанијама, које су предале извештај за обе године.
Удео у приходу општине
Удео у Црној ГориПромена прихода у односу на 2024, компаније са најмање 1 мил. € прихода те године
Запослени и трошак зарада по запосленом месечно*
Рангирано по укупном приходу · Приказано 1–50 од 119
* Прос. трошак зарада по запосленом месечно = трошкови зарада, накнада зарада и остали лични расходи из биланса успеха (АОП 211: нето зараде, порези и доприноси на зараде, укључујући доприносе на терет послодавца, и остали лични расходи) / број запослених / 12. То није бруто ни нето плата запосленог; нетачни подаци у извештају могу значајно утицати на вредност, а износи испод 300 € месечно се не приказују. Како рачунамо →
| Запослени |
|---|
| Трошак зарада/зап./мес.* |
|---|
| 1 | Briv Construction02052822 · Грађевинарство | 2,8% | 13.864.577 € | -42,0% | 521.878 € | 3,8% | 102 | 2.215 € |
| 2 | HD Gradnja Mne03499774 · Грађевинарство | 0,4% | 1.876.252 € | +24,8% | 81.136 € | 4,3% | 42 | 1.172 € |
| 3 | Spinel02185539 · Грађевинарство | 0,4% | 1.739.986 € | +2,0% | 99.257 € | 5,7% | 24 | 1.385 € |
| 4 | LJ.G. Gorostas03235017 · Грађевинарство | 0,3% | 1.336.408 € | +3,2% | 278.690 € | 20,9% | 8 | 1.499 € |
| 5 | Bbi Development03320871 · Грађевинарство | 0,3% | 1.286.222 € | +8.012,4% | 889.318 € | 69,1% | 2 | 5.112 € |
| 6 | Shuli03184790 · Грађевинарство | 0,2% | 791.833 € | +38,1% | 65.656 € | 8,3% | 12 | 830 € |
| 7 | Dema02636484 · Грађевинарство | 0,1% | 676.879 € | -25,3% | 9.641 € | 1,4% | 40 | 902 € |
| 8 | M&V Bojanić03151905 · Грађевинарство | 0,1% | 658.559 € | +34,4% | 59.479 € | 9,0% | 10 | 1.203 € |
| 9 | Herc Construction03314758 · Грађевинарство | <0,1% | 497.133 € | -26,7% | -119.306 € | -24,0% | 25 | 1.040 € |
| 10 | Smart Mne Construction03532453 · Грађевинарство | <0,1% | 480.214 € | -44,6% | -175.897 € | -36,6% | 25 | 733 € |
| 11 | Santimar03201210 · Грађевинарство | <0,1% | 449.038 € | Проценат није смислен: вредност за 2024 или за текућу годину је нула, негативна, непозната или непоуздана. | 47.927 € | 10,7% | 4 | 1.698 € |
| 12 | Trašte02376539 · Грађевинарство | <0,1% | 437.563 € | +48,6% | 83.255 € | 19,0% | 6 | 739 € |
| 13 | Asisa Montenegro03327990 · Грађевинарство | <0,1% | 406.334 € | +1.145,1% | -52.017 € | -12,8% | 1 | 2.008 € |
| 14 | Franović02194767 · Грађевинарство | <0,1% | 381.607 € | +156,3% | 5.247 € | 1,4% | 11 | 731 € |
| 15 | Poolsolutions03163318 · Грађевинарство | <0,1% | 298.539 € | -28,4% | 19.763 € | 6,6% | 5 | 565 € |
| 16 | Elektro-Čučković02698650 · Грађевинарство | <0,1% | 283.952 € | +13,1% | 23.632 € | 8,3% | 4 | 1.503 € |
| 17 | Mint and Rose02672723 · Грађевинарство | <0,1% | 239.407 € | +30,2% | 65.047 € | 27,2% | 3 | 583 € |
| 18 | Ccec Investments03148718 · Грађевинарство | <0,1% | 216.577 € | +679,5% | 160.561 € | 74,1% | 1 | 677 € |
| 19 | Vladex02420821 · Грађевинарство | <0,1% | 212.328 € | +51,9% | 33.610 € | 15,8% | 5 | 1.014 € |
| 20 | Plumbing Electrical Company02706679 · Грађевинарство | <0,1% | 163.506 € | +3,6% | 5.365 € | 3,3% | 4 | 653 € |
| 21 | Ahmed Mur03250008 · Грађевинарство | <0,1% | 146.101 € | +4.147,1% | 60.260 € | 41,2% | 5 | 719 € |
| 22 | Monterock Construction03605825 · Грађевинарство | <0,1% | 136.781 € | +4,7% | 3.741 € | 2,7% | 3 | 3.403 € |
| 23 | Hidroizolacija Mazalica03552527 · Грађевинарство | <0,1% | 131.983 € | +658,5% | 21.892 € | 16,6% | 2 | 808 € |
| 24 | Art Cool02917955 · Грађевинарство | <0,1% | 128.528 € | -32,5% | -1.292 € | -1,0% | 2 | 677 € |
| 25 | Et-M Company03309363 · Грађевинарство | <0,1% | 126.482 € | +143,6% | 12.207 € | 9,7% | 3 | 1.377 € |
| 26 | Montenegro Building Invest02733994 · Грађевинарство | <0,1% | 113.646 € | +48.055,1% | -477.025 € | -419,7% | 1 | 2.654 € |
| 27 | Špina Kotor03035450 · Грађевинарство | <0,1% | 99.232 € | +83,4% | 14.917 € | 15,0% | 3 | 656 € |
| 28 | Ljubatović Company03315541 · Грађевинарство | <0,1% | 87.290 € | +61,9% | 6.327 € | 7,2% | 1 | 338 € |
| 29 | Risan Bay03294544 · Грађевинарство | <0,1% | 84.109 € | +16.857,5% | -368.435 € | -438,0% | 3 | 737 € |
| 30 | Bojić - Com03112802 · Грађевинарство | <0,1% | 83.585 € | +118,2% | -1.608 € | -1,9% | 3 | 651 € |
| 31 | MTM Colort03474810 · Грађевинарство | <0,1% | 81.274 € | +148,4% | 1.591 € | 2,0% | 3 | 1.071 € |
| 32 | We Build the Future03305597 · Грађевинарство | <0,1% | 74.824 € | -72,7% | -73.766 € | -98,6% | 2 | 1.070 € |
| 33 | MM & Color02754924 · Грађевинарство | <0,1% | 70.522 € | -39,4% | -17.791 € | -25,2% | 4 | 816 € |
| 34 | Šar Mne03555763 · Грађевинарство | <0,1% | 70.478 € | -5,9% | -12.771 € | -18,1% | 2 | 519 € |
| 35 | Development Group02467402 · Грађевинарство | <0,1% | 65.289 € | -26,2% | 44.237 € | 67,8% | 1 | 751 € |
| 36 | Genesis02779412 · Грађевинарство | <0,1% | 63.734 € | +94,3% | 20.231 € | 31,7% | 2 | 1.154 € |
| 37 | Royal Energy03707920 · Грађевинарство | <0,1% | 57.510 € | +749,5% | -7.082 € | -12,3% | 2 | 387 € |
| 38 | Termomont Mne03030164 · Грађевинарство | <0,1% | 54.846 € | -59,7% | 1.327 € | 2,4% | 2 | 678 € |
| 39 | Design & Co03145824 · Грађевинарство | <0,1% | 54.806 € | -91,3% | -190.444 € | -347,5% | 3 | 1.609 € |
| 40 | Lux Keramika03390543 · Грађевинарство | <0,1% | 53.784 € | Нема извештаја за 2024. | 10.815 € | 20,1% | 0 | — |
| 41 | NPN Invest Group03314243 · Грађевинарство | <0,1% | 49.058 € | +32,2% | 2.213 € | 4,5% | 2 | — |
| 42 | KSC03114406 · Грађевинарство | <0,1% | 48.333 € | -68,7% | -14.358 € | -29,7% | 6 | 473 € |
| 43 | Sagoma03725154 · Грађевинарство | <0,1% | 48.133 € | Нема извештаја за 2024. | 22.238 € | 46,2% | 2 | — |
| 44 | Zo & Ma Elektro03111199 · Грађевинарство | <0,1% | 47.163 € | -18,6% | -14.076 € | -29,8% | 1 | 340 € |
| 45 | Proper Construction03302954 · Грађевинарство | <0,1% | 45.015 € | -26,8% | 892 € | 2,0% | 2 | 508 € |
| 46 | Vučetić Co02809508 · Грађевинарство | <0,1% | 44.082 € | +14,6% | -10.159 € | -23,0% | 2 | 844 € |
| 47 | Ćupić03011984 · Грађевинарство | <0,1% | 39.751 € | -22,4% | -31.542 € | -79,3% | 3 | 913 € |
| 48 | Dom-Monte02671433 · Грађевинарство | <0,1% | 36.509 € | +30,7% | 5.385 € | 14,7% | 1 | 1.415 € |
| 49 | Žukić02756315 · Грађевинарство | <0,1% | 35.687 € | +31,3% | -4.992 € | -14,0% | 2 | 694 € |
| 50 | Femo03083306 · Грађевинарство | <0,1% | 28.742 € | +58,9% | -19.642 € | -68,3% | 2 | 338 € |